feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Rynek ubezpieczeń: Punkta zamiast mfind
poniedziałek, 16 września 2019 09:07

Rewolucja w mfind. Firma przekształci swój biznes ubezpieczeniowy z porównywarki w internetową multiagencję z ofertą dostępną w trzech kanałach: online, przez telefon i, w przyszłości, stacjonarnie. Multiagencja będzie działać pod marką Punkta. Spółka skieruje swoje usługi przede wszystkim do mieszkańców mniejszych miejscowości.

- Zmianą marki chcemy jasno zakomunikować zmianę naszego pozycjonowania. Jesteśmy internetowym punktem agencyjnym, w którym klient może zebrać informację o ofercie rynkowej towarzystw, dokonać wyboru na podstawie obiektywnych kryteriów i kupić wybraną polisę. Obecny klient jest coraz częściej online i offline jednocześnie. Poszukuje argumentów do większości decyzji zakupowych, w tym dotyczących ubezpieczeń, zarówno cyfrowo, jak i w realnym świecie. Cały proces powinien być prosty i wygodny, gwarantujący oszczędność czasu. Taki model zachowań klientów ubezpieczeniowych zdecydowanie sprzyja internetowym multiagencjom, a my dokładnie takie potrzeby konsumenta realizujemy  – mówi Sławomir Bilik, CEO mfind, właściciela marki Punkta.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Detronizacja polis z UFK
poniedziałek, 16 września 2019 09:06

Uważna lektura opublikowanego niedawno raportu Analiz Online na temat sektora ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych w pierwszej połowie obecnego roku uprawniała do sformułowania prognozy o kolejnym spadku wartości rynku życiowego. Od wielu lat bowiem filarem sprzedaży działu I są polisy z UFK. I o ile prognoza okazała się być trafna, to określenie dotyczące „uefek” przestało być aktualne.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Barometr cenowy OC bez zmian
poniedziałek, 16 września 2019 09:04

Z barometru cenowego Ubea.pl, sporządzonego na postawie kalkulacji wykonanych w sierpniu przez klientów porównywarki, wynika, że w ubiegłym miesiącu średnia składka OC w analizowanej grupie ubezpieczycieli pozostała na niezmienionym poziomie.

Add a comment

Więcej…
 
Votum: Szkody osobowe najbardziej dochodowym elementem działalności
poniedziałek, 16 września 2019 09:04

13 września podczas czatu inwestorskiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) Bartłomiej Krupa, prezes zarządu Votum, ujawnił garść szczegółów na temat osiągnięć spółki w I połowie roku oraz jej planów dotyczących przyszłości.

Add a comment

Więcej…
 
MetLife: Indywidualna ochrona NNW dla dziecka
poniedziałek, 16 września 2019 09:02

MetLife zauważa, że coraz częściej rodzice dzieci w wieku szkolnym wybierają dla nich indywidualne NNW. Jako przykład zakład podaje oferowane przez siebie ubezpieczenie „Bezpieczne Dziecko”.

Add a comment

Więcej…
 
Sollers Consulting: Branża musi radykalnie zmienić kanały kontaktu i dystrybucji
poniedziałek, 16 września 2019 09:02

Zdaniem ekspertów Sollers Consulting, branża ubezpieczeniowa musi radykalnie zmienić dotychczasowe kanały kontaktu oraz dystrybucji, żeby utrzymać konkurencyjność. Przystosowując się do cyfrowych zmian, zakłady muszą też zdecydować, za którymi trendami podążyć.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: PZU będzie nadal współpracować z agencjami reklamowymi
poniedziałek, 16 września 2019 08:58

Adam Burak, dyrektor wykonawczy ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen, uważa, że główną przewagą konkurencyjną domu mediowego tworzonego wspólnie z Grupą PZU na bazie spółki Sigma Bis będzie duże doświadczenie jej ekspertów i wysoki potencjał negocjacyjny – informują Wirtualne Media.

Add a comment

Więcej…
 
Grupa Europa: Najemcy bez ochrony
czwartek, 12 września 2019 22:02

Co czwarty respondent najmujący mieszkanie przyznaje, że przynajmniej raz coś w nim uszkodził. Mimo to tylko co dziesiąty kupuje ubezpieczenie, które chroni go przed finansowymi skutkami takiego zdarzenia – wynika z raportu z badania „Ubezpieczenia dla lokatorów”, przygotowanego na zlecenie Europy Ubezpieczenia przez agencję badawczą SW Research.

Add a comment

Więcej…
 
MEN: NNW dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolne
czwartek, 12 września 2019 22:00

W związku z niedawnym rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020 Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) przygotowało zestawienie informacji dotyczących bezpieczeństwa w szkole – m.in. na temat ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – dla rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów szkół.

Add a comment

Więcej…
 
Inter Polska: Praktyka zawodowa fizjoterapeuty i podmiot medyczny a OC
czwartek, 12 września 2019 22:00

Do 31 października 2019 roku fizjoterapeuci chcący wykonywać swój zawód w ramach działalności gospodarczej mają czas na wybór odpowiedniej dla siebie formy prawnej praktyki zawodowej bądź podmiotu leczniczego. Jedna z głównych różnic pomiędzy obiema formami dotyczy ubezpieczenia dla fizjoterapeuty.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 1424

VIG: Franz Fuchs zostanie zastępcą dyrektora generalnego

1 października Franz Fuchs, dyrektor generalny Vienna Insurance Group Polska, obejmie stanowisko zastępcy dyrektora generalnego całej grupy. W ten...


czytaj dalej

Concordia Polska TUW: Rajmund Rusiecki nowym członkiem zarządu

Nowym członkiem zarządu Concordia Polska TUW został Rajmund Rusiecki. Po tej nominacji menadżer zasiada w zarządach obu towarzystw Concordii...


czytaj dalej

Wielka Brytania: Różnice cen w porównywarkach zagadką dla klientów

Rynek porównywarek nie przestaje wywierać ogromnego wpływu na brytyjski sektor ubezpieczeń indywidualnych. W 2018 roku tym kanałem sprzedaży...


czytaj dalej

Chiny: Inwestycje ubezpieczycieli ograniczone

Chiński nadzór ubezpieczeniowy i bankowy ograniczył wielkość inwestycji firm ubezpieczeniowych w ich udziałowców, co ma ograniczyć ryzyko związane...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Punkta zamiast mfind

Rewolucja w mfind. Firma przekształci swój biznes ubezpieczeniowy z porównywarki w internetową multiagencję z ofertą dostępną w trzech kanałach:...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Detronizacja polis z UFK

Uważna lektura opublikowanego niedawno raportu Analiz Online na temat sektora ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych w pierwszej połowie obecnego...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook