feed-image -

Reklama

Świat


UE: Coraz bliżej ogólnoeuropejskiego produktu emerytalnego
czwartek, 21 lutego 2019 09:26

Na decyzję Parlamentu Europejskiego czekają przepisy rozporządzenia, które mają ułatwić odkładanie pieniędzy na emeryturę. Wstępne porozumienie unijnych instytucji już jest.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Plan awaryjny na twardy brexit
czwartek, 21 lutego 2019 09:26

Brytyjska Aviva zwróciła się do sądu w Londynie o zgodę na transfer aktywów o łącznej wartości 9 mld euro. Ubezpieczyciel wyjaśnił, że wobec narastającej niepewności co do brexitu dołącza do innych ubezpieczycieli i banków uruchamiających swoje plany awaryjne.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz: Akwizycje zamiast odkupu?
środa, 20 lutego 2019 09:51

Allianz może spowolnić realizację swojego programu odkupu akcji, aby móc dokonać niewielkich akwizycji – zapowiedział dyrektor finansowy grupy po ogłoszeniu 19% wzrostu zysku za IV kwartał 2018 r.

Na 2019 r. Allianz zapowiedział odkup akcji za sumę do 1,5 mld euro. Dyrektor finansowy Giulio Terzariol zasugerował jednak możliwość zwolnienia tempa dodatkowych odkupów – podała agencja Reuters. Allianz przystąpił do skupywania akcji własnych dwa lata temu, wobec braku odpowiednich celów akwizycyjnych. Pierwszy odkup, na sumę 3 mld euro, miał miejsce w 2017 r., następny w 2018 r.

Add a comment

Więcej…
 
Parlament Europejski: Zmiany w dyrektywie komunikacyjnej przyjęte
wtorek, 19 lutego 2019 09:43

13 lutego deputowani z Parlamentu Europejskiego przyjęli zmiany w przepisach dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych (dyrektywie komunikacyjnej).

Add a comment

Więcej…
 
Clyde & Co: Dostęp do innowacji motywem fuzji i przejęć
poniedziałek, 18 lutego 2019 09:42

W globalnym sektorze ubezpieczeniowym w 2018 r. liczba fuzji i przejęć wzrosła o 9% wskutek starań ubezpieczycieli o uzyskanie większego dostępu do klientów i innowacji oraz chęci skorzystania na efekcie skali – wynika z raportu firmy prawniczej Clyde & Co.

Add a comment

Więcej…
 
Japonia: Rozważane obowiązkowe ubezpieczenie rowerzystów
poniedziałek, 18 lutego 2019 09:40

Powołana przez rząd komisja ekspercka rozpoczęła dyskusję o tym, jaki charakter powinna mieć rekompensata za szkody związane z wypadkiem rowerowym, biorąc pod uwagę, jak poważne bywają wypadki potrącenia pieszego przez rowerzystę, skutkujące urazem czy śmiercią.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Branża budowlana miała już swój szczyt koniunktury
poniedziałek, 18 lutego 2019 09:40

Z analiz Euler Hermes wynika, że po dziesięciu latach wzrostu (2008-2018) osiągnięty został szczyt w globalnym cyklu wzrostu koniunktury budowlanej. W ocenie ekspertów ubezpieczyciela wzrost w tej branży powinien stopniowo wyhamowywać z 3,5% w 2018 r. do 3%.

Add a comment

Więcej…
 
Słowenia: Generali sfinalizowało przejęcie Adriatic Slovenica
piątek, 15 lutego 2019 09:10

13 lutego Grupa Generali poinformowała o sfinalizowaniu przejęcia słoweńskiej Adriatic Slovenica. Transakcja obejmowała także nabycie KD Funds, Management company LLC. W obu przypadkach sprzedającym była KD Group, finančna družba, dd ze Słowenii.

Add a comment

Więcej…
 
Zurich: Wyniki świadczą o efektywnym underwritingu
piątek, 15 lutego 2019 09:10

Zurich Insurance uzyskał w 2018 r. przychód netto po opodatkowaniu w wysokości 3,72 mld dol. Jest to o 24% więcej od 3 mld dol. odnotowanych w 2017 r., co wynika przede wszystkim ze wzrostu w biznesie życiowym i poprawy wyniku działalności ubezpieczeniowej w biznesie majątkowym i wypadkowym.

Add a comment

Więcej…
 
Aon: Osiem obszarów zagrożonych cyberryzykiem
czwartek, 14 lutego 2019 09:34

13 lutego Aon opublikował raport na temat ryzyk związanych z cyberbezpieczeństwem. Dokument zatytułowany „Cyber Security Risk 2019. What’s Now and What’s Next” szczegółowo opisuje największe zagrożenia dla bezpieczeństwa cybernetycznego i wyzwania stojące obecnie przed organizacjami oraz wskazuje, że wykorzystywanie przez firmy technologii do przyspieszenia transferu informacji daje ogromne korzyści biznesowe, ale także zwiększa ryzyko cybernetyczne.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 523

Aegon: Michał Jakubowski dyrektorem ds. Biznesu Korporacyjnego

Do zespołu Aegon Polska dołączył Michał Jakubowski, obejmując stanowisko dyrektora ds. Biznesu Korporacyjnego. Będzie on odpowiedzialny m.in. za...


czytaj dalej

PZU: Arkadiusz Gęsicki dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu

Arkadiusz Gęsicki został nowym dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu Grupy PZU. W ramach swoich obowiązków będzie odpowiadać za Biuro...


czytaj dalej

UE: Coraz bliżej ogólnoeuropejskiego produktu emerytalnego

Na decyzję Parlamentu Europejskiego czekają przepisy rozporządzenia, które mają ułatwić odkładanie pieniędzy na emeryturę. Wstępne porozumienie...


czytaj dalej

Aviva: Plan awaryjny na twardy brexit

Brytyjska Aviva zwróciła się do sądu w Londynie o zgodę na transfer aktywów o łącznej wartości 9 mld euro. Ubezpieczyciel wyjaśnił, że wobec...


czytaj dalej

Insurance Forum: O digitalizacji, motoryzacji i potrzebach pokolenia silver

W dniach 17-18 kwietnia w Warszawie odbędzie się wiosenna odsłona tegorocznego Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, czyli 17. edycji...


czytaj dalej

Pięć dni do „IT w ubezpieczeniach GigaCon 2019”

26 lutego w Warszawie odbędzie się XVIII edycja konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego, zatytułowana „IT w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook