feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
PZU SA: Komisja Nadzoru Finansowego chce deklaracji ministra skarbu w sprawie Agaty Rowińskiej
środa, 21 listopada 2007 10:44
{mosimage}Do nowego ministra skarbu dotarło pismo Komisji Nadzoru Finansowego. Szef KNF prosi w nim o zajęcie stanowiska w sprawie nominacji Agaty Rowińskiej na prezesa PZU SA. Konkretnie chodzi o to, czy nowy minister skarbu podtrzymuje wniosek swojego poprzednika Wojciecha Jasińskiego o wyrażenie zgody na powołanie Rowińskiej na szefa największego polskiego ubezpieczyciela.

Powodem, dla którego Komisja Nadzoru Finansowego wystąpiła z takim pismem była zmiana rządu. W jej konsekwencji zmieniły się również osoby decydujące o nominacji prezesa PZU SA. Dodatkowe wątpliwości co do planów szefa MSP dotyczących przyszłości Agaty Rowińskiej nasuwa jej nieobecność na spotkaniu z 13 listopada, kiedy Komisja Nadzoru Finansowego miała podjąć decyzję w jej sprawie.
Łukasz Dajnowicz z KNF mówi, że nadzór dostał tylko pismo z prośbą o przesunięcie spotkania na kolejny termin obrad Komisji. Dajnowicz dodaje, że w zaistniałej sytuacji przyjmuje, że zaproszenie na kolejne spotkanie Komisji 28 listopada jest aktualne i wtedy jej członkowie mają zająć się wnioskiem złożonym przez resort Skarbu 14 września.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: zniżki dla absolwentów
wtorek, 20 listopada 2007 16:24
Absolwenci wybranych wyższych uczelni otrzymają zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne. To nowa propozycja Ergo Hestii dla młodych kierowców.

Add a comment
Więcej…
 
ING Nationale-Nederlanden: otwarcie 2 nowych filii franczyzowych
wtorek, 20 listopada 2007 16:24
W Warszawie i Ostrowcu Świętokrzyskim otwarto kolejne filie franczyzowe ING Nationale-Nederlanden Polska S.A. W placówkach można kupić ubezpieczenie na życie, przystąpić do ING Nationale-Nederlanden OFE, zainwestować w fundusze inwestycyjne albo zaciągnąć kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego. Tego typu placówki działają już w Wodzisławiu Śląskim, Gdańsku, Warszawie i Wolbromiu.

Add a comment
Więcej…
 
PZU stawia na zdolnych aktuariuszy
wtorek, 20 listopada 2007 10:57
{mosimage}Zakończyła się druga edycja konkursu PZU SA na najlepszą pracę magisterską i doktorską z dziedziny aktuarialnej. To jedno z nielicznych przedsięwzięć promujących ten zawód w Polsce. Konkurs PZU SA ułatwia karierę przyszłym aktuariuszom i otwiera nowe możliwości osobom, które już posiadają licencje.
Druga edycja konkursu została ogłoszona w styczniu 2007 roku. Prace mogli zgłaszać autorzy, a także ich promotorzy lub władze uczelni, w których powstały. Oceny prac dokonało jury złożone z przedstawicieli PZU i PZU Życie oraz ekspertów z prestiżowych polskich uczelni. W tym honorowym gronie znaleźli się: prof. dr hab. Marian  Wiśniewski  z  Uniwersytetu  Warszawskiego,   który  pełnił  rolę przewodniczącego jury, Charies Levi - dyrektor zarządzający do spraw aktuarialnych w PZU SA i PZU Życie SA, prof. dr hab. Wojciech Otto z Uniwersytetu Warszawskiego, Robert Pusz z Biura Aktuarialnego PZU SA oraz prof. dr hab. Tomasz Rolski z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: ubezpieczenie przed nieuczciwymi pracownikami
wtorek, 20 listopada 2007 10:47
Zarówno w Polsce, jak i za granicą nie brakuje nieuczciwych pracowników, jednak zachodnioeuropejscy przedsiębiorcy dysponują formą ochrony przed następstwami oszustwa: oferowane przez tamtejszych ubezpieczycieli tzw. produkty fidelity. Około 10 proc. niemieckich przedsiębiorstw wykupiło tego rodzaju polisy. W Polsce sytuacja przedstawia się dużo gorzej.

Add a comment
Więcej…
 
Commercial Union: piętnaście lat w Polsce
wtorek, 20 listopada 2007 10:46
Wczorajszy wieczorny koncert wokalistki jazzowej Agi Zaryan w Filharmonii Narodowej w Warszawie był głównym punktem obchodów piętnastej rocznicy działalności Commercial Union w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: pomoc poszkodowanym w wypadku kolejowym w Polednie
wtorek, 20 listopada 2007 10:45
PZU S.A. w ramach Systemu Zielonej Karty pełni rolę nominowanego korespondenta chorwackiego zakładu ubezpieczeń ZAGREB OSIGURANJE, ubezpieczyciela samochodu ciężarowego, którego kierowca spowodował zderzenie z pociągiem relacji Gdynia – Zielona Góra, 15 listopada 2007 roku w Polednie.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: w tym roku sprzedano ubezpieczenia za niemal 44 mld złotych
wtorek, 20 listopada 2007 10:45
{mosimage}W roku bieżącym działające na polskim rynku towarzystwa majątkowe notują dwukrotnie wyższy niż przed rokiem przypis składki. Z kolei dla polis na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi panuje mało sprzyjający klimat. Powód? Niepewna sytuacja na giełdzie.

Zebrana przez największe grupy ubezpieczeniowe składka z tytułu ubezpieczeń majątkowych zanotowała wzrost o około 10 proc., natomiast sprzedaż polis na życie wzrosła o 22 proc. Według szacunków „Gazety Prawnej”, przypis składki całego rynku wyniósł na dzień 30 września 2007 roku około 43,7 mld zł. Proporcje w tej kwocie przedstawiają się następująco: ponad 18 mld zł przypadło na polisy majątkowe, a na życiowe -  25,7 mld zł. Te szacunkowe wyniki wskazują, że rok bieżący jest znacznie pomyślniejszy dla towarzystw majątkowych.

Przypomnijmy że przed rokiem ubezpieczyciele z działu II wykazywali niecałe 5 proc. wzrostu składek. Swoje osiągnięcia towarzystwa majątkowe zawdzięczają w głównym stopniu dobrej koniunkturze w gospodarce, a co za tym idzie, rosnącej liczby samochodów (nowych - o 22 proc. i używanych - o 25 proc.), a także boomowi mieszkaniowemu i inwestycyjnemu. Według szacunków gazety, w tym roku na polskich drogach pojawi się około 290 tys. nowych aut i ponad 1 mln sprowadzonych z zagranicy.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa PZU: wyniki po dziewięciu miesiącach 2007 r. (zaktualizowane)
poniedziałek, 19 listopada 2007 13:53
{mosimage}Na tę informację czekało wielu obserwatorów polskiego rynku ubezpieczeniowego. Jak oficjalnie poinformowała Grupa PZU w dzisiejszym komunikacie , zysk netto wypracowany przez największą polską grupę ubezpieczeniową wyniósł po trzech kwartałach 2007 roku 3.363,3 mln zł , co oznacza wzrost o 25,4% r/r. Największy udział w zysku grupy miała spółka PZU Życie, która wypracowała 1,93 mld zł zysku (wzrost o 45,2% r/r).

Składka brutto dla całej grupy sięgnęła 11.758,3 mln zł w okresie 9 miesięcy tego roku, co oznacza spadek o 1,2% r/r.
Poprawa większości wyników nastąpiła przy jednoczesnym wzroście wartości wypłaconych odszkodowań i świadczeń zarówno w ubezpieczeniach majątkowych, jak i na życie. Pomimo słabszego dla inwestorów giełdowych trzeciego kwartału 2007 r., Grupa PZU osiągnęła w tym okresie dodatni wynik w działalności lokacyjnej. W sumie po trzech kwartałach 2007 r. dochody z lokat Grupy PZU osiągnęły poziom 2 402,1 min zł i były wyższe o 8,0 proc. (r/r).


Add a comment
Więcej…
 
Generali: nowy program dla Złotych i Srebrnych Klientów Makro Cash & Carry
poniedziałek, 19 listopada 2007 11:50
Od połowy listopada br. Generali T.U. S.A. oraz Aon Affinity Polska Sp. z o.o. oferują nowy program ubezpieczeniowy dla Złotych i Srebrnych Klientów Makro Cash & Carry. W jego ramach członkowie prestiżowego Klubu Makro PRO będą mogli na preferencyjnych warunkach skorzystać m.in. ze specjalnego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych, mieszkaniowych i korporacyjnych.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 następna > ostatnia >>

Strona 1359 z 1424

Generali Investments TFI: Grzegorz Piwowar nowym prezesem

Rada nadzorcza Generali Investments TFI powołała Grzegorza Piwowara na stanowisko prezesa zarządu. Objął on tę funkcję z dniem 16 września....


czytaj dalej

Grupa PZU: Arkadiusz Bruliński dołączył do biura komunikacji korporacyjnej

Zespół komunikacji Grupy PZU został wzmocniony przez Arkadiusza Brulińskiego. Od połowy września kieruje on zespołem PR i nowych mediów. Będzie...


czytaj dalej

Hyperion: Howden Broking Group i RKH Specialty połączą się w jeden podmiot

Hyperion połączy Howden Broking Group (HGB) i RKH Speciality (RKH) pod wspólną marką Howden. Brokerską grupą zarządzać będzie José Manuel...


czytaj dalej

Generali: Docenienie zaangażowania w zrównoważony rozwój

Generali zostało potwierdzone w indeksie Dow Jones Sustainability World Index (DJSI) drugi rok z rzędu. Ponadto po raz pierwszy firma została...


czytaj dalej

UFG: Nowy trend w wypłatach

W 2018 roku łączne wypłaty Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) za nieubezpieczonych i nieznanych sprawców wyniosły ponad 97 mln zł, o...


czytaj dalej

KNF: Jacek Jastrzębski o odpowiedzialności zakładów za oferowane „uefki”

16 września w siedzibie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) odbyło się spotkanie przewodniczącego KNF, przedstawicieli Pionu Nadzoru...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook