feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Rynek ubezpieczeń: „Komunikacja” na bardzo dużym plusie
czwartek, 21 marca 2019 09:59

Mimo wyraźnej obniżki tempa wzrostu przypisu składki w OC posiadaczy pojazdów lądowych, rentowność techniczna w segmencie komunikacyjnym uległa bardzo wyraźnej poprawie. To w głównej mierze efekt świetnego wyniku technicznego w autocasco, choć także grupa 10 pod tym względem wypadła lepiej niż w poprzednim roku.

Z opublikowanego 20 marca raportu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) p.t. „Biuletyn Kwartalny. Rynek ubezpieczeń 4/2018” wynika, że ubiegłoroczny wynik techniczny (WT) w ubezpieczeniach komunikacyjnych (OC+AC)* uplasował się na poziomie 1261,62 mld zł. Był to rezultat o 55,37% wyższy od uzyskanego w 2017 r. (812,03 mln zł). W gr. 10 działu II (OC) WT wyniósł 459,25 mln zł, wobec 382,65 mln zł w roku poprzednim, co oznacza wzrost o 20,2% r/r. Z kolei w autocasco (gr. 3) rentowność techniczna osiągnęła poziom 802,37 mln zł. Rok wcześniej wyniosła zaś 429,38 mln zł (+86,87% r/r).

Add a comment

Więcej…
 
Warta: Testy sztucznej inteligencji przy przyjmowaniu zgłoszeń szkód
czwartek, 21 marca 2019 09:58

Warta rozpoczęła testy z klientami dotyczące przyjęcia szkód przy pomocy sztucznej inteligencji. Celem wdrożenia nowego rozwiązania jest między innymi skrócenie czasu potrzebnego na zgłoszenie szkody za pomocą infolinii.

Add a comment

Więcej…
 
Grupa Europa: Nowe narzędzia wspierające likwidację szkód
czwartek, 21 marca 2019 09:57

Grupa Europa wdrożyła dwa rozwiązania, które umożliwiają klientom likwidacje szkód za pomocą telefonów komórkowych. Są to aplikacja mobilna dla zdarzeń komunikacyjnych oraz system „Foto Inspektor” dla szkód z pozostałych typów ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
PZU sponsorem tytularnym Maratonu Warszawskiego
czwartek, 21 marca 2019 09:56

PZU ponownie wesprze Fundację „Maraton Warszawski” i zaangażuje się jako sponsor tytularny w organizację imprezy. 29 września ulicami Warszawy pobiegną tysiące uczestników 41. PZU Maratonu Warszawskiego.

Add a comment

Więcej…
 
Unum Życie pokazało młodzieży pracę ubezpieczyciela
czwartek, 21 marca 2019 09:55

Unum Życie wzięło udział w 16. edycji Dnia Przedsiębiorczości organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. 20 marca uczniowie szkół średnich odwiedzili centralę firmy oraz jej oddziały, by zgłębić wiedzę na temat działania branży asekuracyjnej oraz poznać pracę w towarzystwie ubezpieczeniowym.

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
czwartek, 21 marca 2019 09:49

Ponawiamy prośbę o przekazywanie 1% podatku na rzecz Marka Śliperskiego, wieloletniego współpracownik „Gazety Ubezpieczeniowej” zmagającego się z ciężką, nieuleczalną chorobą, .

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Użytkownicy e-pojazdów powinni zabezpieczyć się polisą
czwartek, 21 marca 2019 09:49

Skutery, hulajnogi czy segwaye są zagrożeniem dla innych uczestników ruchu, dlatego ich użytkownicy powinni zadbać o ubezpieczenia na wypadek szkody – radzi „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Depresja „życiówki” obniżyła wynik całego sektora
środa, 20 marca 2019 09:44

Po raz pierwszy od 2015 r. roczna wartość rynku ubezpieczeń mierzona przypisem składki była niższa od odnotowanej dwanaście miesięcy wcześniej. To efekt pogłębiającej się depresji w ubezpieczeniach na życie, spowodowanej głównie gigantycznymi spadkami w segmencie polis z UFK. Strat „życiówki” nie był w stanie zrekompensować sektor non life, w którym mocno wyhamowało tempo wzrostu sprzedaży obowiązkowych polis komunikacyjnych.

Z danych zebranych przez Polską Izbę Ubezpieczeń (PIU) wynika, że w 2018 roku polscy ubezpieczyciele zebrali łącznie 62 169,79 mln zł składek brutto. Rezultat ten był o 0,27% niższy od odnotowanego w 2017 r. (62 338,74 mln zł). W 2018 r. zakłady ubezpieczeń wypłaciły prawie 42 mld zł odszkodowań i świadczeń. Należny od towarzystw roczny podatek dochodowy wyniósł 1,3 mld zł, a podatek od aktywów – ok. 720 mln zł.

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Gdzie się podziali twoi klienci?
środa, 20 marca 2019 09:42

Gościem najnowszego, 58. odcinka podcastu „Rozmowy bez Asekuracji” był Adam Kubicki, trener i autor książki „Bądź liderem, albo odejdź”. Podczas programu mający 24 lata praktyki w branży ubezpieczeniowej ekspert mówił o wyznaczaniu celów i strategii poszukiwania klientów w ubezpieczeniach.

Add a comment
Więcej…
 
Sotrender: Nationale-Nederlanden ma najbardziej angażujący fanpage
środa, 20 marca 2019 09:41

Z najnowszej odsłony raportu „Facebook Trends” autorstwa firmy Sotrender wynika, że w lutym najbardziej angażującą ubezpieczeniową stroną na Facebooku z największą liczbą aktywnych użytkowników był fanpage Nationale-Nederlanden.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 1360

Aviva PTE: Maciej Karasiński nowym prezesem

Maciej Karasiński od kwietnia obejmie funkcję prezesa Aviva PTE. Jego nominacja jest efektem złożenia rezygnacji (ze skutkiem od końca marca)...


czytaj dalej

Gothaer TU: Marek Gołębiewski nowym członkiem zarządu

11 marca rada nadzorcza Gothaer TU zdecydowała o przedłużeniu kadencji dotychczasowego zarządu spółki na kolejnych pięć lat i poszerzeniu jego...


czytaj dalej

Luksemburg stanie się przystanią dla 50 firm po brexicie

Około 50 firm zarządzania aktywami, ubezpieczycieli i innych firm finansowych wybrało Wielkie Księstwo Luksemburg na swoją siedzibę w Unii...


czytaj dalej

Brexit: Ubezpieczyciele przygotowani na każdy scenariusz

Podczas gdy w parlamencie brytyjskim trwa spór o sposób wyjścia z sytuacji, agencja ratingowa AM Best uważa, że ubezpieczyciele z siedzibą w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: „Komunikacja” na bardzo dużym plusie

Mimo wyraźnej obniżki tempa wzrostu przypisu składki w OC posiadaczy pojazdów lądowych, rentowność techniczna w segmencie komunikacyjnym uległa...


czytaj dalej

Warta: Testy sztucznej inteligencji przy przyjmowaniu zgłoszeń szkód

Warta rozpoczęła testy z klientami dotyczące przyjęcia szkód przy pomocy sztucznej inteligencji. Celem wdrożenia nowego rozwiązania jest między...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook