feed-image -

Finanse


KUKE: W 2017 roku upadnie mniej firm niż przed rokiem
czwartek, 17 sierpnia 2017 08:52

Sądy gospodarcze w lipcu br. ogłosiły upadłość 58 przedsiębiorstw, czyli o 20,8% więcej niż przed miesiącem oraz o 7,4% więcej niż w lipcu 2016 r.

Add a comment

Więcej…
 
Poradnik: Uwaga na firmy windykacyjne żądające spłaty starych długów
czwartek, 17 sierpnia 2017 08:52

Firmy windykacyjne skupują przedawnione długi, licząc na naiwność dłużników. Część z nich płaci je dla świętego spokoju, inni nie reagują do czasu, aż komornik zapuka do drzwi. Jak się przed tym bronić? Firma PMR Restrukturyzacje przygotowała dla konsumentów praktyczny poradnik.

Add a comment

Więcej…
 
KPF: Konsumenci nieco ostrożniejsi w trzecim kwartale
środa, 16 sierpnia 2017 08:39

Widoczne są pierwsze sygnały pogorszenia nastrojów konsumentów – to wniosek, jaki płynie z ostatniej edycji badania „Sytuacja na rynku consumer finance”, prowadzonego cyklicznie przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH. W III kwartale 2017 r. wskaźnik Barometru Rynku Consumer Finance spadł z 58 do 55,5 punktu. Pomimo, że jest to już dziesiąty z kolei odczyt, w którym wartość Barometru przekracza poziom 50 punktów, to obecne wskazanie jest na poziomie najniższym od dwóch lat.

Add a comment

Więcej…
 
Gwarancje w piłkarskiej grze
środa, 09 sierpnia 2017 08:38

Gwarancje bankowe i ubezpieczeniowe z powodzeniem wykorzystywane są w transakcjach świata piłkarskiego – pisze Leszek Kunda.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Budownictwo – ożywienie, a nie boom
wtorek, 08 sierpnia 2017 08:34

Według ostatnich oficjalnych danych do końca czerwca 2017 r. wartość rynku budowlanego wzrosła r/r o 7,6%. Z kolei w tym samym okresie 2016 r. spadła ona o 11,9%. Eksperci Euler Hermes zastanawiają się, co napędza rynek budowlany, skoro jego realna wartość jest poniżej tej z 2015 roku.

Add a comment
Więcej…
 
Coface: Poprawa perspektyw sektora budowlanego
poniedziałek, 07 sierpnia 2017 08:34

Po trudnym 2016 roku poprawa wskaźników wreszcie dotyczy także polskiego sektora budowlanego, który wraz z szybszym wykorzystaniem środków z budżetu unijnego powinien korzystać na poprawie koniunktury. Jednak obecna sytuacja płynnościowa wielu firm budowlanych nadal jest dosyć ciężka.

Add a comment

Więcej…
 
Mikroapartamenty z gwarancją bankową
środa, 02 sierpnia 2017 08:50

Pierwsze, chociaż akcesoryjne gwarancje typu poręczeniowego, znane były już w starożytnej Mezopotamii w okresie wczesnodynastycznym, a pierwsza znana próba ich kodyfikacji znajduje się już w starobabilońskim Kodeksie Hammurabiego (1792-1750 p.n.e.). Już wtedy, w kolebce naszej cywilizacji, obejmowały one różnorodne zobowiązania. Współczesne banki w Polsce, jak się zdaje, kontynuują tysiące lat tej tradycji sięgającej Międzyrzecza i odważnie wystawiają gwarancje obejmujące różnorodny wachlarz zobowiązań. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o naszych gwarantach ubezpieczeniowych. Od lat nie wychylają się w większości poza kilka schematycznych rodzajów gwarancji – pisze Leszek Kunda.

Add a comment

Więcej…
 
NBP: „Internetowe pieniądze" nie są prawnym środkiem płatniczym
wtorek, 01 sierpnia 2017 09:01

„Waluty” wirtualne (np. bitcoin, litecoin, ether) nie są pieniądzem tzn. nie są prawnym środkiem płatniczym, a korzystanie z nich niesie duże ryzyko – alarmuje Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego.

Add a comment

Więcej…
 
AirHelp: 12,5 tys. osób może ubiegać się o odszkodowania lotnicze
czwartek, 27 lipca 2017 08:41

Pasażerom podróżującym z polskich lotnisk w pierwszych 3 tygodniach wakacji należy się już ponad 3,5 mln euro odszkodowań za problemy w podróży*. Tymczasem zaledwie 1% pasażerów zna swoje prawa i z nich korzysta.

Add a comment

Więcej…
 
TomTom Telematics: Firmy zaniedbują monitoring zachowań drogowych
środa, 26 lipca 2017 08:42

Z badań TomTom Telematics wynika, że duża część polskich firm nie kontroluje czasu i sposobu, w jaki ich pracownicy prowadzą samochody oraz nie oferuje żadnych szkoleń w tym zakresie. Efektem tego mogą być wymierne straty finansowe.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 162

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Łotwa: PZU inicjatorem podwyżek w komunikacji

Znaczące podwyżki cen polis komunikacyjnych OC, które na polskim rynku trwają już od kilkunastu miesięcy, dotarły również do państw bałtyckich. Na...


czytaj dalej

Chiny: Gwałtowny wzrost popytu na cyberubezpieczenia

Sądząc po nasilonym zainteresowaniu po ataku z użyciem rozbójniczego oprogramowania WannaCry, menedżerowie wyższego szczebla w AIG są przekonani,...


czytaj dalej

Polisa turystyczna w bankomacie Euronetu

Od kilku miesięcy podróżni mogą kupić w trybie last-minute ubezpieczenie podróżne Link4, korzystając ze specjalnego polisomatu na lotnisku w...


czytaj dalej

Rzecznik Finansowy: Jak uzyskać pełną wypłatę za mienie zniszczone przez wichury?

Żywioły szalejące w ostatnim czasie nad Polską zniszczyły wiele zabudowań. Rzecznik Finansowy przypomina podstawowe problemy, z jakimi spotykają...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy