feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Grupa Concordia: szkoła ubezpieczona od sepsy
poniedziałek, 27 sierpnia 2007 12:52
Po serii groźnych zachorowań na sepsę, Grupa Concordia zdecydowała się na rozszerzenie pakietu ubezpieczeń dla szkół o świadczenie z tytułu zachorowania i śmierci w wyniku sepsy. „Bezpieczna Szkoła” zawiera teraz w polisie ubezpieczeniowej osobne rozszerzenie dotyczące tej choroby. Jest to jedna z pierwszych takich propozycji towarzystwa ubezpieczeniowego działającego w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
BRE: Commercial Union i Generali kolejnymi partnerami?
poniedziałek, 27 sierpnia 2007 12:51
Towarzystwa ubezpieczeniowe nie ustają w poszukiwaniu nowych kanałów sprzedaży. Do uruchomionego w lutym tego roku supermarketu ubezpieczeń samochodowych mBanku mają dołączyć nowe firmy.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: niechlubny rekord skarg złożonych do Rzecznika Ubezpieczonych
poniedziałek, 27 sierpnia 2007 10:59
{mosimage}Do tej pory „Gazeta Ubezpieczeniowa” pisała ( nie ukrywając swojej dumy ) o rekordach, które niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe ustanowiły w pierwszym półroczu 2007 roku. Tym razem będzie również o rekordzie, ale mało chwalebnym.  W pierwszym półroczu tego roku liczba skarg na towarzystwa ubezpieczeniowe złożona do Rzecznika Ubezpieczonych osiągnęła nie notowany wcześniej poziom.

W pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku do Rzecznika Ubezpieczonych wpłynęło przeszło 3,3 tys. pisemnych skarg i niemal tysiąc zapytań drogą mailową. Zdecydowana większość problemów będących przedmiotem skarg dotyczy ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC -  głównie o zaniżanie przez ubezpieczycieli odszkodowań należnych z tytułu tych ubezpieczeń. Towarzystwa korygują kwoty odszkodowań w różny sposób: kwestionują przedstawione przez klientów faktury za naprawę samochodów ( najczęstszy argument: można było to zrobić w tańszym warsztacie ), nie chcą też pokryć w całości kosztów holowania, wynajmu samochodu zastępczego czy parkingów depozytowych, na które odholowywane są auta po wypadku, itd.

Add a comment
Więcej…
 
Komisja Nadzoru Finansów o PTU
sobota, 25 sierpnia 2007 14:18
{mosimage}
Łukasz Dajnowicz
"Gazeta Ubezpieczeniowa" poprosiła o stanowisko Komisji Nadzoru Finansów na temat sytuacji w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeń. Oto informacją, jaką otrzymaliśmy od Łukasza Dajnowicza:

"Na posiedzeniu 9 sierpnia br. KNF upoważniła Przewodniczącego Kluzę do wszczęcia postępowania, które pozwoli ustalić czy w PTU powinien być wprowadzony zarząd komisaryczny. Kondycja finansowa PTU jest niezła, ale sytuacja, w której nie funkcjonują organy spółki nie jest korzystna dla klientów. Do skutku nie dochodzą kolejne walne zgromadzenia akcjonariuszy, lipcowe orzeczenie Sądu de facto oznacza, że rada nadzorcza nie istnieje, a skład zarządu nie spełnia wymogów ustawy (zgodnie z prawem są potrzebne dwie osoby ze zgodą KNF). Pracownicy KNF odbyli liczne rozmowy z akcjonariuszami na temat przyczyn konfliktu i ewentualnych możliwości jego zakończenia, ale spór trwa nadal. Nie jest rolą KNF ingerowanie w stosunki właścicielskie, ale sytuacja klientów PTU budzi nasz niepokój. Na razie trwają wyjaśnienia i zarząd komisaryczny nie jest przesądzony. Na pewno korzystne dla klientów PTU i dla samej spółki byłoby osiagnięcie kompromisu przez akcjonariuszy".

Add a comment
Więcej…
 
Przestępczość: Co piąte odszkodowanie wyłudzone?
piątek, 24 sierpnia 2007 12:32
{mosimage}Według przybliżonych szacunków opublikowanych przez „Rzeczpospolitą”, co piąte wypłacone odszkodowanie trafia w ręce oszusta. W wyłudzeniach pieniędzy od ubezpieczycieli specjalizuje się coraz więcej grup przestępczych. Współpracują z nimi nieuczciwi policjanci i agenci ubezpieczeniowi, przez co wykrywanie przestępstw ubezpieczeniowych staje się jeszcze trudniejsze. Skutki? Wyższe składki na polisy komunikacyjne dla wszystkich kierowców. „Rzeczpospolita” przypomina, że w lipcu CBŚ rozbiło dwa gangi wyłudzające odszkodowania – w Warszawie i w Radomiu. Podczas pierwszych trzech miesięcy br. policja zarejestrowała 350 tego typu przestępstw. Ubezpieczyciele narzekają, że wykrywalność przestępczości ubezpieczeniowej nie przekracza 1%.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: Zamach na niezależność nadzoru finansowego
czwartek, 23 sierpnia 2007 09:59
{mosimage}
Stanisław Kluza, szef KNF
oraz Adam Płociński,
dyrektor Biura Relacji
Zewnętrznych i  Współpracy
Międzynarodowej
W siedzibie Komisji Nadzoru Finansowego, w środę 22 sierpnia br. została zwołana konferencja prasowa, na której Stanisław Kluza, przewodniczący KNF, przedstawił swoje stanowisko w sprawie  projektu nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym. Nazwał ją niedopracowaną i pośpieszną, a wszystko razem zamachem na niezależność nadzoru finansowego.

Przypomnijmy, że jeszcze w poniedziałek ukazało się oświadczenie przewodniczącego Kluzy w tej sprawie. „Pełna integracja nadzoru finansowego w KNF przyniesie korzyści polskiej gospodarce i systemowi finansowemu, a przede wszystkim klientom instytucji finansowych -  wyjaśniał szef Komisji.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: Będzie dymisja Jaromira Netzla o ile fałszowano księgi
środa, 22 sierpnia 2007 18:59
Wirtualna Polska poinformowała, że prezes PZU Jaromir Netzel zapowiedział podczas środowego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy (NWZA) PZU, że poda się do dymisji, jeśli potwierdzą się prasowe zarzuty o fałszowaniu ksiąg rachunkowych za 2006 rok, już po zamknięciu badania ksiąg przez audytora.

Add a comment
Więcej…
 
Nadzór: Zamach na imperium Kluzy?
środa, 22 sierpnia 2007 11:05
{mosimage}We wtorek 21 sierpnia 2007 r. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym. Prace nad nowelizacją postępują błyskawicznie – przypomnijmy, że w piątek projekt został zatwierdzony przez Komitet Stały Rady Ministrów. Teraz ustawą ma zająć się Sejmowa Komisja Finansów Publicznych, co może nastąpić jeszcze w tym tygodniu. Skąd ten pośpiech? PiS dąży do tego, żeby nowelizacja została zatwierdzona przez Sejm jeszcze w tej kadencji. Jest to możliwe, ponieważ zmiany w ustawie popiera Platforma Obywatelska. Projekt zakłada między innymi opóźnienie przejęcia nadzoru nad bankami przez Komisję Nadzoru Finansowego aż do 2012 r. (miało to nastąpić już w styczniu 2008 r.). Niepokój budzi jednak przyśpieszone tempo prac legislacyjnych. Zmianom przeciwny jest przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Stanisław Kluza.

Add a comment
Więcej…
 
ERGO HESTIA: Nieruchomości niedoubezpieczone
wtorek, 21 sierpnia 2007 17:38
Rosnące w zawrotnym tempie ceny mieszkań, materiałów i usług budowlanych
grożą niedoubezpieczeniem nieruchomości. Dla finansowego poczucia bezpieczeństwa warto zdecydować się więc na doubezpieczenie. Ergo Hestia prowadzi akcję „Nie ryzykuj. Doubezpiecz swoje mieszkanie/dom”.  Agenci dysponują obrazowymi materiałami dla swoich klientów.

Add a comment
Więcej…
 
Papierosy a ubezpieczenia
wtorek, 21 sierpnia 2007 12:37
{mosimage}O tym, że papierosy szkodzą zdrowiu nie trzeba nikomu przypominać. Okazuje się jednak, że palacze muszą się liczyć także ze znacznymi kosztami finansowymi swojego nałogu. Koszty te znacznie przekraczają kwotę wydawaną na na sam zakup papierosów. Miłośnicy nikotyny muszą nie tylko pokryć koszty leczenia swojego wyniszczonego nałogiem organizmu, ale także płacić wyższą składkę ubezpieczeniową.

Co roku Polacy wydają na papierosy blisko 16 miliardów złotych. Do tej trudnej do wyobrażenia kwoty należy doliczyć wysokie koszty leczenia palaczy oraz wzrost kosztów ubezpieczenia. Nałóg nikotynowy ma bowiem niemały wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej:

- Mimo iż polskie taryfy ubezpieczeń na życie są zagregowane, czyli stworzone łącznie dla osób niepalących i dla palaczy, to osoby palące płacą wyższe składki. Jest to uzależnione od ilości papierosów wypalanych każdego dnia. W przypadku, gdy w ocenie ryzyka nie występują dodatkowe czynniki obciążające (np. choroby przewlekłe, otyłość, wiek) zwyżka stawki za samo palenie może sięgać w ubezpieczeniach życiowych nawet 20-25% - mówi Magdalena Osak z Biura Ubezpieczeń Osobowych Grupy Concordia.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 następna > ostatnia >>

Strona 1352 z 1385

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Global Market Index: Ceny ubezpieczeń wciąż rosną

Marsh opublikował wyniki cyklicznego raportu Global Market Index, zawierającego informacje na temat kluczowych trendów rynkowych obserwowanych w...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Brokerzy i PPK

21 maja ukazał się sześćdziesiąty czwarty odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gośćmi programu byli Robert Zapotoczny, prezes, oraz Dariusz...


czytaj dalej

Lubelskie: Atak żywiołu. PZU już likwiduje szkody

21 maja przed południem przez gminę Wojciechów (województwo lubelskie) przeszła trąba powietrzna, która wyrządziła poważne szkody. PZU, który był...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook