feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Konflikt o PZU: opinie przyszłego ministra skarbu
środa, 14 listopada 2007 12:12
Kandydat na ministra skarbu, poseł PO Aleksander Grad, planuje odjęcie działań działania wzmacniających pozycję negocjacyjną Polski w toczonym siódmy rok sporze z Eureko o przejęcie kontroli nad PZU SA. W piątek holenderski holding chce wysłać list z deklaracją gotowości do rozmów. Rozwiązanie konfliktu będzie jednym z pierwszych zadań Grada, przyszłego szefa Ministerstwa Skarbu.

Add a comment
Więcej…
 
AXA: ubezpieczenia korporacyjne - nowy obszar działania w Polsce
środa, 14 listopada 2007 10:54
AXA rozszerza zakres swojej działalności ubezpieczeniowej oferując ubezpieczenia korporacyjne. W tym celu powstał nowy pion zarządzany przez Adama Dwuleckiego, w skład którego wchodzą departamenty: ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczeń majątkowych, ubezpieczeń transportowych i osobowych, zarządzania ryzykiem.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: komunikat z XXXI posiedzenia
środa, 14 listopada 2007 10:53
W dniu 13 listopada 2007 r.  odbyło się trzydzieste pierwsze posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu wydanego po zakończeniu posiedzenia Komisji.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: coraz nowsze pomysły na ubezpieczenia mieszkań
środa, 14 listopada 2007 10:50
{mosimage}Trwa zacięta walka towarzystw ubezpieczeniowych o chcących ubezpieczyć swoje lokum klientów. Powodem, dla którego ubezpieczyciele tak ostro rywalizują ze sobą jest prozaiczny: zwiększająca się wartość nieruchomości skutkuje zwiększeniem przychodów z tytułu polis mieszkaniowych.

Ostatnie tygodnie tego roku mogą przynieść rekord sprzedaży popularnej „mieszkaniówki”. Rafał Mańkowski, kierownik produktu ubezpieczenia majątkowe z biura zarządzania produktami PZU SA mówi, że można przypuszczać, iż wartość ubezpieczeń mieszkaniowych na koniec 2007 roku może wynieść około 1 mld złotych.. Dodaje, że są to jednak tylko prognozy.
Trzeba jednak zauważyć, że składka z tytułu polis majątkowych notuje wzrost o ok. 37 proc., podczas gdy cały rynek polis majątkowych rośnie o 5-10 proc. Już siedem milionów Polaków korzysta z ubezpieczeń mieszkań.

Add a comment
Więcej…
 
Ipolisa.pl: kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych
wtorek, 13 listopada 2007 12:21
Serwis ipolisa.pl rozpoczął sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych OC/AC/NW za pomocą nowego narzędzia - kalkulatora OC/AC/NW.

Add a comment
Więcej…
 
Spór o PZU SA: coraz mniej czasu na rozstrzygnięcie konfliktu
wtorek, 13 listopada 2007 10:40
{mosimage}Rozwiązanie sporu o PZU SA będzie obok uchwalenia budżetu jedną z ważniejszych gospodarczych decyzji nowego rządu. Walczący już siódmy rok o przejęcie kontroli nad polskim narodowym ubezpieczycielem holenderski holding Eureko deklaruje gotowość do rozmów. Michał Nastula, prezes Eureko Polska, powiedział „Gazecie Prawnej”, że list w tej sprawie zostanie skierowany do nowego ministra skarbu w momencie, kiedy zostanie on oficjalnie powołany na to stanowisko.

Sytuacja znów się powtarza, bo tę czynność holenderski inwestor wykonywał przy każdym pojawieniu się nowego szefa resortu skarbu. Jednak jak dotąd z żadnym nie udało się dojść do porozumienia. Wymieniany przez media jako kandydat  na ministra skarbu Aleksander Grad mówił ostatnio wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”, że sprawa sporu wymaga większego zastanowienia w gronie rządowym. Sam zadeklarował się jako zwolennik negocjacji z Eureko. Jako szef sejmowej Komisji Skarbu mówił przed kilkoma miesiącami w wywiadzie dla „GP”, że choć nie podoba mu się umowa prywatyzacji PZU SA, to została ona zawarta, a w państwie prawa obowiązuje nas ciągłość władzy i zobowiązań. Grad przypominał, że istnieje taka instytucja jak Prokuratoria Generalna, której celem jest m.in. rozstrzyganie sporów dotyczących prywatyzacji.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Allianz Polska: nadal dynamiczny rozwój
wtorek, 13 listopada 2007 10:38
W III kwartale 2007 roku przychody ze składek ubezpieczeniowych spółek Allianz Polska zwiększyły się o 18%, z 2,0 do 2,4 miliarda złotych (w porównaniu do III kw. 2007). Liczba klientów całej Grupy Allianz Polska wzrosła z 1,45 do 1,83 miliona osób, a aktywa pod zarządem osiągnęły poziom 6,4 miliarda złotych. Łączny zysk czterech spółek Allianz wyniósł 79 milionów złotych.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: ubezpieczyciele z zagranicy są wyjęci spod kurateli KNF
wtorek, 13 listopada 2007 10:34
{mosimage}Zwiększa się liczba towarzystw ubezpieczeniowych, których działalność naszym kraju jest uprawomocniona zasadą tzw. jednolitego paszportu. Jest jednak z nimi duży problem. W przypadku zastrzeżeń klienta do ich ofert lub usług, pojawia się kłopot z ustaleniem instytucji, do której należy złożyć skargę.

Jeżeli problem klienta jest związany choćby z wypłatą odszkodowania, ale od polskiego towarzystwa, pomocą służy mu kilka instytucji: choćby Rzecznik Ubezpieczonych czy też Komisja Nadzoru Finansowego. Złożenie skargi na polskiego ubezpieczyciela jest zadaniem stosunkowo prostym. Problem pojawia się w momencie, gdy skarga dotyczy ubezpieczyciela nie pochodzącego z naszego kraju. Dlaczego? Nie podlega on kontroli Komisji Nadzoru Finansowego ani też żadnej innej polskiej instytucji. Nie są one zobowiązane do występowania o licencję ubezpieczeniową do polskiego nadzoru ( w tym wypadku KNF ). Łukasz Dajnowicz, rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego, mówi, że firma zawiadamia swój nadzór, że chce działać w Polsce. Ten z kolei zawiadamia KNF. Komisja Nadzoru Finansowego musi w ciągu miesiąca poinformować za pośrednictwem nadzoru kraju pochodzenia ubezpieczyciela o warunkach prowadzenia działalności w Polsce. Dajnowicz dodaje, że procedura trwa około miesiąca. Polskie firmy nie mają takiego szczęścia. W ich przypadku cała procedura licencyjna na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej trwa kilka a nawet kilkanaście miesięcy.

Add a comment
Więcej…
 
HDI Asekuracja: nowy produkt ASSISTANCE PLUS
poniedziałek, 12 listopada 2007 12:06
ASSISTANCE PLUS to kolejny nowy produkt  HDI Asekuracja TU SA.

Add a comment
Więcej…
 
Aegon: 2,23 mld złotych przypisu składki po III kwartałach 2007 roku
poniedziałek, 12 listopada 2007 10:41
Po trzech kwartałach bieżącego roku przypis składki TUnŻ Aegon wyniósł 2,23 mld złotych. Wynik ten jest o 88 proc. lepszy w porównaniu z rezultatem osiągniętym przez towarzystwo w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 następna > ostatnia >>

Strona 1351 z 1414

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Aviva: Niewykluczone pożegnanie z Azją

Brytyjska Aviva rozważa opcje dla swojej działalności w Azji, w tym możliwość sprzedaży tego biznesu. Nowy dyrektor generalny Maurice Tulloch...


czytaj dalej

Munich Re: Niewiele dużych roszczeń w II kwartale

Niemiecki reasekurator Munich Re odnotował w II kwartale 2019 roku 36% wzrostu zysku netto, do czego przyczynił się niski poziom roszczeń z tytułu...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nie odkładajmy wdrożenia PPK

Gościem 79. odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji” zatytułowanego „Nie odkładajmy wdrożenia PPK” był Grzegorz Chłopek, prezes...


czytaj dalej

Ubea.pl: Lipcowe wzrosty składek

Lipiec przyniósł ciekawe zmiany dotyczące trzech kategorii rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook