feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Rzecznik Ubezpieczonych: Szumlicz następcą Rogowskiego?
wtorek, 30 października 2007 10:37
Prof. Tadeusz Szumlicz jest kandydatem na nowego Rzecznika Ubezpieczonych - dowiedziała się PAP w biurze Rzecznika. Kadencja obecnego Rzecznika Ubezpieczonych - Stanisława Rogowskiego - upływa 8 listopada br.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: plusy i minusy ubezpieczeń nieruchomości
wtorek, 30 października 2007 10:37
{mosimage}Ci, którzy kupują dom lub mieszkanie na kredyt są zobligowani do ubezpieczenia nieruchomości. Zazwyczaj załatwiają sprawę „od ręki” w okienku bankowym, nie chcąc szukać innej możliwości zakupu polisy. Dodatkowo do klientów przemawia zachęta banków, które informują, że wykupione u nich ubezpieczenie automatycznie ulega odnowieniu, a w związku z tym automatycznie będzie dokonywana cesja praw, dzięki czemu klient nie jest zmuszony do corocznego dostarczania  formularza z cesją do banku. Dla większości kredytobiorców jest to istotna zaleta, tym bardziej że przy zakupie polisy poza bankiem oszczędności nie są zbyt duże.

„Gazeta Prawna” przeprowadziła sondę, z której wynika, że stawka za ubezpieczenie nieruchomości (tzw. murów) kupowane w banku wynosi przeciętnie 0,08-0,09 proc. sumy ubezpieczenia, podczas gdy u agenta towarzystwa można znaleźć oferty już za 0,06 proc. sumy ubezpieczenia. Jak przekłada się to na składkę? Przy sumie ubezpieczenia 500 tys. zł  polisa kupiona w banku kosztuje 400-450 zł, natomiast u agenta - 300 zł. Nie można jednak zapominać, że cena ubezpieczenia kupionego u pośrednika jest uzależniona od kilku czynników i jej koszt może być wyższy.

Add a comment
Więcej…
 
Konflikt o PZU SA: do 26 listopada wyrok sądu apelacyjnego ws. Eureko i Polski
poniedziałek, 29 października 2007 17:32
Najpóźniej do 26 listopada będzie znany wyrok sądu apelacyjnego w Brukseli w sprawie unieważnienia wyroku Trybunału Arbitrażowego w Londynie z 2005 r. Trybunał orzekł wówczas, że Polska naruszyła w sporze z Eureko warunki polsko-holenderskiej umowy o wzajemnej ochronie inwestycji.

Add a comment
Więcej…
 
PZU Życie SA: komunikat w sprawie decyzji UOKiK
poniedziałek, 29 października 2007 17:07
Zarząd PZU Życie SA po zapoznaniu się z decyzją Prezesa UOKiK z 25 października 2007 r. w sprawie DAR-411-03/05/DL stwierdza, że nie zgadza się zarówno z ustaleniami faktycznymi jak i argumentacją prawną zawartą w decyzji.

Add a comment
Więcej…
 
UOKiK: 50 mln zł kary dla PZU Życie
poniedziałek, 29 października 2007 13:17
{mosimage}Urząd Ochrony Konkurencji Konsumentów (UOKiK) nałożył na PZU Życie karę w wysokości 50 mln zł za utrudnianie korzystania z ofert jego konkurentów - poinformował 29 października na konferencji prasowej prezes UOKiK Marek Niechciał. Prezes wyjaśnił, że zasada stosowana dotychczas przez firmę polegała na tym, że ubezpieczyciel utrudniał odstąpienie od zawartej umowy.

Chodzi o ubezpieczenia grupowe w firmach; na odstąpienie od umowy potrzebna była zgoda 75 proc. ubezpieczonych. - Ta praktyka trwała kilkanaście lat; kara dotyczy starych umów - powiedział Niechciał. -Obecnie PZU Życie odstąpiło od takich warunków - dodał.

Przypomnijmy tło wydarzeń, w wyniku których UOKiK wszczął postępowanie antymonopolowe : pod koniec 2004 do Urzędu zwróciło się ze skargą osiem firm, których zdaniem PZU Życie stosował w umowach ubezpieczeń grupowych klauzule niekorzystne dla klientów.

Add a comment
Więcej…
 
HDI Asekuracja TU S.A.: nowy produkt ASSISTANCE 2001
poniedziałek, 29 października 2007 12:29
ASSISTANCE  2001 – ubezpieczenie pomocy podczas podróży to nowy produkt  HDI Asekuracja TU S.A.

Add a comment
Więcej…
 
RM: NNW dla żołnierzy uczestniczących w misjach zagranicznych
poniedziałek, 29 października 2007 12:28
Rada Ministrów przygotowała projekt rozporządzenia dotyczącego szczegółowych zasad i trybu finansowania przygotowania i działania jednostek wojskowych poza granicami państwa. Zgodnie z nim, resort obrony będzie finansować wydatki związane z działaniem jednostek wojskowych poza Polską.

Add a comment
Więcej…
 
Genworth Financial: już ponad 700 tys. klientów w Polsce
poniedziałek, 29 października 2007 10:54
Już ponad 700 tysięcy polskich klientów posiada ubezpieczenia płatności oferowane przez lidera europejskiego rynku ubezpieczeń Genworth Financial, który właśnie obchodzi 2-gą rocznicę swojej działalności na polskim rynku.

Add a comment
Więcej…
 
Szałamacha: wypowiedzenie umowy z Eureko bez związku z końcem rządu
sobota, 27 października 2007 15:17
Nie ma związku między wypowiedzeniem umowy prywatyzacyjnej PZU a zakończeniem kadencji rządu - twierdzi wiceminister Skarbu Państwa Paweł Szałamacha.

Add a comment
Więcej…
 
Decyzja MSP w sprawie umowy prywatyzacyjnej PZU SA: komentarze Eureko i PO
sobota, 27 października 2007 13:54
{mosimage}- Działania Ministerstwa Skarbu Państwa, które poinformowało o odstąpieniu od umowy sprzedaży akcji PZU SA, nie mają znaczenia z prawnego punktu widzenia i są bezskuteczne - powiedział w piątek PAP prezes Eureko Polska Michał Nastula. Z kolei Platforma Obywatelska (PO), która prowadzi obecnie rozmowy na temat utworzenia nowego rządu z Polskim Stronnictwem Ludowym (PSL) uważa za szkodliwą decyzję Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) o odstąpieniu od umowy prywatyzacyjnej z 1999 roku, na podstawie której holenderski koncern Eureko stał się akcjonariuszem PZU SA, poinformował w piątek Adam Szejnfeld, rzecznika ds. gospodarki w "gabinecie cieni" PO.
- Nie ma podstawy faktycznej ani prawnej do odstąpienia od umowy przez resort skarbu - powiedział Nastula. Dodał, że Eureko jeszcze nie otrzymało pisma z MSP i o sprawie dowiedziało się ze stron internetowych resortu.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 następna > ostatnia >>

Strona 1357 z 1415

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

Zurich: Na ostatniej prostej procesu naprawy

Zurich Insurance Group spodziewa się przekroczyć wszystkie swoje cele finansowe na okres 2017–2019, wchodząc na ostatni etap trzyletniego okresu...


czytaj dalej

Leadenhall: Squarelife partnerem w dystrybucji Leadenhall Life

Leadenhall Polska nawiązał współpracę ze Squarelife Lebensversicherungs, ubezpieczycielem na życie z Lichtensteinu oferującym ubezpieczenia na...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Compensa TU na liście „Ones To Watch”

Compensa TU znalazła się na „Ones to Watch” – prestiżowej europejskiej liście najlepszych przedsiębiorstw z 33 europejskich krajów, opublikowanej...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook