Reklama

Przykład układu: Sekcja - przegląd artykułów (Częste pytania)
Rynek ubezpieczeń: PZU przyjrzy się AXA i mBankowi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Wysocka   
czwartek, 14 listopada 2019 22:31

Grupa PZU rozważy możliwość przejęcia aktywów AXA, które ewentualnie zostałyby wystawione na sprzedaż, oraz mBanku. Zakład nie myśli o sprzedaży któregokolwiek z podmiotów swojego biznesu bankowego oraz chce wzmocnić swoją pozycję w biznesie majątkowym. – Powiedzieliśmy już niejednokrotnie, że nasza strategia uwzględnia potencjalną ekspansję zagraniczną i rozwój w takich obszarach, jak inwestycje, i że będziemy patrzyli na wszystkie tego typu okazje na rynku. Będziemy też pewnie patrzyli i na tę transakcję [sprzedaż AXA], ale jest za wcześnie, by powiedzieć, czy będziemy w którejś z nich uczestniczyli – powiedział prezes PZU SA Paweł Surówka podczas konferencji prasowej, odnosząc się także do możliwej transakcji przejęcia mBanku.

– Ogłoszenie sprzedaży tak istotnego banku, jakim jest mBank, to zbyt ważna sprawa, by nie była przez nas analizowana. Będziemy ją analizowali tylko w kontekście potencjalnie istniejących synergii naszej części bankowej. PZU nigdy nie rozważało i nie rozważa sprzedaży swoich banków – dodał.

Poprawiony: piątek, 15 listopada 2019 14:26
Więcej…
 
UFG: Powstanie nowy system przekazywania akt szkodowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Wysocka   
czwartek, 14 listopada 2019 22:30

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) rozpoczyna budowę systemu ułatwiającego ubezpieczycielom przekazywanie akt szkodowych. Pierwszym etapem tego procesu było spotkanie konsultacyjne z ubezpieczycielami obsługującymi ponad 90% szkód Funduszu. Z systemu skorzystają poszkodowani, ale pozwoli on również ograniczyć dotychczasowe koszty zakładów i UFG.

Poprawiony: czwartek, 14 listopada 2019 22:50
Więcej…
 
TUW „TUW”: Walne Zgromadzenie z udziałem ministra rolnictwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Wysocka   
czwartek, 14 listopada 2019 22:27

14 listopada w Warsaw Hotel Plaza w Warszawie odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków (NWZC) Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. W Zgromadzeniu uczestniczyli przedstawiciele Kurii Udziałowej i Kurii Związkowej oraz członkowie towarzystwa, w tym osoby, które w znaczący sposób przyczyniły się do jego powstania: Henryk Wujec, Andrzej Bratkowski i Mirosław Odorowski. W NWZC wzięli też udział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, który jest wieloletnim członkiem TUW „TUW” i współtwórcą – jako prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej – jednego z pierwszych Związków Wzajemności Członkowskiej „Partner”, prezes zarządu Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników Aleksandra Hadzik oraz przedstawiciele Komisji Nadzoru Finansowego.

Więcej…
 
Generali: Nowoczesny sprzęt pomógł pierwszemu noworodkowi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Wysocka   
czwartek, 14 listopada 2019 22:22

10 listopada po raz pierwszy zastosowano hipotermię leczniczą podczas transportu noworodka. Dziewczynka urodzona w Nowej Soli, u której doszło do niedotlenienia mózgu, dzięki nowoczesnemu sprzętowi ufundowanemu przez Generali Polska i Fundację The Human Safety Net, została poddana tej terapii w trakcie transportu do ośrodka, który mógł zapewnić dalsze leczenie.

Więcej…
 
Link4: Ubezpieczenia już w Yanosiku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Wysocka   
czwartek, 14 listopada 2019 22:21

Polisy komunikacyjne Link4 są już dostępne w aplikacji Yanosik. Jej użytkownicy mogą skorzystać z oferty ubezpieczeniowej za pośrednictwem porównywarki KioskPolis.pl.

Więcej…
 
Ubea: W październiku najtaniej w You Can Drive, Link4 i Benefii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Wysocka   
czwartek, 14 listopada 2019 22:10

You Can Drive, Link4 i Benefia – te marki zaoferowały najniższe ceny ubezpieczeń w październikowej odsłonie rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników porównywarki. W swojej analizie Ubea.pl wzięła pod uwagę cztery kategorie rankingowe (polisy OC, pakiety OC+NNW, pakiety OC+AC i pakiety OC+AC+NNW). Wszystkie klasyfikowane towarzystwa z odpowiednio dużą liczbą kalkulacji miesięcznie oceniano w skali od 0 do 5 punktów.

Poprawiony: czwartek, 14 listopada 2019 22:53
Więcej…
 
UE: Koniec prania na zielono PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Wysocka   
czwartek, 14 listopada 2019 22:09

Ministrowie finansów Unii Europejskiej są gotowi przyjąć nowe zasady wymagające od zarządzających aktywami, ubezpieczycieli i funduszy emerytalnych ujawniania środowiskowych i społecznych ryzyk w ich inwestycjach. Zasady odpowiedzialnego inwestowania będą obowiązywać od 2021 r. Oczekuje się, że zmiany nadadzą większą przejrzystość łagodnie regulowanemu sektorowi odpowiedzialnego inwestowania – podaje agencja Reuters i zauważa, że mogą one ustanowić globalny standard dla rozwijającej się branży proekologicznego i społecznie świadomego kredytowania, wartej w 2019 r. niemal 100 mld dol.

Więcej…
 
PKO TFI i TFI PZU na prowadzeniu po pierwszym etapie PPK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Wysocka   
czwartek, 14 listopada 2019 22:07

PKO TFI i TFI PZU są liderami po pierwszej turze Pracowniczych Planów Kapitałowych. Część oferentów szykuje się na etap, w którym do PPK będą przystępować małe i średnie firmy – informuje „Rzeczpospolita”.

Więcej…
 
Grupa PZU: Blisko 2 mld zł z działalności w trudnym otoczeniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Wysocka   
czwartek, 14 listopada 2019 10:01

17,5 miliarda złotych – takim wynikiem sprzedażowym za 3 kwartały obecnego roku legitymowała się Grupa PZU. To najwyższy taki rezultat w jej historii. Ubezpieczyciel pochwalił się też najlepszym od pięciu lat wynikiem netto z działalności ubezpieczeniowej oraz bardzo wysoką rentownością na kapitale.

– Wyniki za trzeci kwartał 2019 roku są dowodem znakomitej kondycji finansowej Grupy PZU i dynamicznego rozwoju w najważniejszych strategicznie obszarach. Osiągamy to, co założyliśmy, i to mimo trudnego rynku, presji cenowej czy obciążeń regulacyjnych. Wysokość składki, którą zebraliśmy w ciągu trzech kwartałów tego roku, a która jest najwyższa w naszej historii, dowodzi zaufania ze strony klientów. Z kolei potwierdzeniem efektywności naszego działania jest poziom zwrotu na kapitale, który wyniósł 23,7% – powiedział prezes PZU SA, Paweł Surówka.

Poprawiony: czwartek, 14 listopada 2019 10:06
Więcej…
 
Prudential: Migracja do chmury PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Wysocka   
czwartek, 14 listopada 2019 09:58

Prudential wdrożył chmurowy system ERP Oracle Financials Cloud. Projekt zrealizowano równocześnie w Polsce oraz w Irlandii w ciągu 10 miesięcy. To jedno z pierwszych wdrożeń chmurowych systemu ERP Oracle w branży finansowej w Polsce i w regionie.

– System ERP, z którego korzystaliśmy, spełniał wprawdzie nasze oczekiwania w zakresie rachunkowości finansowej, jednak zależało nam na znacznie szerszej digitalizacji, standaryzacji i uproszczeniu procesów w obszarze Finansów oraz IT – tłumaczy Marcin Sagała, CIO i członek Executive Committee Prudential. – Zdecydowaliśmy o wdrożeniu jednego, centralnego systemu dla spółek w Polsce i w Irlandii – dodaje.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3640

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Signal Iduna: Krzysztof Konstanciuk szefem Biura Sprzedaży Korporacyjnej

4 listopada Krzysztof Konstanciuk objął stanowisko Managera Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna Polska. W ramach swoich obowiązków będzie...


czytaj dalej

UE: Koniec prania na zielono

Ministrowie finansów Unii Europejskiej są gotowi przyjąć nowe zasady wymagające od zarządzających aktywami, ubezpieczycieli i funduszy...
czytaj dalej

Lloyd’s: Jedno ciało kierownicze

Ubezpieczeniowy i reasekuracyjny rynek Lloyd’s ogłosił swoją decyzję połączenia Rady Lloyd’s i Zarządu Franczyzy. Połączenie wejdzie w życie 1...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: PZU przyjrzy się AXA i mBankowi

Grupa PZU rozważy możliwość przejęcia aktywów AXA, które ewentualnie zostałyby wystawione na sprzedaż, oraz mBanku. Zakład nie myśli o sprzedaży...


czytaj dalej

UFG: Powstanie nowy system przekazywania akt szkodowych

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) rozpoczyna budowę systemu ułatwiającego ubezpieczycielom przekazywanie akt szkodowych. Pierwszym etapem...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook