feed-image -

Reklama

Finanse


ING: PPK mogą zyskać akceptację
środa, 20 lutego 2019 09:41

Z badania „Finansowy Barometr ING” wynika, że Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) mają szansę zyskać akceptację obywateli.

Add a comment

Więcej…
 
Lewiatan: Deklaracja o rezygnacji z oszczędzania w PPK niepokoi firmy
środa, 20 lutego 2019 09:41

Rozwiązanie zaproponowane w projekcie rozporządzenia Ministra Finansów dotyczącym deklaracji rezygnacji z dokonywania wpłat do Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) spowoduje nieproporcjonalne zwiększenie obciążeń pracodawców i utrudni obsługę całego procesu. Treść deklaracji wykracza poza delegację ustawową i ze względu na jej szczegółowość oraz rygoryzm (m.in. siedem podpisów), stanie się źródłem powstawania wielu błędów. W praktyce pracodawców obarcza się koniecznością weryfikacji dokumentu i wyjaśniania intencji osoby zatrudnionej – uważa Konfederacja Lewiatan.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Program DOKE atrakcyjny także dla zagranicznych importerów
wtorek, 19 lutego 2019 09:44

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) zauważa, że oferowane przez nią i Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) instrumenty wsparcia polskiego eksportu okazują się być atrakcyjne również dla importerów z rynków rozwiniętych.

Add a comment
Więcej…
 
Euler Hermes: Niska rentowność problemem budownictwa
poniedziałek, 18 lutego 2019 09:45

W 2018 r. liczba niewypłacalności firm budowlanych wzrosła o 14% r/r. W styczniu 2019 r. mieliśmy do czynienia z kontynuacją tego zjawiska. Jedną z jego przyczyn jest chronicznie niska rentowność firm budowlanych – wskazuje Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Brandscope: Jak skutecznie komunikować się z Ukraińcami
poniedziałek, 18 lutego 2019 09:43

Mykhailo Krasiuk, doradca ds. komunikacji z Kijowa, od trzech lat mieszkający i działający w Polsce współpracownik Brandscope w projektach PR skierowanych do ukraińskich migrantów, przybliża sylwetkę ukraińskiego odbiorcy oraz prezentuje kilka sugestii odnośnie do sposobów komunikacji z nim.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Stanowisko dotyczące stóp technicznych
czwartek, 14 lutego 2019 09:36

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował stanowisko w sprawie stóp technicznych stosowanych do wyceny bilansowej rezerw techniczno-ubezpieczeniowych dla celów rachunkowości.

Add a comment

Więcej…
 
EH: Dwucyfrowe tempo wzrostu liczby niewypłacalności
czwartek, 14 lutego 2019 09:35

W styczniu 2019 r. w Monitorach Sądowych i Gospodarczych opublikowano informacje o 98 przypadkach niewypłacalności* przedsiębiorstw, wobec 82 rok wcześniej (-20% r/r) – wynika z danych zebranych przez Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Skarbiec TFI zaoferuje PPK
czwartek, 07 lutego 2019 09:38

Zarząd Skarbiec TFI zdecydował o rozszerzeniu oferty produktowej o zarządzanie środkami gromadzonymi w Pracowniczych Planach Kapitałowych.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Nadzór i PFR interweniują w sprawie PPK
czwartek, 07 lutego 2019 09:35

Polski Fundusz Rozwoju i Komisja Nadzoru Finansowego przypominają o sankcjach za oferowanie Pracowniczych Planów Kapitałowych w sposób niezgodny z prawem – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Dziewięć najważniejszych ryzyk dla firm
wtorek, 05 lutego 2019 09:35

Analitycy SpotData, centrum danych i analiz należącego do Bonnier Business Polska, we współpracy z Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) przygotowali raport „Czas próby – ranking ryzyk ekonomicznych dla firm w 2019 r.”. Opracowanie przedstawia, jaka jest wrażliwość przedsiębiorstw na różne scenariusze i ryzyka gospodarcze.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 182

Aegon: Michał Jakubowski dyrektorem ds. Biznesu Korporacyjnego

Do zespołu Aegon Polska dołączył Michał Jakubowski, obejmując stanowisko dyrektora ds. Biznesu Korporacyjnego. Będzie on odpowiedzialny m.in. za...


czytaj dalej

PZU: Arkadiusz Gęsicki dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu

Arkadiusz Gęsicki został nowym dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu Grupy PZU. W ramach swoich obowiązków będzie odpowiadać za Biuro...


czytaj dalej

UE: Coraz bliżej ogólnoeuropejskiego produktu emerytalnego

Na decyzję Parlamentu Europejskiego czekają przepisy rozporządzenia, które mają ułatwić odkładanie pieniędzy na emeryturę. Wstępne porozumienie...


czytaj dalej

Aviva: Plan awaryjny na twardy brexit

Brytyjska Aviva zwróciła się do sądu w Londynie o zgodę na transfer aktywów o łącznej wartości 9 mld euro. Ubezpieczyciel wyjaśnił, że wobec...


czytaj dalej

Insurance Forum: O digitalizacji, motoryzacji i potrzebach pokolenia silver

W dniach 17-18 kwietnia w Warszawie odbędzie się wiosenna odsłona tegorocznego Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, czyli 17. edycji...


czytaj dalej

Pięć dni do „IT w ubezpieczeniach GigaCon 2019”

26 lutego w Warszawie odbędzie się XVIII edycja konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego, zatytułowana „IT w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook