feed-image -

Świat
KE: Jest projekt zmian w IDD
poniedziałek, 22 stycznia 2018 09:49

Na stronie internetowej Komisji Europejskiej opublikowano projekt dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniający dyrektywę (UE) 2016/97 (IDD) w odniesieniu do terminu stosowania środków transpozycji przez państwa członkowskie. Projekt zakłada przesunięcie terminu stosowania dyrektywy z 23 lutego na 1 października 2018 roku.

Artykuł 1 projektu zakłada, że pierwszy akapit art. 42 ust. 1 otrzymuje brzmienie „Do dnia 23 lutego 2018 r. państwa członkowskie przyjmują i publikują środki niezbędne do wykonania niniejszej dyrektywy. Niezwłocznie informują o tych środkach Komisję”. Druga zmiana zakłada dodanie akapitu o następującej treści „Państwa członkowskie stosują środki, o których mowa w akapicie pierwszym, od dnia 1 października 2018 r.”.

Add a comment

Więcej…
 
Clyde & Co.: Ubezpieczenia parametryczne lekarstwem na lukę w ochronie
poniedziałek, 22 stycznia 2018 09:44

Ubezpieczenia parametryczne mogą odegrać istotną rolę w wypełnianiu luki w ochronie ubezpieczeniowej, która jest problemem nagminnym zarówno w krajach rozwijających się, jak i rozwiniętych.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Mało kobiet na stanowiskach
poniedziałek, 22 stycznia 2018 09:44

W 2017 r. kobiety zajmowały ok. 9% najwyższych stanowisk w niemieckiej branży finansowej. Tempo, w jakim zmniejsza się luka genderowa, w ostatnich latach uległo spowolnieniu – zauważa Niemiecki Instytut Badań Ekonomicznych (DIW).

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Z Generali do Zurich
piątek, 19 stycznia 2018 09:44

Carsten Schildknecht 2 lutego obejmie stanowisko dyrektora generalnego Zurich w Niemczech, przejmując je po Marcusie Nagelu, który zdecydował się odejść z firmy.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Fuzja w państwach bałtyckich
czwartek, 18 stycznia 2018 09:31

Łotewski nadzór zaakceptował fuzję dwóch spółek zależnych VIG – InterRisk Vienna Insurance Group AAS i BTA Baltic Insurance Company AAS – pod koniec 2017 r. Obie firmy działają we wszystkich trzech państwach bałtyckich – Litwie, Łotwie i Estonii.

Add a comment

Więcej…
 
Kalifornia: Lawiny błotne
środa, 17 stycznia 2018 09:43

Lawiny błotne na niespotykaną skalę, będące następstwem ulewnych deszczów w Kalifornii, mogą skutkować stratami ekonomicznymi o wartości ponad 100 mln dol. i stratami ubezpieczonymi na dziesiątki milionów dolarów – szacuje Impact Forcasting, część Aon Benfield.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Zakup spółek D.A.S.
wtorek, 16 stycznia 2018 09:43

Grupa Allianz zawarła umowę o nabyciu ubezpieczyciela ochrony prawnej D.A.S. w Szwajcarii oraz aktywów D.A.S. w Luksemburgu i Słowacji od niemieckiej grupy ubezpieczeniowej ERGO, spółki zależnej Munich Re.

Akwizycja wzmocni pozycję konkurencyjną Allianz w Szwajcarii, jako że stanie się on jedną z trzech czołowych firm oferujących ubezpieczenia ochrony prawnej w tym kraju – podał Insurance Journal.  Z wolumenem składek ok. 550 mln franków szwajcarskich i stopą wzrostu 5,3% w samym 2016 r. rynek ubezpieczeń ochrony prawnej w Szwajcarii jest bardzo aktywny.

Add a comment

Więcej…
 
CNA Hardy: Stuart Middleton dyrektorem wykonawczym spółki zależnej w Luksemburgu
poniedziałek, 15 stycznia 2018 09:33

CNA Hardy, specjalistyczny dostawca polis ubezpieczeniowych na rzecz klientów Lloyd’s i na rynkach firmowych, poinformował o mianowaniu Stuarta Middletona na stanowisko dyrektora wykonawczego spółki zależnej w Luksemburgu. Nominacja wejdzie w życie po uzyskaniu zgody organu nadzorczego.

Add a comment

Więcej…
 
Zurich: Sprzedaż biznesu życiowego w Singapurze
poniedziałek, 15 stycznia 2018 09:33

Zurich zawarł umowę z najnowszą firmą ubezpieczeń na życie w Singapurze, która nabędzie portfel Zurich Life Singapore. Na mocy umowy Singapore Life przejmie odpowiedzialność za wszystkie polisy klientów singapurskiej spółki życiowej Zurich Life, opiewające na ok. 4,5 mld dol. ochrony życia i świadczeń z tytułu ciężkiej choroby i kalectwa.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Łączenie starego z nowym
piątek, 12 stycznia 2018 09:41

Ubezpieczycielom może brakować rozgłosu i prestiżu, jakimi cieszą się firmy technologiczne, ale akcje jednej chińskiej firmy ubezpieczeniowej dotrzymują kroku najambitniejszym bojownikom rewolucji cyfrowej.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 486

Pramerica Życie: Borys Kowalski nowym członkiem zarządu

Rada nadzorcza Pramerica Życie powołała w skład zarządu Borysa Kowalskiego. Nowy członek władz towarzystwa będzie odpowiedzialny za Pion...


czytaj dalej

Marsh: Pięć rynków pod nadzorem Artura Grześkowiaka

Grupa Marsh utworzyła w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej nowy subregion Północny, z polską spółką na czele. Artur Grześkowiak,...


czytaj dalej

KE: Jest projekt zmian w IDD

Na stronie internetowej Komisji Europejskiej opublikowano projekt dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniający dyrektywę (UE) 2016/97...


czytaj dalej

Clyde & Co.: Ubezpieczenia parametryczne lekarstwem na lukę w ochronie

Ubezpieczenia parametryczne mogą odegrać istotną rolę w wypełnianiu luki w ochronie ubezpieczeniowej, która jest problemem nagminnym zarówno w...


czytaj dalej

Polska: Wstępny bilans orkanu Fryderyka

W związku z orkanem Fryderyka, który 18 i 19 stycznia przechodził nad Polską, najbardziej ucierpieli mieszkańcy województw: wielkopolskiego,...


czytaj dalej

CUK Ubezpieczenia: Laur za obsługę klienta

Multiagencja CUK Ubezpieczenia otrzymała tytuł Firmy Przyjaznej Klientowi, przyznawany za osiągnięcie odpowiedniego poziomu obsługi i zadowolenia...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy