feed-image -

Reklama

Aktualności
KNF: Składka jednorazowa ma coraz mniejsze znaczenie
piątek, 26 kwietnia 2019 08:50

Spada znaczenie składki jednorazowej w portfelach zakładów ubezpieczeń na życie. Wolno, lecz zauważalnie rosną przychody ze składek w życiowych umowach grupowych. Wśród inwestorów zagranicznych prym wiedzie kapitał austriacki – takie wnioski płyną z opublikowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego „Raportu o stanie sektora ubezpieczeń w 2018 roku”.

Z danych zawartych w opracowaniu KNF wynika, że ubiegłoroczne przychody ubezpieczycieli wyniosły 79,57 mld zł – o 3,79 mld zł (4,55%) mniej niż w 2017 r. Główną pozycją w ich strukturze jest składka przypisana brutto (78,13% przychodów ogółem). Na koniec 2018 roku wyniosła ona 62,17 mld zł i była o 0,27% (0,17 mld zł) niższa niż w roku poprzednim. W dziale I nastąpił spadek składki o 11,63%, natomiast w dziale II wzrost o 7,11%.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA: Akcjonariusze zbiorą się 24 maja
piątek, 26 kwietnia 2019 08:49

24 maja odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie (ZWZ) PZU SA. Podczas obrad akcjonariusze ubezpieczyciela zdecydują m.in. o podziale zysku za ubiegły rok.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa Życie: Wniosek o wpis do ewidencji PPK
piątek, 26 kwietnia 2019 08:48

25 kwietnia Compensa Życie wystąpiła z wnioskiem do Polskiego Funduszu Rozwoju o wpis do ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych. PPK ubezpieczyciela charakteryzować będzie połączenie w jednym produkcie funkcji oszczędnościowej i ochronnej. Dystrybucja oferty będzie prowadzona w oparciu o bliską współpracę z reprezentującymi pracodawców brokerami i w kanale agencyjnym.

Add a comment

Więcej…
 
PKO Ubezpieczenia: Klienci PKO Leasing otrzymają ofertę komunikacyjną
piątek, 26 kwietnia 2019 08:47

Krótko po otrzymaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego na oferowanie polis OC i AC* PKO Ubezpieczenia rozpoczęło wraz z PKO Leasing prace projektowe mające na celu przygotowanie propozycji komunikacyjnej dla klientów leasingodawcy.

Add a comment

Więcej…
 
UNIQA: Wyższe sumy świadczeń w Pakiecie Bezpieczeństwa
piątek, 26 kwietnia 2019 08:47

Grupa UNIQA wprowadziła modyfikacje w Pakiecie Bezpieczeństwa, najpopularniejszym ubezpieczeniu na życie w jej ofercie. W ramach zmian sumy ubezpieczenia oferowane w ramach umowy należą do  najwyższych na rynku w tego typu produktach.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Platforma AutoClaims wyróżniona w konkursie technologicznym
piątek, 26 kwietnia 2019 08:45

Platforma Generali AutoClaims została wyróżniona podczas uroczystej Gali XVII edycji Konkursu Technologicznego „Gazety Bankowej” – Lider 2018.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa: Laur za rozwiązanie dla flot
piątek, 26 kwietnia 2019 08:45

Podczas konferencji „Flotowe Trendy 2019” Compensa została nagrodzona za  innowacyjne rozwiązanie w zakresie kwotacji flot leasingowych za pośrednictwem web service.

Add a comment

Więcej…
 
18. PZU Cracovia Maraton już za dwa dni
piątek, 26 kwietnia 2019 08:43

28 kwietnia wystartuje 18. PZU Cracovia Maraton – jeden z największych i najpopularniejszych biegów w Polsce. Ostatni weekend kwietnia będzie dla biegaczy prawdziwym świętem, bo poza maratonem odbędą się także mniejsze biegi towarzyszące głównemu wydarzeniu.

Add a comment

Więcej…
 
SPBUiR: Szkolenie na temat ubezpieczenia cyberryzyk
piątek, 26 kwietnia 2019 08:41

29 kwietnia w godz. 11.00-15.00 odbędzie się szkolenie na temat ubezpieczenia cyberryzyk. Szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych (SPBUiR), w trybie stacjonarnym i z użyciem transmisji internetowej wideo poprowadzi dr hab. Katarzyna Malinowska, radca prawny specjalizujący się w prawie cywilnym i ubezpieczeń gospodarczych, w tym w szczególności we wszelkich aspektach prawnych dotyczących odpowiedzialności cywilnej oraz umowy ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Niepewność kosztowniejsza niż rzeczywiste cła
piątek, 26 kwietnia 2019 08:41

Niepewność wymiany handlowej USA-Chiny wpłynęła w znacznie większym stopniu na globalną wymianę handlową niż same taryfy – wynika z analizy Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3509

Aegon PTE: Samer Masri zatwierdzony jako członek zarządu

23 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie udzieliła zezwolenia na powołanie Samera Masriego na stanowisko członka zarządu Aegon...


czytaj dalej

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Euler Hermes: Niepewność kosztowniejsza niż rzeczywiste cła

Niepewność wymiany handlowej USA-Chiny wpłynęła w znacznie większym stopniu na globalną wymianę handlową niż same taryfy – wynika z analizy Euler...


czytaj dalej

Ameryka Łacińska: Spółki Marsh utworzą Carpenter Marsh Fac Re

Marsh i Guy Carpenter, spółki zależne Marsh&McLennan Companies (MMC), ogłosiły, że o ile otrzymają odpowiednią zgodę organów regulacyjnych, to...


czytaj dalej

KNF: Składka jednorazowa ma coraz mniejsze znaczenie

Spada znaczenie składki jednorazowej w portfelach zakładów ubezpieczeń na życie. Wolno, lecz zauważalnie rosną przychody ze składek w życiowych...


czytaj dalej

PKO Ubezpieczenia: Klienci PKO Leasing otrzymają ofertę komunikacyjną

Krótko po otrzymaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego na oferowanie polis OC i AC* PKO Ubezpieczenia rozpoczęło wraz z PKO Leasing prace...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook