feed-image -

Reklama

Finanse


PZU SA: Akcjonariusze zbiorą się 24 maja
piątek, 26 kwietnia 2019 08:49

24 maja odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie (ZWZ) PZU SA. Podczas obrad akcjonariusze ubezpieczyciela zdecydują m.in. o podziale zysku za ubiegły rok.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa Życie: Wniosek o wpis do ewidencji PPK
piątek, 26 kwietnia 2019 08:48

25 kwietnia Compensa Życie wystąpiła z wnioskiem do Polskiego Funduszu Rozwoju o wpis do ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych. PPK ubezpieczyciela charakteryzować będzie połączenie w jednym produkcie funkcji oszczędnościowej i ochronnej. Dystrybucja oferty będzie prowadzona w oparciu o bliską współpracę z reprezentującymi pracodawców brokerami i w kanale agencyjnym.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Bez opłat za zarządzanie w pierwszym roku funkcjonowania PPK
czwartek, 25 kwietnia 2019 08:39

Grupa PZU zapowiedziała, że w pierwszym roku nie będzie pobierać opłat za zarządzanie funduszami w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Firma zadeklarowała również, że do minimum ograniczy obciążenia pracodawców związane z uruchomieniem i prowadzeniem PPK.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Licencja dla fintechu z ubezpieczeniowym akcentem
środa, 24 kwietnia 2019 08:40

23 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zezwoliła na wydawanie pieniądza elektronicznego oraz świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji pieniądza elektronicznego przez spółkę Billon Solutions sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: PZU SA wpłaci najwięcej
środa, 24 kwietnia 2019 08:31

Według szacunków „Pulsu Biznesu”, w tym roku do Skarbu Państwa wpłynie 2,8 mld zł z tytułu dywidend od spółek z udziałem SP. Podobnie jak przed rokiem najwięcej wpłaci PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Niski poziom wiedzy na temat PPK
czwartek, 18 kwietnia 2019 08:53

86% uczestników badania Nationale-Nederlanden „PPK oczami Polaków” przyznało, że niewiele wie na temat systemu Pracowniczych Planów Kapitałowych. Obawy pracowników, którzy wkrótce zostaną objęci programem, związane są z ich doświadczeniem z Otwartymi Funduszami Emerytalnymi.

Add a comment

Więcej…
 
BGK: Łatwiejsze finansowanie polskiego eksportu na Białoruś
czwartek, 18 kwietnia 2019 08:46

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z białoruskim bankiem Belarusbank umowę ramową dotyczącą udzielania na rynek białoruski kredytów dla banku nabywcy. Dzięki porozumieniu znacząco uproszczą się procedury kredytowe, ułatwiając finansowanie polskiego eksportu na Białoruś. BGK nadal będzie udzielał kredytów z Programu Rządowego „Finansowe Wspieranie Eksportu”, z ubezpieczeniem KUKE.

Add a comment

Więcej…
 
PZU liczy na dalszy wzrost dywidendy
czwartek, 18 kwietnia 2019 08:40

Prezes PZU SA Paweł Surówka poinformował, że jego firma liczy na to, iż wartość dywidendy na akcję w przyszłości nadal będzie rosła.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA: Blisko 2,42 mld zł na dywidendę
środa, 17 kwietnia 2019 08:46

Zarząd PZU SA będzie rekomendował Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu spółki przeznaczenie blisko 2,42 mld zł*, czyli 2,8 zł na akcję (o 0,3 zł więcej niż rok wcześniej) na wypłatę dywidendy z zysku zakładu za ubiegły rok. Jeśli ZWZ zatwierdzi propozycję zarządu PZU, to stopa dywidendy może sięgnąć ponad 6,5%.

Add a comment

Więcej…
 
IGTE: Konkretne rozwiązanie problemu konstrukcji II filara
środa, 17 kwietnia 2019 08:45

Ogłoszone przez premiera wraz z ministrami rozwoju i rodziny oraz prezes ZUS przekształcenie OFE stanowi konkretną propozycję rozwiązania problemu aktualnej, nastawionej na wygaszanie konstrukcji II filara. Niewątpliwie spośród wszystkich potencjalnych scenariuszy zaprezentowany obecnie plan stanowi najbardziej racjonalną koncepcję dla ubezpieczonych. Ma również szansę dać impuls do rozbudowy systemu długoterminowego oszczędzania – uważa Małgorzata Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych (IGTE).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 188

Aegon PTE: Samer Masri zatwierdzony jako członek zarządu

23 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie udzieliła zezwolenia na powołanie Samera Masriego na stanowisko członka zarządu Aegon...


czytaj dalej

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Euler Hermes: Niepewność kosztowniejsza niż rzeczywiste cła

Niepewność wymiany handlowej USA-Chiny wpłynęła w znacznie większym stopniu na globalną wymianę handlową niż same taryfy – wynika z analizy Euler...


czytaj dalej

Ameryka Łacińska: Spółki Marsh utworzą Carpenter Marsh Fac Re

Marsh i Guy Carpenter, spółki zależne Marsh&McLennan Companies (MMC), ogłosiły, że o ile otrzymają odpowiednią zgodę organów regulacyjnych, to...


czytaj dalej

KNF: Składka jednorazowa ma coraz mniejsze znaczenie

Spada znaczenie składki jednorazowej w portfelach zakładów ubezpieczeń na życie. Wolno, lecz zauważalnie rosną przychody ze składek w życiowych...


czytaj dalej

PKO Ubezpieczenia: Klienci PKO Leasing otrzymają ofertę komunikacyjną

Krótko po otrzymaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego na oferowanie polis OC i AC* PKO Ubezpieczenia rozpoczęło wraz z PKO Leasing prace...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook