feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Ergo Hestia: pakiet dla KIA
poniedziałek, 03 grudnia 2007 14:00
Ergo Hestia wprowadziła specjalny pakiet ubezpieczeń dla klientów kupujących samochody w salonach marki KIA. Ergo Hestia podpisała umowę w tej sprawie z poszczególnymi dilerami samochodów marki KIA.

Add a comment
Więcej…
 
HDI-Gerling Polska TU S.A.: OC architektów, projektantów i osób wykonujących zawody techniczne
poniedziałek, 03 grudnia 2007 12:54
HDI-Gerling Polska TU S.A. oferuje  ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zawodowej architektów, projektantów i osób wykonujących zawody techniczne.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: dobry 3 kwartał, na koniec roku może być rekord
poniedziałek, 03 grudnia 2007 12:53
Jak donosi "Parkiet", okres od 1 lipca do 30 września bieżącego roku był bardzo udany dla firm ubezpieczeniowych. Przypis składek w całym 2007 r. może osiągnąć rekordowy poziom. Zdaniem ekspertów należy jednak unikać zbytniego optymizmu, zwłaszcza w segmencie życiowym.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia komunikacyjne: trzeba mieć oryginalne kluczyki do auta
poniedziałek, 03 grudnia 2007 12:02
Jeśli auto zginie a prowadzący zgubił kluczyki, dorobił nowe i nie poinformował o tym towarzystwa nie otrzyma odszkodowania. Także kupujący używane auta nie mogą mieć pewności wypłaty. Krystyna Krawczyk z Biura Rzecznika Ubezpieczonych mówi, że odmowy wypłat odszkodowań uzasadnione brakiem określonej liczby oryginalnych kluczyków to temat wielu skarg.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: odwołanie zarządu kwestią najbliższych dni
poniedziałek, 03 grudnia 2007 11:29
{mosimage}Nowy premier Donald Tusk w swoim exposé zapowiedział odpolitycznienie spółek skarbu państwa. Deklaracje tego typu składały wcześniej poprzednie ekipy rządzące, ale kończyło się na obietnicach. Minister skarbu Aleksander Grad powiedział "Gazecie Wyborczej", że na spotkaniu kierownictwa resortu zostało już przyjęte zarządzenie, które wprowadzi jawne zasady naboru do rad nadzorczych. Grad deklaruje, że ogłoszenia o naborze do rad będą publikowane w internecie, gdzie mają trafić również krótkie listy kandydatów. Także rady nadzorcze spółek skarbu państwa będą miały obowiązek ogłaszania konkursów do wszystkich zarządów podlegających ich nadzorowi firm. Jako pierwszy skutki obowiązywania nowych przepisów ma odczuć zarząd PZU SA.

Data wejścia w życie zarządzenia to 3 lub 4 grudnia. Andrzej Nartowski, prezes Polskiego Instytutu Dyrektorów promującego zasady ładu korporacyjnego w spółkach mówi, że ten krok świadczy o tym, że rząd ma czyste intencje. Jego zdaniem zawsze lepiej wybierać rady nadzorcze, zamieszczając ogłoszenia w internecie, niż szukając kandydatów w partyjnym notesie.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń direct: obietnice towarzystw propagandą sukcesu?
poniedziałek, 03 grudnia 2007 10:52
{mosimage}Jesteśmy świadkami rywalizacji o fotel lidera w segmencie ubezpieczeń direct. Każde z pięciu towarzystw oferujących polisy komunikacyjne przez telefon i internet zapowiada, że  w perspektywie kilku lat to ono będzie zajmowało pierwsze miejsce. Jednak zdaniem pytanych przez dziennik „WSJ Polska” analityków, sporo z tych deklaracji nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością.

Roman Jędrkowiak, dyrektor marketingu ING Banku Śląskiego twierdzi, że firmy najprawdopodobniej liczą na to, że po takich komunikatach część klientów dostrzeże potencjał nowego rynku i kupi polisę przez internet. Dodaje, że tego typu zapowiedzi to w dużym stopniu zwykła propaganda sukcesu.
Jako przykład, zdaniem gazety, mogą posłużyć przedstawiciele BRE Ubezpieczenia. Twierdzą oni, że na dzień 31 grudnia bieżącego roku direct w Polsce osiągnie wartość około 300 mln złotych. Z kolei pionier w tym segmencie rynku, czyli Link4 idzie jeszcze dalej: jego zdaniem ta kwota wyniesie 400 - 500 mln złotych.

Add a comment
Więcej…
 
Inter Partner Assistance: assistance dla najlepszych klientów
piątek, 30 listopada 2007 17:57
Współpraca firm QXL i Inter Partner Assistance zaowocowała stworzeniem programu lojalnościowego „Ubezpieczenie Assistance” dla Super Sprzedawców Allegro, czyli dla grupy najbardziej aktywnych użytkowników serwisu aukcyjnego.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: znów przesunięty termin rozpatrzenia wniosku ws. akceptacji prezes PZU SA
piątek, 30 listopada 2007 17:54
Po raz trzeci został przesunięty termin rozpatrzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) wniosku o zgodę na pełnienie przez Agatę Rowińską funkcji prezesa PZU SA - dowiedziała się w piątek PAP w KNF.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: kompleksowe ubezpieczenie firm
piątek, 30 listopada 2007 11:25
Potrzebę kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej prowadzonej działalności gospodarczej dostrzega coraz więcej przedsiębiorców w Polsce. Wybór właściwej oferty ubezpieczeniowej nie jest jednak łatwy, a dostępne na rynku pakiety zmuszają przedsiębiorców do ubezpieczania się od ryzyk, które w ich przypadku nie występują. Odpowiedzią na ten problem mogą stać się oferty modułowe.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa PZU: czas na inwestycje w nieruchomości
piątek, 30 listopada 2007 10:29
{mosimage}Na celowniku Grupy PZU znalazł się rynek nieruchomości. Według nieoficjalnych informacji ze źródeł „Wall Street Journal Polska” największy polski ubezpieczyciel chce przeznaczyć część z rekordowych w ostatnich latach zysków na zakup gruntów, biurowców czy też centr handlowych. Wszystkie one muszą spełniać jeden warunek: być atrakcyjne pod względem wartości. Według planów ubezpieczyciela na ten cel zostanie przeznaczone ok. 1 mld złotych.

Środki przeznaczone na zakup nieruchomości zostaną ulokowane w specjalnym funduszu. Niedługo zostanie on powołany do życia. Łukasz Urban, wiceprezes i dyrektor finansowy PZU Asset Management mówi, że spółka ma nadzieję, że fundusz rozpocznie swoją działalność najpóźniej w przyszłym roku. Wniosek o jego otwarcie już został złożony w Komisji Nadzoru Finansowego. Zaplanowany przez towarzystwo fundusz ma mieć charakter zamkniętego funduszu nieruchomości.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 następna > ostatnia >>

Strona 1353 z 1424

Generali Investments TFI: Grzegorz Piwowar nowym prezesem

Rada nadzorcza Generali Investments TFI powołała Grzegorza Piwowara na stanowisko prezesa zarządu. Objął on tę funkcję z dniem 16 września....


czytaj dalej

Grupa PZU: Arkadiusz Bruliński dołączył do biura komunikacji korporacyjnej

Zespół komunikacji Grupy PZU został wzmocniony przez Arkadiusza Brulińskiego. Od połowy września kieruje on zespołem PR i nowych mediów. Będzie...


czytaj dalej

Hyperion: Howden Broking Group i RKH Specialty połączą się w jeden podmiot

Hyperion połączy Howden Broking Group (HGB) i RKH Speciality (RKH) pod wspólną marką Howden. Brokerską grupą zarządzać będzie José Manuel...


czytaj dalej

Generali: Docenienie zaangażowania w zrównoważony rozwój

Generali zostało potwierdzone w indeksie Dow Jones Sustainability World Index (DJSI) drugi rok z rzędu. Ponadto po raz pierwszy firma została...


czytaj dalej

UFG: Nowy trend w wypłatach

W 2018 roku łączne wypłaty Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) za nieubezpieczonych i nieznanych sprawców wyniosły ponad 97 mln zł, o...


czytaj dalej

KNF: Jacek Jastrzębski o odpowiedzialności zakładów za oferowane „uefki”

16 września w siedzibie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) odbyło się spotkanie przewodniczącego KNF, przedstawicieli Pionu Nadzoru...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook