feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: KNF będzie mogła karać zagranicznych ubezpieczycieli
czwartek, 25 kwietnia 2019 08:41

24 kwietnia ruszyły konsultacje społeczne nowelizacji ustaw z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK (UUO) oraz ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (UDUiR). Nowela ma na celu zapewnienie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) skutecznych i szybkich mechanizmów nadzoru nad zagranicznymi ubezpieczycielami, działającymi w Polsce jako oddziały bądź na zasadzie unijnej swobody świadczenia usług.

Zmiany w UUO obejmują dodanie do jej art. 14 ustępów 3b i 3c określających, że regulacje dotyczące terminów na wypłatę odszkodowania oraz odpowiedzialności w razie ich przekroczenia skierowane do krajowych zakładów ubezpieczeń mają zastosowanie również wobec zagranicznych ubezpieczycieli działających na terytorium RP zgodnie z przepisami polskimi. Nowe przepisy pozwolą także KNF na zastosowanie określonych sankcji w razie niewypłacenia przez zagraniczny zakład odszkodowania w określonym terminie. W projekcie zaproponowano, aby w takich sytuacjach Komisja mogła zastosować sankcje, o których mowa w art. 362 ust. 1 pkt 2 UDUiR.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Elektropolisy pod lupą tajemniczego klienta
środa, 24 kwietnia 2019 08:44

Pracownicy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w ramach instytucji tajemniczego klienta sprawdzili 16 dużych sklepów z elektroniką w całej Polsce. Podczas kontroli sprawdzano m.in. praktyki dotyczące ubezpieczeń sprzętu elektronicznego.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Będzie regulacja dotycząca e-hulajnóg
środa, 24 kwietnia 2019 08:31

Według Ministerstwa Infrastruktury, za kilka tygodni światło dzienne ma ujrzeć projekt regulacji poruszania się na hulajnogach elektrycznych. Po niedawnym wypadku MI chce, by Polska była jednym z pierwszych krajów, które uregulują ten obszar – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Add a comment

Więcej…
 
Kancelaria Skarbiec podsumowuje rok od wprowadzenia RODO
wtorek, 23 kwietnia 2019 08:37

Zbliża się pierwsza rocznica wejścia w życie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Jak się okazuje, nowe przepisy nie trafiły w próżnię – pisze Robert Nogacki, Kancelaria Skarbiec.

Add a comment

Więcej…
 
MF: Brak OC musi być bezwzględnie karany
wtorek, 23 kwietnia 2019 08:35

Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na interpelację poselską Krystiana Jarubasa (PSL-UED) stwierdziło, że sposób wykorzystywania auta, status majątkowy posiadacza pojazdu czy jego wiek są bez znaczenia dla kary za brak OC ppm. – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Trwają prace nad rozwiązaniem problemu uśpionych polis
wtorek, 23 kwietnia 2019 08:22

W Kancelarii Prezydenta prowadzone są prace nad uregulowaniem kwestii tzw. uśpionych polis – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Gmina odpowiada za szkodę, jeśli nie monitorowała stanu drogi
wtorek, 23 kwietnia 2019 08:22

Niewłaściwy monitoring stanu drogi przez samorząd był przyczyną, dla której jego ubezpieczyciel musiał wypłacić odszkodowanie za uszkodzenie auta wskutek najechania na wyrwę – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Należy oszacować krzywdę przed jej miarkowaniem
czwartek, 18 kwietnia 2019 08:40

Z najnowszej uchwały Sądu Najwyższego wynika, że zmniejszając zadośćuczynienie o stopień przyczynienia się do szkody, sąd powinien uwzględnić cały jej opis w pozwie – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Omyłkowa wpłata bez konsekwencji
środa, 17 kwietnia 2019 08:35

Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Warszawie orzekł, że należność z tytułu regresu ubezpieczeniowego wpłacona przez dłużnika na rachunek VAT nie powoduje solidarnej odpowiedzialności za podatek ubezpieczonego – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Niedopatrzenie wykluczyło odpowiedzialność
wtorek, 16 kwietnia 2019 08:29

Sąd Najwyższy (SN) ocenił, że niejasne sformułowania umowy ubezpieczenia trzeba interpretować na korzyść ubezpieczonego, nawet jeśli jest on podmiotem profesjonalnym. Jednak niewymienienie w polisie budynku, który ma powstać, mimo klauzuli automatycznego pokrycia spowodowało, że odszkodowanie nie będzie wypłacone – podał serwis prawo.pl.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 233

Aegon PTE: Samer Masri zatwierdzony jako członek zarządu

23 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie udzieliła zezwolenia na powołanie Samera Masriego na stanowisko członka zarządu Aegon...


czytaj dalej

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Euler Hermes: Niepewność kosztowniejsza niż rzeczywiste cła

Niepewność wymiany handlowej USA-Chiny wpłynęła w znacznie większym stopniu na globalną wymianę handlową niż same taryfy – wynika z analizy Euler...


czytaj dalej

Ameryka Łacińska: Spółki Marsh utworzą Carpenter Marsh Fac Re

Marsh i Guy Carpenter, spółki zależne Marsh&McLennan Companies (MMC), ogłosiły, że o ile otrzymają odpowiednią zgodę organów regulacyjnych, to...


czytaj dalej

KNF: Składka jednorazowa ma coraz mniejsze znaczenie

Spada znaczenie składki jednorazowej w portfelach zakładów ubezpieczeń na życie. Wolno, lecz zauważalnie rosną przychody ze składek w życiowych...


czytaj dalej

PKO Ubezpieczenia: Klienci PKO Leasing otrzymają ofertę komunikacyjną

Krótko po otrzymaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego na oferowanie polis OC i AC* PKO Ubezpieczenia rozpoczęło wraz z PKO Leasing prace...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook