feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Ubea.pl: Niski poziom sierpniowego barometru
piątek, 21 września 2018 08:32

Z barometru cenowego Ubea.pl, sporządzonego na postawie wszystkich kalkulacji wykonanych w sierpniu przez klientów porównywarki wynika, że w ubiegłym miesiącu średnia składka OC w analizowanej grupie ubezpieczycieli wzrosła w stosunku do przeciętnej z lipca.

Add a comment

Więcej…
 
Effie Awards 2018: Silna reprezentacja ubezpieczeń
piątek, 21 września 2018 08:30

Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR ogłosiło pierwsze nominacje do tegorocznej edycji konkursu Effie Awards Poland. Na liście nominowanych znalazły się cztery kampanie reklamujące usługi bądź inicjatywy ubezpieczycieli.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Przedsiębiorców stać na polisy OP, ale ich nie kupują
piątek, 21 września 2018 08:20

Polscy przedsiębiorcy widzą potrzebę korzystania z usług prawnika i są gotowi za nie płacić składkę miesięczną, jednak ubezpieczenia ochrony prawnej (OP) nie cieszą się ich zainteresowaniem – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Santander Aviva: Rodzinne wzorce motywacją do zakupu polisy
czwartek, 20 września 2018 08:36

Z badania przeprowadzonego przez Santander Aviva we współpracy z SW Research Agencją Badań Rynku i Opinii wynika, że wzory zachowań ukształtowane w rodzinie mają coraz większy wpływ na decyzje dotyczące ubezpieczenia mieszkania. Jako powód nabycia polisy wskazywane są częściej niż konieczność zabezpieczenia kredytu hipotecznego czy skorzystanie z atrakcyjnej oferty ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
Unilink: Podejście turystów do ubezpieczeń na wyjazd
czwartek, 20 września 2018 08:35

Z sondy na temat ubezpieczeń turystycznych w minionym sezonie wakacyjnym, przeprowadzonej w placówkach multiagencji Unilink, wynika, że polscy turyści nadal zbyt rzadko ubezpieczają się na wyjazdy. Jednak gdy już decydują się na zakupu polisy turystycznej, to nie oszczędzają na składce.

Add a comment

Więcej…
 
rankomat.pl: Odszkodowanie za utracony lub zniszczony bagaż
czwartek, 20 września 2018 08:31

Każdego roku na lotniskach ginie około 40 mln szt. bagaży. Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu podróżny może otrzymać odszkodowanie pokrywające straty, do wysokości wybranej sumy gwarantowanej. Ochronie podlega jednak wyłącznie bagaż odpowiednio zabezpieczony przez właściciela.

Add a comment

Więcej…
 
SPROSTOWANIE
czwartek, 20 września 2018 08:08

W związku z opublikowaniem w dniu 17 września 2018r. na portalu internetowym www.gu.com.pl artykułu pt. „NRA chce nowego projektu regulacji odszkodowawców”, podpisanego przez autora posługującego się skrótem „AM”, wskazujemy, że zawiera on nieprawdziwą informację w postaci stwierdzenia, że projekt ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych jest inspirowany przez naszą Spółkę. Wskazana publikacja, powołując się na opinię adwokat dr Magdaleny Matusiak-Frącczak o projekcie ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, powtarzała jej całkowicie nieprawdziwe twierdzenia na temat rzekomego wpływu naszej firmy na zainicjowanie prac legislacyjnych w przedmiocie uregulowania rynku odszkodowawczego. W treści publikacji przytoczono również błędną informację, zaczerpniętą z treści wskazanej opinii, a odnoszącą się do prospektu emisyjnego Spółki Votum S.A., gdzie wskazano, że w jego treści nie znalazła się informacja, że dochodzenie roszczeń odszkodowawczych w państwach Europy Zachodniej oraz USA jest działalnością regulowaną i dostępną wyłącznie dla odpowiedników polskich zawodów: adwokata i radcy prawnego. Należy wskazać, że w treści prospektu emisyjnego Spółka opisała wybrane rynki doradztwa odszkodowawczego w krajach Europy Zachodniej, wskazując także na fakt ich uregulowania i objęcia nadzorem. Jednocześnie nie jest prawdą, powołane w treści przytoczonej przez portal opinii, że we wskazanych krajach usługi dochodzenia roszczeń odszkodowawczych są zastrzeżone wyłącznie dla właściwych odpowiedników polskich zawodów adwokata lub radcy prawnego, czego przykładem jest chociażby Wielka Brytania, stąd też umieszczenie takiej tezy, oczywiście nieprawdziwej, w prospekcie emisyjnym Spółki mogłoby być uznane za co najmniej nierzetelne. Za takie Spółka uznaje również powołaną w treści publikacji, w ślad za opinią adwokat dr Magdaleny Matusiak-Frącczak, wątpliwość związaną z wykorzystaniem w procesie stanowienia prawa wyłącznie materiałów naszej Spółki. Wobec zestawienia powyższych wątpliwości z powołaniem regulacji prawnych z ustawy o działalności lobbingowej, Votum S.A. stanowczo zaprzecza jakoby kiedykolwiek z własnej inicjatywy lub inicjatywy Senatu RP przekazywała tej izbie parlamentu jakiekolwiek materiały dotyczące Spółki związane z zainicjowaniem procesu legislacyjnego w przedmiocie rynku doradców odszkodowawczych. Wyłącznym przejawem naszej aktywności w tym obszarze jest udział w pracach legislacyjnych za pośrednictwem izby gospodarczej, której nasza Spółka jest członkiem–założycielem, tj. Polskiej Izby Doradców i Pośredników Odszkodowawczych.

Zarząd Votum S.A.

Add a comment
 
Rynek ubezpieczeń: Sektor majątkowy rośnie, życiowy – dołuje
środa, 19 września 2018 08:46

Wartość rynku życiowego nadal spada pomimo dalszego wzrostu przychodów z ubezpieczeń na życie i wypadkowych. Z kolei na rynku majątkowym widoczna jest stabilizacja cen komunikacyjnych polis OC – takie wnioski płyną z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU), podsumowującego wyniki uzyskane przez rynek w I półroczu 2018 roku.

Z danych zebranych przez PIU wynika, że w pierwszej połowie obecnego roku ubezpieczyciele zebrali 32,1 mld zł składek, o 1,7% więcej niż rok wcześniej, i wypłacili poszkodowanym i klientom odszkodowania i świadczenia na kwotę 20,7 mld zł (+5% r/r). Do państwowej kasy trafiło ponad 600 mln zł z tytułu podatku dochodowego zapłaconego przez towarzystwa. PIU przypomniała również, że 70 mld zł aktywów ubezpieczycieli stanowią środki wspierające gospodarkę i finanse publiczne poprzez krajowe obligacje i inne papiery o stałej kwocie dochodu, a 17,2 mld zł to środki zainwestowane długoterminowo w akcje spółek z GPW i inne papiery o zmiennej kwocie dochodu.

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Których odcinków słuchano najchętniej?
środa, 19 września 2018 08:46

Spośród odcinków podcastu „Rozmowy bez Asekuracji” wyemitowanych podczas trzech wakacyjnych miesięcy (czerwiec, lipiec, sierpień) największą popularnością cieszyły się odsłony poświęcone takim tematom, jak technologiczne wsparcie agenta ubezpieczeniowego, szybka ścieżka sprzedaży ubezpieczenia mieszkaniowego oraz zakresowa porównywarka ubezpieczeń. Największą słuchalność we wrześniu może z kolei osiągnąć najnowsza rozmowa, której tematem są ubezpieczenia grupowe.

Add a comment
Więcej…
 
Inter Polska: Najważniejsze pojęcia z polisy
środa, 19 września 2018 08:37

Z badań wynika, że przy zawieraniu ubezpieczenia klienci wciąż nie poświęcają należytej uwagi podpisywanym dokumentom. Dlatego Inter Polska radzi im, aby zapoznali się z kluczowymi pojęciami, które definiują polisę i jej zakres ochrony.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 1285

Vienna Life: Witold Czechowski członkiem zarządu ds. ryzyka

18 września Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Witolda Czechowskiego na stanowisko członka zarządu Vienna...


czytaj dalej

Saltus TUW: Robert Łoś zatwierdzony na stanowisku prezesa

18 września Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Roberta Łosia na stanowisko prezesa zarządu Saltus...


czytaj dalej

Australia: Klienci Allianz wprowadzeni w błąd

Australijski oddział niemieckiego ubezpieczyciela Allianz SE wprowadzał w błąd przy sprzedaży ubezpieczenia podróżnego, obiecując nieograniczoną...


czytaj dalej

Niemcy: Sabotaż cyfrowy w firmach produkcyjnych

2/3 niemieckich przedsiębiorstw produkcyjnych było obiektem ataków cyberprzestępców, które kosztowały przemysł największej gospodarki europejskiej...


czytaj dalej

Ubea.pl: Niski poziom sierpniowego barometru

Z barometru cenowego Ubea.pl, sporządzonego na postawie wszystkich kalkulacji wykonanych w sierpniu przez klientów porównywarki wynika, że w...


czytaj dalej

Effie Awards 2018: Silna reprezentacja ubezpieczeń

Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR ogłosiło pierwsze nominacje do tegorocznej edycji konkursu Effie Awards Poland. Na liście...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook