feed-image -

Reklama

Finanse


Open Brokers: Będzie wypłata zaliczki na poczet dywidendy
piątek, 07 grudnia 2018 09:52

6 grudnia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Open Brokers podjęło uchwałę o utworzeniu kapitału rezerwowego w wysokości 630 tys. zł oraz przeznaczeniu go w całości na wypłatę zaliczki na poczet dywidendy.

Add a comment

Więcej…
 
SII: Inwestorzy nie wierzą w PPK
piątek, 07 grudnia 2018 09:30

Prawie dwie trzecie uczestników 16. edycji Ogólnopolskiego Badania Inwestorów przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) uznało, że Polacy nie zapiszą się do Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

Add a comment

Więcej…
 
Aegon: Konieczna zmiana podejścia do oszczędzania na emeryturę
środa, 05 grudnia 2018 09:40

Podobnie jak w wielu krajach na całym świecie, w Polsce w ciągu ubiegłego stulecia wykształciła się swoista „umowa społeczna”, określająca rolę rządów, pracodawców i, w mniejszym stopniu, obywateli w przygotowaniu do emerytury. Jednak, jak wynika z przeprowadzonego przez Aegon badania emerytalnego, zachodzące na całym świecie zmiany wywierają silną presję na istniejący układ i wymuszają zmianę podejścia do oszczędzania na emeryturę.

Add a comment

Więcej…
 
Lewiatan: Przedsiębiorcy obawiają się PPK
środa, 05 grudnia 2018 09:21

54% przedsiębiorców uczestniczących w badaniu Randstad „Plany Pracodawców” negatywnie ocenia pomysł Pracowniczych Planów Kapitałowych. Blisko 1/5 w ogóle nie ma zdania na ten temat. Może to sygnalizować, że to rozwiązanie nie jest wystarczające dobrze znane polskim firmom – wskazuje Konfederacja Lewiatan.

Add a comment

Więcej…
 
FPP i CALPE: Korzyści z oszczędzania w PPK
środa, 05 grudnia 2018 09:21

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) poddały analizie skutki wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Osoba partycypująca przez całą swoją karierę zawodową w PPK może oczekiwać, że – przeciętnie rzecz biorąc – za każdy 1 zł wpłacany z własnej kieszeni otrzyma z powrotem po zakończeniu oszczędzania 3 zł, co jest efektem zarówno wzrostu wartości inwestowanych środków, jak i dopłat ze strony pracodawcy i Funduszu Pracy.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Dwadzieścia firm zaoferuje PPK?
wtorek, 04 grudnia 2018 09:37

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys ocenia, że w pierwszym etapie zainteresowanych utworzeniem funduszy w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych będzie około 20 instytucji finansowych.

Add a comment

Więcej…
 
NBP: Niewielki wpływ „twardego Brexitu” na polskie ubezpieczenia
poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:35

Narodowy Bank Polski (NBP) w dokumencie „Raport o stabilności systemu finansowego. Grudzień 2018” podał, że bezpośredni wpływ „hard Brexitu” (twardego Brexitu) na wypłacalność krajowego sektora ubezpieczeń wydaje się niewielki.

Add a comment

Więcej…
 
EFL: Czego obawiają się MŚP?
środa, 28 listopada 2018 09:09

Z Barometru EFL wynika, że spośród zmian prawno-podatkowych wprowadzonych w 2018 roku przedsiębiorcy najbardziej obawiają się podzielonej płatności podatku od towarów i usług, tzw. split payment, zmian w obszarze ochrony danych osobowych (RODO) oraz wymogu dotyczącego podpisu elektronicznego.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: W tym roku upadnie 1,1 tys. przedsiębiorstw
piątek, 23 listopada 2018 09:41

Po kilkumiesięcznej stabilizacji w październiku ponownie wzrosła liczba niewypłacalnych podmiotów gospodarczych. Wprawdzie liczba przedsiębiorstw, które ogłaszają upadłość utrzymuje się od pół roku na zbliżonym poziomie, jednakże cały czas silnie rośnie liczba postępowań naprawczych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy (do końca ub. miesiąca) odnotowano 460 takich zdarzeń, co oznacza 43% wzrost w stosunku do stanu na koniec października ubiegłego roku – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: CFO czują zaostrzenie polityki podatkowej
środa, 21 listopada 2018 09:48

Prawie trzy czwarte dyrektorów finansowych w Polsce uczestniczących w badaniu Grant Thornton i Euler Hermes zauważyło bardziej restrykcyjną praktykę fiskusa w ostatnim roku. Spada też przyzwolenie CFO dla działań Ministerstwa Finansów.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 179

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

TUW „TUW”: Kazimierz Paweł Bisek członkiem rady nadzorczej

W związku ze zwiększonym zaangażowaniem na forum międzynarodowym Thierry Jeantet, wiceprzewodniczący rady nadzorczej TUW „TUW” złożył rezygnację z...


czytaj dalej

AXA: Zakup XL się opłacił

AXA spodziewa się poprawy rentowności w następnych dwóch latach, dzięki biznesowi w USA pozyskanemu wraz z zakupem XL (za 15 mld dol.), i zamierza...


czytaj dalej

XL: Kolejny ubezpieczyciel chroni klimat

AXA, największy ubezpieczyciel francuski i drugi co do wielkości europejski (po Allianz), rozszerzył swoją politykę wobec zmian klimatycznych na...


czytaj dalej

Prawo: Aleksander Daszewski krytycznie o regulacji odszkodowawców

Według mecenasa Aleksandra Daszewskiego z Biura Rzecznika Finansowego, zawarty w senackim projekcie ustawy regulującej rynek kancelarii...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Problem z pojazdami o napędzie elektrycznym

Na polskich drogach i chodnikach widzi się coraz więcej hulajnóg elektrycznych. Problem w tym, że wciąż nie wiadomo, jak traktować tego typu...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook