feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Polisa turystyczna w bankomacie Euronetu
czwartek, 17 sierpnia 2017 09:00

Od kilku miesięcy podróżni mogą kupić w trybie last-minute ubezpieczenie podróżne Link4, korzystając ze specjalnego polisomatu na lotnisku w Modlinie niedaleko Warszawy. Teraz będą mogli nabyć polisę TU Europa w wybranych bankomatach sieci Euronet na lotniskach, dworcach kolejowych i przejściach granicznych. Takich punktów ma być 6 tysięcy w całym kraju.

Wspólny projekt Euronetu i TU Europa to przejaw coraz większego zainteresowania ubezpieczycieli alternatywnymi kanałami dystrybucji (pisaliśmy niedawno o współpracy TU UNIQA z aplikacją SkyCash, polegającej na dosprzedaży produktu NNW na czas podróży pociągiem lub autobusem). Tego typu przedsięwzięcia rokują powodzenie wtedy, gdy konstrukcja produktu jest prosta, ścieżka sprzedaży krótka, a miejsce sprzedaży sensownie powiązane z produktem.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy: Jak uzyskać pełną wypłatę za mienie zniszczone przez wichury?
czwartek, 17 sierpnia 2017 08:59

Żywioły szalejące w ostatnim czasie nad Polską zniszczyły wiele zabudowań. Rzecznik Finansowy przypomina podstawowe problemy, z jakimi spotykają się klienci ubezpieczycieli przy likwidacji tego typu szkód.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia: Milionowe straty w uprawach i budynkach
czwartek, 17 sierpnia 2017 08:57

Pierwsze szacunki dotyczące szkód po nawałnicach 11-12 sierpnia podaje również Concordia Ubezpieczenia, ubezpieczyciel specjalizujący się w ochronie rolników (uprawy, majątek, życie).

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Już ponad 22 tys. zgłoszonych szkód po nawałnicach
czwartek, 17 sierpnia 2017 08:57

Ponad 22 tysiące szkód zgłosili dotychczas do PZU poszkodowani klienci po ostatnich nawałnicach. Firma szacuje, że liczba szkód przekroczy znacznie 30 tysięcy. Ubezpieczyciel wysłał cztery mobilne biura PZU Pomoc do miejscowości dotkniętych nawałnicami. Często są to miejsca trudno dostępne i bez prądu.

Add a comment

Więcej…
 
Policja: Długi weekend nieco bezpieczniejszy niż przed rokiem
czwartek, 17 sierpnia 2017 08:56

30 osób zginęło, a 610 zostało rannych w 467 wypadkach, do których doszło na drogach podczas długiego weekendu 11-15 sierpnia – poinformowała Komenda Główna Policji. Zatrzymano ponad 1,5 tys. pijanych kierowców.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Poszerzona ochrona dzieci jako dodatek do „grupówki”
czwartek, 17 sierpnia 2017 08:55

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka tygodni dzieci ponownie siądą w szkolnych ławkach. Aby dbać o ich bezpieczeństwo, Nationale-Nederlanden przygotowało specjalną ofertę dla osób objętych ubezpieczeniem grupowym w miejscu pracy. Polisa „Razem dla siebie” zapewnia ochronę w razie uszczerbku na zdrowiu dziecka ubezpieczonego pracownika. Wyróżnikiem nowej polisy jest odrębna kwota ubezpieczenia na każde dziecko w rodzinie, począwszy od jego urodzenia aż do ukończenia 18. roku życia.

Add a comment

Więcej…
 
Jak zabezpieczyć swój dom przed wyjazdem?
czwartek, 17 sierpnia 2017 08:54

Urlop i wakacyjny wyjazd powinien być pozbawiony trosk i zmartwień. To czas na odpoczynek i oderwanie się od codzienności. Jednak, jak pokazują wyniki badania  „Włącz tryb wakacyjny w swoim domu”, przeprowadzonego na zlecenie Concordia Ubezpieczenia, 40% Polaków, wyjeżdżając na wakacje, martwi się o bezpieczeństwo swojego domu i mieszkania.

Add a comment

Więcej…
 
Szkodowe żniwo nawałnic nad Polską
środa, 16 sierpnia 2017 09:00

Aż 16 tys. szkód majątkowych i rolnych oraz ponad 6 tys. szkód komunikacyjnych zgłosili poszkodowani do PZU w dniach 11-15 sierpnia. Szkody te były w większości skutkiem nawałnic, które przeszły nad zachodnią i północną Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia. Ubezpieczyciel zdecydował się wprowadzić tryb zarządzania kryzysowego.

Podczas weekendowych nawałnic strażacy interweniowali ponad 20,6 tys. razy. – Żywioł doprowadził do śmierci 6 osób, zranił 51 (w tym 12 strażaków) – poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. W wyniku silnych wichur zostały zerwane lub uszkodzone dachy na 3688 budynkach, w tym 2687 budynkach mieszkalnych. Najwięcej uszkodzeń na budynkach w wyniku wichur jest w woj. kujawsko-pomorskim (2230). Najwięcej interwencji miało miejsce w województwach: kujawsko-pomorskim (6 tys.), wielkopolskim (5 tys.), w woj. pomorskim (2,8 tys.) oraz w woj. dolnośląskim (1 tys.). Straż pożarna przeprowadziła blisko 200 kontroli obozowisk, obozów i kolonii dla dzieci i młodzieży we wskazanych miejscach przez kuratoria oświaty. Bez prądu było ponad 144 tys. osób. – Skala kataklizmu, który przeszedł, jest dla regionu kujawsko-pomorskiego, a nawet dla Polski bez precedensu. Wiatr powalił linie wysokiego, średniego i niskiego napięcia. Jeżeli linia leży na całej długości, to tego nie da się w prosty sposób natychmiast naprawić – powiedział PAP wiceminister energii Andrzej Piotrowski. We wtorek 15 sierpnia do usuwania zniszczeń przyłączyło się również wojsko. Premier Beata Szydło zapowiedziała także pomoc finansową dla poszkodowanych, która będzie rozdzielana za pośrednictwem samorządów.

Add a comment

Więcej…
 
Mfind: Ceny polis rosną, ale wolniej
środa, 16 sierpnia 2017 08:57

Na przykładzie ponad 30 tys. kalkulacji wykonanych w kalkulatorze OC/AC mfind.pl okazało się, że średnie ceny OC w czerwcu bieżącego roku były o 37% wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jeśli porównamy natomiast wzrost cen w II kwartale, to w ubiegłym roku wzrosły one o 16%. Tempo podwyżek wyraźnie już spadło i w tym roku od kwietnia do czerwca wzrosły one o 7%.

Add a comment

Więcej…
 
„Ciężar niewłaściwy” na finiszu projektu UNIQA Art Łódź
środa, 16 sierpnia 2017 08:49

„Ciężar niewłaściwy" to szósta realizacja w ramach projektu UNIQA Art Łódź, organizowanego przez Łódzkie Centrum Wydarzeń i realizowanego pod patronatem UNIQA. Tym razem jest to czterometrowa rzeźba autorstwa dwóch artystów z Warszawy – Tomasza Górnickiego oraz Chazme. Od lipca 2016 roku dla projektu pracowało w sumie 9 artystów z Polski i USA, którzy stworzyli 11 prac w przestrzeni miejskiej w Łodzi.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 1114

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Łotwa: PZU inicjatorem podwyżek w komunikacji

Znaczące podwyżki cen polis komunikacyjnych OC, które na polskim rynku trwają już od kilkunastu miesięcy, dotarły również do państw bałtyckich. Na...


czytaj dalej

Chiny: Gwałtowny wzrost popytu na cyberubezpieczenia

Sądząc po nasilonym zainteresowaniu po ataku z użyciem rozbójniczego oprogramowania WannaCry, menedżerowie wyższego szczebla w AIG są przekonani,...


czytaj dalej

Polisa turystyczna w bankomacie Euronetu

Od kilku miesięcy podróżni mogą kupić w trybie last-minute ubezpieczenie podróżne Link4, korzystając ze specjalnego polisomatu na lotnisku w...


czytaj dalej

Rzecznik Finansowy: Jak uzyskać pełną wypłatę za mienie zniszczone przez wichury?

Żywioły szalejące w ostatnim czasie nad Polską zniszczyły wiele zabudowań. Rzecznik Finansowy przypomina podstawowe problemy, z jakimi spotykają...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy