feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
OC komunikacyjne: awaria samochodu podstawą do odmowy wypłaty odszkodowania
poniedziałek, 28 maja 2007 15:25
Jeśli szkoda nastąpiła na skutek niezawinionej przez kierowcę awarii samochodu zakład ubezpieczeniowy może odmówić wypłaty odszkodowania z polisy OC. Elastyczność tych przepisów często powoduje, że jedyną drogą dochodzenia roszczeń jest pozew sądowy.

Add a comment
Więcej…
 
AXA: program społeczny "Wspieramy Mamy"
piątek, 25 maja 2007 15:45
W ostatnim czasie coraz częściej podejmowana jest dyskusja na temat problemów matek w Polsce. Problemów jest wiele - od trudności w łączeniu macierzyństwa z aktywną pracą zawodową po przejawy dyskryminacji na rynku pracy, od uwarunkowań ekonomicznych po brak miejsc przyjaznych matce i dziecku.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: kontrowersje wokół wypłaty dywidendy
piątek, 25 maja 2007 11:45
{mosimage}30 czerwca akcjonariusze PZU będą dzielić pieniądze z rekordowego, ponad 3-miliardowego, zysku spółki za ubiegły rok. Wysokość dywidendy najbardziej niepokoi kilka tysięcy drobnych akcjonariuszy. W ubiegłym roku, posiadając standardowy pakiet akcji, otrzymywali z tytułu dywidendy ponad 12 tysięcy złotych. Zanosi się jednak na to, że tym razem dywidendy może jednak nie być.

Skarb Państwa pieniędzy jednak nie chce, co zadeklarował Paweł Szałamacha, wiceminister Skarbu Państwa. Prezes PZU Jaromir Netzel zdradził z kolei „Rzeczpospolitej", że zarząd PZU nie zarekomenduje akcjonariuszom sposobu podziału zysku, pozostawiając tą decyzję im samym. Netzel zaznacza, że decyzja zarządu będzie miała na uwadze wcześniejszą uchwałę dotyczącą polityki dywidendowej. Uchwała ta została podjęta przed trzema laty, jeszcze przez zarząd kierowany przez Cezarego Stypułkowskiego. Rekomendowała ona WZA przyjęcie - wobec planów wprowadzenia PZU na giełdę - polityki dywidendowej, zgodnie z którą od 25 do 50 procent zysku corocznie wypłacano by akcjonariuszom. Jednak wiceminister skarbu Paweł Szałamacha już zapowiedział, że w tym roku wobec sporu z Eureko o kontrolę nad PZU, resort skarbu nie przewiduje wypłaty dywidendy dla Eureko, gdyż mogłaby być ona wykorzystana przeciwko Skarbowi Państwa.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: "podatek Religi" jednak przyjęty
piątek, 25 maja 2007 10:04
{mosimage}24 maja sejm przyjął nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. nr 210, poz. 2135 z późn. zm.), wprowadzającą finansowanie leczenia ofiar wypadków drogowych z ubezpieczenia komunikacyjnego OC ( tzw. 'podatek Religi ). Za nowelizacją przepisów ustawy głosowało 202 posłów, 190 było przeciw, a wstrzymało się 2. Ustawa trafi teraz do Senatu. Ma wejść w życie 1 lipca.

Znowelizowana ustawa zobowiązuje sprawców wypadków drogowych do finansowania leczenia ofiar. Koszty byłyby pokrywane przez ubezpieczycieli ze składek OC kierowców, odprowadzając od pobranej składki ryczałt na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Początkowo ryczałt miałby wynieść 12 proc. W następnych latach wysokość ryczałtu mogłaby się zmienić.

Add a comment
Więcej…
 
Sprawa PZU: apelacja Polski zostanie rozpatrzona 11 września
czwartek, 24 maja 2007 10:41
Półtora roku temu Polska została uznana przez międzynarodowy trybunał za winną opóźniania prywatyzacji PZU i złożyła apelację od wyroku. Jak wynika z informacji „Rzeczpospolitej”, belgijski sąd rozpatrzy apelację Polski w sprawie stronniczości arbitra, który orzekał w sporze naszego kraju z Eureko o PZU 11 września.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: wsparcie dla "Inwazji Bezpieczeństwa"
czwartek, 24 maja 2007 09:49
Link4 już po raz kolejny uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Inwazja Bezpieczeństwa”, organizowanej przez Inter Cars SA. Akcja skierowana jest do wszystkich użytkowników samochodów i polega na bezpłatnym badaniu stanu amortyzatorów, akumulatora, oświetlenia, płynów technicznych i  ogumienia.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: ubezpieczenia ochrony prawnej w życiu prywatnym
wtorek, 22 maja 2007 16:41
Jeszcze do niedawna niewiele osób wiedziało czym jest ubezpieczenie ochrony prawnej. Sytuacja zmienia się dynamicznie, gdyż coraz więcej Polaków jest zainteresowanych taką ochroną. Tymczasem tylko niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają ją w swojej ofercie.

Add a comment
Więcej…
 
Liberty Mutual: przygotowania do startu na polskim rynku
wtorek, 22 maja 2007 13:02
Potwierdziły się doniesienia „Gazety Ubezpieczeniowej” sprzed kilku tygodni. Jak poinformował „Dziennik", Liberty Mutual, amerykański gigant ubezpieczeniowy rozpoczął rekrutację pracowników do swojego call center w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: wsparcie finansowe dla wystawy prac Alfonsa Muchy
wtorek, 22 maja 2007 09:55
17 maja br. w Muzeum Narodowym w Warszawie została otwarta wystawa prac Alfonsa Muchy – jednego z najwybitniejszych twórców secesji, symbolu tego nurtu i współtwórcy stylu Art Nouveau. Ekspozycję ze zbiorów The Mucha Foundation i The Mucha Trust będzie można oglądać do 29 lipca br. Sponsorem wystawy jest PZU SA.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: decyzje Walnego Zgromadzenia
wtorek, 22 maja 2007 09:52
21 maja br. w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Ubezpieczeń. Najważniejsze decyzje WZPIU to: zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok 2006 rok oraz podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Polskiej Izby Ubezpieczeń za 2006 r.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 następna > ostatnia >>

Strona 1374 z 1384

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Generali: Kwartał wzrostów

Pierwsze trzy miesiące obecnego roku były udane dla Generali. Grupa zanotowała wysokie wzrosty zysków i przypisu składki.

Przypis składki brutto...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Lokalne porządki

Ostatnie lata w branży ubezpieczeniowej stały pod znakiem globalnych zmian w przepisach dotyczących branży ubezpieczeniowej. Zmniejszona aktywność...


czytaj dalej

SN: Odmowa podjęcia uchwał w dwóch sprawach

16 maja Sąd Najwyższy (SN) odmówił podjęcia uchwały w dwóch sprawach dotyczących materii ubezpieczeniowej, skierowanych do niego przez sądy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook