feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Akademia Bezpiecznego Samochodu festyn rodzinny "Bądź bezpieczny w mieście"
środa, 12 września 2007 10:18
{mosimage}Kampania Akademia Bezpiecznego Samochodu znalazła swoje miejsce na corocznym warszawskim festynie rodzinnym „Bądź bezpieczny w mieście”. Wpływ stanu technicznego pojazdu na bezpieczeństwo jazdy został uwzględniony w całościowych działaniach miasta na rzecz bezpieczeństwa.

8 i 9 września na warszawskim Polu Mokotowskim uczestnicy pikniku mogli przyjrzeć się dokładnie eksponatom umieszczonym w gabinecie strachu Akademii Bezpiecznego Samochodu. Maksymalnie wyeksploatowane części motoryzacyjne, takie jak zdarte do blachy klocki hamulcowe czy nieszczelne elementy układu wydechowego funkcjonowały w samochodach nieświadomych kierowców. Na Polu Mokotowskim natomiast wzbudzały zdziwienie pełne grozy, a swoim wyglądem zachęcały do częstszych i regularnych przeglądów stanu technicznego pojazdów. Dla uczestników pikniku był to najlepszy dowód na to, że na podzespołach samochodowych nie warto oszczędzać, bo może się to skończyć albo dużo poważniejszą awarią i – tym samym – większymi kosztami, albo znacznie gorzej, czyli poważnym wypadkiem. Dodatkowo organizatorzy rozdawali oglądającym gabinet strachu oraz pozostałym uczestnikom pikniku materiały edukacyjne, które mają uświadamiać, jak istotny dla bezpieczeństwa na drodze jest zadbany i sprawny samochód.

Add a comment
Więcej…
 
AEGON TUnŻ: 9 pozycja w rankingu "Rzeczpospolitej"
wtorek, 11 września 2007 13:33
AEGON TU na Życie S.A. zajął 9 pozycję na liście 50 największych firm ubezpieczeniowych. pod względem składki przypisanej brutto.

Add a comment
Więcej…
 
Minister Skarbu Państwa: połączenie PZU SA i PKO BP trudne do wykonania
wtorek, 11 września 2007 10:46
{mosimage}Zdaniem ministra Skarbu Państwa Wojciecha Jasińskiego połączenie w jednej grupie finansowej PZU i PKO BP byłoby potrzebne, ale obecnie trudno przeprowadzić tę operację. Szef resortu skarbu stwierdził: - Ja bym to chętnie widział, ale jest to bardzo trudne do wykonania.

Powołana 4 września na stanowisko prezesa PZU SA Agata Rowińska (zastąpiła na fotelu prezesa zarządu odwołanego Jaromira Netzla) powiedziała dziennikarzom, że będzie dążyła do współpracy PZU SA z PKO BP. Pytana o fuzję pomiędzy spółkami podkreśliła, że decyzje w tej sprawie należą do akcjonariuszy.

19 lipca premier Jarosław Kaczyński poinformował o rządowych planach konsolidacji PZU SA i PKO BP. Resort skarbu informował później, że "spółki wchodzące w skład grupy zachowają swoją podmiotowość prawną", a wartość grupy wyniesie ok. 82 mld zł. Więcej szczegółów resort nie podał.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: nowa prezes chce utrzymania przez towarzystwo pozycji lidera
poniedziałek, 10 września 2007 16:43
Agata Rowińska, prezes zarządu PZU SA, przywitała się z pracownikami ubezpieczyciela. Entree przyjęło formę wywiadu przeprowadzonego przez  Biuro Komunikacji Korporacyjnej spółki. Pierwsza w historii szefowa największego polskiego towarzystwa zadeklarowała, że priorytetem jest utrzymanie przez PZU SA pozycji lidera na polskim rynku ubezpieczeń.

Add a comment
Więcej…
 
DB PBC i GK Europa: nowy produkt db Benefit Carry Trade
poniedziałek, 10 września 2007 14:00
Deutsche Bank PBC, wspólnie z Grupą Kapitałową Europa, wprowadza do oferty kolejny produkt inwestycyjno-ubezpieczeniowy z ochroną kapitału – db Benefit Carry Trade. Inwestycja w produkt oparta jest o indeks DB EUR Balanced Currency Harvest bazujący na strategii typu Carry Trade - jednej z najbardziej popularnych strategii inwestycyjnych na rynku walutowym.

Add a comment
Więcej…
 
Gerling Polska TUnŻ: nowy produkt MEGA PROFIT
poniedziałek, 10 września 2007 13:08
Gerling Polska  Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie przygotowało i wprowadziło do swojej oferty nowy produkt inwestycyjny pod nazwą MEGA PROFIT.

Add a comment
Więcej…
 
PTR: zmiany w wyniku rozwoju działalności
poniedziałek, 10 września 2007 13:08
Polskie Towarzystwo Reasekuracyjne szykuje zmiany w związku z planami rozwoju ukierunkowanego na zagranicę. W najbliższym czasie pojawi się nowe logo z nazwą Polish Re oraz zmieni się wizualizacja strony internetowej PTR.

Add a comment
Więcej…
 
AXA : specjalny rabat dla wykupujących ubezpieczenia komunikacyjne
poniedziałek, 10 września 2007 11:31
Obecna już niemal od roku na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych  AXA Ubezpieczenia  wprowadziła nową ofertę. Dla klientów, którzy w większości preferują jednorazową płatność za ubezpieczenie komunikacyjne, AXA Ubezpieczenia oferuje specjalny rabat.

Od 7 września 2007 roku płacąc jednorazowo za 12-miesięczne ubezpieczenie komunikacyjne klienci otrzymują 2 miesiące ubezpieczenia gratis. Tym samym płacą znacznie mniej, czyli równowartość tylko 10 miesięcy ubezpieczenia. Add a comment
 
Grupa Concordia: Euroadwokat Rodziny Plus
poniedziałek, 10 września 2007 11:31
Najnowszy produkt Grupy Concordia, o nazwie Euroadwokat Rodziny Plus nie tylko ułatwia dochodzenie własnych praw i znalezienie doradców, ale też  pomaga w przygotowaniu tłumaczeń i odzyskaniu odszkodowania.

- Euroadwokat Rodziny Plus to niezwykle korzystna dla klientów, bogata forma ubezpieczenia ochrony prawnej. Mogą z niej korzystać pracownicy, studenci, emeryci i renciści. Ochroną prawną są objęte także osoby niepracujące – mówi Bartłomiej Janyga z towarzystwa ubezpieczeniowego Grupa Concordia. – Mimo familijnej nazwy, pakiet może być wykupiony również przez osoby żyjące samotnie – dodaje.

Euroadwokat ochrania pod względem prawnym życie ubezpieczonych osób w wymiarze prywatnym i zawodowym. Pomaga także unormować sprawy związane z ruchem drogowym, prowadzeniem pojazdów (także cudzych, np. samochodu z wypożyczalni) oraz kwestie mieszkaniowe. Równocześnie ubezpiecza wszystkie pojazdy mechaniczne zarejestrowane na nazwisko ubezpieczającego, jego małżonka lub niepełnoletnich dzieci.

W przypadku konfliktów z prawem, towarzystwo ubezpieczeniowe poniesie więc koszty związane z wynajęciem prawników oraz ewentualnych tłumaczeń.

Celem twórców nowego pakietu ryzyk OP było zapewnienie pomocy we wszelkich najistotniejszych sprawach związanych z życiem prywatnym. Wyłączenia obejmują kilka drobnych, nieistotnych w praktyce kwestii.Polisa Euroadwokat Rodziny Plus obejmuje swoim zakresem ochronę prawną przy dochodzeniu odszkodowań, w zakresie komunikacji, doradztwa i prawa pracy,
w sprawach karnych oraz w ubezpieczeniu społecznym. Każde ubezpieczenie OP, oferowane przez Grupę Concordia, skutecznie działa za granicą. Euroadwokat chroni nas jednak nie tylko na terenie Europy, jak wskazuje jego nazwa, ale również w tak atrakcyjnych turystycznie krajach Basenu Morza Śródziemnego, na Wyspach Kanaryjskich, Maderze i Teneryfie.
Add a comment
 
NSA: precedens w sprawie Allianz, konsekwencje dla fuzji PKO BP i PZU SA
poniedziałek, 10 września 2007 11:21
{mosimage}Półtoraroczny spór między polskim nadzorem finansowym a niemieckim koncernem ubezpieczeniowym Allianz został rozstrzygnięty orzeczeniem Naczelnego Sądu Administracyjnego. Zdaniem NSA akcje towarzystw ubezpieczeniowych mogą być wnoszone jako aport do innych spółek akcyjnych. Orzeczenie ma znaczenie nie tylko dla Allianz -  także dla opisywanej rzez „Rzeczpospolitą” ewentualnej fuzji PKO BP z PZU SA.

Łukasz Dajnowicz, rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego, powiedział, że Komisja wyrok przyjmuje i będzie się do niego stosować w przyszłości.

Allianz zaplanował skoordynowanie współpracy pomiędzy swoimi spółkami w Europie Środkowej i Wschodniej. Ten cel postanowił zrealizować poprzez utworzenie holdingu.
Sposób był prosty: wniesienie akcji regionalnych towarzystw ubezpieczeniowych niemieckiego ubezpieczyciela do Allianz New Europe w Wiedniu, w zamian za udziały w tej spółce.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 następna > ostatnia >>

Strona 1355 z 1396

UNIQA Polska: Adam Łoziak wiceprezesem na kolejne trzy lata

Rada nadzorcza spółek UNIQA w Polsce postanowiła przedłużyć mandat Adama Łoziaka na stanowisku wiceprezesa na kolejną trzyletnią kadencję.

O...


czytaj dalej

Allianz Polska: Matthias Baltin zatwierdzony na stanowisku prezesa

11 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Matthiasa Florianusa Paula Baltina na stanowisko prezesa...


czytaj dalej

Aviva: Zmian personalnych ciąg dalszy

Dyrektor finansowy Avivy Tom Stoddard ustąpi ze stanowiska z końcem czerwca. Jest to drugi ruch kadrowy na najwyższych stanowiskach w tym roku, po...


czytaj dalej

Liferay: Inwestycja w UX pozwala zaoszczędzić nawet 10 mln zł rocznie

Firmy z branży ubezpieczeniowej poszukają skutecznych rozwiązań, które umożliwiają wykorzystywanie danych z systemów backendowych do tworzenia...


czytaj dalej

Insurance Forum: Branża podyskutuje o klimacie i nowej mobilności

W czwartek 13 czerwca 2019 r. zebrała się Rada Programowa Insurance Forum. Konferencja odbędzie się w październiku po raz czternasty....


czytaj dalej

CUK Ubezpieczenia: Aplikacja mobilna już dostępna

CUK Ubezpieczenia wprowadziło aplikację mobilną, dzięki której każdy klient będzie mieć ubezpieczenia w swoim smartfonie.

Aplikacja zapewnia...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook