feed-image -

Reklama

Edukacja


BIGRAM: Rekrutacja młodych jest wyzwaniem
poniedziałek, 29 lipca 2019 08:41

Czy rekrutacja przedstawicieli pokolenia Y jest wyzwaniem dla firm? Jak wynika z najnowszego raportu firmy doradztwa personalnego BIGRAM – dla większości zdecydowanie tak.

Add a comment

Więcej…
 
Zmieniony klimat dopiecze wszystkim
czwartek, 25 lipca 2019 08:40

Czy kryzys klimatyczny to zbiorowa histeria, sprawa polityczna czy naukowy fakt? Naukowe aspekty tego zagadnienia poruszyli badacze z Polskiej Akademii Nauk. Na profilu facebookowym PAN ukazało się oficjalne stanowisko dotyczące roli człowieka w obserwowanych globalnie zmianach klimatu. „Podkreślamy, że to działalność człowieka jest dominującą przyczyną współczesnego ocieplenia klimatu, a nauka ma na to niezbite dowody” – podkreślają eksperci.

Tematem zmian klimatycznych zajęła się także Komisja Europejska. Nowa przewodnicząca Ursula von der Leyen wskazała ochronę klimatu jako priorytet swojej kadencji i zapowiedziała ogłoszenie w ciągu pierwszych 100 dni swojej kadencji „zielonego ładu dla Europy”.

Add a comment

Więcej…
 
UE 2050: Klimat w centrum zainteresowania
czwartek, 25 lipca 2019 08:39

Nowa przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen jako główne swoje zadanie widzi walkę o ochronę klimatu. W wystąpieniu przed Parlamentem Europejskim zapowiedziała, że chce, aby Europa była neutralna klimatycznie do 2050 roku. Aby było to możliwe, UE musi podejmować odważne kroki – ograniczyć emisje do 2030 roku nie o planowane 40 proc., ale nawet o 55 proc. Zapewniła też posłów, że w ciągu pierwszych 100 dni urzędowania przedstawi „zielony ład dla Europy”.

Add a comment

Więcej…
 
Świat się starzeje, a Europa najszybciej
czwartek, 25 lipca 2019 08:38

Europa starzeje się dramatycznie – najstarsi za 30 lat będą Portugalczycy; silnikiem demograficznym świata w XXI wieku będzie Afryka Subsaharyjska, a Indie już w 2024 roku wyprzedzą Chiny pod względem liczby ludności – wynika z raportu ośrodka analitycznego Parlamentu Europejskiego EPRS.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Co robić w czasie burzy?
czwartek, 25 lipca 2019 08:34

Jak postępować, gdy na niebie pojawiają się błyskawice? Zabezpieczenie swojego zdrowia, życia i majątku przed skutkami wyładowań atmosferycznych to pierwszy temat poruszony w ramach kampanii edukacyjnej Polskiej Izby Ubezpieczeń #niezaklinaj pogody. Kampania ruszyła 24 lipca i potrwa do końca sierpnia 2019 r. Ma na celu zwiększenie świadomości wokół ryzyk pogodowych i klimatycznych.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Rusza kampania pogodowa
środa, 24 lipca 2019 08:44

Polska Izba Ubezpieczeń wraca do tematu ryzyk klimatycznych. 25 lipca 2019 r. rozpoczyna się kampania pod hasłem #niezaklinaj pogody, która ma zwiększyć wśród Polaków świadomość ryzyk związanych z pogodą oraz skłonić do zachowań zwiększających bezpieczeństwo i zapobiegającym szkodom, które są wynikiem ekstremalnych zjawisk klimatycznych.

- Chcemy w naszej kampanii uświadamiać ludzi, że muszą aktywnie reagować na zmieniający się klimat. Nie ma co zaklinać pogody. Lepiej działać, zmienić przyzwyczajenia i dbać o majątek – dom, mieszkanie, samochód. Ubezpieczyć się, ale też robić regularne przeglądy, sprawdzać, czy woda odpływa z podwórka po większym deszczu, czy rynny są drożne. Być może wiele osób już tak postępuje. Pytamy o to w specjalnym badaniu, którego wyniki niedługo opublikujemy – tłumaczy Agnieszka Durska z Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Trendy: Jak demografia zmienia rynek nieruchomości
środa, 24 lipca 2019 08:34

Z danych GUS wynika, że liczba seniorów wciąż rośnie, ale liczba ludności ogółem spada. Oznacza to, że seniorzy stanowią coraz większą część polskiego społeczeństwa. Już dziś widoczne są nowe trendy m.in. na rynku nieruchomości: developerzy zaczynają budować mieszkania dopasowane do potrzeb osób starszych, a młodzi ludzie inwestują w nieruchomości nie tylko z powodów mieszkalnych, ale po to, by mieć kapitał na starość. Zmienia się też podejście do renty dożywotniej. Dzięki niej emeryci mają więcej środków do życia, ale przede wszystkim stać ich na utrzymanie mieszkań lub przystosowanie ich do zmieniających się wraz z wiekiem potrzeb.

Add a comment

Więcej…
 
Conperio: Jak poprawnie zmierzyć absencję pracowników?
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:46

Pierwszym krokiem w celu trwałego ograniczenia poziomu absencji chorobowej w firmie jest właściwe określenie skali i źródeł problemu. Istnieje kilka różnych narzędzi pomiaru, zależnych od specyfiki danego przedsiębiorstwa, a także sposobów analizy zebranych informacji. Jednak każdy etap tego procesu jest obarczony ryzykiem popełnienia błędu rzutującego na miarodajność wyników.

Add a comment

Więcej…
 
Co tak naprawdę blokuje sukces w sprzedaży?
wtorek, 26 lutego 2019 09:42

Zastanówmy się, na czym polega prawdziwy sukces w sprzedaży? W pierwszej chwili można pomyśleć o tym, że najważniejsza jest wiedza i dobre rozwiązania. Nic bardziej mylnego. Na rynku istnieją tysiące wspaniałych książek, setki cudownych muzyków, o których nigdy nie dowiedziało się szersze grono. Dlaczego?

Add a comment
Więcej…
 
Wynagrodzenia i benefity w erze millenialsów
wtorek, 21 sierpnia 2018 08:47

W wielu firmach omnichannel staje się oczywistością – rynkowy sukces wymaga elastyczności i łączenia działań w tradycyjnych i nowoczesnych kanałach. Teoretycznie młodzi pracownicy (tzw. millenialsi lub pokolenie Y) powinni być gotowi na wyzwania współczesności, ale w praktyce potrzeba tu czegoś jeszcze – odpowiedniej strategii, systemu wynagrodzeń i motywacji.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 21

Dorota Karczewska counselem w kancelarii WKB

Mecenas Dorota Karczewska, była wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), dołączyła jako counsel do zespołu prawa konkurencji i...


czytaj dalej

Rzecznik Finansowy: Mariusz Golecki następcą Aleksandry Wiktorow

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki z dniem 12 października 2019 r. powołał Mariusza Goleckiego na stanowisko Rzecznika Finansowego. Akt...


czytaj dalej

HDI: Brytyjski dyrektor finansowy z RSA

Brytyjskie kierownictwo wyższego szczebla niemieckiej firmy HDI Global Specialty SE zostało uzupełnione o dyrektora finansowego i operacyjnego,...
czytaj dalej

Willis: Brak oznak ożywienia na rynku M&A

Z Kwartalnego Monitora Transakcji (Quarterly Deal Performance Monitor, QDPM) Willis Towers Watson (WTW) prowadzonego we współpracy z Cass Business...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Sprzedaż w kanale bankowym nadal spada

W pierwszej połowie obecnego roku przypis składki w polskim bancassurance osiągnął kolejny historycznie niski poziom, mimo stale rosnącego wyniku...


czytaj dalej

Ubea.pl: Barometr lekko w górę

Z barometru cenowego Ubea.pl, sporządzonego na postawie kalkulacji wykonanych we wrześniu przez klientów porównywarki wynika, że w ubiegłym...
czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook