feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
MSP: Tomasz Gruszecki kandydatem na szefa rady nadzorczej PZU SA
czwartek, 20 września 2007 10:44
Tomasz Gruszecki, szef resortu przekształceń własnościowych w rządzie Jana Olszewskiego (od grudnia 1991 do lipca 1992), jest kandydatem na przewodniczącego rady nadzorczej PZU - poinformował w środę 19 września w Sejmie minister skarbu Wojciech Jasiński.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: omówienie interpretacji KNF
środa, 19 września 2007 15:23
{mosimage}Komisja Nadzoru Finansowego podpisała i skierowała do zakładów ubezpieczeń interpretację dotyczącą sposobu ujęcia w księgach rachunkowych ubezpieczycieli opłaty ryczałtowej na rzecz NFZ. Interpretacja ta została wcześniej uzgodniona z Ministerstwem Finansów.

Jak wynika z przesłanej interpretacji, opłata ta ma być ujmowana przez zakłady ubezpieczeń w pozycji „pozostałe  koszty techniczne” podobnie jak opłata na rzecz Komisji Nadzoru Finansowego czy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Tym samym interpretacja ta wykluczyła, - o co zabiegała Polska Izba Ubezpieczeń -  potraktowanie tej opłaty jako quasi podatku (inaczej jako obciążenia parafiskalnego).

Pozytywną stroną przedstawionej interpretacji jest wskazanie obliczania kwoty ryczałtu od składki zainkasowanej a nie od składki przypisanej, co tym samym wyeliminowało ewentualne jej częściowe kredytowanie przez zakłady ubezpieczeń w odniesieniu do składek ubezpieczeniowych opłacanych przez ubezpieczających w ratach.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: rolnicze show z nagrodami
środa, 19 września 2007 13:44
To już dziewiąta edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW. Ekspozycja sprzętu rolniczego, pokazy praktyczne, wystawcy z krajowych i zagranicznych firm, spotkanie z ministrem, konferencje, seminaria tematyczne o pozyskiwaniu środków unijnych w nowym okresie programowania, turnieje oraz liczne nagrody... wszystko to czeka na zwiedzających w dniach 21-24 września w podpoznańskich Bednarach.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: będzie rekord przypisu składki "życiówki" w 2007 r.?
środa, 19 września 2007 13:44
{mosimage}Ubezpieczyciele nawiązują współpracę z coraz większą liczbą banków, by zahamować spadek sprzedaży polis życiowych. Z danych opracowanych przez Commercial Union, do których dotarł „WSJ Polska”, zebrały one w II kwartale 5,9 mld zł. składek, czyli o ponad 11 proc. mniej niż w I kwartale. Branża szacuje, że trzeci kwartał również może nie być rewelacyjny.

Przyczyną załamania się sprzedaży w przypadku ostatnich trzech miesięcy mogły być wakacje. Pojawia się jednak pytanie o korzenie spadku w okresie od kwietnia do lipca. Maciej Jankowski, wiceprezes Commercial Union, przypomina, że rok wcześniej, czyli w II kwartale 2006 r., składka zebrana z ubezpieczeń życiowych nie spadła.

Ogólnie znanym jest fakt, że w przeciwieństwie do ubezpieczeń majątkowych sezonowość w polisach na życie jest stosunkowo niewielka. W związku z tym zdaniem  przedstawicieli CU jedną z przyczyn może być wyczerpywanie się możliwości, jakie daje współpraca z bankiem. Maciej Jankowski wyjaśnia, że towarzystwa życiowe swoje dobre wyniki zawdzięczają w dużej mierze tym instytucjom finansowym. Jeśli ubezpieczyciel współpracuje tylko z jednym bankiem, to wiadomo, że ten kanał dystrybucji z czasem traci swój potencjał wzrostu.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: w grudniu Predica wystartuje w Polsce
środa, 19 września 2007 11:06
{mosimage}Zarejestrowana w Luksemburgu spółka będąca własnością francuskiego towarzystwa ubezpieczeniowego Predica znajduje się w końcowym etapie przygotowań do startu na naszym rynku. Ma koncentrować się na sprzedaży polis inwestycyjnych. Sławomir Bilik, dyrektor polskiego oddziału zarejestrowanej w Luksemburgu spółki Predica, który będzie działał pod nazwą Credit Agricole Ubezpieczenia zapowiada rozpoczęcie sprzedaży w grudniu.

Bilik sprecyzował, że jego firma skoncentruje się na ubezpieczeniach inwestycyjnych, które będzie sprzedawać za pośrednictwem banków. Stąd też wzięła się rejestracja firmy w Luksemburgu, kraju o niskich podatkach i siedzibie największej liczby funduszy inwestycyjnych w Europie.

Add a comment
Więcej…
 
UNIQUA: OC last minute
środa, 19 września 2007 11:05
Zbliżający się termin wejścia w życie ustawy wprowadzającej OC Religi skutkuje coraz to innymi ofertami towarzystw ubezpieczeniowych adresowanymi do kierowców.

Add a comment
Więcej…
 
KUKE S.A.: udział w Polskiej Wystawie Narodowej POLAND EXPO Uzbekistan 2007
środa, 19 września 2007 11:04
Do tradycji należy udział towarzystw ubezpieczeniowych w imprezach wystawienniczych w Polsce i na świecie. Tym razem aż w Uzbekistanie jednym z wystawców będzie Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A.

Add a comment
Więcej…
 
GIOŚ: 300 mln złotych na naprawę szkód
środa, 19 września 2007 11:03
Jak wynika z najnowszego raportu Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, do którego dotarł dziennik „Rzeczpospolita" coraz więcej wypadków groźnych dla natury i ludzi zdarza się w transporcie i małych firmach.

Add a comment
Więcej…
 
Warta i Kredyt Bank: nowy produkt Warta Gwarancja Lokata Ubezpieczeniowa
wtorek, 18 września 2007 13:16
Warta Gwarancja Lokata Ubezpieczeniowa to nowa propozycja inwestycyjna Kredyt Banku i życiowej Warty. Atutem oferty jest bezpieczeństwo inwestycji i nieopodatkowany zysk.

Add a comment
Więcej…
 
Liberty Direct: debiut na polskim rynku
wtorek, 18 września 2007 10:29
{mosimage}Amerykańska grupa Liberty Mutual rozpoczęła sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych pod marką Liberty Direct. Firma oferuje polisy OC i AC, NNW i Assistance w cenie do 30% niższej niż u większości ubezpieczycieli tradycyjnych. Liberty Direct chce uzyskać znaczącą pozycję na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych w segmencie direct dzięki zapewnieniu najwyższej jakości obsługi klienta oraz pewnej, solidnej i szybkiej wypłaty odszkodowań. Celem na najbliższe miesiące jest osiągnięcie sprzedaży na poziomie kilku tysięcy polis miesięcznie.

- Jestem przekonany, że klienci szybko docenią prostotę zawierania umów, przejrzystość OWU, a także przyjazną obsługę klienta, również w sytuacji wystąpienia szkody. Przy zakupie ubezpieczenia najistotniejsze jest poczucie bezpieczeństwa, wynikające z przekonania, że w razie potrzeby firma, której zaufaliśmy, wywiąże się ze swoich zobowiązań. Już wkrótce Polacy będą mogli przekonać się, że tak potężna grupa ubezpieczeniowa jak Liberty Mutual i należąca do niej marka Liberty Direct są gwarantami solidności wypłaty odszkodowań - mówi Michał Kwieciński, dyrektor generalny Liberty Seguros SA Oddział w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 następna > ostatnia >>

Strona 1356 z 1399

TUW „TUW”: Wybrano zarząd nowej kadencji

24 czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Podczas obrad dokonano m.in. wyboru zarządu...


czytaj dalej

Inter Polska: Marcin Andruchewicz członkiem zarządu ds. ryzyka

25 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marcina Andruchewicza na stanowisko członka zarządów...


czytaj dalej

Atradius: Firmy z krajów Ameryki Północnej spodziewają się opóźnień w płatnościach

Międzynarodowa polityka, spory handlowe oraz wzrost upadłości negatywnie wpłyną na praktyki płatnicze B2B w największych gospodarkach Ameryki...


czytaj dalej

Zatoka Perska: Ubezpieczenie transportu ropy jest coraz kosztowniejsze

Według osób zaznajomionych ze stawkami ubezpieczycieli, tzw. premie za ryzyko wojenne dla standardowego ładunku ropy naftowej z Zatoki Perskiej i...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Zachowana hierarchia w „komunikacji”

Mimo spadku przypisu składki z OC posiadaczy pojazdów lądowych (ppl.) i pogorszenia wyniku technicznego w autocasco odnotowana w pierwszym...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Kto jest gotowy na PPK?

25 czerwca ukazał się 72. odcinek gość podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji”. Gościem programu był Piotr Żochowski, prezes PKO TFI.

...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook