feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Warta: tytuł "Gold Standard" dla ubezpieczeń samochodowych
środa, 07 listopada 2007 12:21
Ubezpieczenia samochodowe Warty zostały nagrodzone tytułem Gold Standard. Nagrodę przyznano w oparciu o wyniki badań satysfakcji klientów. W kategorii „ubezpieczenia samochodowe” klienci wskazali, że najbardziej satysfakcjonuje ich oferta Warty.

Add a comment
Więcej…
 
Rzecznik Ubezpieczonych: premier podpisał nominację Haliny Olendzkiej
środa, 07 listopada 2007 11:14
W ostatnich dniach urzędowania premiera Jarosława Kaczyńskiego Halina Olendzka, obecnie podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, została powołana przez niego na stanowisko Rzecznika Ubezpieczonych. Ten wybór budzi kontrowersje, gdyż ustawa o nadzorze ubezpieczeniowym i rzeczniku ubezpieczonych wyraźnie przewiduje, że tę funkcję może sprawować tylko osoba wyróżniająca się wiedzą i doświadczeniem w zakresie ubezpieczeń oraz organizacji i funkcjonowania funduszy emerytalnych.

Add a comment
Więcej…
 
GMAC Bank: wprowadzenie polis GAP
środa, 07 listopada 2007 11:12
GMAC Bank wprowadził ubezpieczenie pozwalające nawet na zakup nowego auta po kradzieży lub zupełnym rozbiciu poprzedniego. Polisa GAP (ubezpieczenia różnicy wartości pojazdu) daje dodatkowe odszkodowanie w przypadku kradzieży lub całkowitego rozbicia auta. Może być przeznaczone na spłatę kredytu, wpłatę własną na nowe auto lub zakup w salonie.

Add a comment
Więcej…
 
Inter Partner Assistance Polska SA: nowa siedziba firmy
środa, 07 listopada 2007 11:10
1 listopada 2007 Inter Partner Assistance Polska SA zmieniła siedzibę. Nowe biuro w Warsaw Trade Tower przy Chłodnej zastąpiło dwie dotychczasowe lokalizacje: w Millennium Plaza i budynku hotelu Sobieski.

Add a comment
Więcej…
 
Commercial Union IM: zwiększenie zaangażowania w AB
środa, 07 listopada 2007 11:09
Commercial Union Investment Management przekroczył próg 5 proc. głosów na WZA spółki informatycznej AB i ma obecnie 5,18 proc. głosów i 5,60 proc. udziału w kapitale spółki - poinformowało AB w komunikacie z 6 listopada.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: pożądana współpraca ubezpieczycieli i firm leasingowych.
środa, 07 listopada 2007 10:51
{mosimage}Towarzystwa uwielbiają ubezpieczać floty. Trudno się dziwić, skoro jest to dla nich świetny interes. Zarówno liczba umów jak i przypis składki z ich tytułu rosną bezustannie. Marek Dobkowski z zespołu ubezpieczeń flotowych Warty mówi, że rynek flotowy w Polsce rozwijał się bardzo dynamicznie w ostatnich latach. Zgodnie z prognozami specjalistów trend ten będzie utrzymywał się w najbliższych latach. Według różnych źródeł udział sprzedaży flotowej stanowi ok. 35-40 proc. sprzedaży wszystkich nowych pojazdów, przy czym w segmencie samochodów użytkowych nawet ponad 80 proc.

Dokładne szacunki dotyczące ubezpieczeń flotowych są utrudnione, ponieważ każdy ubezpieczyciel rozumie co innego pod tym pojęciem. Przykładowo: dla Allianz jest to 20 samochodów należących do jednej firmy, natomiast Warta za flotę uznaje już 5 samochodów.

Add a comment
Więcej…
 
Insurance Forum: już niedługo II edycja
wtorek, 06 listopada 2007 17:01
W związku z dynamicznym rozwojem rynku ubezpieczeniowego i medycznego, jak również sukcesem jaki odniosła I edycja,  29 listopada 2007 r., w Hotelu Lord w Warszawie odbędzie się II edycja Insurance Forum. Hasło spotkania w tym roku to: ,,Ubezpieczenia zdrowotne i życiowe – tendencje rozwoju”.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia komunikacyjne: PZU SA nadal liderem rynku OC
wtorek, 06 listopada 2007 15:14
{mosimage}Biuro Badania Opinii i Rynku Estymator przeprowadziło wśród kierowców sondaż, który miał na celu ustalenie preferencji użytkowników pojazdów przy wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym zawierają oni umowy ubezpieczeń komunikacyjnych.  Wyniki nie były wielkim zaskoczeniem dla uważnych obserwatorów polskiego rynku ubezpieczeniowego. Liderem w segmencie obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych (OC) nadal jest PZU SA. Kolejne miejsca zajmują Warta i należąca do Grupy HDI Samopomoc. Te trzy firmy opanowały łącznie ponad 70 proc. rynku.

49 proc. właścicieli samochodów zawarło ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) z PZU SA. Z kolei Wartę i Samopomoc wybrało po 11 proc. posiadaczy samochodów.
Za plecami wielkiej trójki, do której należy w sumie ponad 70 proc. rynku uplasowali się następujący ubezpieczyciele: Allianz z udziałem w rynku w wysokości 5 proc., Ergo Hestia (4 proc.), Compensa (3 proc.), MTU (3 proc.) i Uniqa (3 proc,). Żadne z innych działających w Polsce towarzystw nie ma udziału w rynku powyżej 2 proc.

Add a comment
Więcej…
 
Commercial Union: ubezpieczenie mieszkania na trzy lata z rabatem
wtorek, 06 listopada 2007 11:53
Nowi klienci, którzy do końca listopada ubezpieczą na trzy lata mieszkanie lub dom
w Commercial Union, zapłacą składkę z 15-proc. rabatem.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: zyski pod ochroną
wtorek, 06 listopada 2007 10:55
Przedsiębiorstwa standardowo ubezpieczają swój majątek przed konsekwencjami zdarzeń losowych, takich jak pożar, zalanie, czy awaria maszyny. Jednak każda poważna szkoda w majątku firmy, oprócz utraty mienia skutkuje automatycznie utratą zysku.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 następna > ostatnia >>

Strona 1354 z 1415

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

Zurich: Na ostatniej prostej procesu naprawy

Zurich Insurance Group spodziewa się przekroczyć wszystkie swoje cele finansowe na okres 2017–2019, wchodząc na ostatni etap trzyletniego okresu...


czytaj dalej

Leadenhall: Squarelife partnerem w dystrybucji Leadenhall Life

Leadenhall Polska nawiązał współpracę ze Squarelife Lebensversicherungs, ubezpieczycielem na życie z Lichtensteinu oferującym ubezpieczenia na...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Compensa TU na liście „Ones To Watch”

Compensa TU znalazła się na „Ones to Watch” – prestiżowej europejskiej liście najlepszych przedsiębiorstw z 33 europejskich krajów, opublikowanej...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook