feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
PTR: zmiany w wyniku rozwoju działalności
poniedziałek, 10 września 2007 13:08
Polskie Towarzystwo Reasekuracyjne szykuje zmiany w związku z planami rozwoju ukierunkowanego na zagranicę. W najbliższym czasie pojawi się nowe logo z nazwą Polish Re oraz zmieni się wizualizacja strony internetowej PTR.

Add a comment
Więcej…
 
AXA : specjalny rabat dla wykupujących ubezpieczenia komunikacyjne
poniedziałek, 10 września 2007 11:31
Obecna już niemal od roku na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych  AXA Ubezpieczenia  wprowadziła nową ofertę. Dla klientów, którzy w większości preferują jednorazową płatność za ubezpieczenie komunikacyjne, AXA Ubezpieczenia oferuje specjalny rabat.

Od 7 września 2007 roku płacąc jednorazowo za 12-miesięczne ubezpieczenie komunikacyjne klienci otrzymują 2 miesiące ubezpieczenia gratis. Tym samym płacą znacznie mniej, czyli równowartość tylko 10 miesięcy ubezpieczenia. Add a comment
 
Grupa Concordia: Euroadwokat Rodziny Plus
poniedziałek, 10 września 2007 11:31
Najnowszy produkt Grupy Concordia, o nazwie Euroadwokat Rodziny Plus nie tylko ułatwia dochodzenie własnych praw i znalezienie doradców, ale też  pomaga w przygotowaniu tłumaczeń i odzyskaniu odszkodowania.

- Euroadwokat Rodziny Plus to niezwykle korzystna dla klientów, bogata forma ubezpieczenia ochrony prawnej. Mogą z niej korzystać pracownicy, studenci, emeryci i renciści. Ochroną prawną są objęte także osoby niepracujące – mówi Bartłomiej Janyga z towarzystwa ubezpieczeniowego Grupa Concordia. – Mimo familijnej nazwy, pakiet może być wykupiony również przez osoby żyjące samotnie – dodaje.

Euroadwokat ochrania pod względem prawnym życie ubezpieczonych osób w wymiarze prywatnym i zawodowym. Pomaga także unormować sprawy związane z ruchem drogowym, prowadzeniem pojazdów (także cudzych, np. samochodu z wypożyczalni) oraz kwestie mieszkaniowe. Równocześnie ubezpiecza wszystkie pojazdy mechaniczne zarejestrowane na nazwisko ubezpieczającego, jego małżonka lub niepełnoletnich dzieci.

W przypadku konfliktów z prawem, towarzystwo ubezpieczeniowe poniesie więc koszty związane z wynajęciem prawników oraz ewentualnych tłumaczeń.

Celem twórców nowego pakietu ryzyk OP było zapewnienie pomocy we wszelkich najistotniejszych sprawach związanych z życiem prywatnym. Wyłączenia obejmują kilka drobnych, nieistotnych w praktyce kwestii.Polisa Euroadwokat Rodziny Plus obejmuje swoim zakresem ochronę prawną przy dochodzeniu odszkodowań, w zakresie komunikacji, doradztwa i prawa pracy,
w sprawach karnych oraz w ubezpieczeniu społecznym. Każde ubezpieczenie OP, oferowane przez Grupę Concordia, skutecznie działa za granicą. Euroadwokat chroni nas jednak nie tylko na terenie Europy, jak wskazuje jego nazwa, ale również w tak atrakcyjnych turystycznie krajach Basenu Morza Śródziemnego, na Wyspach Kanaryjskich, Maderze i Teneryfie.
Add a comment
 
NSA: precedens w sprawie Allianz, konsekwencje dla fuzji PKO BP i PZU SA
poniedziałek, 10 września 2007 11:21
{mosimage}Półtoraroczny spór między polskim nadzorem finansowym a niemieckim koncernem ubezpieczeniowym Allianz został rozstrzygnięty orzeczeniem Naczelnego Sądu Administracyjnego. Zdaniem NSA akcje towarzystw ubezpieczeniowych mogą być wnoszone jako aport do innych spółek akcyjnych. Orzeczenie ma znaczenie nie tylko dla Allianz -  także dla opisywanej rzez „Rzeczpospolitą” ewentualnej fuzji PKO BP z PZU SA.

Łukasz Dajnowicz, rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego, powiedział, że Komisja wyrok przyjmuje i będzie się do niego stosować w przyszłości.

Allianz zaplanował skoordynowanie współpracy pomiędzy swoimi spółkami w Europie Środkowej i Wschodniej. Ten cel postanowił zrealizować poprzez utworzenie holdingu.
Sposób był prosty: wniesienie akcji regionalnych towarzystw ubezpieczeniowych niemieckiego ubezpieczyciela do Allianz New Europe w Wiedniu, w zamian za udziały w tej spółce.

Add a comment
Więcej…
 
Skania: udział sponsorski w 64. Tour de Pologne
piątek, 07 września 2007 17:08
Skandia została Głównym Sponsorem 64. Tour de Pologne z koszulką Klasyfikacji Generalnej (żółta koszulka) i Najlepsza Drużyna (niebieska koszulka).

Siedem etapów z Warszawy do Karpacza o łącznej długości 1224,5 km - tak w skrócie wygląda tegoroczny Tour de Pologne, najważniejszy wyścig kolarski w Polsce, zaliczany do elitarnego cyklu Pro Tour, nazywanego kolarską Ligą Mistrzów.
Wyścig odbędzie się w dniach 9 - 15 września 2007 r, a jego trasa wiedzie przez centralno-zachodnie rejony kraju, od terenów nadmorskich po Karkonosze na południu Polski.
Honorowy patronat nad 64. edycją jednej z najstarszych na świecie wieloetapowych imprez kolarskich objął prezydent RP Lech Kaczyński.

Skandia ze swojej strony zapewnia wiele atrakcji na całej trasie Tour de Pologne. Na miejscu mety, w każdej miejscowości na kibiców będzie czekać pełne atrakcji i życia Miasteczko Skandii. Podczas warszawskiego etapu w miasteczku Skandii będzie można obejrzeć stare rowery, eksponaty wypożyczone z Muzeum Rowerów . Chętni będą mogli przejechać się na welocypedzie. Grupa BikeTrialShow wystąpi z widowiskowym trialowym show . Miasteczko Skandii stanie w najbliższą niedzielę, 9 września na Placu Teatralnym w Warszawie.
Add a comment
 
Cardif Polska S.A.: odznaczenie medalem "ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ"
piątek, 07 września 2007 17:06
W uznaniu zasług wniesionych dla wspierania kultury polskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska S.A. zostało odznaczone przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Cardif Polska S.A. jest pierwszą firmą zagraniczną wyróżnioną tym zaszczytnym tytułem. Jej inicjatywy na rzecz kultury polskiej obejmują przede wszystkim organizację wystaw oraz finansowanie publikacji książek prezentujących zbiory polskich muzeów, opisujących najważniejsze wydarzenia w historii Rzeczypospolitej oraz przedstawiających życie i dokonania najwybitniejszych Polaków.

Uroczystość przyznania odznaczenia odbyła się 21 sierpnia 2007 r. w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagrodę odebrał Prezes Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska S.A., Jan Emeryk Rościszewski.
Add a comment
 
Ergo Hestia: Funadcja Integralia daje pracę
piątek, 07 września 2007 14:33
Firmy coraz chętniej zatrudniają osoby z niepełnosprawnością – wynika z doświadczeń Fundacji Integralia. Fundacja, powołana przez Grupę Ergo Hestia, dysponuje obecnie 40 aktualnymi ofertami pracy dla tych osób.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: informacja w sprawie wypadku autobusu w Rumunii
piątek, 07 września 2007 10:21
PZU SA poinformował, że autobus o numerze rej. KNT 6H88, który 3 września br. uległ wypadkowi w Rumunii posiada ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych PZU SA. Likwidacją szkody zajmuje się od kilku dni Centrum Likwidacji Szkód Zagranicznych PZU SA.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz Direct: obniżka stawek na ubezpieczenia komunikacyjne
piątek, 07 września 2007 10:20
Dziś Allianz Direct obniżył stawki na ubezpieczenia komunikacyjne OC i AC. W zależności od kierowcy i samochodu obniżka sięga nawet 20 procent.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: szybka likwidacja szkody w Poznaniu
piątek, 07 września 2007 10:19
Pożar, który wybuchł 6 września w godzinach porannych na terenie fabryki czekolady Terravita objął budynek magazynowy, w którym przechowywane były półprodukty (m.in. polewa czekoladowa). Tuż po informacji o ww. zdarzeniu na miejsce udali się pracownicy Centrum Likwidacji Szkód PZU SA w Poznaniu.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 następna > ostatnia >>

Strona 1359 z 1399

TUW „TUW”: Wybrano zarząd nowej kadencji

24 czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Podczas obrad dokonano m.in. wyboru zarządu...


czytaj dalej

Inter Polska: Marcin Andruchewicz członkiem zarządu ds. ryzyka

25 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marcina Andruchewicza na stanowisko członka zarządów...


czytaj dalej

Atradius: Firmy z krajów Ameryki Północnej spodziewają się opóźnień w płatnościach

Międzynarodowa polityka, spory handlowe oraz wzrost upadłości negatywnie wpłyną na praktyki płatnicze B2B w największych gospodarkach Ameryki...


czytaj dalej

Zatoka Perska: Ubezpieczenie transportu ropy jest coraz kosztowniejsze

Według osób zaznajomionych ze stawkami ubezpieczycieli, tzw. premie za ryzyko wojenne dla standardowego ładunku ropy naftowej z Zatoki Perskiej i...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Zachowana hierarchia w „komunikacji”

Mimo spadku przypisu składki z OC posiadaczy pojazdów lądowych (ppl.) i pogorszenia wyniku technicznego w autocasco odnotowana w pierwszym...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Kto jest gotowy na PPK?

25 czerwca ukazał się 72. odcinek gość podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji”. Gościem programu był Piotr Żochowski, prezes PKO TFI.

...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook