Reklama

Przykład układu: Sekcja - przegląd artykułów (Częste pytania)
Sejm: Zgoda na zastępcę szefa KNF ds. ubezpieczeń PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 października 2019 08:54

16 października Sejm przyjął projekt nowelizacji ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych oraz niektórych innych ustaw. Proponowana regulacja wprowadza m.in. trzeciego zastępcę przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Akt dostosowuje polskie prawo do przepisów obowiązujących w Unii Europejskiej, dotyczących m.in. zasad publikowania prospektów związanych z emisją papierów wartościowych. Niezależnie od zapewnienia zgodności prawa polskiego z prawem UE, projekt przewiduje (zmiana proponowana w art. 14 pkt 2) m.in. rozszerzenie składu osobowego KNF o trzeciego zastępcę przewodniczącego. Ma to się przyczynić do równomiernego i proporcjonalnego podziału obowiązków zastępców między trzy podstawowe sektory rynku finansowego: bankowy, ubezpieczeniowy i kapitałowy.

Więcej…
 
Jak wspierać doradców bankowych w sprzedaży ubezpieczeń? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 października 2019 08:54

Rozmowa z Aleksandrą Droszcz, dyrektorem Działu Kompetencji i Wsparcia Sprzedaży, Renatą Augustynowicz-Sobotą, dyrektorem Biura Wsparcia Regionalnego, i Patrykiem Bakłanowskim, dyrektorem ds. wsparcia regionalnego z PKO Ubezpieczenia

Aleksandra E. Wysocka: – Czy można profesjonalnie sprzedawać ubezpieczenia w okienku bankowym?
Aleksandra Droszcz:
– Odpowiem krótko – tak, oczywiście, ale to jest niemałe wyzwanie. W PKO Banku Polskim mamy ponad 10 tys. doradców, którzy oferują nasze ubezpieczenia. To szeroka gama produktów, począwszy od ubezpieczeń powiązanych z produktami bankowymi, z których korzystają nasi klienci już od wielu lat, po samodzielne produkty ubezpieczeniowe, takie jak na przykład OnkoPlan. Mamy zróżnicowane produkty i wyspecjalizowanych doradców, którzy w zależności od profilu klienta, proponują ubezpieczenia dostosowane do oczekiwań i potrzeb ubezpieczeniowych. Ponad 7 tys. doradców opiekuje się klientami podstawowymi, są też doradcy specjalizujący się w bankowości osobistej, obsłudze małych i średnich firm czy bankowości hipotecznej.

Poprawiony: poniedziałek, 21 października 2019 09:17
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Czas fuzji i przejęć PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 października 2019 08:54

Za nami już trzy tygodnie października. W każdym z nich wiodącą rolę odgrywał inny temat. W pierwszym tygodniu najgłośniej było o różnych aspektach sprzedaży. W kolejnym numerem jeden została historyczna zmiana kadrowa. Teraz na pierwszym planie znalazły się fuzje i przejęcia.

Więcej…
 
PIU: Warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 października 2019 08:53

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) organizuje warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej. Celem wydarzenia jest promowanie i upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniu ochrony prawnej.

Więcej…
 
Inter Polska: Jakie OC dla fizjoterapeuty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 października 2019 08:46

Prawo nakłada na fizjoterapeutów obowiązek ubezpieczeniowy. W zależności od formy zatrudnienia, inny jest zakres odpowiedzialności za szkody i wysokość sum ubezpieczenia.

Więcej…
 
Euler Hermes: Rekordowa liczba niewypłacalności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 października 2019 08:43

W trakcie trzech kwartałów 2019 r. w Monitorach Sądowych i Gospodarczych opublikowano informację o 757 niewypłacalnych polskich firmach. Rok wcześniej miały miejsce 723 takie publikacje (+5% r/r) – wynika z danych zebranych przez Euler Hermes.

Więcej…
 
IUA: Wzrost składki na rynku w Londynie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 października 2019 08:43

Składka przypisana brutto z rynku londyńskiego, obejmującego firmy ubezpieczeniowe spoza Lloyd’s, wzrosła w 2018 r. o 8,1%, do 28,437 mld funtów – podano w raporcie opublikowanym w październiku 2019 r. przez International Underwriting Association.

Więcej…
 
Szwecja: Gallagher kupił firmę Proinova PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 października 2019 08:41

Broker Arthur J. Gallagher & Co. poinformował o nabyciu szwedzkiego brokera ubezpieczeniowego z Helsingborga, firmy Proinova. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: PZU dokapitalizował Sigma Bis PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 października 2019 08:41

PZU dokapitalizował spółkę Sigma Bis, która docelowo ma zająć się obsługą mediową zakładu, PKN Orlen oraz podmiotów zewnętrznych. Dokonano też zmian w zarządzie firmy – podały Wirtualnemedia.pl.

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Polaków nie stać na poważne choroby PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 października 2019 08:40

Z badania przeprowadzonego przez Unum wynika, że co czwarty badany w Polsce uważa za prawdopodobne, iż wystąpią u niego problemy onkologiczne. Mimo stosunkowo niewielu respondentów byłoby w stanie podołać zobowiązaniom finansowym w razie choroby – informuje „Puls Biznesu”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3624

Dorota Karczewska counselem w kancelarii WKB

Mecenas Dorota Karczewska, była wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), dołączyła jako counsel do zespołu prawa konkurencji i...


czytaj dalej

Rzecznik Finansowy: Mariusz Golecki następcą Aleksandry Wiktorow

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki z dniem 12 października 2019 r. powołał Mariusza Goleckiego na stanowisko Rzecznika Finansowego. Akt...


czytaj dalej

IUA: Wzrost składki na rynku w Londynie

Składka przypisana brutto z rynku londyńskiego, obejmującego firmy ubezpieczeniowe spoza Lloyd’s, wzrosła w 2018 r. o 8,1%, do 28,437 mld funtów –...


czytaj dalej

Szwecja: Gallagher kupił firmę Proinova

Broker Arthur J. Gallagher & Co. poinformował o nabyciu szwedzkiego brokera ubezpieczeniowego z Helsingborga, firmy Proinova. Warunki transakcji...


czytaj dalej

Jak wspierać doradców bankowych w sprzedaży ubezpieczeń?

Rozmowa z Aleksandrą Droszcz, dyrektorem Działu Kompetencji i Wsparcia Sprzedaży, Renatą Augustynowicz-Sobotą, dyrektorem Biura Wsparcia...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Czas fuzji i przejęć

Za nami już trzy tygodnie października. W każdym z nich wiodącą rolę odgrywał inny temat. W pierwszym tygodniu najgłośniej było o różnych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook