feed-image -

Reklama

Finanse


KNF: OFE PZU „Złota Jesień” z najwyższą trzyletnią stopą zwrotu
piątek, 18 października 2019 08:19

17 października Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podała, że trzyletnia średnia ważona stopa zwrotu wszystkich OFE za okres od 30 września 2016 r. do 30 września 2019 r. wyniosła 15,679%.

Z danych KNF wynika, że pięć spośród 10 OFE uzyskało wynik wyższy od średniej. Najlepszym rezultatem legitymował się OFE PZU „Złota Jesień” ze stopą zwrotu wynoszącą 17,326%. Druga pozycja przypadła Generali OFE z rezultatem na poziomie 17,222%. Kolejne miejsca zajęły: Aviva OFE Aviva Santander (16,9%), MetLife OFE (16,648%) i Nationale-Nederlanden OFE (16,35%).

Pozostałych pięć funduszy emerytalnych osiągnęło rezultaty poniżej średniej. Z tej grupy najlepiej wypadł Allianz Polska OFE z wynikiem na poziomie 14,437%. Kolejne miejsca zajęły AXA OFE (13,739%), Aegon OFE (13,238%), OFE Pocztylion (13,152%) i PKO BP Bankowy OFE (12,928%).

(AM, źródło: KNF)


Add a comment
 
Finanse: PZU sprzeda Pekao i kupi mBank?
piątek, 18 października 2019 08:14

Na rynku finansowym krążą spekulacje, że PZU wraz z kontrolowanym przez niego Alior Bankiem mógłby przejąć mBank. Ta transakcja wiązałaby się ze sprzedażą udziałów ubezpieczyciela w Pekao SA – informuje „Rzeczpospolita”.

Gazeta pisze, że PZU SA miałby sprzedać akcje Pekao SA bankowi PKO BP, a za pozyskane środki plus pieniądze z nadwyżki kapitałowej przejąć mBank i połączyć go z Aliorem. Według źródła „Rz” zbliżonego do zakładu, taki scenariusz jest „na stole”. Bank PZU nie skomentował tych doniesień. Andrzej Powierża, analityk DM Citi Handlowego, mówi gazecie, że problemem utrudniającym transakcję mogłoby być to, że PZU zaangażował się w rozwijanie współpracy z Pekao w ramach swojej strategii bancassurance i assurbanking. Sprzedaż Pekao wymagałaby jej skorygowania. Add a comment

Więcej…
 
Atradius: W 2020 roku Polskę czeka wzrost inflacji i spadek PKB
czwartek, 17 października 2019 08:47

Silna konsumpcja prywatna oraz inwestycje utrzymają wysoki wzrost PKB Polski w 2019 roku na poziomie 4% – prognozuje Atradius. Według ekspertów ubezpieczyciela, rozwój gospodarczy spowolni w 2020 roku, wzrost PKB wyniesie 3%, a inflacja wzrośnie o 2,7%. Polską gospodarkę czeka również słabszy wzrost produkcji przemysłowej, spadek inwestycji w aktywa trwałe oraz niższy eksport produktów i usług.

Add a comment

Więcej…
 
PFR: Prawie 2,3 tys. podpisanych umów o zarządzanie PPK
czwartek, 17 października 2019 08:47

Na nieco ponad tydzień przed zakończeniem pierwszej fali podpisywania umów o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK) z tego obowiązku wywiązało się prawie 60% firm zatrudniających powyżej 250 pracowników.

Add a comment

Więcej…
 
TFI PZU: Rekordowe wyniki subskrypcji FIZ Akord
środa, 16 października 2019 08:30

Subskrypcja certyfikatów PZU Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego (FIZ) Akord przyniosła w niespełna miesiąc rekordową kwotę ponad 21 mln zł – poinformował wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek. Według niego dobre wyniki subskrypcji to efekt wysokiej stopy zwrotu funduszu, która od początku roku wynosi prawie 7%.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: 590 umów o zarządzanie PPK
wtorek, 08 października 2019 08:49

PZU podpisał już ponad 590 umów o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK) z największymi pracodawcami.

Add a comment

Więcej…
 
WTW: Po obronie licencjatu nie zarabiasz wiele w pierwszej pracy
wtorek, 08 października 2019 08:47

W Polsce osoby z wykształceniem licencjackim zarabiają w swojej pierwszej pracy o 27% więcej niż osoby, które kończą naukę na etapie szkoły średniej. Najczęściej mogą przy tym liczyć na wynagrodzenie w przedziale 2400-3870 złotych miesięcznie – wynika ze Starting Salaries Report, przeprowadzonej przez Willis Towers Watson (WTW) analizy poziomów wynagrodzeń w całej Europie, oferowanych absolwentom szkół średnich i wyższych, nie posiadających doświadczenia zawodowego.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE Finance: Faktoring dla małych i średnich przedsiębiorstw
wtorek, 08 października 2019 08:47

7 października podczas Kongresu 590 w Rzeszowie przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu i KUKE Finance podpisali umowę o współpracy, na mocy której w centrach obsługi przedsiębiorców dostępne będą dla małych i średnich przedsiębiorstw rozwiązania faktoringowe z oferty KUKE Finance, a w szczególności faktoring pełny, czyli z przejęciem ryzyka niewypłacalności kontrahenta.

Add a comment

Więcej…
 
PPK: PZU odnotował pierwsze wpłaty na rachunkach pracowników
poniedziałek, 07 października 2019 08:39

Na rachunki pracowników w Pracowniczych Planach Kapitałowych prowadzonych przez PZU wpłynęły pierwsze wpłaty – poinformował wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek, odpowiedzialny w Grupie PZU za PPK.

Add a comment

Więcej…
 
OFE: Zyskowny wrzesień
piątek, 04 października 2019 08:35

Wrzesień przyniósł poprawę na rynkach kapitałowych. Wszystkie fundusze emerytalne wypracowały zysk – podano we wspólnym raporcie Analiz Online (AO) oraz Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych (IGTE).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 197

Dorota Karczewska counselem w kancelarii WKB

Mecenas Dorota Karczewska, była wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), dołączyła jako counsel do zespołu prawa konkurencji i...


czytaj dalej

Rzecznik Finansowy: Mariusz Golecki następcą Aleksandry Wiktorow

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki z dniem 12 października 2019 r. powołał Mariusza Goleckiego na stanowisko Rzecznika Finansowego. Akt...


czytaj dalej

HDI: Brytyjski dyrektor finansowy z RSA

Brytyjskie kierownictwo wyższego szczebla niemieckiej firmy HDI Global Specialty SE zostało uzupełnione o dyrektora finansowego i operacyjnego,...
czytaj dalej

Willis: Brak oznak ożywienia na rynku M&A

Z Kwartalnego Monitora Transakcji (Quarterly Deal Performance Monitor, QDPM) Willis Towers Watson (WTW) prowadzonego we współpracy z Cass Business...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Sprzedaż w kanale bankowym nadal spada

W pierwszej połowie obecnego roku przypis składki w polskim bancassurance osiągnął kolejny historycznie niski poziom, mimo stale rosnącego wyniku...


czytaj dalej

Ubea.pl: Barometr lekko w górę

Z barometru cenowego Ubea.pl, sporządzonego na postawie kalkulacji wykonanych we wrześniu przez klientów porównywarki wynika, że w ubiegłym...
czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook