feed-image -

Reklama

Aktualności
Rynek ubezpieczeń: Jak jest teraz, a jak będzie w przyszłości
poniedziałek, 22 października 2018 08:41

Pracownicze Plany Kapitałowe, technologiczna przyszłość branży, aktualny obraz poszczególnych segmentów rynku – te tematy zdominowały miniony tydzień w ubezpieczeniach.

Kiepska kondycja polskiego bancassurance, którą pokazał zaprezentowany ostatnio raport Polskiej Izby Ubezpieczeń, nie powinna być zaskoczeniem nawet dla mniej uważnych obserwatorów rynku. Nie od dziś bowiem wiadomo, że największy wpływ na jej poziom mają wyniki sprzedaży produktów z działu I, a te z kolei są uzależnione od osiągnięć towarzystw w zakresie dystrybucji polis z UFK. Opublikowane we wrześniu zestawienia PIU i Komisji Nadzoru Finansowego dla całego sektora, mówiące o ponad miliardowym spadku przypisu w grupie III „życiówki”, były wyrokiem dla bankowego kanału sprzedaży polis.

Add a comment

Więcej…
 
PIDiPO: Wystąpienie do Prezydenta RP w sprawie regulacji odszkodowawców
poniedziałek, 22 października 2018 08:41

Polska Izba Doradców i Pośredników Odszkodowawczych (PIDiPO) skierowała do Prezydenta RP Andrzeja Dudy pismo w sprawie procedowanego obecnie w Senacie projektu ustawy dotyczącej świadczenia usług odszkodowawczych. W swoim wystąpieniu organizacja zwróciła uwagę na skutki społeczne i gospodarcze przyjęcia ustawy w proponowanym kształcie, wskazując na zagrożenia związane m.in. z utratą profesjonalnego wsparcia przez najbardziej poszkodowanych.

Add a comment

Więcej…
 
InterRisk: Galeria sztuki
poniedziałek, 22 października 2018 08:39

InterRisk we współpracy z Fundacją Promocji Dzieci Zdolnych stworzył galerię sztuki. Podopieczni fundacji przygotowali prace plastyczne obrazujące ryzyka ubezpieczeniowe.

Add a comment

Więcej…
 
XXIV Forum Teleinformatyki: Rekordowa liczba uczestników
poniedziałek, 22 października 2018 08:38

W dniach 27-28 września odbyło się XXIV Forum Teleinformatyki. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia przebiegającego pod hasłem „System informacyjny państwa i obywatela” dyskutowane były takie kwestie, jak problemy informatyzacji państwa, sztuczna inteligencja, pieniądz cyfrowy, kryptowaluty czy incydenty bezpieczeństwa. Patronem medialnym Forum była „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
SPBUiR: Konferencja na temat nowych zasad dystrybucji ubezpieczeń
poniedziałek, 22 października 2018 08:37

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych wraz z Rzecznikiem Finansowym i we współpracy z Fundacją Edukacji Ubezpieczeniowej organizują konferencję pt. „W trosce o klienta. Nowe zasady dystrybucji ubezpieczeń”, która odbędzie się 13 listopada w Warszawie.

Add a comment

Więcej…
 
Brokerslink: Narzędzia dla niezależnych brokerów
poniedziałek, 22 października 2018 08:36

Brokerslink, globalna organizacja brokerska, ogłosiła uruchomienie dwóch nowych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych, przeznaczonych do wspierania jej sieci partnerów, niezależnych brokerów ubezpieczeniowych i podmiotów stowarzyszonych na całym świecie.

Add a comment

Więcej…
 
Fitch: Nadmiar pojemności na rynku londyńskim
poniedziałek, 22 października 2018 08:35

Należy się spodziewać, że rentowność rynku londyńskiego i ubezpieczycieli Lloyd’s pozostanie pod presją, mimo że stawki uległy niewielkiej poprawie wskutek strat katastroficznych w II kw. 2017 r. – przewiduje w najnowszym raporcie Fitch Ratings.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Kwestia OC dla rowerów elektrycznych w zawieszeniu
poniedziałek, 22 października 2018 08:34

W obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego nie uda się uchwalić zmian w dyrektywie komunikacyjnej, przewidujących zrównanie posiadaczy rowerów elektrycznych i innych pojazdów z dodatkowym napędem z resztą zmotoryzowanych i nałożyć na nich obowiązek wykupienia OC oraz wymóg posiadania uprawnień do ich prowadzenia. Taką koncepcję zgłosiła w maju Komisja Europejska – wynika z informacji „Rzeczpospolitej”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Zakłady wierzą w potencjał ochrony prawnej
poniedziałek, 22 października 2018 08:32

Ubezpieczenie ochrony prawnej (OP) może być remedium na wysokie koszty obsługi prawnej w Polsce. Tego typu polisy nie cieszą się jeszcze zbyt dużą popularnością – zauważa „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Różnica technologiczna wynika ze specyfiki biznesu
poniedziałek, 22 października 2018 08:32

Banki są bardziej zaawansowane technologicznie niż ubezpieczyciele, gdyż częściej kontaktują się ze swoimi klientami– to jeden z wniosków debaty „Rzeczpospolitej” i DXC Technology.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3368

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Brokerslink: Narzędzia dla niezależnych brokerów

Brokerslink, globalna organizacja brokerska, ogłosiła uruchomienie dwóch nowych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych, przeznaczonych do...


czytaj dalej

Fitch: Nadmiar pojemności na rynku londyńskim

Należy się spodziewać, że rentowność rynku londyńskiego i ubezpieczycieli Lloyd’s pozostanie pod presją, mimo że stawki uległy niewielkiej...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Jak jest teraz, a jak będzie w przyszłości

Pracownicze Plany Kapitałowe, technologiczna przyszłość branży, aktualny obraz poszczególnych segmentów rynku – te tematy zdominowały miniony...


czytaj dalej

PIDiPO: Wystąpienie do Prezydenta RP w sprawie regulacji odszkodowawców

Polska Izba Doradców i Pośredników Odszkodowawczych (PIDiPO) skierowała do Prezydenta RP Andrzeja Dudy pismo w sprawie procedowanego obecnie w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook