feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: Jak przekonać klientów
poniedziałek, 23 października 2017 08:35

Car sharing nie jest nową usługą (jej początków należy szukać przed niemal półwieczem), ale dopiero od kilku lat znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju. W Polsce trwa ona jeszcze krócej, choć specjaliści z rynku motoryzacyjnego mówią o ogromnym potencjale tej formy wynajmu aut. I kto wie, czy to nie ubezpieczyciele będą jednymi z tych, którzy przyczynią się do jego uwolnienia.

Jedną z najczęstszych „kości niezgody” w likwidacji szkód z OC ppm. są praktyki w zakresie refundacji pojazdu zastępczego z OC ppm. Wchodzący na rynek ubezpieczeń car sharing (jako pierwsza wprowadziła go Ergo Hestia, a do uruchomienia podobnego rozwiązania szykuje się AXA) może przyczynić się do znaczącego ograniczenia liczby konfliktów w tym obszarze relacji zakładów z klientami, a przy okazji ograniczyć koszty tych pierwszych. Trudno jednak przewidzieć, czy usługa podbije serca ubezpieczonych. Dla nich najważniejsza może być bowiem wygoda, jaką zapewnia im stale dostępny pojazd.

Add a comment

Więcej…
 
Link4: Czujnik dymu do polisy mieszkaniowej
poniedziałek, 23 października 2017 08:35

W ramach specjalnej oferty ubezpieczenia Dom Link4 przekaże czujnik dymu Orno or-dc-609. Otrzyma go każdy nowy klient, który nabędzie polisę ze składką wynoszącą co najmniej 210 zł.

Add a comment

Więcej…
 
GUS: Większy optymizm finansów i ubezpieczeń
poniedziałek, 23 października 2017 08:33

W październiku dyrektorzy przedsiębiorstw z większości badanych obszarów działalności zgłaszają korzystne oceny koniunktury, zbliżone do prezentowanych przed miesiącem. Najbardziej optymistyczne oceny zgłaszają podmioty z sekcji finanse i ubezpieczenia – podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Add a comment

Więcej…
 
Reso Europa Service: 12 lat działalności
poniedziałek, 23 października 2017 08:30

20 października minęło 12 lat od rejestracji Reso Europa Service. W 2009 r. firma rozpoczęła ścisłą współpracę z łotewskim zakładem ubezpieczeń Balcia Insurance SE, na początku jako przedstawiciel zakładu, a następnie jako partner generalny w Polsce.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Lekki spadek wrześniowego barometru cen OC
poniedziałek, 23 października 2017 08:30

Z danych porównywarki Ubea.pl wynika, że we wrześniu doszło do niewielkiego spadku m/m przeciętnej składki za komunikacyjne ubezpieczenie OC.

Add a comment

Więcej…
 
Colonnade: Pierwszy kwartał działalności w Polsce
piątek, 20 października 2017 08:42

Polski oddział Colonnade Insurance dokonał podsumowania pierwszych trzech miesięcy funkcjonowania pod nową marką.

Add a comment

Więcej…
 
Gothaer TU: Ubezpieczenie i odpowiedzialność za uszkodzenia nagrobka
piątek, 20 października 2017 08:40

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych eksperci podpowiadają, jak ubezpieczyć nagrobek, oraz tłumaczą, kiedy za szkody odpowiada zarządca cmentarza i w jaki sposób zgłosić szkodę.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Ubezpieczenie adwokata chroni jego klienta
piątek, 20 października 2017 08:40

Polska Izba Ubezpieczeń przypomina, że radca prawny czy adwokat podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu OC z tytułu wykonywania czynności zawodowych.

Add a comment

Więcej…
 
Problem z krótkoterminowymi polisami OC
piątek, 20 października 2017 08:35

Mocno szkodowi kierowcy z pomocą nieuczciwych agentów unikają płacenia wysokich składek, wykupując polisy krótkoterminowe, dostępne dla komisów – twierdzi „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Najmniejsze firmy na celowniku Europy
piątek, 20 października 2017 08:35

TU Europa uruchamia dystrybucję produktów ochronnych skierowanych do najmniejszych firm – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 1143

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

Aon: Badanie EMEA Cyber Risk Transfer Report 2017

Organizacje dostrzegają rosnącą wartość technologii i danych w stosunku do wartości aktywów materialnych, ale jednocześnie wydają czterokrotnie...


czytaj dalej

AXA: Chętni na zarządzanie aktywami odprawieni

AXA zgłosiło się wielu graczy zainteresowanych jej spółką zarządzania aktywami, jednak okazuje się, że dla ubezpieczyciela nadal ma ona znaczenie...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Jak przekonać klientów

Car sharing nie jest nową usługą (jej początków należy szukać przed niemal półwieczem), ale dopiero od kilku lat znajduje się w fazie dynamicznego...


czytaj dalej

Link4: Czujnik dymu do polisy mieszkaniowej

W ramach specjalnej oferty ubezpieczenia Dom Link4 przekaże czujnik dymu Orno or-dc-609. Otrzyma go każdy nowy klient, który nabędzie polisę ze...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy