feed-image -

Reklama

Aktualności
Rynek ubezpieczeń: Nadążyć za zmieniającą się rzeczywistością
poniedziałek, 17 września 2018 08:36

Jednym z wyzwań, przed którymi stoją obecnie ubezpieczenia, jest sprostanie wymogom nowych pokoleń klientów. Jest to niełatwe zadanie, nie tylko ze względu na trudności z nadążeniem coraz szybciej zmieniającej się rzeczywistości, ale też naturalnych ograniczeń branży czy wieloletnich zapóźnień. Mimo to firmy ubezpieczeniowe próbują dogonić wciąż uciekającą im epokę.

Add a comment

Więcej…
 
XXIV Forum Teleinformatyki: „System informacyjny państwa i obywatela”
poniedziałek, 17 września 2018 08:34

W dniach 27-28 września 2018 r. odbędzie się XXIV Forum Teleinformatyki. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia przebiegającego pod hasłem „System informacyjny państwa i obywatela” dyskutowane będą takie kwestie, jak problemy informatyzacji państwa, sztuczna inteligencja, pieniądz cyfrowy,  kryptowaluty czy incydenty bezpieczeństwa. Tradycyjnie jedna z sesji będzie poświęcona systemom ubezpieczeniowym. Patronem medialnym wydarzenia  jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
Vienna Life: Szereg usprawnień w obsłudze klienta
poniedziałek, 17 września 2018 08:33

W ostatnich miesiącach Vienna Life wprowadziła szereg rozwiązań mających na celu poprawę poziomu obsługi klienta.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: NRA chce nowego projektu regulacji odszkodowawców
poniedziałek, 17 września 2018 08:31

Potrzebny jest nowy projekt pełnej i kompleksowej regulacji dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, gdyż propozycja przedstawiona przez Senat* jest nie do przyjęcia, a przy tym poparta powierzchownymi analizami prawnymi i ekonomicznymi. W efekcie projekt będzie utrwalał istniejące patologie na rynku dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, a nie eliminował je, a przy tym aprobował narażenie konsumentów na wynikające z tego faktu szkody – głosi opinia Naczelnej Rady Adwokackiej (NRA) o projekcie ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, sporządzona przez adw. dr Magdalenę Matusiak-Frącczak, przewodniczącą Komisji Praw Człowieka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi.

Add a comment

Więcej…
 
PIDiPO: Stanowisko dotyczące regulacji branży odszkodowawczej
poniedziałek, 17 września 2018 08:30

14 września Polska Izba Doradców i Pośredników Odszkodowawczych (PIDiPO) przekazała do Senackich Komisji, Ustawodawczej oraz Budżetu i Finansów Publicznych, kolejne stanowisko w przedmiocie projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych (druk nr 862) zawierające m.in. propozycje poprawek. W treści dokumentu organizacja odniosła się zarówno do poszczególnych zapisów zaproponowanych w projekcie, jak i do skutków związanych z ich przyjęciem w dotychczasowym brzmieniu.

Add a comment

Więcej…
 
S&P: Jacy będą i co zrobią reasekuratorzy
poniedziałek, 17 września 2018 08:28

Reasekuratorzy przyszłości będą partnerami dla kapitału alternatywnego, będą finansować technologię, dawać klientom rozwiązania, jakich ci chcą i trzymać w ryzach swoje koszta – tak wynika z rozmów przy okrągłym stole podczas Rendez-Vous de Septembre w Monte Carlo.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek odszkodowań: EuCO rozwija rumuński biznes
poniedziałek, 17 września 2018 08:28

Europejskie Centrum Odszkodowań (EuCO) chce rozwijać swoją działalność w Rumunii. Przychody z tego rynku stanowią ważną pozycję w wynikach finansowych grupy – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Przejęcie XL szansą zwiększenie skali biznesu korporacyjnego
piątek, 14 września 2018 08:42

12 września AXA Group ogłosiła finalizację zakupu XL Group*. Spore nadzieje z tym przejęciem wiąże AXA Ubezpieczenia. Firma liczy na to, że pojawienie się w grupie jednego z największych na świecie ubezpieczycieli dużych i średnich firm oraz nietypowych ryzyk specjalistycznych pozwoli jej na zwiększenie skali biznesu ubezpieczeń majątkowych i OC dla firm Polsce.

- Oczywiście wiele kwestii jest jeszcze niesprecyzowanych i wymagać będzie wewnętrznych ustaleń z naszymi kolegami z XL, ale już dziś możemy powiedzieć, że jest co najmniej kilka obszarów, w których widzimy możliwość uzyskania potencjalnych korzyści wynikających z tej akwizycji, szczególnie w biznesie korporacyjnym AXA w Polsce – powiedział Zbigniew Jęksa, dyrektor zarządzający sprzedażą ubezpieczeń dla firm w AXA Ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Open Life: Mniej składek, wyższy zysk
piątek, 14 września 2018 08:41

W pierwszej połowie obecnego roku Open Life zebrało 893,78 mln zł składek brutto*. Był to rezultat o 14,2% niższy od wykazanego na koniec czerwca 2017 r. (1041,69 mln zł)**.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa: Polisa uchroni przed konsekwencjami przepięć
piątek, 14 września 2018 08:40

Andrzej Paduszyński, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych Compensa TU, przypomina, że odpowiednie ubezpieczenie chroni przed finansowymi konsekwencjami zniszczenia sprzętu wskutek przepięcia, czyli gwałtownej zmiany napięcia w sieci elektrycznej.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3343

Aviva: Krzysztof Czekała szefem zespołu badającego rynek i wiedzę o kliencie

Krzysztof Czekała, związany z Avivą od 2015 roku jako menedżer ds. planowania strategicznego i analiz, przejął dodatkowo odpowiedzialność za...


czytaj dalej

AXA Ubezpieczenia: Marcin Nedwidek nowym członkiem zarządu

AXA Ubezpieczenia TUiR zapełnia wakat w zarządzie powstały lipcu w wyniku przejścia Henry’ego de Courtois do paryskiej centrali ubezpieczyciela....


czytaj dalej

Willis: Rozbieżności w kwestii kierowania polityką cyberbezpieczeństwa

Większość kadry zarządzającej firm z całego świata ma świadomość, że staje przed dylematem „specjalista czy generalista” w kwestii obsady...


czytaj dalej

Aon: Dyrektor z PwC pokieruje fuzjami

Firma brokerska Aon zatrudniła dyrektora z PwC, aby rozwijał możliwości w zakresie fuzji i przejęć infrastrukturalnych i rozwiązań transakcyjnych...


czytaj dalej

UFG: Pełny dostęp online do bazy polis komunikacyjnych

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UDG) uruchomił nowe funkcjonalności udostępniania danych ze swojej ogólnopolskiej bazy polis komunikacyjnych....


czytaj dalej

PZU: Nowa kampania reklamowa AC

17 września rozpoczęła się nowa kampania reklamowa PZU Auto AC. Główny przekaz akcji zbudowany jest wokół dwóch benefitów: PZU Auto AC z opcją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook