feed-image -

Świat


Łotwa: PZU inicjatorem podwyżek w komunikacji
czwartek, 17 sierpnia 2017 08:33

Znaczące podwyżki cen polis komunikacyjnych OC, które na polskim rynku trwają już od kilkunastu miesięcy, dotarły również do państw bałtyckich. Na Łotwie inicjatorem zaostrzenia taryf była Bałta, największy krajowy ubezpieczyciel, który należy do Grupy PZU.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Gwałtowny wzrost popytu na cyberubezpieczenia
czwartek, 17 sierpnia 2017 08:33

Sądząc po nasilonym zainteresowaniu po ataku z użyciem rozbójniczego oprogramowania WannaCry, menedżerowie wyższego szczebla w AIG są przekonani, że popyt na cyberubezpieczenia ze strony firm na terenie całych Chin wraz z Hongkongiem, Makau i Tajwanem oraz w pozostałych regionach Azji będzie rosnąć.

Add a comment

Więcej…
 
W Europie koniec kryzysu
środa, 16 sierpnia 2017 08:31

UE przez kilka lat nie mogła wyrwać się ze stagnacji. Przeżyła recesję w roku 2009, a kolejną w latach 2012-2013. USA, a także Wielka Brytania radziły sobie lepiej. Wreszcie drgnęło. W I kwartale średni wzrost w UE wyniósł 2,4 proc., w strefie euro 2,5 proc., w Wlk. Brytanii 0,8 proc., a w USA 1,4 proc. – pisze ekonomista Witold Gadomski w serwisie obserwatorfinansowy.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Aviva szczuplejsza i silniejsza
środa, 09 sierpnia 2017 08:37

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva odnotował w I poł. br. wzrost zysku operacyjnego o 11%, do 1,47 mld funtów. Do wzrostu przyczyniły się działy ubezpieczeń ogólnych i zarządzania funduszami. Ceny akcji ubezpieczyciela poszły w górę.

Add a comment

Więcej…
 
Aegas: Sprzedaż udziałów we włoskim joint venture
wtorek, 08 sierpnia 2017 08:32

Belgijski ubezpieczyciel Ageas ogłosił, że osiągnął porozumienie z BNP Paribas Cardif w sprawie sprzedaży swoich udziałów w Cargeas Assicurazioni.

Add a comment

Więcej…
 
S&P: Credendo ECA z ratingiem na poziomie „AA/A-1+”
poniedziałek, 07 sierpnia 2017 08:33

Agencja S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy i krótkoterminowy rating Credendo ECA na poziomie „AA/A-1+”. Dalsze prognozy rozwoju i działalności są oceniane jako stabilne.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Ochrona wypadkowa dla Ubera
poniedziałek, 07 sierpnia 2017 08:32

Uber i grupa ubezpieczeniowa AXA połączyły siły we Francji, aby zaoferować ubezpieczenie wypadkowe kierowcom świadczącym usługi, których traktowanie wzbudziło falę krytyki. Praktyki Ubera spotkały się we Francji i w innych krajach z krytyką ze strony legislatorów, obrońców praw pracowniczych oraz tradycyjnych korporacji taksówkowych.

Add a comment

Więcej…
 
WTW i CB Insights: Finansowanie sektora insutech osiągnęło 1 mld USD
czwartek, 03 sierpnia 2017 08:48

Wielkość funduszy przeznaczonych na finansowanie insurtechu wzrosła w II kwartale 2017 r. do niemal 1 mld dol. Jest to wynik o blisko 150% większy niż w tym samym okresie ub.r. – wynika z kwartalnego raportu dla sektora opracowanego przez Willis Towers Warson i CB Insights.

W stosunku do I kwartału 2017 r. nastąpił skok o 248% przy odnotowaniu 64 transakcji. Dla porównania, w poprzednim kwartale odnotowano 38 transakcji służących finansowaniu sektora insurtech, których suma wyniosła 283 mln dol. Finansowanie insurtechu w II kwartale br. jest również o 148% wyższe od 398 mln dol. w 34 transakcjach dokonanych w II kwartale 2016 r. W ujęciu rok do roku nastąpił wzrost o 88%.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Realizacja strategii przynosi korzyści
środa, 02 sierpnia 2017 08:38

Strategia dyrektora generalnego Allianz Olivera Baete zmierzająca do odchudzenia ubezpieczyciela w celu zmniejszenia kosztów, wspomagana przez niższy poziom roszczeń katastroficznych, przyniosła korzyść w postaci wzrostu zysku za II kwartał 2017 r.

Add a comment

Więcej…
 
Kolumbia: Biznes Generali w ręce Talanx
wtorek, 01 sierpnia 2017 08:54

Talanx nabywa kolumbijskie spółki Generali – majątkową Generali Colombia Seguros Generales SA i życiową Generali Colombia Vida Compañia de Seguros SA – za ok. 30 mln euro.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 470

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Łotwa: PZU inicjatorem podwyżek w komunikacji

Znaczące podwyżki cen polis komunikacyjnych OC, które na polskim rynku trwają już od kilkunastu miesięcy, dotarły również do państw bałtyckich. Na...


czytaj dalej

Chiny: Gwałtowny wzrost popytu na cyberubezpieczenia

Sądząc po nasilonym zainteresowaniu po ataku z użyciem rozbójniczego oprogramowania WannaCry, menedżerowie wyższego szczebla w AIG są przekonani,...


czytaj dalej

Polisa turystyczna w bankomacie Euronetu

Od kilku miesięcy podróżni mogą kupić w trybie last-minute ubezpieczenie podróżne Link4, korzystając ze specjalnego polisomatu na lotnisku w...


czytaj dalej

Rzecznik Finansowy: Jak uzyskać pełną wypłatę za mienie zniszczone przez wichury?

Żywioły szalejące w ostatnim czasie nad Polską zniszczyły wiele zabudowań. Rzecznik Finansowy przypomina podstawowe problemy, z jakimi spotykają...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy