feed-image -

Finanse


Analizy Online: Ponad 1,3 bln zł oszczędności Polaków
środa, 21 czerwca 2017 08:45

Wartość oszczędności Polaków na koniec marca 2017 roku wyniosła 1315 mld zł. To o +36 mld zł (+2,8%) więcej niż na koniec 2016 roku. W skali 12 miesięcy dynamika przekroczyła +10% – wynika z danych zgromadzonych przez Analizy Online (AO).

Add a comment

Więcej…
 
PZU nie planuje fuzji Alior Banku i Pekao SA
środa, 21 czerwca 2017 08:34

Nie ma obecnie w PZU żadnego planu łączenia banków Pekao SA i Alior; nie prowadzimy w tym kierunku żadnych prac – powiedział prezes PZU SA i szef rady nadzorczej Pekao SA Paweł Surówka.

Add a comment

Więcej…
 
Sześć banków przeprowadzi emisję obligacji PZU SA
wtorek, 20 czerwca 2017 08:54

14 czerwca PZU SA zawarł z BGK, Pekao SA., BZ WBK, ING Bankiem Śląskim, mBankiem oraz PKO BP umowę emisyjną, na podstawie której zakład powierzył tym bankom przeprowadzenie oferty jego obligacji podporządkowanych, wyemitowanych w celu zaliczenia ich do środków własnych kategorii 2 – poinformował ubezpieczyciel w komunikacie.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Pekao i Alior Bank jednak razem?
wtorek, 20 czerwca 2017 08:36

Z informacji uzyskanych przez „Puls Biznesu” wynika, że PZU rozważa połączenie kontrolowanych przez siebie banków, ale z zachowaniem oddzielnych marek. W takiej konfiguracji Alior Bank działałby w sektorze detalicznym, natomiast polem działania Pekao SA byłyby bankowość korporacyjna i inwestycyjna.

Add a comment

Więcej…
 
Skarb Państwa chce zmian w statucie PZU SA
poniedziałek, 12 czerwca 2017 08:50

8 czerwca PZU SA otrzymał od Skarbu Państwa pismo z żądaniem poszerzenia porządku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia o punkty dotyczące zmian w składzie rady nadzorczej, statutu spółki oraz wynagrodzenia jej członków zarządu – poinformował ubezpieczyciel w komunikacie. ZWZ PZU SA odbędzie się 29 czerwca.

Add a comment

Więcej…
 
Ruchy kadrowe w Alior Banku i Pekao
poniedziałek, 12 czerwca 2017 08:45

9 czerwca rada nadzorcza Alior Banku powołała trzech nowych członków zarządu. Powołanie nastąpiło na wspólną trzyletnią kadencję, która rozpocznie się 29 czerwca. Nie doszło natomiast do zmian w zarządzie Pekao. Wiodącym inwestorem obu banków jest PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA obsadza rady nadzorcze banków
piątek, 09 czerwca 2017 08:43

PZU SA dokonuje zmian w składach rad nadzorczych Pekao i Alior Banku. To najprawdopodobniej pierwszy krok na drodze do przeprowadzenia zmian personalnych w ich zarządach.

8 czerwca, dzień po tym, jak PZU SA i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) sfinalizowali zakup 32,8% akcji Pekao za 10,6 mld zł, odbyło się Walne Zgromadzenie banku, podczas którego wymieniono cały skład rady nadzorczej. W nowej RN zasiadło 9 osób, z czego trzy są bezpośrednio związane z ubezpieczycielem: Paweł Surówka, prezes PZU SA, Paweł Stopczyński (powiązany z PZU Asset Management) i Grzegorz Janas (w maju 2016 r. powołany na doradcę zarządu PZU).

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA i PFR przejęły akcje Pekao SA
czwartek, 08 czerwca 2017 08:49

7 czerwca PZU SA i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) sfinalizowali zakup 32,8% akcji Banku Pekao SA za łączną kwotę 10,6 mld złotych. Cena nabycia jednej akcji wynosi 123 złote. Jest to jedna z największych transakcji w sektorze bankowym w Europie w ostatnich latach.

To historyczna chwila. Dzięki finalizacji transakcji zakupu akcji banku Pekao PZU staje się największą grupą finansową w Europie Środkowo-Wschodniej i liderem zarówno w ubezpieczeniach, jak i sektorze bankowym oraz w zarządzaniu aktywami. Jestem przekonany, że dobrze będzie nam się współpracowało z Pekao SA. To bardzo duży podmiot o szerokiej skali działalności, z rozległą siecią dystrybucyjną i dobrymi relacjami z klientami. Jest to pole do stworzenia wielu nowych rozwiązań w zakresie ubezpieczeń majątkowych, ale także inwestycji czy polis na życie np. dla małych i średnich firm rodzinnych. Myślę, że połączenie sił PZU i Pekao w znaczący sposób wpłynie na stabilność i perspektywy finansowe polskiej gospodarki  – powiedział Paweł Surówka, prezes PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Pekao znów będzie miało „żubra” w logo
wtorek, 06 czerwca 2017 08:15

5 czerwca, podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie prezes PFR Paweł Borys powiedział dziennikarzom, że po finalizacji transakcji nabycia udziałów Pekao przez PZU i PFR rozpocznie się rebranding banku, zmierzający do przywrócenia „żubra” do logo.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA: Walne Zgromadzenie odbędzie się 29 czerwca
piątek, 02 czerwca 2017 08:55

29 czerwca o godzinie 11.00 odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie PZU SA – poinformował ubezpieczyciel w komunikacie.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 159

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

PZU Życie: Małgorzata Sadurska w zarządzie spółki

Małgorzata Sadurska została nowym członkiem zarządu PZU Życie – wynika z informacji znajdujących się na stronie internetowej ubezpieczyciela.

...


czytaj dalej

SCOR: Rynek reasekuracji medycznej w USA

SCOR Global Life, spółka zależna francuskiego reasekuratora SCOR, specjalizująca się w międzynarodowych ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Aviva: Cyberprodukt dla małego biznesu

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva w ramach rozbudowywania działu ubezpieczeń specjalistycznych planuje wprowadzenie w br. nowego produktu dla małych...


czytaj dalej

Concordia Ubezpieczenia: 20 lat minęło

17 czerwca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gala Jubileuszowa Concordii Ubezpieczenia – kulminacyjny punkt...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Allianz będzie szturmować pierwsza trójkę

Polski rynek ma duże znaczenie dla Allianz. Dlatego ubezpieczyciel zamierza wzmocnić swoją pozycję w naszym kraju. Droga do tego celu będzie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy