feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Nationale-Nederlanden: Projekt edukacyjno-zawodowy „Uniwersytet Sukcesu”
czwartek, 25 kwietnia 2019 08:31

Wraz z początkiem wakacji wystartuje ogólnopolski projekt edukacyjno-zawodowy „Uniwersytet Sukcesu”, organizowany przez Fundację Digital University. Jego celem będzie wsparcie podopiecznych domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych w wejściu na rynek pracy. W pilotażu projektu 350 uczestniczek będzie miało szansę rozwijać swoje kompetencje w zakresie nowych technologii. Dla najbardziej zmotywowanych partnerzy projektu przewidzieli staże zawodowe. W projekt zaangażowały się największe firmy w Polsce, m.in. Nationale-Nederlanden.

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
czwartek, 25 kwietnia 2019 08:30

Ponawiamy prośbę o przekazywanie 1% podatku na rzecz Marka Śliperskiego, wieloletniego współpracownik „Gazety Ubezpieczeniowej” zmagającego się z ciężką, nieuleczalną chorobą, .

Add a comment
Więcej…
 
PKO Ubezpieczenia zaoferuje własne OC i AC
środa, 24 kwietnia 2019 08:51

Grupa PKO BP rozbudowuje swoją ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych. Po niedawnym wprowadzeniu do sprzedaży polis dostarczanych przez zewnętrznych partnerów, własne produkty ochronne dla kierowców zaproponuje ubezpieczeniowe ramię grupy, PKO Ubezpieczenia.

Polisy komunikacyjna pojawiły się w sprzedaży w PKO BP we wrześniu ubiegłego roku. W ofercie banku znalazły się OC z Zieloną Kartą, Autocasco, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz  assistance. Dostawcami poszczególnych produktów ochronnych były Benefia, Proama, InterRisk, Link 4, AXA i PKO Ubezpieczenia. Ten ostatni zyskał właśnie możliwość zaoferowania własnych polis OC i AC.

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Agent kontra OWU
środa, 24 kwietnia 2019 08:49

23 kwietnia ukazał się najnowszy, sześćdziesiąty trzeci odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Najnowsza odsłona programu poświęcona była postanowieniom ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU).

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Użytkowanie e-hulajnóg wymaga pilnego uregulowania
środa, 24 kwietnia 2019 08:48

Katarzyna Wojdyła, członek zarządu Link4, ocenia, że jeżeli ruch rowerowy wzrośnie, konieczne może się okazać wprowadzenie obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla rowerzystów. Dużo pilniejszym do uregulowania segmentem są jednak hulajnogi i rowery elektryczne.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: Trzecie urodziny assistance.tv
środa, 24 kwietnia 2019 08:47

Mondial Assistance trzy lata temu uruchomił stronę internetową assistance.tv. Serwis jest skierowany do pracowników banków, ubezpieczycieli, brokerów ubezpieczeniowych oraz agentów, którzy znajdą w nim m.in. materiały wideo oraz teksty o rynku ubezpieczeń, usługach assistance, produktach i relacje z wielu wydarzeń branżowych.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: Laur dla najlepszego cyfrowego ubezpieczyciela
środa, 24 kwietnia 2019 08:46

Decyzją kapituły Konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń Link4 został nagrodzony tytułem Najlepszego Cyfrowego Ubezpieczyciela 2018.

Add a comment

Więcej…
 
rankomat.pl: Przewóz bagażu samolotem
środa, 24 kwietnia 2019 08:45

Niektóre linie lotnicze pozwalają na bezpłatny przewóz jedynie małego plecaka, torby damskiej czy pokrowca na laptopa. W innych istnieje możliwość przewozu dużego bagażu rejestrowanego. Eksperci rankomat.pl sprawdzili, jakie są limity rozmiaru i wagi bagażu u różnych przewoźników.

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
środa, 24 kwietnia 2019 08:39

Ponawiamy prośbę o przekazywanie 1% podatku na rzecz Marka Śliperskiego, wieloletniego współpracownik „Gazety Ubezpieczeniowej” zmagającego się z ciężką, nieuleczalną chorobą, .

Add a comment
Więcej…
 
KNF: Ubezpieczyciele mają co poprawiać
wtorek, 23 kwietnia 2019 08:41

Kilka dni nawałnic w sierpniu 2017 roku kosztowało ubezpieczycieli blisko pół miliarda złotych. Z kolei ubiegłoroczne kontrole z zakładach ubezpieczeń wykazały szereg nieprawidłowości – wynika z opublikowanego przez KNF „Sprawozdania z działalności Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego oraz Komisji Nadzoru Finansowego w 2018 roku”.

W ramach działań nadzorczych podejmowanych przez KNF w 2018 roku nadzór opracował raport poświęcony reasekuracji krajowych zakładów ubezpieczeń, w tym reasekuracji zdarzeń katastroficznych. W raporcie skupiono się głównie na reasekuracji biernej, ponieważ krajowi ubezpieczyciele nie prowadzą reasekuracji czynnej w istotnym zakresie. Natomiast bierna to dla wielu towarzystw istotny obszar działalności, a jak pokazują wyniki testów warunków skrajnych stanowi ona podstawową technikę ograniczania ryzyka, w szczególności ryzyka katastroficznego.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 1385

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Global Market Index: Ceny ubezpieczeń wciąż rosną

Marsh opublikował wyniki cyklicznego raportu Global Market Index, zawierającego informacje na temat kluczowych trendów rynkowych obserwowanych w...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Brokerzy i PPK

21 maja ukazał się sześćdziesiąty czwarty odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gośćmi programu byli Robert Zapotoczny, prezes, oraz Dariusz...


czytaj dalej

Lubelskie: Atak żywiołu. PZU już likwiduje szkody

21 maja przed południem przez gminę Wojciechów (województwo lubelskie) przeszła trąba powietrzna, która wyrządziła poważne szkody. PZU, który był...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook