feed-image -

Prawo


Prawo: Uczestnicy badań klinicznych będą lepiej chronieni
czwartek, 22 czerwca 2017 08:43

Zespół do spraw opracowania rozwiązań legislacyjnych w zakresie badań klinicznych produktów leczniczych zarekomendował ministrowi zdrowia, aby w nowej ustawie o badaniach klinicznych ułatwiono m.in. udowodnienie odpowiedzialności firmy za szkody w badaniu – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Cesja roszczenia pozbawia zwolnienia z podatku
środa, 21 czerwca 2017 08:43

20 czerwca Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) uznał*, że osoba sprzedająca swoje roszczenie względem ubezpieczyciela nie korzysta ze zwolnienia w podatku dochodowym – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
„Nie” dla rozszerzenia zakresu czasowego wyrejestrowania pojazdów
środa, 21 czerwca 2017 08:35

Posłowie z sejmowej Komisji Infrastruktury odrzucili projekt noweli Prawa o ruchu drogowym rozszerzający możliwość czasowego wycofania pojazdów z ruchu na pojazdy osobowe i motocykle – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Oświadczenie zamiast potwierdzenia posiadania OC
poniedziałek, 19 czerwca 2017 08:40

Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji społecznych projekt nowelizacji ustawy o działalności leczniczej. Wśród proponowanych zmian znajdują się nowe regulacje dotyczące ubezpieczeń podmiotów leczniczych.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Brak aktualizacji księgi wieczystej przyczynieniem się do szkody
poniedziałek, 19 czerwca 2017 08:39

Sąd Najwyższy uznał, że nieujawnienie swoich praw w księdze wieczystej może być uznane za przyczynienie się do szkody w sytuacji, gdy dojdzie do oszukańczej sprzedaży nieruchomości – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: 25 tys. zł kary dla Pocztowego TUW
środa, 14 czerwca 2017 08:45

13 czerwca podczas trzysta sześćdziesiątego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie nałożyła na Pocztowe TUW karę pieniężną w wysokości 25 tysięcy złotych.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm: Nowela „obligacyjna” uchwalona
wtorek, 13 czerwca 2017 08:41

Podczas ubiegłotygodniowego, 43. posiedzenia Sejm uchwalił pięć ustaw, w tym nowelizację ustawy o obligacjach.

Add a comment

Więcej…
 
Wyrok TSUE chroni i ubezpieczycieli, i agentów
wtorek, 13 czerwca 2017 08:30

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) uznał, że nawet niepełne niewykonanie umowy może oznaczać obowiązek zwrotu wynagrodzenia wypłaconego przez zleceniodawcę. Ale tylko wówczas, gdy uzasadniają to okoliczności prawne i faktyczne – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Konferencja poświęcona RODO
piątek, 09 czerwca 2017 08:39

23 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja zatytułowana „Ochrona Danych Osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Unii Europejskiej (RODO)”.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Istotny pogląd w sprawie przeciwko Generali
czwartek, 08 czerwca 2017 08:48

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił istotny pogląd w sprawie przeciwko Generali. Dotyczy on postanowienia umowy ubezpieczenia z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 174

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

PZU Życie: Małgorzata Sadurska w zarządzie spółki

Małgorzata Sadurska została nowym członkiem zarządu PZU Życie – wynika z informacji znajdujących się na stronie internetowej ubezpieczyciela.

...


czytaj dalej

SCOR: Rynek reasekuracji medycznej w USA

SCOR Global Life, spółka zależna francuskiego reasekuratora SCOR, specjalizująca się w międzynarodowych ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Aviva: Cyberprodukt dla małego biznesu

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva w ramach rozbudowywania działu ubezpieczeń specjalistycznych planuje wprowadzenie w br. nowego produktu dla małych...


czytaj dalej

Concordia Ubezpieczenia: 20 lat minęło

17 czerwca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gala Jubileuszowa Concordii Ubezpieczenia – kulminacyjny punkt...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Allianz będzie szturmować pierwsza trójkę

Polski rynek ma duże znaczenie dla Allianz. Dlatego ubezpieczyciel zamierza wzmocnić swoją pozycję w naszym kraju. Droga do tego celu będzie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy