Reklama

Przykład układu: Sekcja - przegląd artykułów (Częste pytania)
Global Market Index: Ceny ubezpieczeń wciąż rosną PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 maja 2019 09:09

Marsh opublikował wyniki cyklicznego raportu Global Market Index, zawierającego informacje na temat kluczowych trendów rynkowych obserwowanych w pierwszym kwartale 2019 r.

Z raportu wynika, że w I kw. kontynuowany był wzrostowy trend cen ubezpieczeń. Średnie stawki wzrosły o 3%, co stanowi największy zanotowany wzrost od 2012 r. Był to też drugi kwartał z rzędu, który zakończył się wzrostem stawek we wszystkich regionach na świecie, co spowodowane było wyższymi cenami ubezpieczeń majątkowych i D&O. Region Pacyfiku ponownie odnotował największy, ponad 10% wzrost cen, utrzymując tendencję wzrostową z ostatnich ośmiu kwartałów. W Wielkiej Brytanii i Europie kontynentalnej wzrost stawek wyniósł 2%.

Poprawiony: środa, 22 maja 2019 09:47
Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Brokerzy i PPK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 maja 2019 08:44

21 maja ukazał się sześćdziesiąty czwarty odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gośćmi programu byli Robert Zapotoczny, prezes, oraz Dariusz Selak, dyrektor Biura Relacji z Klientami PFR Portal PPK.

Więcej…
 
Lubelskie: Atak żywiołu. PZU już likwiduje szkody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 maja 2019 08:43

21 maja przed południem przez gminę Wojciechów (województwo lubelskie) przeszła trąba powietrzna, która wyrządziła poważne szkody. PZU, który był jednym z ubezpieczycieli mienia na terenie gminy, ma bezzwłocznie przystąpić do likwidacji szkód.

Więcej…
 
Bancassurance: Polisy AXA na nowej platformie Asseco dla banków spółdzielczych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 maja 2019 08:43

Asseco uruchomiło CUI.Ubezpieczenia, czyli omnikanałową platformę do sprzedaży oraz obsługi ubezpieczeń. Narzędzie wspiera doradców w oddziałach banków, jak i jest dostępne poprzez bankowość internetową. Partnerem dostarczającym produkty ochronne za jej pomocą jest AXA.

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Debiut Mubi na rynku porównywarek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 maja 2019 08:42

Mubi – taką nazwę nosi nowa porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych, która niedawno zadebiutowała na rynku. Jej wabikiem na klientów ma być prosty w obsłudze serwis oraz możliwość szybszego porównania ofert ubezpieczenia samochodu.

Więcej…
 
T‑Mobile: Ponad 13 tys. nabywców polis MetLife PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 maja 2019 08:42

Na początku roku T-Mobile wprowadził do swojej oferty dwa ubezpieczenia MetLife – zdrowotne oraz NNW. W ciągu 4 miesięcy z propozycji ochronnej skorzystało ponad 13 tysięcy osób.

Więcej…
 
EFL: Ubezpieczenie najpopularniejsze wśród średnich firm PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 maja 2019 08:41

Ubezpieczenie majątku firmy jest czwartym pod względem popularności źródłem finansowania sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w Polsce – wynika z „Barometru EFL” na II kwartał 2019 roku.

Więcej…
 
SN: Pytanie prawne dotyczące charakteru świadczenia z „uefki” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 maja 2019 08:39

8 maja do Sądu Najwyższego (SN) wpłynęło pytanie prawne, w którym sąd niższej instancji wystąpił o rozstrzygnięcie wątpliwości charakteru świadczenia wypłacanego z polisy z UFK.

Więcej…
 
Pekao TFI: Wniosek o wpis do ewidencji PPK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 maja 2019 08:37

21 maja Pekao TFI złożyło wniosek o wpis do ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju. Na portalu mojePPK zaprezentowane będą wszystkie instytucje oferujące prowadzenie i zarządzanie PPK.

Więcej…
 
Serwis PZU dla pracodawców dotyczący PPK już działa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 maja 2019 08:34

PZU uruchomił dla pracodawców internetowy serwis ppk.pzu.pl do obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych, który umożliwia m.in. zawierania online umów o zarządzanie i prowadzenie PPK, a także zgłaszania pracowników do programu – poinformował we wtorek Marcin Żółtek, odpowiedzialny w Grupie PZU za PPK.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3524

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Global Market Index: Ceny ubezpieczeń wciąż rosną

Marsh opublikował wyniki cyklicznego raportu Global Market Index, zawierającego informacje na temat kluczowych trendów rynkowych obserwowanych w...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Brokerzy i PPK

21 maja ukazał się sześćdziesiąty czwarty odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gośćmi programu byli Robert Zapotoczny, prezes, oraz Dariusz...


czytaj dalej

Lubelskie: Atak żywiołu. PZU już likwiduje szkody

21 maja przed południem przez gminę Wojciechów (województwo lubelskie) przeszła trąba powietrzna, która wyrządziła poważne szkody. PZU, który był...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook