feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Aegon: AEGON Bessa - nowy fundusz w ofercie
poniedziałek, 19 listopada 2007 10:42
15 listopada br. do oferty funduszowej Multi PIN AEGON i Multi PIN AEGON Lokata został dołączony ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy - AEGON Bessa.

Add a comment
Więcej…
 
Predica Europe SA: ubezpieczyciel wybrał FUNDonline
poniedziałek, 19 listopada 2007 10:42
Predica Europe SA ubezpieczyciel wywodzący się z grupy francuskiego towarzystwa ubezpieczeniowego Predica, koncentrujący się na sprzedaży ubezpieczeń z funduszami inwestycyjnymi za pośrednictwem banków, został nowym klientem Analiz Online.

Add a comment
Więcej…
 
VIG: plany kolejnych przejęć w Polsce
piątek, 16 listopada 2007 11:14
Już niedługo możemy być świadkami fali przejęć na polskim rynku ubezpieczeniowym. Jedna z największych instytucji w polskiej branży ubezpieczeniowej Vienna Insurance Group szykuje się do zakupu kilku towarzystw.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: ubezpieczeniowe moduły zamiast pakietu
piątek, 16 listopada 2007 11:04
Z danych towarzystw ubezpieczeniowych wynika, że największym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszą się ubezpieczenia mienia od ognia i żywiołów, a także od kradzieży. Nie zmienia to faktu, że aż 20% podmiotów gospodarczych z różnych powodów nie ubezpiecza się w ogóle.

Add a comment
Więcej…
 
VIG: ostrzeżenia przed "podatkiem Religi"
piątek, 16 listopada 2007 10:13
{mosimage}Za "podatek Religi" prędzej czy później zapłacą klienci firm ubezpieczeniowych - ostrzegał podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes Vienna Insurance Group Franz Fuchs.
Dwunastoprocentowy ryczałt od składki za obowiązkowe OC komunikacyjne wszedł w życie 1 października br. Jest on odprowadzany do Narodowego Funduszu Zdrowia i ma służyć leczeniu ofiar wypadków drogowych. Firmy ubezpieczeniowe na razie nie podnosiły składki z powołaniem się na tę opłatę.

Fuchs podkreślił, że wysokość "podatku Religi" nie ma związku z rzeczywistymi kosztami leczenia ofiar wypadków. Np. z wyliczeń Compensy, firmy z grupy VIG wynika, że średnio na jednego poszkodowanego trafiającego do szpitala po wypadku, ubezpieczyciel będzie płacić 13 tys. zł.
- Nie ma relacji między wydatkami na podatek a kosztami szpitala - dodał Fuchs.
Fuchs podkreślił, że informowaniem o skutkach wejścia w życie "podatku Religi" będzie się zajmować powołane w tym roku Stowarzyszenie Pro Motor.


Add a comment
Więcej…
 
PIU: seminarium poświęcone pracom nad wdrożeniem baz danych PIU
piątek, 16 listopada 2007 09:58
Ośrodek Baz Danych w Polskiej Izbie Ubezpieczeń organizuje w dniu dzisiejszym w Warszawie seminarium poświęcone pracom nad wdrożeniem baz danych PIU w związku z wydaniem Rozporządzenia Ministra Finansów (RMF) w sprawie danych gromadzonych w bazach danych tworzonych przez Polską Izbę Ubezpieczeń (Dz. U. Nr 159, poz. 1119).

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczeniaonline.pl: nawiązanie współpracy z MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
piątek, 16 listopada 2007 09:56
Portal Ubezpieczeniaonline.pl nawiązał współpracę z Moje Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Dzięki temu pośredniczy w sprzedaży obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych z oferty ubezpieczyciela. MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. jest członkiem Grupy Ergo Hestia.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: ubezpieczenia należności wpływają na pozytywną ocenę przedsiębiorstwa
czwartek, 15 listopada 2007 13:43
{mosimage}Jeżeli jeden z kluczowych klientów nie uiści należności za dostarczony towar lub wykonaną usługę, wiele małych i średnich firm może popaść w duże kłopoty. Co gorsza, niektóre z nich z tego powodu mogą zostać zmuszone do ogłoszenia upadłości.

Według różnych szacunków nie więcej niż 30 proc. firm działających na polskim rynku korzysta z ubezpieczenia należności. W porównaniu z rynkami zachodnimi jest to dość przeciętny wynik. W Europie Zachodniej wskaźnik ten jest w niektórych przypadkach nawet dwukrotnie wyższy. W naszym kraju w ten sposób zabezpieczają się przed niesolidnymi kontrahentami  głównie duże i średnie firmy. Szkoda, gdyż dla firm z sektora popularnych „misiów” ubezpieczanie swoich należności jest również opłacalne się. Dodatkowo, dla niewielkiego przedsiębiorstwa pomoc ubezpieczyciela w ocenie wiarygodności kontrahenta, możliwość zwiększenia obrotów poprzez wprowadzenie konkurencyjnych warunków płatności, niższe koszty windykacji i jej większa efektywność mogą być przydatne nawet bardziej niż w przypadku dużego przedsiębiorstwa.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: czy nowy szef MSP zmieni prezesa PZU SA?
czwartek, 15 listopada 2007 10:56
Najwcześniej na początku 2008 roku dojdzie Do zmian w zarządach państwowych spółek. Wśród zagrożonych dymisją znalazła się m. in. prezes PZU SA, Agata Rowińska.

Add a comment
Więcej…
 
EBOR: Marcinkiewicz nie wyklucza udziału banku w rozwiązaniu sporu o PZU SA
czwartek, 15 listopada 2007 10:54
{mosimage}Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) może być zainteresowany udziałem w rozwiązaniu sporu polskiego rządu z Eureko w sprawie PZU - poinformował w środę PAP reprezentujący Polskę w radzie dyrektorów EBOR Kazimierz Marcinkiewicz.
- EBOR jest zawsze zainteresowany udziałem w takich przedsięwzięciach, które są dla danego kraju, czy dla Skarbu Państwa bardzo trudne do rozwiązania i EBOR nie będzie się uchylał przed udziałem w tego rodzaju przedsięwzięciach. Na pewno PZU SA może w przyszłości do takich transakcji należeć - powiedział Marcinkiewicz.

Kandydat na ministra skarbu Aleksander Grad powiedział w środę PAP, że na temat potencjalnego udziału EBOR w rozwiązaniu sporu w PZU SA "docierają sygnały do Ministerstwa Skarbu Państwa", zaznaczając, że za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje, powiedział, że należałoby szybko przeanalizować dokumenty dotyczące PZU SA i "uruchomić niezbędne procesy".

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 następna > ostatnia >>

Strona 1360 z 1424

Generali Investments TFI: Grzegorz Piwowar nowym prezesem

Rada nadzorcza Generali Investments TFI powołała Grzegorza Piwowara na stanowisko prezesa zarządu. Objął on tę funkcję z dniem 16 września....


czytaj dalej

Grupa PZU: Arkadiusz Bruliński dołączył do biura komunikacji korporacyjnej

Zespół komunikacji Grupy PZU został wzmocniony przez Arkadiusza Brulińskiego. Od połowy września kieruje on zespołem PR i nowych mediów. Będzie...


czytaj dalej

Hyperion: Howden Broking Group i RKH Specialty połączą się w jeden podmiot

Hyperion połączy Howden Broking Group (HGB) i RKH Speciality (RKH) pod wspólną marką Howden. Brokerską grupą zarządzać będzie José Manuel...


czytaj dalej

Generali: Docenienie zaangażowania w zrównoważony rozwój

Generali zostało potwierdzone w indeksie Dow Jones Sustainability World Index (DJSI) drugi rok z rzędu. Ponadto po raz pierwszy firma została...


czytaj dalej

UFG: Nowy trend w wypłatach

W 2018 roku łączne wypłaty Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) za nieubezpieczonych i nieznanych sprawców wyniosły ponad 97 mln zł, o...


czytaj dalej

KNF: Jacek Jastrzębski o odpowiedzialności zakładów za oferowane „uefki”

16 września w siedzibie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) odbyło się spotkanie przewodniczącego KNF, przedstawicieli Pionu Nadzoru...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook