feed-image -

Rynek Ubezpieczeń
Polska: Wstępny bilans orkanu Fryderyka
poniedziałek, 22 stycznia 2018 09:47

W związku z orkanem Fryderyka, który 18 i 19 stycznia przechodził nad Polską, najbardziej ucierpieli mieszkańcy województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i śląskiego. W żadnym nie było ofiar śmiertelnych, dwie osoby zostały ranne. W kulminacyjnym momencie prawie 55 tys. odbiorców nie miało prądu. Na razie nie wiadomo, jaka była skala strat ubezpieczonych, choć PZU poinformował o wyższej niż zwykle liczbie zgłoszeń.

Add a comment

Więcej…
 
CUK Ubezpieczenia: Laur za obsługę klienta
poniedziałek, 22 stycznia 2018 09:46

Multiagencja CUK Ubezpieczenia otrzymała tytuł Firmy Przyjaznej Klientowi, przyznawany za osiągnięcie odpowiedniego poziomu obsługi i zadowolenia klienta.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Polisy turystyczne popularne w czasie ferii
poniedziałek, 22 stycznia 2018 09:45

Podczas ferii zimowych sprzedaje się nawet 2,5-krotnie więcej ubezpieczeń turystycznych niż latem – wynika z danych AXA Ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Dystrybucja: Banki też chcą opóźnienia stosowania IDD
poniedziałek, 22 stycznia 2018 09:42

Nie tylko rząd i środowiska brokerskie, ale także banki chcą opóźnienia stosowania wymogów dyrektywy IDD, której postanowienia wprowadza ustawa o dystrybucji ubezpieczeń – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Wzrost aktywności oszustów
poniedziałek, 22 stycznia 2018 09:42

Ubezpieczyciele zauważają wzrost liczby wyłudzeń odszkodowań. Na przestępczym procederze zakłady tracą miliony złotych – podał tvn24bis.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Aviva chce przejmować. Także w Polsce
poniedziałek, 22 stycznia 2018 09:39

Podczas przedświątecznego spotkania prezes Avivy Mark Wilson przekazał menadżerom ubezpieczyciela z 15 państw, żeby poszukali potencjalnych celów akwizycyjnych, na które można byłoby wydać zgromadzony kapitał – podał „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Polska: Atak orkanu Fryderyka
piątek, 19 stycznia 2018 09:56

18 stycznia nad Polskę nadciągnął orkan Fryderyka. Żywioł wyrządził sporo zniszczeń, ale są one dość szybko usuwane. Silne wiatry będą występować do południa w dniu 19 stycznia.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Wysoka jakość polskich D&O
piątek, 19 stycznia 2018 09:55

Według szacunków ekspertów rynek ubezpieczeń D&O (Directors and Officers Liability Insurance) rośnie w Polsce w tempie nawet 10% rocznie. Na plus polskich polis przemawia bogaty zakres ochrony, często szerszy niż w umowach oferowanych przez ubezpieczycieli z Europy Zachodniej. W powiązaniu z wciąż niewielką liczbą firm posiadających D&O oznacza to wielki potencjał rozwojowy polskiego rynku.

Add a comment

Więcej…
 
Konferencja „IT w ubezpieczeniach GigaCon 2018”
piątek, 19 stycznia 2018 09:54

27 lutego w Warszawie odbędzie się XVII edycja konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego „IT w ubezpieczeniach GigaCon 2018”. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
GUS: Zakłady przodują w innowacjach
piątek, 19 stycznia 2018 09:49

W latach 2014-2016 w porównaniu do lat 2013-2015 w sektorze przedsiębiorstw usługowych odnotowano wzrost udziału przedsiębiorstw aktywnych innowacyjnie o 3,9 p.p. do 14,5%. Sektorowym liderem w tej kategorii jest dział „Ubezpieczenia, reasekuracja i fundusze emerytalne” – wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego (GUS).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 1181

Pramerica Życie: Borys Kowalski nowym członkiem zarządu

Rada nadzorcza Pramerica Życie powołała w skład zarządu Borysa Kowalskiego. Nowy członek władz towarzystwa będzie odpowiedzialny za Pion...


czytaj dalej

Marsh: Pięć rynków pod nadzorem Artura Grześkowiaka

Grupa Marsh utworzyła w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej nowy subregion Północny, z polską spółką na czele. Artur Grześkowiak,...


czytaj dalej

KE: Jest projekt zmian w IDD

Na stronie internetowej Komisji Europejskiej opublikowano projekt dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniający dyrektywę (UE) 2016/97...


czytaj dalej

Clyde & Co.: Ubezpieczenia parametryczne lekarstwem na lukę w ochronie

Ubezpieczenia parametryczne mogą odegrać istotną rolę w wypełnianiu luki w ochronie ubezpieczeniowej, która jest problemem nagminnym zarówno w...


czytaj dalej

Polska: Wstępny bilans orkanu Fryderyka

W związku z orkanem Fryderyka, który 18 i 19 stycznia przechodził nad Polską, najbardziej ucierpieli mieszkańcy województw: wielkopolskiego,...


czytaj dalej

CUK Ubezpieczenia: Laur za obsługę klienta

Multiagencja CUK Ubezpieczenia otrzymała tytuł Firmy Przyjaznej Klientowi, przyznawany za osiągnięcie odpowiedniego poziomu obsługi i zadowolenia...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy