feed-image -

Aktualności
Aon Benfield: Dalszy wzrost kapitału alternatywnego
czwartek, 19 kwietnia 2018 08:55

Kapitał alternatywny wzrósł w 2017 r. o 8 mld dol., do 89 mld dol. W 2018 r., po mocnym I kwartale, spodziewany jest jego dalszy wzrost – wynika z kwietniowego raportu Aon Benfield o perspektywach rynku reasekuracji.

Inwestorzy na rynkach kapitałowych nadal wykazywali silny apetyt na ryzyko ubezpieczeniowe, zarówno przed, jak i po huraganach z III kwartału 2017 r. – podaje portal Intelligent Insurer.

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez asekuracji: Broker gotowy na wszystko
czwartek, 19 kwietnia 2018 08:54

17 kwietnia ukazał się kolejny odcinek „Rozmów bez asekuracji”. Gościem programu zatytułowanego „Broker gotowy na wszystko” był dyrektor Marcin Kapiński ze Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Add a comment
Więcej…
 
Reso: Zbliża się start V edycji „Moich Małych Mistrzostw”
czwartek, 19 kwietnia 2018 08:54

Już za kilka dni rozpocznie się piąta edycja „Moich Małych Mistrzostw” – cyklu pikników o charakterze sportowo-rekreacyjnym organizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rekreacji „Akademia 2012”. Sponsorem głównym wydarzenia została Reso Europa Service.

Add a comment

Więcej…
 
Superpolisa Ubezpieczenia: EKUZ to za mało
czwartek, 19 kwietnia 2018 08:53

Wraz ze zwiększającą się liczbą kilkudniowych wyjazdów rośnie liczba kart EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) wydawanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). Ponad 3389 tys. wniosków o EKUZ odnotowanych w ub.r. było wynikiem o blisko 29% lepszym od osiągniętego w 2016 r. Podczas zagranicznych wyjazdów karta pokrywa jednak tylko część wydatków na leczenie – przypomina Superpolisa Ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Gothaer TU: Ubezpieczenie dla rowerzysty
czwartek, 19 kwietnia 2018 08:52

W związku z wysoką liczbą wypadków drogowych z udziałem rowerzystów eksperci Gothaer TU radzą cyklistom, jaką polisą najlepiej się zabezpieczyć przed przykrymi skutkami zdarzenia.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Ubezpieczenia: Bezpieczny obiekt weselny
czwartek, 19 kwietnia 2018 08:52

W związku z rozpoczynającym się sezonem ślubnym eksperci Concordii Ubezpieczenia przypominają, że czasem nawet drobiazgowe przygotowania nie ustrzegą restauracji, hoteli i sale weselnych  przed wszystkimi ryzykami, w wyniku których zarządzający tymi placówkami nie będą w stanie zapewnić usług, do świadczenia których zobowiązali się w podpisanej z klientem umowie. Dlatego specjaliści ubezpieczyciela radzą, aby zabezpieczyć obiekt na wypadek ewentualnych konsekwencji wizerunkowych i finansowych.

Add a comment

Więcej…
 
Saltus Ubezpieczenia: Opieka zdrowotna nie jest świadczeniem socjalnym
czwartek, 19 kwietnia 2018 08:51

Ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych nie można finansować prywatnej opieki medycznej, w tym grupowych ubezpieczeń zdrowotnych – przypomina Saltus Ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Dłuższy czas spłaty należności w Lubelskiem
czwartek, 19 kwietnia 2018 08:50

Z analiz Euler Hermes wynika, że województwo lubelskie posiada obecnie najdłuższy, wobec województw sąsiadujących, czas spłaty należności – 93 dni (+6 w stosunku do I kw. ub.r.). W województwie mazowieckim było to 90 dni, świętokrzyskim – 82, a w podkarpackim – 77.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Oficjalny raport potwierdza poprawę kluczowych wskaźników
czwartek, 19 kwietnia 2018 08:49

18 kwietnia Vienna Insurance Group (VIG) opublikowała raport roczny za rok finansowy 2017. Informacje zawarte w opracowaniu potwierdziły opublikowane wcześniej wstępne dane*. VIG zaprezentowała również swoje pierwsze sprawozdanie na temat zrównoważonego rozwoju.

Add a comment

Więcej…
 
TSUE: „Dziki strajk” nie zwalnia z obowiązku wypłaty odszkodowania
czwartek, 19 kwietnia 2018 08:47

„Dziki strajk” załogi w następstwie niespodziewanej zapowiedzi restrukturyzacji przedsiębiorstwa nie stanowi „nadzwyczajnej okoliczności” pozwalającej przewoźnikowi lotniczemu na zwolnienie się z obowiązku odszkodowania w przypadku odwołania lub dużego opóźnienia lotu. Ryzyko wynikające ze skutków społecznych towarzyszących tego rodzaju środkom należy uznać za wpisujące się w ramy normalnego wykonywania działalności przewoźnika lotniczego – orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskeij (TSUE).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3238

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Aon Benfield: Dalszy wzrost kapitału alternatywnego

Kapitał alternatywny wzrósł w 2017 r. o 8 mld dol., do 89 mld dol. W 2018 r., po mocnym I kwartale, spodziewany jest jego dalszy wzrost – wynika z...


czytaj dalej

VIG: Oficjalny raport potwierdza poprawę kluczowych wskaźników

18 kwietnia Vienna Insurance Group (VIG) opublikowała raport roczny za rok finansowy 2017. Informacje zawarte w opracowaniu potwierdziły...


czytaj dalej

Rozmowy bez asekuracji: Broker gotowy na wszystko

17 kwietnia ukazał się kolejny odcinek „Rozmów bez asekuracji”. Gościem programu zatytułowanego „Broker gotowy na wszystko” był dyrektor Marcin...


czytaj dalej

Reso: Zbliża się start V edycji „Moich Małych Mistrzostw”

Już za kilka dni rozpocznie się piąta edycja „Moich Małych Mistrzostw” – cyklu pikników o charakterze sportowo-rekreacyjnym organizowanych przez...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy