feed-image -

Reklama

Rozmowy - Opinie


Chcemy być numerem dwa na rynku ubezpieczeń grupowych
środa, 16 października 2019 08:40

Rozmowa z Arturem Skibą, dyrektorem Departamentu Sprzedaży Ubezpieczeń Grupowych w AXA Polska

Aleksandra E. Wysocka: – Jakie jest miejsce ubezpieczeń grupowych w strategii Grupy AXA w Polsce?
Artur Skiba:
– W ostatnich latach ubezpieczenia grupowe stały się jednym z kluczowych kierunków rozwoju naszego biznesu. Sprzedażą tych produktów zajmuje się nie tylko mój departament, który koncentruje się na klientach korporacyjnych, ale również sieć własna, docierająca do firm zatrudniających od 3 do 30 osób. Notujemy wzrost wolumenów sprzedaży. Mamy dobrą ofertę dla firm każdej wielkości, od tych najmniejszych działalności, aż po międzynarodowe korporacje.

Add a comment
Więcej…
 
System na półtora etatu
środa, 09 października 2019 08:07

Rozmowa z Anną Grajkowską, prezesem zarządu PKO Agencja Ubezpieczeniowa Sp. z o.o.

Redakcja „Gazety Ubezpieczeniowej”: – Jak wyglądało zarządzanie kompetencjami osób wykonujących czynności agencyjne przed wdrożeniem systemu OFWCA?
Anna Grajkowska:
– Przed wdrożeniem systemu zarządzaliśmy kompetencjami tych osób całkowicie ręcznie. Oznaczało to pracę w Excelach, komunikację mailową, ręczne uzupełnianie i ewidencjonowanie statusów, nadawanie uprawnień dla każdego handlowca i dla każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Przy tej skali biznesu, zarządzanie czynnościami agencyjnymi było bardzo pracochłonne. W ramach obsługi procesu wykorzystywane były w kulminacyjnych momentach nawet dwa etaty. Dzisiaj, po wdrożeniu aplikacji jest to niecały jeden etat. Daje nam to możliwość efektywniejszego wykorzystania czasu pracy i delegowania pracowników do innych zadań.

Add a comment

Więcej…
 
Agent to nie tylko zawód, to misja
czwartek, 03 października 2019 08:47

Rozmowa z Pawłem Skotnickim, właścicielem Kancelarii Finansowej Paweł Skotnicki, agentem wyłącznym Avivy oraz wielokrotnym członkiem Million Dollar Round Table

Aleksandra E. Wysocka: – Jak to się stało, że został Pan agentem ubezpieczeniowym?
Paweł Skotnicki:
– Miałem prawie 22 lata i właśnie wróciłem z zagranicy, z emigracji zarobkowej. Jak to zwykle bywa w branży ubezpieczeniowej, trafiłem tu przez przypadek. Bardziej na przeczekanie, aż wpadnę na lepszy pomysł na siebie. Niewiele osób marzy o tym, aby zostać agentem. Ze mną było podobnie. Pochodzę z domu, gdzie od zawsze rozmawiało się o ubezpieczeniach. To dlatego, że moja mama jest agentką z dwudziestoparoletnim stażem. Gdy zdałem egzaminy i uzyskałem uprawnienia do pracy, trafiłem do jej zespołu. Miałem dzięki temu podwójne szczęście, bo z jednej strony nikt nie miałby tyle cierpliwości do tak krnąbrnego młodzieńca co ona, a z drugiej – bardzo szybko wysłała mnie na szkolenia z agentami osiągającymi MDRT®, co pokazało mi totalnie inny wymiar pośrednictwa ubezpieczeniowego. Wiedziała, co robi, i jest to kwintesencja bycia świetnym menedżerem. Dzięki temu bycie agentem zamieniło się w wielką pasję i najlepszy zawód, jaki mogłem sobie wymarzyć.

Add a comment
Więcej…
 
Spełnienie złożonej obietnicy
wtorek, 27 sierpnia 2019 09:10

Rozmowa z Joanną Nadzikiewicz, dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu April Polska

Redakcja „Gazety Ubezpieczeniowej”: – Jak z perspektywy ostatnich lat ocenia Pani zmiany na rynku assistance w Polsce?
Joanna Nadzikiewicz:
– Bardzo pozytywnie. Półżartem mogę powiedzieć, że w bardzo krótkim czasie – raptem kilkunastu lat – rynek assistance przeszedł istną rewolucję, bez mała na miarę tej technologicznej. Bo popatrzmy: pojęcie „assistance” było początkowo hasłem kojarzącym się wyłącznie z pomocą drogową stosunkowo nielicznej grupie szczęśliwców posiadających pojazdy mechaniczne (i to tych przezornych, którzy się w takie usługi zaopatrzyli). I ewoluowało do dobrze znanej coraz większej liczbie Polaków szybkiej i skutecznej pomocy w znakomitej większości codziennych sytuacji. Poza tym, o ile pod koniec lat 90. znacznie łatwiej było na przykład usprawnić zepsuty samochód (włączając w to wymianę połowy zawieszenia w „maluchu”) przy pomocy zatrzymanego na drodze innego kierowcy niż profesjonalnej pomocy drogowej (do której w dodatku nie bardzo było jak i skąd zadzwonić), o tyle dzisiaj większości aut nie sposób usprawnić i trzeba je holować do warsztatu. Przy tym nie tylko znacząco poszerzył się wachlarz dostępnych usługodawców, ale również sposób ich wezwania.

Add a comment
Więcej…
 
Nie odkładajmy wdrożenia na ostatnią chwilę
środa, 14 sierpnia 2019 08:53

Rozmowa z Grzegorzem Chłopkiem, prezesem zarządu Nationale-Nederlanden PTE

Aleksandra E. Wysocka: – Po Facebooku krąży aplikacja, która dodaje nam z wyglądu kilkadziesiąt lat. Może warto by dodać do takiego zdjęcia spodziewaną wysokość przyszłej emerytury? To już nie byłoby takie zabawne.
Grzegorz Chłopek:
– Może to by pomogło uwierzyć, że naprawdę będziemy kiedyś emerytami i jak będzie wyglądać nasze przyszłe życie, jeśli nie zaczniemy dodatkowo oszczędzać. Emerytury zawsze są pochodną odłożonych składek i liczby przepracowanych w ciągu życia zawodowego miesięcy.

Add a comment
Więcej…
 
Będziemy bezpiecznikiem dla małych i średnich
poniedziałek, 12 sierpnia 2019 08:51

Rozmowa z Ewą Małyszko, prezes zarządu PFR TFI

Redakcja „Gazety Ubezpieczeniowej”: – Czym PFR TFI różni się od innych instytucji finansowych oferujących PPK? Jaka jest rola PFR TFI w całym systemie PPK?
Ewa Małyszko:
– Rola PFR TFI w całym programie jest szczególna. Jako instytucja finansowa możemy świadczyć usługi prowadzenia PPK. Ponadto – zgodnie z ustawą – jesteśmy instytucją wyznaczoną, która pełnić będzie funkcję „bezpiecznika” dla małych i średnich firm, które z różnych powodów nie znajdą dla siebie na rynku odpowiedniej instytucji finansowej do prowadzenia PPK. Mówiąc inaczej, PFR TFI jest gotowe zawrzeć umowę o zarządzanie PPK z każdym pracodawcą, który wyrazi taką wolę lub któremu inna instytucja odmówi podpisania umowy. Co więcej, w przypadku, gdy wybrana przez pracodawcę instytucja finansowa nie będzie mogła kontynuować swoich zobowiązań, PFR TFI będzie mogło przejąć od niej prowadzenie PPK.

Add a comment

Więcej…
 
PPK to najtańszy produkt inwestycyjny w historii
środa, 07 sierpnia 2019 08:32

Rozmowa z Piotrem Żochowskim, prezesem zarządu PKO TFI SA

Aleksandra E. Wysocka: – Za nami 1 lipca, który dla największych polskich pracodawców będzie godziną „0” w kontekście pracowniczych planów kapitałowych. Już w ciągu pierwszych dwóch tygodni poinformowaliście o podpisaniu pierwszych 100 umów. Czy to szybkie tempo jest do utrzymania?
Piotr Żochowski:
– Od jakiegoś czasu mieliśmy pełną gotowość operacyjną do wdrażania PPK. Godzina „0” nastąpiła w moim przekonaniu dużo wcześniej niż 1 lipca. Rozmowy z pracodawcami o pracowniczych planach kapitałowych prowadziliśmy już od wielu miesięcy, a teraz zaczynamy zbierać pierwsze owoce tych wysiłków. Co wcale nie oznacza, że to prosty proces, który odbywa się sam. Zauważamy bardzo zaciętą konkurencję cenową między kilkunastoma podmiotami, które już opublikowały swoje oferty na portalu Moje PPK. Praktycznie wszystkie podmioty ustaliły poziom kosztów obsługi znacząco poniżej poziomu wymaganego przez ustawodawcę, który, przypomnę, wynosi 0,5% aktywów. PPK to produkt charakteryzujący się niską dochodowością dla firm, które go oferują, a z perspektywy klienta jest to chyba najtańszy produkt inwestycyjny na polskim rynku, biorąc pod uwagę koszty zarządzania. W każdym razie w ciągu mojej 20-letniej kariery w branży finansowej nie spotkałem się z tańszym produktem.

Add a comment
Więcej…
 
Lepsze relacje dzięki PPK
poniedziałek, 05 sierpnia 2019 08:48

Rozmowa z Adamem Romanem, członkiem zarządów Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA i Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie ERGO Hestia SA

Aleksandra E. Wysocka: – Dlaczego ERGO Hestia zdecydowała się zaangażować w dystrybucję pracowniczych planów kapitałowych?
Adam Roman:
– Jednym z priorytetów na najbliższe lata dla ERGO Hestii jest intensywny rozwój ubezpieczeń na życie, zarówno w obszarze ubezpieczeń indywidualnych jak i grupowych. W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, w celu zapewnienia im kompleksowej ochrony skonsolidowanej w jednym towarzystwie, zdecydowaliśmy się na rozszerzenie naszej oferty ubezpieczeń grupowych o PPK. Naszą przewagą rynkową jest ogólnopolska sieć sprzedaży, z wysoko wykwalifikowanymi pośrednikami ubezpieczeniowymi. Każdego roku zapewniamy ochronę ponad trzem milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw. Pracujemy z wykorzystaniem najbardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych, zatrudniamy najlepszych na rynku ekspertów. Nasze atuty i wiarygodny partner, jakim jest PKO TFI, umożliwiły nam stworzenie oferty, która dla brokerów i agentów jest optymalnym narzędziem do budowania i rozwijania relacji z klientami. Idea połączenia ubezpieczenia grupowego z PPK to dobry punkt wyjścia dla oferty indywidualnej, w której skupiamy się na ubezpieczeniach ochronnych.

Add a comment
Więcej…
 
Komentarz: PPK nowym narzędziem w strategii employer brandingu?
wtorek, 30 lipca 2019 08:38

Wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych jest dla pracodawców z pewnością kolejnym obciążeniem. Wiąże się z koniecznością przeprowadzenia szkoleń, oddelegowania zespołu, który będzie PPK obsługiwać, doborem narzędzi do obsługi oraz wyborem instytucji finansowej. To zrozumiałe, że na początku realizacji tego zadania pracodawcy skupili się przede wszystkim na kwestiach operacyjnych – pisze Arkadiusz Siwek, konsultant SAP HCM w firmie Quercus.

Add a comment

Więcej…
 
Komentarz: Oferta ubezpieczeń turystycznych lepiej sprofilowana
czwartek, 18 lipca 2019 08:45

Rynek usług turystycznych rośnie w naszym kraju systematycznie rok do roku. Polacy podróżują coraz częściej i chętniej – zarówno na własną rękę, jak i w ramach zorganizowanych wyjazdów. To doskonały impuls do rozwoju rynku ubezpieczeń turystycznych i okołoturystycznych – zauważa Kamil Kutycki, zastępca dyrektora Departamentu Sprzedaży ds. Affinity & Travel w Europ Assistance.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 36

Dorota Karczewska counselem w kancelarii WKB

Mecenas Dorota Karczewska, była wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), dołączyła jako counsel do zespołu prawa konkurencji i...


czytaj dalej

Rzecznik Finansowy: Mariusz Golecki następcą Aleksandry Wiktorow

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki z dniem 12 października 2019 r. powołał Mariusza Goleckiego na stanowisko Rzecznika Finansowego. Akt...


czytaj dalej

HDI: Brytyjski dyrektor finansowy z RSA

Brytyjskie kierownictwo wyższego szczebla niemieckiej firmy HDI Global Specialty SE zostało uzupełnione o dyrektora finansowego i operacyjnego,...
czytaj dalej

Willis: Brak oznak ożywienia na rynku M&A

Z Kwartalnego Monitora Transakcji (Quarterly Deal Performance Monitor, QDPM) Willis Towers Watson (WTW) prowadzonego we współpracy z Cass Business...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Sprzedaż w kanale bankowym nadal spada

W pierwszej połowie obecnego roku przypis składki w polskim bancassurance osiągnął kolejny historycznie niski poziom, mimo stale rosnącego wyniku...


czytaj dalej

Ubea.pl: Barometr lekko w górę

Z barometru cenowego Ubea.pl, sporządzonego na postawie kalkulacji wykonanych we wrześniu przez klientów porównywarki wynika, że w ubiegłym...
czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook