feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
PTU: wypłata odszkodowań dla poszkodowanych przez Open Travel Group
środa, 13 czerwca 2007 10:29
Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń wypłaciło turystom poszkodowanym przez Open Travel Group 2,3 mln zł w ramach gwarancji wystawionej dla zbankrutowanego biura podróży. Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, w którym OTG miało siedzibę, żądał wypłaty ponad 3,1 mln zł.

Add a comment
Więcej…
 
Sejmowa Komisja Skarbu: przyspieszone posiedzenie w sprawie PZU
środa, 13 czerwca 2007 10:26
{mosimage}Jeszcze przed wakacjami odbędzie się posiedzenie sejmowej Komisji Skarbu w sprawie PZU. Przyspieszenie terminu  spotkania jest spowodowane tym, że posłowie chcą dowiedzieć się, co się dzieje w spółce i jak przebiega spór wokół niej. Nic dziwnego: Trybunał Arbitrażowy uznał, że poczeka z rozpoczęciem drugiego etapu swoich prac do rozstrzygnięcia apelacji strony polskiej od wyroków sądu belgijskiego. Dzięki temu na ewentualne rozmowy na linii Eureko - Skarb Państwa strony mają jeszcze kilka miesięcy. Jeśli drugi etap potwierdzi wygraną Eureko, Polsce grozi wypłata kilkumiliardowego odszkodowania i oddanie kontroli nad największym polskim ubezpieczycielem. Emocje wzbudza również fakt, że na obradach Komisji pojawią się skonfliktowani ( podobno ) ze sobą: prezes PZU Jaromir Netzel i członkini zarządu Jolanta Strzelecka.

Add a comment
Więcej…
 
Europ Assistance Polska : uczestnictwo w Sympozjum Naukowym SGH na temat ubezpieczeń
wtorek, 12 czerwca 2007 16:40
{mosimage}Dnia 1 czerwca br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się Sympozjum Naukowe z okazji X-lecia Katedry Ubezpieczeń Gospodarczych SGH. Temat Sympozjum brzmiał „Ubezpieczenia gospodarcze wobec wyzwań globalizacji rynków finansowych – historia i perspektywy rozwoju.” Jednym z partnerów Katedry w organizacji Sympozjum była Europ Assistance Polska.

Gośćmi Sympozjum byli zarówno pracownicy naukowi z ośrodków akademickich w całej Polsce, jak też praktycy rynkowi. Szczególnie interesującej wymianie poglądów pomiędzy obydwoma środowiskami służyły dwa panele dyskusyjne, poprowadzone na podstawie zgłoszonych referatów.

Add a comment
Więcej…
 
Zmiana prawa: OC nie tylko dla rzeczoznawców
wtorek, 12 czerwca 2007 11:02
Ministerstwo Finansów przygotowało projekt nowelizacji rozporządzenia z dnia 21 września 2004 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej rzeczoznawcy majątkowego (Dz.U. nr 207, poz. 212). Zmiany mają na celu rozszerzenie obowiązku ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej również na przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie szacowania nieruchomości za pośrednictwem osób posiadających uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego.

Add a comment
Więcej…
 
Genworth Financial: wzrost sprzedaży polis
wtorek, 12 czerwca 2007 09:38
Już ponad 300 tysięcy polskich klientów posiada ubezpieczenia płatności oferowane przez lidera europejskiego rynku ubezpieczeń Genworth Financial, który swoją działalność w Polsce rozpoczął niecałe 2 lata temu.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: podpisanie umowy z Centrum Medycznym LIM Medical
wtorek, 12 czerwca 2007 09:37
Grupa Concordia podpisała umowę z Centrum Medycznym LIM Medical Center. Opieka medyczna będzie obejmowała nie tylko pracowników ale także najlepszych pośredników Grupy Concordia, niezatrudnionych na umowę o pracę.

Add a comment
Więcej…
 
Commercial Union TUO: trzy ubezpieczenia dla wymagających klientów
poniedziałek, 11 czerwca 2007 11:49
Trzy spośród ubezpieczeń oferowanych przez Commercial Union Polska – Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA mają za zadanie zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów – ubezpieczenie mieszkań i domów Locum Rezydencja, ubezpieczenie NNW Rozsądny Partner Prestiż oraz roczne ubezpieczenie podróżne Partner w podróży.


Add a comment
Więcej…
 
Rzecznik Ubezpieczonych: sąd polubowny dobrym miejscem do rozstrzygania sporów
poniedziałek, 11 czerwca 2007 10:31
{mosimage}Jeśli interwencja rzecznika ubezpieczonych nie przyniesie rozstrzygnięcia sporu, może on zaproponować stronom oddanie sprawy do sądu polubownego działającego przy tej instytucji. Przyjęcie takiej procedury wymaga zgody zarówno klienta, jak i firmy ubezpieczeniowej. Towarzystwa wychodząc z założenia, że i tak unikną postępowania przed sądem powszechnym, bo klient zniechęci się do tej drogi z powodu kosztów i braku szans na szybkie zakończenie postępowania rzadko wyrażają zgodę.


Zdaniem Krystyny Krawczyk z Biura Rzecznika Ubezpieczonych część spraw powinna być kontynuowana przed sądem polubownym a szczególnie wszelkie spory dotyczące niekorzystnej dla klienta interpretacji przepisów, o pomijanie np. opinii niezależnego rzeczoznawcy. Jak tłumaczy Krystyna Krawczyk, w takiej sytuacji urząd RU wskazuje, że spór może być rozstrzygnięty bądź przez sąd polubowny przy rzeczniku ubezpieczonych, bądź przez sąd powszechny. W procesie przed sądem powszechnym przydatna jest dokumentacja z postępowania prowadzonego przez rzecznika. Bardzo często zawiera ona argumenty prawne, choćby przykłady orzecznictwa w podobnych sprawach potwierdzające słuszność roszczeń poszkodowanego. Jeśli zdaniem rzecznika racja leży po stronie towarzystwa, klient jest ostrzegany przez RU, że w przypadku wstąpienia na drogę sądową może przegrać.


Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: zakończenie akcji promocyjnej z pokazami napraw szyb samochodowych
piątek, 08 czerwca 2007 14:52
Od połowy kwietnia do końca maja, co tydzień, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia organizowało, wspólnie z firmą Autoglass Jaan, weekendowe pokazy naprawy szyb samochodowych. Odbywały się one w tych centrach handlowych, w których Ergo Hestia posiada swoje stoiska sprzedaży ubezpieczeń.

Add a comment
Więcej…
 
CSAiR: Małe Forum Ubezpieczeniowe
piątek, 08 czerwca 2007 14:51
4. czerwca br. Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych (CSAiR) przy Wydziale Zarządzania UW zorganizowało Małe Forum Ubezpieczeniowe. Spotkanie to było poświęcone współpracy horyzontalnej ubezpieczycieli oraz omówieniu założeń projektu nowego rozporządzania RM w sprawie wyłączeń ubezpieczycieli spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 następna > ostatnia >>

Strona 1385 z 1399

TUW „TUW”: Wybrano zarząd nowej kadencji

24 czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Podczas obrad dokonano m.in. wyboru zarządu...


czytaj dalej

Inter Polska: Marcin Andruchewicz członkiem zarządu ds. ryzyka

25 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marcina Andruchewicza na stanowisko członka zarządów...


czytaj dalej

Atradius: Firmy z krajów Ameryki Północnej spodziewają się opóźnień w płatnościach

Międzynarodowa polityka, spory handlowe oraz wzrost upadłości negatywnie wpłyną na praktyki płatnicze B2B w największych gospodarkach Ameryki...


czytaj dalej

Zatoka Perska: Ubezpieczenie transportu ropy jest coraz kosztowniejsze

Według osób zaznajomionych ze stawkami ubezpieczycieli, tzw. premie za ryzyko wojenne dla standardowego ładunku ropy naftowej z Zatoki Perskiej i...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Zachowana hierarchia w „komunikacji”

Mimo spadku przypisu składki z OC posiadaczy pojazdów lądowych (ppl.) i pogorszenia wyniku technicznego w autocasco odnotowana w pierwszym...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Kto jest gotowy na PPK?

25 czerwca ukazał się 72. odcinek gość podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji”. Gościem programu był Piotr Żochowski, prezes PKO TFI.

...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook