feed-image -

Prawo


Prawo: We wtorek posłowie zajmą się projektem ustawy „dystrybucyjnej”
piątek, 20 października 2017 08:44

Z harmonogramu posiedzeń sejmowej Komisji Finansów Publicznych zamieszczonego na stronie internetowej Izby Niższej wynika, że 24 października posłowie rozpatrzą sprawozdanie podkomisji stałej do spraw instytucji finansowych o rządowym projekcie ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
CEPiK 2.0 z podpisem prezydenta
wtorek, 17 października 2017 09:01

Na liście ustaw podpisanych przez prezydenta Andrzeja Dudę w październiku znalazła się nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Celem aktu jest przyspieszenie wejścia w życie przepisów umożliwiających wdrożenie Systemu Informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0) w zakresie przebudowy i modernizacji centralnej ewidencji pojazdów (CEP), co ma przyczynić się do poprawy jakości danych oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego i obrotu pojazdami.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Sejm przyjął nowelę ustawy o pracy na morzu
poniedziałek, 16 października 2017 08:42

13 października Sejm przyjął nowelizację ustawy o pracy na morzu oraz niektórych innych ustaw. Nowela zawiera rozwiązania, które zapewnią marynarzom ochronę ubezpieczeniową na wypadek porzucenia, śmierci lub uszkodzenia ciała. W konsekwencji wprowadza też obowiązek posiadania przez armatorów odpowiednich ubezpieczeń i zabezpieczeń finansowych.

Add a comment

Więcej…
 
Orzecznictwo lekarskie ws. uszczerbku na zdrowiu już z VAT
poniedziałek, 16 października 2017 08:33

Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że usługi lekarza orzecznika, który w ramach zlecenia ubezpieczyciela ustala uszczerbek na zdrowiu ubezpieczonego, do 1 lipca były zwolnione z VAT. Po tej dacie już nie są – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Podkomisja przyjęła projekt ustawy „dystrybucyjnej”
piątek, 13 października 2017 08:46

12 października Podkomisja Stała do Spraw Instytucji Finansowych przyjęła projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń wraz z projektami aktów wykonawczych. Większość poprawek zgłoszonych podczas posiedzenia miała charakter redakcyjny. Częścią uwag przedstawionych podczas obrad zajmie się Komisja Finansów Publicznych.

Poprawki o charakterze redakcyjnym i technicznym zgłaszało Biuro Legislacyjne Sejmu. Stąd też wprowadzenie na wniosek BL art. 2 projektu jako ustępu do art. 4 zawierającego definicje określeń użytych w proponowanej regulacji , oraz art. 11 jako ust. 8 do art. 10 traktującego o obowiązkach informacyjnych dystrybutora ubezpieczeń. Przedstawiciel Biura zapowiedział, że o ile rząd wyrazi zgodę, to wraz z jego reprezentantami dokona przeglądu wszystkich artykułów, aby zapewnić ich spójność w zakresie obowiązków nakładanych na wszystkie rodzaje dystrybutorów.

Add a comment

Więcej…
 
Przerwanie biegu przedawnienia obejmuje także nieubezpieczonych
środa, 11 października 2017 08:45

Z najnowszego wyroku Sądu Najwyższego wynika, że każde zgłoszenie wypadku przerywa bieg przedawnienia roszczenia o odszkodowanie z ubezpieczenia. Nawet jeśli poszkodowany nie miał polisy i był jedynie przechodniem – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Uzasadnienie do uchwały dot. szkód wyrządzonych przez psa rolnika
wtorek, 10 października 2017 08:53

20 czerwca tego roku Sąd Najwyższy, w odpowiedzi na pytanie prawne przedstawione przez Rzecznika Finansowego, podjął uchwałę, zgodnie z którą szkody wyrządzone przez psa należącego do rolnika pokryje ubezpieczyciel*. Teraz SN opublikował uzasadnienie uchwały.

Add a comment

Więcej…
 
SOKiK podtrzymał ponad 1,6 mln zł kary za sposób oferowania „uefek”
wtorek, 10 października 2017 08:51

28 września Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił odwołanie Open Finance odnośnie do decyzji prezesa UOKiK, w której uznał on, że spółka naruszyła zbiorowe interesy konsumentów poprzez sposób, w jaki informowała o możliwości przystąpienia do umów ubezpieczenia na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK).

Add a comment

Więcej…
 
WTB: Powierzanie cennych informacji – komu i kiedy?
piątek, 06 października 2017 08:36

Firmy coraz częściej korzystają z usług podwykonawców –  informatyków, prawników, księgowych oraz innych specjalistów. W takich sytuacjach nie da się uniknąć przekazania danych osobowych na zewnątrz, czyli powierzenia ich przetwarzania, zarówno realnie, jak i wirtualnie. Aby ten proces był zgodny z prawem, konieczne jest zawarcie umowy pomiędzy administratorem danych a podmiotem je przyjmującym.

Add a comment

Więcej…
 
SOKiK znów orzekł na niekorzyść Allianz
środa, 04 października 2017 09:01

25 września Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) utrzymał decyzję prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) z 31 grudnia o nałożeniu na TUiR Allianz prawie 5,32 mln zł kary za praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 185

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

Aon: Badanie EMEA Cyber Risk Transfer Report 2017

Organizacje dostrzegają rosnącą wartość technologii i danych w stosunku do wartości aktywów materialnych, ale jednocześnie wydają czterokrotnie...


czytaj dalej

AXA: Chętni na zarządzanie aktywami odprawieni

AXA zgłosiło się wielu graczy zainteresowanych jej spółką zarządzania aktywami, jednak okazuje się, że dla ubezpieczyciela nadal ma ona znaczenie...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Jak przekonać klientów

Car sharing nie jest nową usługą (jej początków należy szukać przed niemal półwieczem), ale dopiero od kilku lat znajduje się w fazie dynamicznego...


czytaj dalej

Link4: Czujnik dymu do polisy mieszkaniowej

W ramach specjalnej oferty ubezpieczenia Dom Link4 przekaże czujnik dymu Orno or-dc-609. Otrzyma go każdy nowy klient, który nabędzie polisę ze...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy