feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Liberty Direct: start bez fanfar
środa, 29 sierpnia 2007 13:10
Potentat ubezpieczeniowy z USA Liberty Mutual rozpoczął sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych w Polsce. Na razie klienci mogą kupić polisę jedynie przez telefon. Liberty szykuje kamanię reklamową, która według ekspertów ma zaskoczyć swoim rozmachem.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: komunikat z posiedzenia w dniu 28 sierpnia 2007 r.
środa, 29 sierpnia 2007 11:05
W dniu 28 sierpnia odbyło się posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu wydanego przez Komisję po zakończeniu posiedzenia.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: towarzystwa pozwalają uniknąć podwyżek OC
środa, 29 sierpnia 2007 11:02
{mosimage}Niemal pięć minut o tym, jak  Sejm przegłosował „OC Religi” z mediów zaatakowały reklamy, które informowały o możliwości uniknięcia ewentualnej podwyżki składek OC komunikacyjnego. W ten sposób towarzystwa ubezpieczeniowe rozpoczęły walkę o klienta przed jesiennymi podwyżkami OC. Przypomnijmy, że zgodnie z nowelizacją ustawy autorstwa Ministerstwa Zdrowia ubezpieczyciele od 1 października mają przekazywać na do Narodowego Funduszu Zdrowia 12 proc. wpływów ze sprzedaży polis OC dla kierowców na leczenie ofiar wypadków drogowych. Według szacunków Polskiej Izby Ubezpieczeń może to być nawet 750 mln zł za cały 2008 r.

Co prawda pod koniec lipca posłowie Platformy Obywatelskiej zaskarżyli nowe przepisy do Trybunału Konstytucyjnego, ale jest mało prawdopodobne, że werdykt Trybunału zapadnie wcześniej niż przed końcem 2007 r., co oznacza że regulacje zaczną więc obowiązywać już od 1 października. Należy zatem spodziewać się kilkuprocentowego wzrostu cen OC.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa PZU Głównym Sponsorem IV Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera"
środa, 29 sierpnia 2007 10:53
{mosimage}W dniach 2 - 9 września 2007r. w Warszawie odbywać się będzie IV Festiwal Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera" organizowany przez Fundację Shalom. Celem festiwalu jest prezentacja i rekonstrukcja obyczajów, muzyki i tradycji żydowskiej Warszawy z okresu pobytu w niej Isaaca Bashevisa Singera. PZU SA i PZU Życie są Głównymi Sponsorami festiwalu.

IV Festiwal Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera” otworzy koncert kantora Josepha Malowanego z Synagogi przy Piątej Alei w Nowym Yorku oraz jego studentów, którym towarzyszyć będzie moskiewski chór kantorów „Hasidic Cappella”. Występ odbędzie się w niedzielę 2 września o godz. 17.30 w Synagodze im. Nożyków w Warszawie. W tym roku po raz pierwszy w historii festiwalu odbędzie się również koncert w kościele katolickim. Koncert  pt. „Ocalały z Warszawy" Arnolda Schőnberga w wykonaniu orkiestry Simfonia Varsovia pod batutą Jacka Kaspszyka, inspirowany tragicznymi wydarzeniami w getcie warszawskim, będzie miał miejsce w kościele Wszystkich Świętych na Placu Grzybowskim. Z kolei 8 września o godzinie 18.00 na Placu Grzybowskim w Warszawie, każdy będzie mógł pobić rekord Guinessa tańcząc taniec chasydzki. Uczestnikom pierwsze kroki pomoże stawiać szwedzki pedagog tańca, Leon Blank.

Add a comment
Więcej…
 
Commercial Union: stawiamy na ubezpieczenia komunikacyjne
wtorek, 28 sierpnia 2007 12:41
Wielkimi krokami zbliża się start komunikacyjnego projektu ubezpieczeniowego Commercial Union. Przypomnijmy, że według zapowiedzi władz towarzystwa sprzedaż „komunikacji” miała ruszyć na jesieni bieżącego roku.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz: ósme miejsce to minimum
wtorek, 28 sierpnia 2007 12:40
Wymagania właściciela są jasne: minimum ósme miejsce na zakończenie sezonu. Taki warunek postawił ekipie Górnika Zabrze Allianz – od 10 czerwca główny udziałowiec klubu.

Add a comment
Więcej…
 
MF: niższe składki na UFG
wtorek, 28 sierpnia 2007 11:07
Minister finansów nie obawia się upadłości w branży ubezpieczeniowej, w związku z czym  składka towarzystw na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ulegnie zmniejszeniu. I tak  zamiast 1 proc. składki przypisanej brutto z polis OC komunikacyjnego i OC rolników towarzystwa będą płaciły na UFG 0,7 proc.

Add a comment
Więcej…
 
Likwidacja szkód: można naprawić auto ze swojego AC nie tracąc zniżek
wtorek, 28 sierpnia 2007 11:06
{mosimage}Często dochodzi do sytuacji, że część osób po niezawinionej przez siebie stłuczce dokonuje naprawy samochodu z polisy OC sprawcy, bo obawia się utraty zniżek. Zwykle trwa to dłużej, niż w przypadku skorzystania z polisy AC, ale o wyborze decyduje obawa przed utratą zniżek za bezszkodowość. Na szczęście dla klientów okazuje się, że w niektórych sytuacjach obawy są nieuzasadnione. A jaka jest różnica przy naprawie ? Z AC będzie szybsza, z OC zakres świadczeń będzie szerszy.

Anna Krajewska-Horosz z Cigny STU mówi, że w przypadku gdy kwota wypłaconego odszkodowania z ubezpieczenia AC jest w całości zrefundowana z polisy OC sprawcy wypadku, klient nie traci zniżek za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia AC. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać, że postępowanie regresowe, czyli żądanie zwrotu wypłaconego odszkodowania z polisy AC musi być w pełni skuteczne.
Paweł Wróbel z Generali wyjaśnia, że jeżeli firma uzyska regres od sprawcy, traktuje klienta tak jakby nie miał szkody od początku okresu ubezpieczenia i zwraca wynikającą z tego nadpłatę składki .
Większość towarzystw na naszym rynku przyjęła ten system. Z liczących się w ubezpieczeniach komunikacyjnych tylko Compensa przyjęła inną zasadę.

Add a comment
Więcej…
 
Generali: kolejna umowa sponsorowania Adama Małysza
poniedziałek, 27 sierpnia 2007 15:03
Grupa Generali Polska po raz kolejny została sponsorem i partnerem ubezpieczeniowym światowej gwiazdy skoków narciarskich – Adama Małysza. Uroczystość podpisania kontraktu, przedłużającego dotychczasową współpracę o kolejne 2 sezony odbyła się w Zakopanem, w obecności prezesa zarządu Grupy Generali Polska – Ericha Fischera oraz Adama Małysza.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: wojaże z adwokatem
poniedziałek, 27 sierpnia 2007 12:53
Od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej wciąż wzrasta liczba Polaków, którzy wyjechali za granicę w celach zarobkowych. Mimo iż brak jest urzędowych danych na temat ilości rodaków pracujących za granicą, trudności w znalezieniu kompetentnych pracowników na rodzimym rynku pracy, potwierdzają skalę tego zjawiska. Nie każdy z wyjeżdżających zdobywa pracę w sposób legalny. Nieznajomość prawa, współpraca z nieuczciwymi pośrednikami mogą skutecznie utrudnić wyjeżdżającym zarabianie pieniędzy.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 następna > ostatnia >>

Strona 1351 z 1385

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Global Market Index: Ceny ubezpieczeń wciąż rosną

Marsh opublikował wyniki cyklicznego raportu Global Market Index, zawierającego informacje na temat kluczowych trendów rynkowych obserwowanych w...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Brokerzy i PPK

21 maja ukazał się sześćdziesiąty czwarty odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gośćmi programu byli Robert Zapotoczny, prezes, oraz Dariusz...


czytaj dalej

Lubelskie: Atak żywiołu. PZU już likwiduje szkody

21 maja przed południem przez gminę Wojciechów (województwo lubelskie) przeszła trąba powietrzna, która wyrządziła poważne szkody. PZU, który był...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook