feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Rynek ubezpieczeń: kilka słów o ofercie ubezpieczeń turystycznych
piątek, 27 lipca 2007 10:50
{mosimage}Znajdujące się w ofercie działających w Polsce towarzystw ubezpieczeniowych ubezpieczenia turystyczne zapewniają bardzo szeroki zakres ochrony. Wciąż jednak zależy on od świadomości i wyobraźni osoby wybierającej się w podróż. A jak, niestety, widać było na tragicznym przykładzie katastrofy polskiego autokaru pod Grenoble, niejednokrotnie może on zaważyć na przyszłych losach ubezpieczonego i jego rodziny.

Ubezpieczenia turystyczne obejmują wiele rodzajów ryzyka, które mogą wchodzić w zakres ochrony ubezpieczeniowej. Jest to uzależnione od następujących czynników:

  • towarzystwa, które ma w swojej ofercie taki produkt
  • wariantu (podstawowy, rozszerzony).

 

Add a comment
Więcej…
 
Grupa PZU: wsparcie finansowe dla poszkodowanych w wyniku trąby powietrznej
czwartek, 26 lipca 2007 23:31
Zarządy PZU SA i PZU Życie SA podjęły jednogłośnie uchwały o przekazaniu darowizn w wysokości 5 mln zł na rzecz Fundacji PZU. Pieniądze - łącznie 10 mln zł - zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Zarządów Spółek zostaną przeznaczone na wsparcie finansowe dla mieszkańców południowej Polski poszkodowanych w dniach 20 i 21 lipca w wyniku katastrofy naturalnej (m.in. trąby powietrznej).

Add a comment
Więcej…
 
HDI Asekuracja TU SA: likwidacja szkód o przejściu trąby powietrznej
czwartek, 26 lipca 2007 13:32
Zarząd HDI Asekuracja Towarzystwa Ubezpieczeń SA poinformował, że szkodami spowodowanymi trąbą powietrzną w okolicach Częstochowy zostali dotknięci również klienci towarzystwa.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: w przypadku trąby powietrznej nieubezpieczeni mogą liczyć na pomoc
czwartek, 26 lipca 2007 13:31
Piątkowa klęska żywiołowa pod Częstochową ujawniła smutną prawdę: spora grupa poszkodowanych nie była ubezpieczona. Wprawdzie powszechną praktyką jest, że jeśli ma miejsce tego typu katastrofa nawet te osoby mogą liczyć na pomoc, ale zdarzają się sytuacje, kiedy pomimo opłaconego ubezpieczenia nie ma podstaw do ubiegania się o pieniądze.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: jak nie zepsuć wakacji
czwartek, 26 lipca 2007 10:43
Awaria auta może nam zepsuć nawet najpiękniejsze wakacje. Dlatego warto zadbać o jego stan techniczny i przed wyjazdem zrobić przegląd pojazdu. Poniżej przedstawiamy dekalog odpowiedzialnego kierowcy, który wyrusza w letnią podróż.

Add a comment
Więcej…
 
Kancelaria Premiera: ubezpieczenie mienia na wypadek nowych strajków
czwartek, 26 lipca 2007 10:42
Rząd dał przykład świadomości ubezpieczeniowej: Kancelaria Premiera wykupiła polisę ubezpieczeniową od strajków. Polisa ma chronić mienie kancelarii przed strajkującymi, przebywającymi na terenie kancelarii.

Add a comment
Więcej…
 
Tragedia we Francji: będzie wyższa kwota odszkodowania?
czwartek, 26 lipca 2007 10:40
Najprawdopodobniej w rękach sadu znajdzie się decyzja o tym, na jakie wypłaty będą mogli liczyć poszkodowani i rodziny ofiar wypadku autokaru pod Grenoble. Pojawiły się wątpliwości, czy w takim przypadku odpowiedzialność PZU będzie ustalona według obowiązujących w Polsce limitów ( 1,5 mln euro do podziału między wszystkich uczestników wypadku ) czy zastosowanie będą miały przepisy francuskie, które nie zawierają granicznej kwoty wypłat.

Add a comment
Więcej…
 
Konflikt o PZU: Eureko walczy o dywidendę
czwartek, 26 lipca 2007 10:38
{mosimage}Podczas Walnego w dniu 30 czerwca br. głosami Ministerstwa Skarbu Państwa ( większościowego udziałowca ) przyjęta została uchwała o nie wypłacaniu akcjonariuszom dywidendy z ubiegłorocznego, przekraczającego 3,2 miliarda złotych, zysku PZU. Decyzję resortu wyjaśniał wiceminister skarbu Paweł Szałamacha, którego zdaniem nie wolno dopuścić, by jakiekolwiek pieniądze z zysku towarzystwa służyły Eureko ( holenderskiemu inwestorowi PZU ) do walki z polskim rządem. A tymczasem skonfliktowany z polskim rządem udziałowiec podjął decyzję o zaskarżeniu uchwały do sądu

To już kolejna ( trudno zliczyć, która ) batalia sądowa między skonfliktowanymi akcjonariuszami PZU. Na 27 licpa zapowiedziano pierwszą rozprawę związaną z odebraniem w grudniu ubiegłego roku absolutoriów członkom zarządu Cezarego Stypułowskiego ( poprzedniego prezesa PZU SA ). Wówczas decyzję również podjął Skarb Państwa, a Eureko ją zaskarżyło. Michał Nastula, prezes Eureko Polska powiedział „Rzeczpospolitej”, że zdaniem jego firmy uchwała o niewypłacaniu dywidendy jest sprzeczna z dobrymi obyczajami, narusza interes spółki, ma na celu pokrzywdzenie akcjonariusza. Pozew ma zostać złożony w sądzie do końca bieżącego tygodnia. Paweł Kozyra, rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa, nie skomentował decyzji Eureko.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: Konkurs im. Leona Kozickiego na najlepszą pracę dyplomową rozstrzygnięty
środa, 25 lipca 2007 12:48
Zarząd Polskiej Izby Ubezpieczeń na wniosek Komitetu Opiniującego  na posiedzeniu w dn. 19 lipca br. w Konkursie Polskiej Izby Ubezpieczeń im. Leona Kozickiego na najlepszą pracę dyplomową przyznał następujące nagrody:

Add a comment
Więcej…
 
KNF: wątpliwości co do wybranego przez Grupę PZU sposobu pomocy poszkodowanym
środa, 25 lipca 2007 11:26
26 lipca Grupa PZU ma podjąć formalną decyzję o przekazaniu nieubezpieczonym poszkodowanym przez trąbę powietrzną, która przeszła w okolicach Częstochowy, łącznie 10 mln zł pomocy. Jak zapowiada Tomasz Brzeziński, rzecznik PZU, pieniądze będą pochodzić z funduszu prewencyjnego. Jednak zdaniem Komisji Nadzoru Finansowego są wątpliwości, czy pieniądze mogą pochodzić z tego źródła.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 następna > ostatnia >>

Strona 1359 z 1385

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Global Market Index: Ceny ubezpieczeń wciąż rosną

Marsh opublikował wyniki cyklicznego raportu Global Market Index, zawierającego informacje na temat kluczowych trendów rynkowych obserwowanych w...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Brokerzy i PPK

21 maja ukazał się sześćdziesiąty czwarty odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gośćmi programu byli Robert Zapotoczny, prezes, oraz Dariusz...


czytaj dalej

Lubelskie: Atak żywiołu. PZU już likwiduje szkody

21 maja przed południem przez gminę Wojciechów (województwo lubelskie) przeszła trąba powietrzna, która wyrządziła poważne szkody. PZU, który był...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook