feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Pożegnanie Jerzego Wysockiego
wtorek, 14 sierpnia 2007 14:45
{mosimage}7 sierpnia br. w Warszawie zmarł Jerzy Wysocki. Uroczystości żałobne odbyły się w poniedziałek 13 sierpnia 2007 roku w Kościele św. Karola Boromeusza na warszawskich Powązkach. Byłego założyciela i wieloletniego prezesa Polskiej Izby Ubezpieczeń, członka Rady Programowej „Gazety Ubezpieczeniowej” żegnała pogrążona w żalu rodzina i przyjaciele. Nie zawiedli też ludzie ze środowiska ubezpieczeniowego, którego wybitnym przedstawicielem był Jerzy Wysocki.

We wzruszającym i bardzo osobistym wspomnieniu o zmarłym ks. dr infułat Zdzisław Król powiedział, że ostatni telefon od Jerzego miał na trzy dni przed jego śmiercią. – Dziękuję za wszystko – usłyszał w słuchawce telefonicznej. Jerzy nie mógł dalej mówić i odłożył słuchawkę.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: tanie pakiety - reaktywacja
wtorek, 14 sierpnia 2007 13:07
{mosimage}Powoli wracają do salonów dealerskich tanie lub wręcz gratisowe pakiety ubezpieczeniowe. Już pod koniec lat 90. polisa była wykorzystywana jako sposób na zachęcenie klientów, aż do spadku sprzedaży aut w 2003 roku. W chwili obecnej pomysł wraca do łask, ponieważ notowany jest wzrost sprzedaży (od 2007 o ponad 25 proc.) i każdy chce na nim jak najwięcej zyskać. W grę wchodzą nie tylko zyski ze sprzedaży nowych aut, ale też prowizje od sprzedanych polis i zyski z naprawy rozbitych aut.

Importerzy i dealerzy wolą dodawać bonusy, niż obniżać ceny wyjściowe aut. Powód ? Wpływ na tzw. wartość rezydualną, czyli wartość, za jaką samochód uda się sprzedać po upływie założonego czasu eksploatacji.


Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: Eureko chce zbyć akcje ubezpieczyciela ?
wtorek, 14 sierpnia 2007 10:28
{mosimage}Według słów rzecznika prasowego PZU SA Powszechny Zakład Ubezpieczeń nie komentuje i nie będzie komentował wypowiedzi b. ministra spraw wewnętrznych i administracji Janusza Kaczmarka w sprawie materiałów o rzekomych nieprawidłowościach w PZU SA, przekazanych mu przez prezesa firmy Jaromira Netzla. Tymczasem pojawiły się spekulacje, według których afera miałaby dotyczyć przejęcia przez fundusze inwestycyjne udziałów w PZU SA od Eureko, w wyniku czego Skarb Państwa mógłby stracić 13 mld. złotych.

Jak powiedział w poniedziałek 13 sierpnia PAP rzecznik prasowy PZU SA Tomasz Brzeziński nic ponad to, co znalazło się w komunikacie (publikowanym już w „GU” niedzielnym oświadczeniu Jaromira Netzla, prezesa PZU SA ) spółka nie ma do dodania. Brzeziński kategorycznie odmówił jakichkolwiek dodatkowych informacji i komentarzy.

Michał Nastula
, prezes Eureko Polska ( mniejszościowego udziałowca PZU ) powiedział, że jego firma nic z tych wypowiedzi nie rozumie i nie będzie ich komentować.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: Kaczmarek zmienia swoją wersję
wtorek, 14 sierpnia 2007 09:52
13 sierpnia rano „Gazeta Ubezpieczeniowa” napisała o wypowiedziach byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji Janusza Kaczmarka dla radia RMF FM na temat dokumentów dotyczących nieprawidłowości w PZU. Kaczmarek miał je otrzymać od szefa PZU SA Jaromira Netzla. Wieczorem były szef MSWiA zmienił wersję.
Add a comment
Więcej…
 
Warta: 6-letnie ubezpieczenie z funduszem WARTA NIERUCHOMOŚCI
poniedziałek, 13 sierpnia 2007 13:29
Ubezpieczenie z funduszem opartym o globalny rynek nieruchomości to nowa propozycja inwestycyjna Kredyt Banku i życiowej WARTY. Atutem oferty jest pełna ochrona kapitału oraz pakiet ubezpieczeniowy.

Add a comment
Więcej…
 
AXA: wyniki akcji "Wspieramy Mamy"
poniedziałek, 13 sierpnia 2007 13:28
W maju br. AXA ogłosiła program społeczny „Wspieramy Mamy”, w ramach którego rozpisany został konkurs na najciekawsze projekty, inicjatywy dotyczące rozwiązań problemów matek w Polsce. Problemów, które zostały poruszane we wnioskach, było niezwykle dużo - od trudności w łączeniu macierzyństwa z aktywną pracą zawodową, po przejawy dyskryminacji na rynku pracy, od uwarunkowań ekonomicznych po brak miejsc przyjaznych matce i dziecku.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: giganci szykują się do tworzenia zakładów emerytalnych
poniedziałek, 13 sierpnia 2007 11:59
{mosimage}Potentaci polskiego rynku ubezpieczeń życiowych: Commercial Union TUnŻ, PZU Życie oraz ING Nationale Nederlanden  zadeklarowali swoje wstępne zainteresowanie utworzeniem zakładów emerytalnych. Przedstawiciele polskich firm ubezpieczeniowych przyznają zgodnie, że przez pierwszych pięć lat funkcjonowania zajmujące się wypłatą pieniędzy z OFE zakłady emerytalne nie będą przynosić zysków. Jednak ważne jest coś innego: premia za pierwszeństwo na nowym rynku. Ubezpieczyciele liczą, że to właśnie ona w przyszłości zrekompensuje im poniesione początkowo straty.

Dopiero niedawno zakończyły się prace specjalnego międzyresortowego zespołu  nad projektem ustawy o zakładach emerytalnych. Wszystkie poczynania rządowych projektodawców były przedmiotem uważnej obserwacji ubezpieczycieli, skrzętnie analizujących opłacalność nowego biznesu. Beata Zduńczyk-Skup z ING deklaruje, że ING jest jak najbardziej zainteresowane utworzeniem własnego zakładu emerytalnego i chce być liderem na tym rynku. Dodaje, że debiutu zakładu emerytalnego ubezpieczyciela należy spodziewać się już w 2009 r.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: oświadczenie Jaromira Netzla, prezesa zarządu PZU SA
poniedziałek, 13 sierpnia 2007 11:03
Prezes zarządu PZU SA Jaromir Netzel w niedzielę 12 sierpnia odniósł się w formie oświadczenia do informacji podanej 11 sierpnia przez radio RMF FM. Zaprzeczył, aby kogokolwiek, w tym Janusza Kaczmarka informował o jakichkolwiek nieprawidłowościach wewnątrz Grupy PZU na kwotę 13 mld zł (bądź zbliżoną), bo takie fakty nie są mu znane. Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: Kaczmarek: dostałem "kwity", Netzel: zaprzeczam
poniedziałek, 13 sierpnia 2007 10:59
{mosimage}
Jaromir Netzel
{mosimage}Jak powiedział były szef MSWiA Janusz Kaczmarek w radiu RMF FM, zostały mu przekazane przez prezesa Jaromira Netzla dokumenty, które wskazują na nieprawidłowości, chęć ukrywania pewnych faktów, a jednocześnie sprzeniewierzenia 13 miliardów złotych. Prezes PZU stanowczo zaprzeczył podanym informacjom i zdecydowanie odmówił dalszych informacji i komentarzy w tej sprawie.

Według słów Janusza Kaczmarka, miał on dostać teczkę z dokumentami podczas spotkania z Jaromirem Netzlem podczas którego, według prokuratury, miało dojść do przecieku w sprawie tzw. „afery gruntowej”.

Zapytany o personalia osób podejrzanych o sprzeniewierzenie, zdymisjonowany minister spraw wewnętrznych odmówił publicznego wymienienia osób wymienionych w dokumentach. Zdaniem Kaczmarka o sprawie wie prezydent. Były minister nie chce jednak spekulować, co z tą wiedzą zrobił Lech Kaczyński, ani czy prezes PZU złożył zawiadomienie w tej sprawie.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: na kłopoty Euroadwokat
poniedziałek, 13 sierpnia 2007 10:57
W przypadku kłopotliwych sąsiadów, najemców lub opieszałości zarządcy nieruchomości, pomocne może być skorzystanie z usług adwokata. Ciągła opieka prawnika stanowiła jednak dotychczas duże obciążenie finansowe dla portfela. Sytuację tę poprawia nowy produkt ubezpieczeniowy Euroadwokat Nieruchomości, czyli pakiet dodatkowy, rozszerzający zakres ochrony prawnej polisy Euroadwokat Rodziny Plus.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 następna > ostatnia >>

Strona 1354 z 1385

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Global Market Index: Ceny ubezpieczeń wciąż rosną

Marsh opublikował wyniki cyklicznego raportu Global Market Index, zawierającego informacje na temat kluczowych trendów rynkowych obserwowanych w...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Brokerzy i PPK

21 maja ukazał się sześćdziesiąty czwarty odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gośćmi programu byli Robert Zapotoczny, prezes, oraz Dariusz...


czytaj dalej

Lubelskie: Atak żywiołu. PZU już likwiduje szkody

21 maja przed południem przez gminę Wojciechów (województwo lubelskie) przeszła trąba powietrzna, która wyrządziła poważne szkody. PZU, który był...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook