feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
MSP: plan fuzji PKO BP i PZU SA
czwartek, 06 września 2007 10:51
{mosimage}Prezes PKO BP Rafał Juszczak poinformował, że bank poszuka doradcy, który pomoże przygotować współpracę z PZU. - Będziemy szukali doradcy, żeby pomógł nam w przygotowaniu tej współpracy - powiedział szef największego banku detalicznego w Polsce. Nie podał jednak ani szczegółów ani terminu rozpoczęcia współpracy obu gigantów.

Pod koniec lipca Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało o swoich planach utworzenia grupy bankowo-ubezpieczeniowej, składającej się z PKO BP oraz PZU SA. Spółki wchodzące w skład grupy miały zachować swoją podmiotowość prawną.

MSP nie podało jednak wówczas informacji dotyczących sposobu realizacji tego planu. Jednak od czego są dziennikarze… „Rzeczpospolita” poinformowała, że dotarła do informacji na temat planu Ministerstwa Skarbu. Ma on polegać na przekazaniu akcji PZU SA bankowi PKO BP. W wyniku fuzji dwóch największych spółek w swoich kategoriach w Polsce może powstać największa instytucja finansowa w naszym regionie.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: polisy dla adwokatów
czwartek, 06 września 2007 10:48
{mosimage}Kupujący jedynie podstawowe ubezpieczenie OC nie odczują obniżek stawek za polisy OC dla adwokatów w Europie. Mniej mogą kosztować tylko dodatkowe polisy. Powód? Wejście na ten segment rynku ubezpieczeniowego nowej firmy i to z pierwszej ligi europejskiej: francuskiej AXA.

Według polskiej spółki jednej z największych firm brokerskich Marsh rynek ubezpieczeń odpowiedzialności zawodowej adwokatów w tym roku pozostanie miękki.

Dla niewtajemniczonych: w nomenklaturze ubezpieczeniowej znaczy to tyle, że przy okazji odnowień zaczynających się już w październiku tego roku, można będzie liczyć na niskie składki i dobre warunki ochrony, zwłaszcza przy ubezpieczeniach nadwyżkowych, czyli zawieranych z wyższym limitem niż przewidują obowiązujące przepisy. W tym przypadku spadki mogą wynieść 10-20 proc. Niestety jest również zła wiadomość:  prognoza ta dotyczy rynku europejskiego i tylko w części odnosi się do polis polskich adwokatów.

Add a comment
Więcej…
 
ING Nationale-Nederlanden otwarcie czwartej filii franczyzowej
środa, 05 września 2007 17:22
W Wolbromie otwarto kolejną filię franczyzową ING Nationale-Nederlanden Polska S.A. W placówce można kupić ubezpieczenie na życie, przystąpić do ING Nationale-Nederlanden OFE, zainwestować w fundusze inwestycyjne albo zaciągnąć kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego. Tego typu placówki działają już w Wodzisławiu Śląskim, Gdańsku i Warszawie.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: otwarcie stoiska w poznańskim M1
środa, 05 września 2007 16:17
Dziś, 5 września br., w Centrum Handlowym M1 w Poznaniu odbyło się uroczyste otwarcie stoiska firmowego Ergo Hestii.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: jest prezes, czas na członków zarządu
środa, 05 września 2007 11:22
{mosimage}Minister skarbu Wojciech Jasiński zachwalał nową prezes PZU SA Agatę Rowińską. Wskazywał na jej dobrą znajomość towarzystwa, nabytą podczas pięciu lat sprawowania funkcji wiceprzewodniczącej rady nadzorczej ubezpieczyciela. Powołanie szefa zarządu nie rozwiązuje jeszcze problemów wśród kadry zarządzającej najwyższego szczebla. Trzeba jeszcze skompletować zarząd.

Przypomnijmy: aktualnie obok Agaty Rowińskiej w zarządzie PZU SA zasiada jedynie Beata Kozłowska-Chyła. Obie panie nie posiadają zgody Komisji Nadzoru Finansowego na pełnienie swoich funkcji. ( Uwaga na marginesie: w potoku komentarzy na temat PZU SA i prezes Rowińskiej nikt nie zwrócił uwagi na to, że po raz pierwszy na czele lidera polskiego rynku ubezpieczeniowego stanie kobieta. A jeśli powróci jeszcze Henryka Rupik, wówczas towarzystwem będą rządzić same kobiety ). Pozostali członkowie zarządu będą musieli wylegitymować się doświadczeniem na kierowniczym stanowisku w branży ubezpieczeniowej.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: eksperci doceniają szybkie powołanie Rowińskiej, Jasiński chwali Netzla
środa, 05 września 2007 11:20
Minister skarbu Wojciech Jasiński o nowej szefowej PZU SA powiedział, że - Agata Rowińska zna PZU od wielu lat, to osoba gwarantująca jej właściwy rozwój. Szef resortu skarbu oznajmił również, że dobrze ocenia osiągnięcia poprzedniego prezesa PZU Jaromira Netzla. Zdaniem ministra były prezes przyczynił się do utrzymania kontroli skarbu państwa nad spółką. Podkreślił też dobre wyniki finansowe PZU za ubiegły rok.

Add a comment
Więcej…
 
Standard & Poor's: ratingi Grupy PZU bez zmian
środa, 05 września 2007 11:19
Agencja Standard & Poor's podtrzymała długoterminowy rating kredytowy i rating wsparcia dla PZU SA i PZU Życie na poziomie "A minus". Podtrzymana została także negatywna perspektywa ratingu. Jest ona efektem obaw zerwania ciągłości zarządzania spółką.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: Komisja Skarbu Państwa za wotum nieufności wobec Jasińskiego m.in. za PZU SA
środa, 05 września 2007 11:18
Sejmowa Komisja Skarbu Państwa poparła we wtorek wniosek Platformy Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego. Za wnioskiem głosowało 15 posłów, 10 było przeciwnych. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: komunikat po 26 posiedzeniu Komisji
środa, 05 września 2007 11:16
W dniu 4 września odbyło się dwudzieste szóste posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu wydanego przez KNF po posiedzeniu.

Add a comment
Więcej…
 
Premier: nie znam Rowińskiej, ale akceptuję jej wybór
środa, 05 września 2007 11:13
We wtorek 4 września odbyła się konferencja prasowa premiera Jarosława Kaczyńskiego. Wśród pytań nie zabrakło kwestii związanych z obsadą stanowiska szefa największego polskiego ubezpieczyciela.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 następna > ostatnia >>

Strona 1357 z 1396

UNIQA Polska: Adam Łoziak wiceprezesem na kolejne trzy lata

Rada nadzorcza spółek UNIQA w Polsce postanowiła przedłużyć mandat Adama Łoziaka na stanowisku wiceprezesa na kolejną trzyletnią kadencję.

O...


czytaj dalej

Allianz Polska: Matthias Baltin zatwierdzony na stanowisku prezesa

11 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Matthiasa Florianusa Paula Baltina na stanowisko prezesa...


czytaj dalej

Aviva: Zmian personalnych ciąg dalszy

Dyrektor finansowy Avivy Tom Stoddard ustąpi ze stanowiska z końcem czerwca. Jest to drugi ruch kadrowy na najwyższych stanowiskach w tym roku, po...


czytaj dalej

Liferay: Inwestycja w UX pozwala zaoszczędzić nawet 10 mln zł rocznie

Firmy z branży ubezpieczeniowej poszukają skutecznych rozwiązań, które umożliwiają wykorzystywanie danych z systemów backendowych do tworzenia...


czytaj dalej

Insurance Forum: Branża podyskutuje o klimacie i nowej mobilności

W czwartek 13 czerwca 2019 r. zebrała się Rada Programowa Insurance Forum. Konferencja odbędzie się w październiku po raz czternasty....


czytaj dalej

CUK Ubezpieczenia: Aplikacja mobilna już dostępna

CUK Ubezpieczenia wprowadziło aplikację mobilną, dzięki której każdy klient będzie mieć ubezpieczenia w swoim smartfonie.

Aplikacja zapewnia...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook