feed-image -

Reklama

Prawo


KNF: 900 tys. zł kary dla PZU SA
środa, 12 czerwca 2019 08:58

11 czerwca  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie nałożyła na PZU SA karę pieniężną w wysokości 900 tys. zł.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Generali może przejąć Union Investment TFI
środa, 12 czerwca 2019 08:57

11 czerwca  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec zamiaru bezpośredniego nabycia przez Generali CEE Holding B.V. oraz pośredniego nabycia przez Assicurazioni Generali S.p.A. akcji Union Investment TFI w liczbie zapewniającej przekroczenie 50% udziału w kapitale zakładowym oraz przekroczenie 50% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu towarzystwa.

Add a comment

Więcej…
 
Ministerstwo Infrastruktury: Propozycja przepisów dotyczących UTO
poniedziałek, 10 czerwca 2019 08:49

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wiceminister Rafał Weber zaprezentowali propozycję zmian w prawie, które unormują status urządzeń transportu osobistego (UTO), np. hulajnóg elektrycznych.

Add a comment

Więcej…
 
MF zgodziło się na fakultatywność sankcji za nieterminową likwidację
piątek, 07 czerwca 2019 08:42

W toku konsultacji projektu nowelizacji ustaw  z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK (uuo) oraz ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (udur) Ministerstwo Finansów (MF) uwzględniło część uwag zgłoszonych w toku konsultacji m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) i Polską Izbę Ubezpieczeń (PIU). Opracowana przez resort finansów nowela ma na celu zapewnienie KNF skutecznych i szybkich mechanizmów nadzoru nad zagranicznymi ubezpieczycielami działającymi w Polsce jako oddziały bądź na zasadzie unijnej swobody świadczenia usług.

Add a comment

Więcej…
 
Zatrzymani za próbę wyłudzenia odszkodowania
piątek, 07 czerwca 2019 08:32

Dwoje bydgoszczan usłyszało zarzuty związane z próbą wyłudzenia odszkodowania za uszkodzenia pojazdu powstałe w wyniku spowodowanej umyślnie kolizji drogowej.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Oferta PZU przedmiotem analizy PUODO
środa, 05 czerwca 2019 08:48

Poruszenie, jakie wywołały warunki uczestnictwa w akcji PZU Pomoc „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko”, spowodowało reakcję Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Zapowiedział on, że działania ubezpieczyciela związane z ofertą zostaną poddane analizie.

Ogólnopolska akcja „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko” wystartowała 27 maja. W jej ramach PZU Pomoc zaoferował rodzicom i opiekunom dzieci do 18. roku życia (przedsięwzięcie obejmuje też pełnoletnich uczniów i studentów do 25. roku życia, którzy mogą samodzielnie przystąpić do umowy ubezpieczenia) możliwość bezpłatnego przystąpienia na czas wakacji do ubezpieczenia NNW PZU Edukacja. Chcąc skorzystać z oferty, należy wypełnić formularz deklaracji przystąpienia do ubezpieczenia na specjalnej stronie internetowej i wyrazić zgody na przetwarzanie swoich danych we wskazanych celach.

Add a comment
Więcej…
 
SN: Skarga nadzwyczajna Prokuratora Generalnego oddalona
wtorek, 04 czerwca 2019 08:56

3 czerwca Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego oddaliła skargę nadzwyczajną Prokuratora Generalnego (PG) dotyczącą wyroku Sądu Okręgowego (SO) w Białymstoku w sprawie roszczeń doradcy odszkodowawczego nieposiadającego uprawnień pełnomocnika profesjonalnego.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Roszczenie o odszkodowanie za uszczerbek bez przedawnienia
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:48

Z najnowszego wyroku Sądu Najwyższego (SN) wynika, że poszkodowany na ciele lub zdrowiu ma prawo nie tylko do zadośćuczynienia za stwierdzone już szkody, ale też do orzeczenia odpowiedzialności sprawcy lub zakładu ubezpieczeń w przyszłości, gdyby ujawniły się kolejne uszczerbki. – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
NSA: Podatnik ma przychód, gdy płaci spółka
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:46

Adwokat jako wykonujący zawód świadczenia usług prawnych jest zobowiązany do ubezpieczenia się od odpowiedzialności cywilnej na własny koszt. Zdaniem Naczelnego Sądu Administracyjnego, jeśli OC dla prawnika opłaci mu inny podmiot, wówczas polisa jest traktowana jako nieodpłatne świadczenie, od którego trzeba zapłacić podatek – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy: Uchwała Sądu Najwyższego to dobry prognostyk
piątek, 31 maja 2019 08:39

29 maja siedmioosobowy skład Sądu Najwyższego uznał prawo podmiotów skupujących wierzytelności o odszkodowanie za szkodę komunikacyjną do żądania pokrywania z OC komunikacyjnego kosztów usługi ekspertyzy zleconej osobie trzeciej. Zdaniem Rzecznika Finansowego (RzF), rozstrzygnięcie SN jest dobrym prognostykiem przed podjęciem uchwały dotyczącej jego ubiegłorocznego wniosku w podobnej sprawie.

„Nabywcy – w drodze przelewu – wierzytelności o odszkodowanie za szkodę komunikacyjną przysługuje od ubezpieczyciela odpowiedzialności cywilnej zwrot uzasadnionych kosztów ekspertyzy zleconej osobie trzeciej tylko wtedy, gdy jej sporządzenie było w okolicznościach sprawy niezbędne do efektywnego dochodzenia odszkodowania*”- uznał Sąd Najwyższy w składzie siedmiu sędziów (sygn. akt III CZP 68/18).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 236

UNIQA Polska: Adam Łoziak wiceprezesem na kolejne trzy lata

Rada nadzorcza spółek UNIQA w Polsce postanowiła przedłużyć mandat Adama Łoziaka na stanowisku wiceprezesa na kolejną trzyletnią kadencję.

O...


czytaj dalej

Allianz Polska: Matthias Baltin zatwierdzony na stanowisku prezesa

11 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Matthiasa Florianusa Paula Baltina na stanowisko prezesa...


czytaj dalej

Aviva: Zmian personalnych ciąg dalszy

Dyrektor finansowy Avivy Tom Stoddard ustąpi ze stanowiska z końcem czerwca. Jest to drugi ruch kadrowy na najwyższych stanowiskach w tym roku, po...


czytaj dalej

Liferay: Inwestycja w UX pozwala zaoszczędzić nawet 10 mln zł rocznie

Firmy z branży ubezpieczeniowej poszukają skutecznych rozwiązań, które umożliwiają wykorzystywanie danych z systemów backendowych do tworzenia...


czytaj dalej

Insurance Forum: Branża podyskutuje o klimacie i nowej mobilności

W czwartek 13 czerwca 2019 r. zebrała się Rada Programowa Insurance Forum. Konferencja odbędzie się w październiku po raz czternasty....


czytaj dalej

CUK Ubezpieczenia: Aplikacja mobilna już dostępna

CUK Ubezpieczenia wprowadziło aplikację mobilną, dzięki której każdy klient będzie mieć ubezpieczenia w swoim smartfonie.

Aplikacja zapewnia...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook