feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Allianz Direct: prezent na Mikołajki
wtorek, 06 listopada 2007 10:54
Od 6. listopada osoby ubezpieczające się w Allianz Direct otrzymają w prezencie bon prezentowy. Bon o nominale 20 złotych może zostać przeznaczony na dowolny zakup.

Add a comment
Więcej…
 
Genworth Financial: ubezpieczenie od straty finansowej GAP
wtorek, 06 listopada 2007 10:53
Genworth Financial będzie ubezpieczycielem nowego produktu dla posiadaczy kredytów samochodowych GMAC Bank Polska tzw. „GAP” (ubezpieczenia od straty finansowej).

Add a comment
Więcej…
 
OC komunikacyjne: część towarzystw zmieniła taryfy przed 1 października
wtorek, 06 listopada 2007 10:52
{mosimage}Jak wynika z raportu sporządzonego przez „Gazetę Prawną”, z większych ubezpieczycieli działających na rynku polskim jedynie Allianz, Compensa i PZU SA nie dokonały w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zmian w stawkach za polisy OC komunikacyjnego w sposób wskazujący, że usiłują zrekompensować sobie wprowadzenie podatku.

Paweł Kuczyński z portalu Ipolisa.pl, który przygotował specjalnie dla „GP” raport mówi, że na jego potrzeby portal wybrał cztery profile różnych wiekiem i płcią kierowców, dysponujących różnymi autami, i założył, że jeżdżą w pięciu średniej wielkości miastach Polski.
Analizie zostały poddane taryfy ośmiu towarzystw, których agenci współpracują z portalem Ipolisa. Badanie objęło okres od 1 maja do 23 października 2007 r. Dziennik chciał w ten sposób sprawdzić prawdomówność towarzystw. Przypomnijmy, że „GP” przeprowadziła 1 października sondę, w której ubezpieczycieli składali deklaracje, czy podniosą ceny OC, czy też pozostawią je na dotychczasowym poziomie. Gazeta dzięki obecnemu badaniu chciała sprawdzić, czy ci, którzy deklarowali, że nie podniosą stawek, rzeczywiście nie zrobili tego już wcześniej.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia: pacjenci zabezpieczeni przed szkodami wynikłymi z leczenia
poniedziałek, 05 listopada 2007 12:07
Przepis znowelizowanej 24 sierpnia 2007 r. ustawy zdrowotnej, nakładający na wszystkie placówki ochrony zdrowia i gabinety lekarskie udzielające świadczeń zdrowotnych obowiązek wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej zacznie obowiązywać w połowie grudnia. Ubezpieczenie to ma pokryć ewentualne szkody wyrządzone pacjentom w trakcie udzielania świadczeń medycznych.

Add a comment
Więcej…
 
Głuchowski: PKO BP mógłby przejąć akcje PZU SA należące do Skarbu Państwa
poniedziałek, 05 listopada 2007 10:38
{mosimage}PKO BP mógłby przejąć akcje PZU SA należące do Skarbu Państwa, stać się większościowym akcjonariuszem ubezpieczyciela i uczestniczyć w tworzeniu państwowego holdingu finansowego, w którego skład weszłyby też Bank Ochrony Środowiska, Bank Pocztowy, a być może również Poczta Polska - mówi w wywiadzie dla "Gazety Bankowej" przewodniczący rady nadzorczej PKO BP Marek Głuchowski.

- W banku bardzo dokładnie przestudiowaliśmy możliwości współpracy z PZU SA i uważamy, że taka ściślejsza współpraca powinna zaistnieć, ale na nieco innych zasadach. Polsce potrzebna jest grupa finansowa, grupa stworzona w strukturze holdingowej, holding finansowy, w którym Skarb Państwa założyłby +spółkę portfelową+, do której wniósłby akcje PKO BP oraz akcje PZU SA. Widzimy również możliwość wniesienia akcji innych podmiotów: Banku Ochrony Środowiska i Banku Pocztowego, a być może w przyszłości, po koniecznej komercjalizacji i restrukturyzacji Poczty Polskiej, także akcji tej instytucji - powiedział Głuchowski w wywiadzie dla tygodnika.

Add a comment
Więcej…
 
Rzecznik Ubezpieczonych: dwoje kandydatów na miejsce Rogowskiego
poniedziałek, 05 listopada 2007 10:36
Już za trzy dni ( 8 listopada ) upływa kadencja rzecznika ubezpieczonych, Stanisława Rogowskiego. Decyzję o powołaniu jego następcy może podjąć jeszcze odchodzący premier. Jak informuje „Gazeta Prawna”, ostatecznie jest dwóch kandydatów na funkcję rzecznika ubezpieczonych: prof. Tadeusz Szumlicz i Halina Olendzka.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: słabsza pozycja polis komunikacyjnych
poniedziałek, 05 listopada 2007 10:35
{mosimage}W ostatnim czasie w Polsce możemy zaobserwować istotną  zmianę jakościową na rynku ubezpieczeń majątkowych: słabnie pozycja ubezpieczeń komunikacyjnych jako głównego źródła przypisu składki, natomiast rośną przychody z polis całkowicie niezwiązanych z motoryzacją. „WSJ Polska” dotarł do wyliczeń analityków, z których wynika, że wartość polis komunikacyjnych wyniosła na koniec września 2007 roku 7,85 mld złotych. Jest to mniej niż 60 proc. wszystkich polis majątkowych, co nie miało miejsca od wielu lat.

Tendencji tej nie są w stanie odwrócić ani optymistyczne dane o sprzedaży samochodów w III kwartale bieżącego roku ani intensywne kampanie reklamowe ubezpieczycieli ( zwłaszcza nowych ). Według danych zebranych przez „WSJ Polska”, wzrost przypisu ubezpieczeń komunikacyjnych od lipca do końca września 2007 roku był znacznie wolniejszy niż wzrost ubezpieczeń nieruchomości i inwestycji.

Add a comment
Więcej…
 
Generali: planowana zmiana na stanowisku prezesa zarządu Grupy
piątek, 02 listopada 2007 11:05
Na najbliższym posiedzeniu Rady Nadzorczej spółek Grupy Generali w Polsce planowane jest podjęcie decyzji w sprawie zmiany na stanowisku prezesa zarządu Grupy. Osobą rekomendowaną na stanowisko nowego prezesa zarządu Grupy Generali w Polsce będzie Andrzej Jarczyk. Zmiany wymagają zarówno akceptacji Rady Nadzorczej Generali, jak i w dalszej kolejności Komisji Nadzoru Finansowego.

Add a comment
Więcej…
 
Polska vs. Eureko: sąd w Brukseli odrzucił polskie zarzuty
piątek, 02 listopada 2007 11:04
{mosimage}Sąd Apelacyjny w Brukseli odrzucił zarzuty Polski o brak bezstronności sędziego Stephena M. Schwebla, jednego z sędziów Trybunału Arbitrażowego w Londynie w sporze Eureko z Polską - poinformowało Eureko w środowym ( 31.10.07 ) komunikacie.

Sędzia Schwebel został powołany przez Eureko do składu Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego, który w sierpniu 2005 roku uznał, że Polska naruszyła postanowienia polsko-holenderskiej umowy o popieraniu i wzajemnej ochronie inwestycji.
"Powyższe zarzuty wstrzymywały kontynuację postępowania arbitrażowego. Obecnie, po orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Brukseli, uznającym je za bezpodstawne, rozpocznie się drugi etap arbitrażu, podczas którego Trybunał oceni poniesione przez Eureko szkody. Eureko wyraża oczywiście zadowolenie z orzeczenia Sądu w Brukseli, które oczyszcza Sędziego Schwebla ze wszystkich zarzutów" - napisano w komunikacie.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: laur "Najlepszy Partner w Biznesie" od Home&Market
środa, 31 października 2007 14:34
Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA po raz kolejny zostało uznane Najlepszym Partnerem w Biznesie. Statuetki Najlepszego Partnera w Biznesie 2007 wręczono podczas uroczystej  gali w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Zostały one przyznane w 19  kategoriach. Co roku miesięcznik ekonomiczny Home&Market wyróżnia te  firmy, które za rzetelność we współpracy i jakość oferty rekomendowane są  przez swoich partnerów. Pod uwagę brana jest ocena działalności w minionym roku.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 następna > ostatnia >>

Strona 1355 z 1415

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

Zurich: Na ostatniej prostej procesu naprawy

Zurich Insurance Group spodziewa się przekroczyć wszystkie swoje cele finansowe na okres 2017–2019, wchodząc na ostatni etap trzyletniego okresu...


czytaj dalej

Leadenhall: Squarelife partnerem w dystrybucji Leadenhall Life

Leadenhall Polska nawiązał współpracę ze Squarelife Lebensversicherungs, ubezpieczycielem na życie z Lichtensteinu oferującym ubezpieczenia na...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Compensa TU na liście „Ones To Watch”

Compensa TU znalazła się na „Ones to Watch” – prestiżowej europejskiej liście najlepszych przedsiębiorstw z 33 europejskich krajów, opublikowanej...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook