feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Spór o PZU SA: w sprawie Eureko rząd chce uniknąć "czarnego finału"
środa, 28 listopada 2007 10:49
{mosimage}W przypadku sporu z Eureko Polska będzie szukać sposobów, by uniknąć "czarnego finału" - powiedział we wtorek premier Donald Tusk, odnosząc się do poniedziałkowego wyroku sądu w Brukseli, który odrzucił polską apelację od wyroku Trybunału Arbitrażowego w Londynie.

Jeszcze we wtorek premier miał rozmawiać o sporze z Eureko z ministrem skarbu Aleksandrem Gradem.
Chodzi o sądowy spór polskiego rządu z Eureko (które od 1999 r. jest akcjonariuszem PZU) formalnie dotyczący ochrony praw Eureko w Polsce jako inwestora.

Londyński Trybunał w sierpniu 2005 r. uznał, że Polska częściowo naruszyła polsko-holenderską umowę o wzajemnej ochronie inwestycji. Belgijskie sądy pierwszej i drugiej instancji odrzuciły argumenty Polski o anulowanie wyroku. Kolejnym etapem postępowania arbitrażowego może być odszkodowanie dla Eureko.

Add a comment
Więcej…
 
ING BSK i ING NN: Program Inwestycyjny na Przyszłość
wtorek, 27 listopada 2007 14:54
ING Bank Śląski rozszerzył swoją ofertę o „Program Inwestycyjny na Przyszłość” – produkt oferowany we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie ING Nationale-Nederlanden Polska S.A.

Add a comment
Więcej…
 
Wiceminister skarbu: możliwa fuzja PKO BP i PZU SA
wtorek, 27 listopada 2007 13:54
Ministerstwo skarbu chce negocjować z Eureko w sprawie rozwiązania konfliktu w sprawie PZU SA, jednak będzie równolegle kontynuować sprawę w sądzie arbitrażowym - powiedział w TVN CNBC Michał Chyczewski, wiceminister skarbu. Zapowiada on też dalszą prywatyzację PKO BP i prywatyzację warszawskiej giełdy. Nie wyklucza w przyszłości fuzji PZU SA i PKO BP.

Add a comment
Więcej…
 
AXA: objęcie patronatem konferencji IPS
wtorek, 27 listopada 2007 13:33
AXA objęła swoim patronatem międzynarodową konferencję naukową o polityce społecznej.
Sesja pod tytułem „Jaka polityka społeczna dla Europy? Jaka polityka społeczna dla Polski?” została zorganizowana z okazji 30-lecia Instytutu Polityki Społecznej Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: walka o klientów ubezpieczeń komunikacyjnych
wtorek, 27 listopada 2007 12:20
Koniec roku to najlepszy moment na odnowienie umów komunikacyjnych ze starymi klientami, a także na przejęcie kierowców od konkurencji. Ubezpieczyciele doskonale o tym wiedzą. Ciekawostką jest fakt, iż strategie marketingowe bazują w niewielkim stopniu na mniejszych cenach usług.

Add a comment
Więcej…
 
System direct: możliwość dopasowania składek do profilu klienta
wtorek, 27 listopada 2007 11:29
{mosimage}Już w najbliższych dniach ruszy promocja sprzedaży polis przez telefon Commercial Union - potentata na rynku ubezpieczeń na życie i funduszy emerytalnych. Od połowy bieżącego miesiąca trwają testy procedur. Klienci mogą się już dodzwonić na call center. Informacja o numerze telefonu znajduje się na stronie internetowej. Jednak nie jest to koniec nowości w segmencie direct. Na stronach internetowych Generali można znaleźć numer telefonu do call center, pod którym można otrzymać ofertę na ubezpieczenie auta.

Paweł Wróbel, rzecznik Generali mówi, że taką możliwość towarzystwo zapewniło klientom już wiosną tego roku. Wróbel dodaje, że ubezpieczyciel traktuje w tej chwili telefoniczny kanał sprzedaży jako dodatkowy kanał dystrybucji, komplementarny dla własnych, tradycyjnych sieci sprzedaży. Z tego powodu nie przynosi on jeszcze dużych wpływów.

Add a comment
Więcej…
 
Spór o PZU SA: co dalej po niekorzystnym dla Polski wyroku Sądu Apelacyjnego?
wtorek, 27 listopada 2007 10:44
{mosimage}Po wczorajszym wyroku Sądu Apelacyjnego w Brukseli, w którym przyznał on rację holenderskiej spółce Eureko w jej walce o dokończenie prywatyzacji PZU SA, minister skarbu będzie miał duży ból głowy. Musi wymyślić sposób na uniknięcie wielomiliardowego odszkodowania
Minister Aleksander Grad powiedział, że należało się spodziewać takiego wyroku. Według jego opinii rządowi pozostaje już tylko walka o jak najniższe odszkodowanie dla Holendrów lub znalezienie sposobu na jego uniknięcie. Nowy wiceminister skarbu Michał Chyczewski sprawujący nadzór nad ubezpieczycielem uważa, że werdykt nie jest zaskoczeniem i nie przesądza rozwiązania tej sprawy. Zdaniem wiceministra istnieją możliwości porozumienia z Eureko.

Aleksander Grad nie chciał udzielić odpowiedzi na pytanie, czy podejmie decyzję o dokończeniu prywatyzacji narodowego ubezpieczyciela. Przypomnijmy krótko losy zmian właścicielskich w PZU SA: rząd AWS sprzedał pod koniec1999 r. 30 proc. akcji PZU SA.

Add a comment
Więcej…
 
MSP: stanowisko po wyroku Sądu Apelacyjnego w Brukseli
wtorek, 27 listopada 2007 10:42
Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało w komunikacie na swojej stronie internetowej, że przyjmuje do wiadomości decyzję Sądu Apelacyjnego w Brukseli odnośnie sporu spółki Eureko z Rzeczpospolitą Polską o prywatyzację PZU SA.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: wdrożenie Comarch NonLife Insurance
wtorek, 27 listopada 2007 10:39
Comarch podpisał umowę z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń SA (PZU SA) na dostarczenie i wdrożenie kompleksowego rozwiązania informatycznego do obsługi ubezpieczeń finansowych. Umowa obejmuje wdrożenie autorskich systemów Comarch oferowanych na rynek ubezpieczeń oraz dostosowanie tych rozwiązań do wymagań PZU SA.

Add a comment
Więcej…
 
Spór o PZU SA: Polska przegrała w Brukseli, Eureko deklaruje chęć polubownego zakończenia sporu
poniedziałek, 26 listopada 2007 18:53
{mosimage}Takiego rozwoju wypadków spodziewała się chyba większość analityków rynku ubezpieczeniowego: Sąd Apelacyjny w Brukseli odrzucił w dniu dzisiejszym wniosek Rzeczpospolitej Polskiej o anulowanie, wydanego na korzyść Eureko, Wyroku Częściowego Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego w Londynie.

Jak poinformowało Eureko, Sąd Apelacyjny podzielił wnioski sądu pierwszej instancji, który w wyroku z 23 listopada 2006 roku orzekł, że argumenty przedstawione przez stronę polską nie miały żadnego uzasadnienia.
Jak głosi komunikat Eureko: „Obecna decyzja Sądu Apelacyjnego w Brukseli ostatecznie rozstrzyga, iż nie może być mowy o jakichkolwiek wątpliwościach dotyczących legalności wyroku Trybunału Arbitrażowego z 19 sierpnia 2005, jak również właściwości Trybunału do rozstrzygania tego sporu”.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 następna > ostatnia >>

Strona 1356 z 1424

Generali Investments TFI: Grzegorz Piwowar nowym prezesem

Rada nadzorcza Generali Investments TFI powołała Grzegorza Piwowara na stanowisko prezesa zarządu. Objął on tę funkcję z dniem 16 września....


czytaj dalej

Grupa PZU: Arkadiusz Bruliński dołączył do biura komunikacji korporacyjnej

Zespół komunikacji Grupy PZU został wzmocniony przez Arkadiusza Brulińskiego. Od połowy września kieruje on zespołem PR i nowych mediów. Będzie...


czytaj dalej

Hyperion: Howden Broking Group i RKH Specialty połączą się w jeden podmiot

Hyperion połączy Howden Broking Group (HGB) i RKH Speciality (RKH) pod wspólną marką Howden. Brokerską grupą zarządzać będzie José Manuel...


czytaj dalej

Generali: Docenienie zaangażowania w zrównoważony rozwój

Generali zostało potwierdzone w indeksie Dow Jones Sustainability World Index (DJSI) drugi rok z rzędu. Ponadto po raz pierwszy firma została...


czytaj dalej

UFG: Nowy trend w wypłatach

W 2018 roku łączne wypłaty Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) za nieubezpieczonych i nieznanych sprawców wyniosły ponad 97 mln zł, o...


czytaj dalej

KNF: Jacek Jastrzębski o odpowiedzialności zakładów za oferowane „uefki”

16 września w siedzibie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) odbyło się spotkanie przewodniczącego KNF, przedstawicieli Pionu Nadzoru...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook