feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
TUW Pocztowe: sprzedaż produktów ubezpieczyciela w Banku Pocztowym
czwartek, 06 września 2007 12:19
TUW Pocztowe sprzedaje przede wszystkim ubezpieczenia komunikacyjne ( w większości OC i AC ). Poczta nie wyklucza również sprzedaży w Banku Pocztowym ubezpieczeń na życie, choć to nie będzie mogło odbywać się przez już istniejącą spółkę majątkową.

Add a comment
Więcej…
 
Aspecta i Gerling: fuzja coraz bliżej
czwartek, 06 września 2007 12:19
Kolejne połączenie na polskim rynku ubezpieczeniowym. Od nowego roku Aspecta Życie i Gerling Życie będą działały pod jedną wspólną marką - HDI Gerling Polska.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: dziwny zakup samochodów dla CBŚ - krótki komentarz
czwartek, 06 września 2007 11:53
Jak podała „Rzeczpospolita” Fundacja PZU zakupiła i przekazała CBŚ dziesięć samochodów marki Skoda oraz sprzęt komputerowy o wartości 1,3 mln złotych. Ani policja ani fundacja nie informowały szeroko o przekazaniu zakupionego sprzętu.
Add a comment
Więcej…
 
MSP: plan fuzji PKO BP i PZU SA
czwartek, 06 września 2007 10:51
{mosimage}Prezes PKO BP Rafał Juszczak poinformował, że bank poszuka doradcy, który pomoże przygotować współpracę z PZU. - Będziemy szukali doradcy, żeby pomógł nam w przygotowaniu tej współpracy - powiedział szef największego banku detalicznego w Polsce. Nie podał jednak ani szczegółów ani terminu rozpoczęcia współpracy obu gigantów.

Pod koniec lipca Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało o swoich planach utworzenia grupy bankowo-ubezpieczeniowej, składającej się z PKO BP oraz PZU SA. Spółki wchodzące w skład grupy miały zachować swoją podmiotowość prawną.

MSP nie podało jednak wówczas informacji dotyczących sposobu realizacji tego planu. Jednak od czego są dziennikarze… „Rzeczpospolita” poinformowała, że dotarła do informacji na temat planu Ministerstwa Skarbu. Ma on polegać na przekazaniu akcji PZU SA bankowi PKO BP. W wyniku fuzji dwóch największych spółek w swoich kategoriach w Polsce może powstać największa instytucja finansowa w naszym regionie.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: polisy dla adwokatów
czwartek, 06 września 2007 10:48
{mosimage}Kupujący jedynie podstawowe ubezpieczenie OC nie odczują obniżek stawek za polisy OC dla adwokatów w Europie. Mniej mogą kosztować tylko dodatkowe polisy. Powód? Wejście na ten segment rynku ubezpieczeniowego nowej firmy i to z pierwszej ligi europejskiej: francuskiej AXA.

Według polskiej spółki jednej z największych firm brokerskich Marsh rynek ubezpieczeń odpowiedzialności zawodowej adwokatów w tym roku pozostanie miękki.

Dla niewtajemniczonych: w nomenklaturze ubezpieczeniowej znaczy to tyle, że przy okazji odnowień zaczynających się już w październiku tego roku, można będzie liczyć na niskie składki i dobre warunki ochrony, zwłaszcza przy ubezpieczeniach nadwyżkowych, czyli zawieranych z wyższym limitem niż przewidują obowiązujące przepisy. W tym przypadku spadki mogą wynieść 10-20 proc. Niestety jest również zła wiadomość:  prognoza ta dotyczy rynku europejskiego i tylko w części odnosi się do polis polskich adwokatów.

Add a comment
Więcej…
 
ING Nationale-Nederlanden otwarcie czwartej filii franczyzowej
środa, 05 września 2007 17:22
W Wolbromie otwarto kolejną filię franczyzową ING Nationale-Nederlanden Polska S.A. W placówce można kupić ubezpieczenie na życie, przystąpić do ING Nationale-Nederlanden OFE, zainwestować w fundusze inwestycyjne albo zaciągnąć kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego. Tego typu placówki działają już w Wodzisławiu Śląskim, Gdańsku i Warszawie.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: otwarcie stoiska w poznańskim M1
środa, 05 września 2007 16:17
Dziś, 5 września br., w Centrum Handlowym M1 w Poznaniu odbyło się uroczyste otwarcie stoiska firmowego Ergo Hestii.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: jest prezes, czas na członków zarządu
środa, 05 września 2007 11:22
{mosimage}Minister skarbu Wojciech Jasiński zachwalał nową prezes PZU SA Agatę Rowińską. Wskazywał na jej dobrą znajomość towarzystwa, nabytą podczas pięciu lat sprawowania funkcji wiceprzewodniczącej rady nadzorczej ubezpieczyciela. Powołanie szefa zarządu nie rozwiązuje jeszcze problemów wśród kadry zarządzającej najwyższego szczebla. Trzeba jeszcze skompletować zarząd.

Przypomnijmy: aktualnie obok Agaty Rowińskiej w zarządzie PZU SA zasiada jedynie Beata Kozłowska-Chyła. Obie panie nie posiadają zgody Komisji Nadzoru Finansowego na pełnienie swoich funkcji. ( Uwaga na marginesie: w potoku komentarzy na temat PZU SA i prezes Rowińskiej nikt nie zwrócił uwagi na to, że po raz pierwszy na czele lidera polskiego rynku ubezpieczeniowego stanie kobieta. A jeśli powróci jeszcze Henryka Rupik, wówczas towarzystwem będą rządzić same kobiety ). Pozostali członkowie zarządu będą musieli wylegitymować się doświadczeniem na kierowniczym stanowisku w branży ubezpieczeniowej.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: eksperci doceniają szybkie powołanie Rowińskiej, Jasiński chwali Netzla
środa, 05 września 2007 11:20
Minister skarbu Wojciech Jasiński o nowej szefowej PZU SA powiedział, że - Agata Rowińska zna PZU od wielu lat, to osoba gwarantująca jej właściwy rozwój. Szef resortu skarbu oznajmił również, że dobrze ocenia osiągnięcia poprzedniego prezesa PZU Jaromira Netzla. Zdaniem ministra były prezes przyczynił się do utrzymania kontroli skarbu państwa nad spółką. Podkreślił też dobre wyniki finansowe PZU za ubiegły rok.

Add a comment
Więcej…
 
Standard & Poor's: ratingi Grupy PZU bez zmian
środa, 05 września 2007 11:19
Agencja Standard & Poor's podtrzymała długoterminowy rating kredytowy i rating wsparcia dla PZU SA i PZU Życie na poziomie "A minus". Podtrzymana została także negatywna perspektywa ratingu. Jest ona efektem obaw zerwania ciągłości zarządzania spółką.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 następna > ostatnia >>

Strona 1385 z 1424

Generali Investments TFI: Grzegorz Piwowar nowym prezesem

Rada nadzorcza Generali Investments TFI powołała Grzegorza Piwowara na stanowisko prezesa zarządu. Objął on tę funkcję z dniem 16 września....


czytaj dalej

Grupa PZU: Arkadiusz Bruliński dołączył do biura komunikacji korporacyjnej

Zespół komunikacji Grupy PZU został wzmocniony przez Arkadiusza Brulińskiego. Od połowy września kieruje on zespołem PR i nowych mediów. Będzie...


czytaj dalej

Hyperion: Howden Broking Group i RKH Specialty połączą się w jeden podmiot

Hyperion połączy Howden Broking Group (HGB) i RKH Speciality (RKH) pod wspólną marką Howden. Brokerską grupą zarządzać będzie José Manuel...


czytaj dalej

Generali: Docenienie zaangażowania w zrównoważony rozwój

Generali zostało potwierdzone w indeksie Dow Jones Sustainability World Index (DJSI) drugi rok z rzędu. Ponadto po raz pierwszy firma została...


czytaj dalej

UFG: Nowy trend w wypłatach

W 2018 roku łączne wypłaty Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) za nieubezpieczonych i nieznanych sprawców wyniosły ponad 97 mln zł, o...


czytaj dalej

KNF: Jacek Jastrzębski o odpowiedzialności zakładów za oferowane „uefki”

16 września w siedzibie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) odbyło się spotkanie przewodniczącego KNF, przedstawicieli Pionu Nadzoru...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook