Reklama

Przykład układu: Sekcja - przegląd artykułów (Częste pytania)
Katar: Bez Dubaju zyski spadły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 listopada 2019 09:45

Katarskie towarzystwo ubezpieczeń ogólnych i reasekuracji Qatar General Insurance and Reinsurance Company (QGIRC) odnotowało spadek o 88,5% zysków za 9 miesięcy 2019 r., w porównaniu z wynikiem analogicznego okresu ub.r.  

Więcej…
 
Finanse: Spada wartość Alior Banku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 listopada 2019 09:44

Niskie notowania Alior Banku (najniższe spośród innych podmiotów z tego sektora obecnych na GPW) powoduje, że cena akcji jego banku jest obecnie o 67% poniżej płaconej przez PZU w 2015 r. i o 25% poniżej płaconej rok później w ramach dokapitalizowania banku – informuje „Rzeczpospolita”.

Więcej…
 
Talanx: Zyski rosną i będą rosnąć PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 listopada 2019 09:44

Talanx odnotował 265 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2019 r., wobec 51 mln euro zysku rok wcześniej.

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Początek końca OFE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 listopada 2019 09:42

Projekt przepisów dotyczących istotnych zmian w polskim systemie emerytalnym, akceptacja przepisów dotyczących trzeciego zastępcy szefa nadzoru i kolejna zdobycz biznesu zdrowotnego największego polskiego ubezpieczyciela – tak przedstawiała się lista najistotniejszych akcentów minionego tygodnia.

Numerem jeden ostatnich kilku dni było bez wątpienia przyjęcie przez rząd długo oczekiwanego projektu ustawy nowelizacji niektórych ustaw w związku z przeniesieniem środków z Otwartych Funduszy Emerytalnych na Indywidualne Konta Emerytalne. Proponowana regulacja nieco różni się od przedstawionej kilka miesięcy temu, ale jej główny sens – dobrowolny lub domyślny transfer środków z Funduszy na IKE, któremu towarzyszyć będzie opłata przekształceniowa (to rozwiązanie budzi największe kontrowersje) – pozostał bez zmian.

Więcej…
 
75% rynku w systemie bezpośredniej likwidacji. Co z resztą? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 listopada 2019 09:41

Rozmowa z Agnieszką Dąbrowską, analitykiem w Polskiej Izbie Ubezpieczeń

Aleksandra E. Wysocka: – Bezpośrednia likwidacja szkód (BLS) działa na polskim rynku ubezpieczeniowym już od jakiegoś czasu. Proszę przypomnieć, jak długo to rozwiązanie funkcjonuje?
Agnieszka Dąbrowska:
– System BLS działa od ponad czterech lat i obejmuje w tym momencie 8 zakładów ubezpieczeń, a zarazem 75% rynku OC ppm, licząc składką przypisaną brutto.

Poprawiony: wtorek, 12 listopada 2019 10:16
Więcej…
 
Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 listopada 2019 09:41

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe obszary działalności, dokonała zmiany na stanowisku prezesa.

Poprawiony: czwartek, 14 listopada 2019 09:41
Więcej…
 
KNF: 12,2 mld zł aktywów na ponad 1,7 mln rachunków IKE i IKZE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 listopada 2019 09:40

W pierwszej połowie obecnego roku łączna liczba Indywidualnych Kont Emerytalnych (IKE) oraz Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) plasowała się na poziomie przekraczającym 1,7 mln rachunków. Zsumowana wartość aktywów zgromadzonych w ramach IKE oraz IKZE wyniosła 12,2 mld zł – wynika z danych zebranych przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF).

Poprawiony: wtorek, 12 listopada 2019 10:10
Więcej…
 
Vfconferences: Prawne aspekty sprzedaży ubezpieczeń PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 listopada 2019 09:39

12 grudnia w Warszawie odbędzie się II śniadanie biznesowe dla zakładów ubezpieczeń  zatytułowane „Prawne aspekty sprzedaży ubezpieczeń”. Patronem medialnym wydarzenia będzie „Gazeta Ubezpieczeniowa”

Więcej…
 
Compensa Życie: Dlaczego warto zostać w PPK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 listopada 2019 09:38

Compensa Życie wskazuje korzyści, jakie mogą przekonać pracowników do oszczędzania w Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK).

Więcej…
 
Generali: Jakie ubezpieczenie na wyjazd do USA? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 listopada 2019 09:36

Zgodnie z zapowiedziami już od 11 listopada Polacy mogą podróżować bez wiz do Stanów Zjednoczonych. Generali radzi wybierającym się do USA, aby zabrali ze sobą odpowiednie ubezpieczenie podróżne.

Poprawiony: wtorek, 12 listopada 2019 12:25
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 3640

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Signal Iduna: Krzysztof Konstanciuk szefem Biura Sprzedaży Korporacyjnej

4 listopada Krzysztof Konstanciuk objął stanowisko Managera Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna Polska. W ramach swoich obowiązków będzie...


czytaj dalej

UE: Koniec prania na zielono

Ministrowie finansów Unii Europejskiej są gotowi przyjąć nowe zasady wymagające od zarządzających aktywami, ubezpieczycieli i funduszy...
czytaj dalej

Lloyd’s: Jedno ciało kierownicze

Ubezpieczeniowy i reasekuracyjny rynek Lloyd’s ogłosił swoją decyzję połączenia Rady Lloyd’s i Zarządu Franczyzy. Połączenie wejdzie w życie 1...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: PZU przyjrzy się AXA i mBankowi

Grupa PZU rozważy możliwość przejęcia aktywów AXA, które ewentualnie zostałyby wystawione na sprzedaż, oraz mBanku. Zakład nie myśli o sprzedaży...


czytaj dalej

UFG: Powstanie nowy system przekazywania akt szkodowych

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) rozpoczyna budowę systemu ułatwiającego ubezpieczycielom przekazywanie akt szkodowych. Pierwszym etapem...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook