Gazeta UbezpieczeniowaGazeta Ubezpieczeniowa nr 34 (1058)

19 - 25 sierpnia 2019

spis treści

Zamów e-wydanie!

Prezydent podpisał ustawę o wyczerpanych sumach gwarancyjnych

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku wyczerpania sumy gwarancyjnej ustalonej na podstawie przepisów obowiązujących przed dniem 1 stycznia 2006 r. Akt zmierza do rozwiązania problemu wyczerpywania się sum gwarancyjnych, do wysokości których ubezpieczyciele odpowiadają za szkodę, w przypadku OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz OC rolników z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Ustawa określa szczególne uprawnienia osób poszkodowanych z tytułu szkód powstałych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w przypadku wyczerpania sumy gwarancyjnej ustalonej w umowach ubezpieczenia zawartych na podstawie ustawy z dnia 28 lipca 1990 r. o działalności ubezpieczeniowej oraz ustalonej w umowach ubezpieczenia, o których mowa w ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, zawartych przed dniem 1 stycznia 2006 r.

Więcej…
 

Najnowsze wiadomości

Najczęściej czytane

Reklama

To nie magia, to matematyka

Rozmowa z Pawłem Jaroszkiem, członkiem zarządu ZUS nadzorującym Pion Finansów i Realizacji Dochodów

Aleksandra E. Wysocka: – Spotykamy się w gorącym okresie, ponieważ startują właśnie pracownicze plany kapitałowe. W branży finansowej o emeryturach i rynku pracy nie mówiło się tyle, co dziś, chyba od 20 lat, czyli od reformy systemu emerytalnego w 1999 r. Czy pracownicy powinni zainteresować się dodatkowymi formami oszczędzania na emeryturę?


czytaj dalej

Zabierz swój biznes do spa

Co jakiś czas odwiedzam salon spa. Ostatnio rozmawiając z trenerem Adamem Kubickim pomyślałam sobie, że takie spa przydałoby się również ubezpieczeniowym biznesom. A nawet szerzej. Regularnej odnowy potrzebują nie tylko nasze ciała, ale również życie zawodowe.

Żeby spa przyniosło dobroczynne efekty, czy to zdrowotne czy biznesowe, musi spełnić kilka reguł. Najważniejsza z nich jest magicznie prosta i w 100% pod naszą kontrolą. To głęboka,...


czytaj dalej

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook