feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: Niełatwo o odszkodowanie za wypadek na e-hulajnodze
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 08:30

Poszkodowani użytkownicy elektrycznych hulajnóg (e-hulajnóg) mogą starać się o odszkodowanie, ale jego uzyskanie nie jest prostą sprawą – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Rząd przyjął nowelę ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy
środa, 14 sierpnia 2019 08:47

13 sierpnia Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. W noweli założono prawidłowe dostosowanie do polskiego porządku prawnego przepisów dyrektywy Unii Europejskiej w sprawie zapobiegania wykorzystywania systemu finansowego do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Wymuszenie pierwszeństwa przyczyniło się do wypadku
wtorek, 13 sierpnia 2019 08:27

W ocenie Sądu Najwyższego (SN), gdyby kierowca nie wymusił pierwszeństwa, to nie doszłoby do wypadku, nawet jeśli drugi z jego uczestników jechał z nadmierną prędkością. Dlatego należne mu zadośćuczynienie zostało pomniejszone o stopień przyczynienia się do zdarzenia – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
RPP: Ugody dotyczące zadośćuczynień zawarte z podmiotami leczniczymi
poniedziałek, 12 sierpnia 2019 08:50

W ostatnim czasie kilka kolejnych spraw o zapłatę zadośćuczynienia toczących się z udziałem Rzecznika Praw Pacjenta (RPP) zostało pomyślnie zakończonych dzięki ugodom zawartym z podmiotami leczniczymi i ich ubezpieczycielami.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Agenci odpowiedzą za fałszowanie polis OC
poniedziałek, 12 sierpnia 2019 08:48

Przez ponad 2 lata dwóch agentów ubezpieczeniowych fałszowało polisy OC, aby uzyskać korzyść majątkową. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Add a comment

Więcej…
 
SN wypowie się w sprawie zadośćuczynienia dla bliskich poszkodowanego
wtorek, 06 sierpnia 2019 08:52

24 lipca Sąd Najwyższy (SN) w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, rozpoznając skargę nadzwyczajną Prokuratora Generalnego (PG) wywiedzioną od wyroku oddalającego powództwo przeciwko szpitalowi oraz jednemu z ubezpieczycieli o zadośćuczynienie za naruszenie więzi rodzinnych, zdecydował się wystąpić do SN z trzema pytaniami prawnymi.

Sprawa dotyczyła skargi nadzwyczajnej PG wobec wyroku Sądu Apelacyjnego z 8 stycznia 2016 r., którym SA zmienił częściowo wyrok sądu pierwszej instancji w ten sposób, że oddalił powództwo żony i syna poszkodowanego skierowane przeciwko szpitalowi oraz jednemu z zakładów ubezpieczeń o zadośćuczynienie za krzywdę, polegającą na trwałym naruszeniu więzi rodzinnych pomiędzy najbliższymi członkami rodziny z powodu trwałego i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, jakiego w wyniku czynu niedozwolonego doznał poszkodowany.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: O zadośćuczynienie można wystąpić po latach
wtorek, 06 sierpnia 2019 08:12

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu uznał, że ból po stracie osoby bliskiej ma trwały charakter. Dlatego o zadośćuczynienie zań można wystąpić nawet po kilkunastu latach od tragicznego wypadku – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Senat: Ustawa o wyczerpanych sumach gwarancyjnych przyjęta przez aklamację
poniedziałek, 05 sierpnia 2019 08:46

2 sierpnia, podczas ostatniego dnia 83. posiedzenia, Senat przyjął ustawę o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku wyczerpania sumy gwarancyjnej ustalonej na podstawie przepisów obowiązujących przed dniem 1 stycznia 2006 r. Akt w wersji przesłanej z Sejmu został jednomyślnie przyjęty głosami 86 senatorów.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Zmiany emerytalne z podpisem prezydenta
czwartek, 01 sierpnia 2019 08:47

29 lipca prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych oraz ustawy o pracowniczych programach emerytalnych (PPE).

Add a comment

Więcej…
 
Senat: Komisja przyjęła projekt ustawy dotyczący wyczerpanych sum gwarancyjnych
środa, 31 lipca 2019 08:59

30 lipca odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Publicznych Senatu, podczas której rozpatrzono projekt ustawy o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku wyczerpania sumy gwarancyjnej na podstawie przepisów obowiązujących przed dniem 1 stycznia 2006 roku. Senatorowie jednogłośnie przyjęli propozycję w wersji, jaka trafiła do nich 23 lipca z Sejmu.

Projekt został zaakceptowany praktycznie bez dyskusji. Największe zainteresowanie wzbudziło przedstawienie nowej Oceny Skutków Regulacji (efekt dokonanych w Sejmie zmian zakresu przedmiotowego i podmiotowego ustawy), które zreferowała Katarzyna Majewska z Biura Legislacyjnego Senatu. – Według stanu na koniec września 2016 r. zaprzestano wypłaty sześćdziesięciu sześciu rent. Przewidywano wówczas, że w ciągu 10 lat nastąpi wyczerpanie sum gwarancyjnych w przypadku 220 aktywnych wówczas rent, z których 2014 zostało przyznanych za szkody zaistniałe do końca 2005 r. – mówiła przedstawicielka BLS.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 239

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Zurich: Na ostatniej prostej procesu naprawy

Zurich Insurance Group spodziewa się przekroczyć wszystkie swoje cele finansowe na okres 2017–2019, wchodząc na ostatni etap trzyletniego okresu...


czytaj dalej

Zatoka Perska: Środki ostrożności zwiększają ryzyko

W następstwie narastającego od tygodni napięcia w Zatoce Perskiej, gdzie statki są atakowane, a tankowce przejmowane, najświeższe doniesienia...


czytaj dalej

TUW PZUW: Rating podtrzymany, perspektywa podwyższona

1 sierpnia S&P Global Ratings przedłużyła rating siły finansowej i rating kredytowy TUW PZUW na poziomie A-. Jednocześnie agencja podwyższyła...


czytaj dalej

AXA: Nowa reklama telewizyjna

AXA emituje nową reklamę telewizyjną i mierzy się z wynikami badań, które pokazały, że konsumenci – często posługując się wyobrażeniem albo...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook