feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
ABC Bezpieczeństwa na Polu Mokotowskim
środa, 05 września 2007 11:06
{mosimage}Kolejna odsłona kampanii ABC Bezpieczeństwa będzie miała miejsce 8 i 9 września na warszawskim Polu Mokotowskim w ramach pikniku edukacyjnego „Bądź bezpieczny w mieście”. Obok pokazów i szkoleń istotnych dla wspólnego bezpieczeństwa w mieście warszawiacy dowiedzą się również, jak się poruszać bezpiecznie po drodze.

Strefa kampanii ABC Bezpieczeństwa będzie edukować uczestników pikniku w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ideą kampanii jest zapobieganie wypadkom na drogach poprzez instruowanie uczestników ruchu drogowego i uświadamianie im podstawowych przyczyn wypadków, a zatem prowadzenie szerokiej profilaktyki. Podnosząc stan wiedzy oraz świadomość pieszych, rowerzystów i kierowców ABC Bezpieczeństwa wpisuje się w obszar niezbędnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Jednym z założeń kampanii jest łączenie działań instytucji, firm oraz mediów na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Add a comment
Więcej…
 
MSP: Agata Rowińska prezesem PZU SA
wtorek, 04 września 2007 14:28
{mosimage}Koniec wakatu na stanowisku prezesa największej polskiej spółki ubezpieczeniowej. Jak poinformował we wtorek minister skarbu Wojciech Jasiński, Ministerstwo Skarbu Państwa powołało Agatę Rowińską na stanowisko prezesa PZU. Agata Rowińska zastąpi Jaromira Netzla, odwołanego w związku ze sprawą ujawnienia informacji na temat akcji CBA w resorcie rolnictwa.

Nowa prezes PZU dotychczas była wiceprzewodniczącą rady nadzorczej tej spółki. - Nie mam wątpliwości, że warunki, o których mówi ustawa ubezpieczeniowa, będą spełnione (...) Pani Rowińska zrezygnuje z funkcji w radzie nadzorczej - powiedział Jasiński na konferencji prasowej.

Rowińska poinformowała, że będzie dążyła do tego, by PZU współpracował z PKO BP, a pytana o fuzję pomiędzy spółkami dodała, że decyzje w tej sprawie należą do akcjonariuszy. Nie obawia się, że w związku z możliwym samorozwiązaniem Sejmu, jej prezesura może potrwać krótko.

Szefowa największego polskiego ubezpieczyciela zapowiedziała, że jej celem jest stabilizacja pozycji PZU SA oraz kontynuacja rozwoju firmy. Rowińska podkreśliła, że jest związana z ubezpieczycielem od pięciu lat i dobrze zna spółkę

W piątek Ministerstwo Skarbu Państwa odwołało w trybie natychmiastowym Jaromira Netzla z funkcji prezesa PZU. Rzecznik PZU Tomasz Brzeziński informował wówczas, że nie będzie to miało wpływu na bieżącą działalność spółki, a w ciągu kilku dni powinni zostać powołani nowi członkowie zarządu.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: zapobiegajmy wypadkom
wtorek, 04 września 2007 14:26
Co roku czas żniw przynosi znaczący wzrost wypadków w polskiej gospodarce. W ubiegłym sezonie do KRUS-u zgłoszono ponad 32 tysiące wypadków przy pracach polowych. W ich wyniku śmierć poniosły aż 123 osoby. Przyczyną wielu z nieszczęśliwych zdarzeń losowych był zły stan techniczny maszyn rolniczych oraz lekceważenie podstawowych wymogów bezpieczeństwa pracy.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia i Hossa: ubezpieczenia pod klucz
wtorek, 04 września 2007 12:57
Ergo Hestia i Grupa Inwestycyjna Hossa proponują wspólny program ubezpieczeniowy. Klienci dewelopera otrzymują specjalne zniżki na zakup ubezpieczeń nieruchomości.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: Komisja Skarbu Państwa żąda kontroli w PZU SA
wtorek, 04 września 2007 12:56
Zamieszania związanego z PZU SA ciąg dalszy. Sejmowa Komisja Skarbu Państwa ma zająć się dziś wnioskiem o odwołanie ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego a także problemami narodowego ubezpieczyciela.

Add a comment
Więcej…
 
INTER-TUR: sponsoring V Ogólnopolskiego Zjazdu Miłośników Marki Mitsubishi
wtorek, 04 września 2007 11:37
Multiagencja ubezpieczeniowa INTER-TUR z Warszawy była jednym ze sponsorów V Ogólnopolskiego Zjazdu Miłośników Marki Mitsubishi, który odbył się w dniach 24 – 26 sierpnia w Strykowie k. Łodzi. Wśród sponsorów znalazły się również: towarzystwo ubezpieczeniowe Ergo Hestia oraz dealer Mitsubishi z Łodzi – firma Satall.

Add a comment
Więcej…
 
Eureko: kłopoty PZU SA to efekt opóźniania prywatyzacji
wtorek, 04 września 2007 10:34
31 sierpnia Ministerstwo Skarbu Państwa odwołało dotychczasowego prezesa PZU Jaromira Netzla, zatrzymanego 30 sierpnia przez ABW w związku z przeciekiem o akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. W zarządzie największego polskiego ubezpieczyciela pozostała jedna osoba, choć zgodnie ze statutem spółki powinny zasiadać trzy.

Add a comment
Więcej…
 
MSP: opinia publiczna pozna nazwisko nowego prezesa PZU "we właściwym czasie"
wtorek, 04 września 2007 10:32
Jak powiedział rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa Paweł Kozyra, informacje o tym, kto zostanie nowym prezesem PZU SA, zostaną podane "we właściwym czasie".

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia komunikacyjne: współwłasność sposobem na obniżkę składki
poniedziałek, 03 września 2007 12:16
{mosimage}Wysokie składki za ubezpieczenie samochodu powodują, że klienci szukają różnych sposobów, które pozwolą na zmniejszenie jej sumy. Okazuje się, że jeśli klient nie posiada żadnych zniżek dobrym pomysłem jest np. kupno samochodu na współwłasność z osobą, które je ma.

Krzysztof Kipert z Biura Zarządzania Produktami w PZU mówi, że współwłaściciele pojazdu mają prawo w ubezpieczeniu OC i AC korzystać ze zniżek za bezszkodowość tego współwłaściciela, który posiada najkorzystniejsze uprawnienia i nie ma znaczenia, czy są rodziną czy nie. Jeśli jeden z współwłaścicieli nie posiada żadnych uprawnień, a drugi ma np. 60 proc. zniżki, to w umowie przyjmuje się 60-proc. zniżkę.

Większość z liczących się na rynku ubezpieczycieli przyjmuje podobne zasady, czasem różniące się w szczegółach. Przykładowo: Warta w podanej powyżej sytuacji zastosuje maksymalne zniżki. Jeżeli jednak jeden z kierowców ma zwyżki, wówczas sytuacja się zmieni.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: Henryka Rupik następczynią Netzla?
poniedziałek, 03 września 2007 10:53
Od czwartku trwają spekulacje kto zastąpi na stanowisku prezesa PZU SA zatrzymanego przez ABW i odwołanego w ubiegłym tygodniu Jaromira Netzla. W piątek „Gazeta Ubezpieczeniowa” w felietonie „PZU wart jest mszy” piórem redaktor naczelnej zachęcała do wyboru Henryki Rupik, byłej prezes PZU Życie. No i proszę – dziś „Gazeta Prawna” doniosła, że lepiej znana pod poprzednim nazwiskiem  Pieronkiewicz bizneswoman jest najpoważniejszym kandydatem do objęcia stanowiska szefa PZU.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 następna > ostatnia >>

Strona 1358 z 1396

UNIQA Polska: Adam Łoziak wiceprezesem na kolejne trzy lata

Rada nadzorcza spółek UNIQA w Polsce postanowiła przedłużyć mandat Adama Łoziaka na stanowisku wiceprezesa na kolejną trzyletnią kadencję.

O...


czytaj dalej

Allianz Polska: Matthias Baltin zatwierdzony na stanowisku prezesa

11 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Matthiasa Florianusa Paula Baltina na stanowisko prezesa...


czytaj dalej

Aviva: Zmian personalnych ciąg dalszy

Dyrektor finansowy Avivy Tom Stoddard ustąpi ze stanowiska z końcem czerwca. Jest to drugi ruch kadrowy na najwyższych stanowiskach w tym roku, po...


czytaj dalej

Liferay: Inwestycja w UX pozwala zaoszczędzić nawet 10 mln zł rocznie

Firmy z branży ubezpieczeniowej poszukają skutecznych rozwiązań, które umożliwiają wykorzystywanie danych z systemów backendowych do tworzenia...


czytaj dalej

Insurance Forum: Branża podyskutuje o klimacie i nowej mobilności

W czwartek 13 czerwca 2019 r. zebrała się Rada Programowa Insurance Forum. Konferencja odbędzie się w październiku po raz czternasty....


czytaj dalej

CUK Ubezpieczenia: Aplikacja mobilna już dostępna

CUK Ubezpieczenia wprowadziło aplikację mobilną, dzięki której każdy klient będzie mieć ubezpieczenia w swoim smartfonie.

Aplikacja zapewnia...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook