feed-image -

Reklama

Świat


Global Data: Jednoznaczne zapisy w polisach w interesie ubezpieczycieli
poniedziałek, 14 października 2019 07:16

Rozwój ubezpieczeń cybernetycznych jest powszechnie uważany za dobry sygnał dla branży ubezpieczeniowej. Z drugiej strony jednak nawet ubezpieczyciele, którzy nie mają w ofercie ochrony przed cyberryzykami mogą zostać uderzeni po kieszeni i pokrywać koszty likwidacji szkód cyber wskutek niejednoznacznych zapisów w polisach.

Add a comment

Więcej…
 
Holandia: Tjeerd Bosklopper tymczasowym CEO Nationale-Nederlanden
poniedziałek, 14 października 2019 07:16

Grupa Nationale-Nederlanden (NN) ogłosiła, że Tjeerd Bosklopper, były prezes NN TUnŻ zostanie powołany na stanowisko tymczasowego CEO w Holandii. Nominacja podlega zatwierdzeniu przez holenderski bank centralny i ma obowiązywać od początku listopada tego roku.

Add a comment

Więcej…
 
Liberty Mutual: Ekspansja przez europejską akwizycję
piątek, 11 października 2019 08:43

Liberty Mutual Insurance ogłosił, że zakończył akwizycję trzech europejskich spółek zależnych AmTrust Financial Services: Nationale Borg, Nationale Borg Reinsurance oraz AmTrust Insurance Spain.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Cyberataki i kryzysy finansowe kluczowymi zagrożeniami dla biznesu
czwartek, 10 października 2019 08:39

Problemy gospodarcze znalazły się wśród kluczowych obaw kadry zarządzającej reprezentującej różne regiony świata – wynika z najnowszego raportu World Economic Forum „Regional Risks for Doing Business 2019”. Blisko 13 tys. menedżerów z ponad 130 krajów uznało kryzysy finansowe za główne zagrożenie dla działalności gospodarczej w skali globalnej.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Wyścig do hiszpańskiego bancassurance
czwartek, 10 października 2019 08:39

Niemiecki ubezpieczyciel Allianz wysunął się na prowadzenie, jeśli chodzi o inwestycję w działalność bancassurance hiszpańskiego banku BBVA, po tym jak rywal Generali wycofał się z wyścigu.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Nie wielkie konsolidacje, a średnie akwizycje
wtorek, 08 października 2019 08:49

Największy włoski ubezpieczyciel Assicurazioni Generali SpA może zainwestować co najmniej 3 mld euro w rozwój poprzez średniej wielkości akwizycje w sektorze ubezpieczeń i zarządzania aktywami, o czym poinformował dyrektor generalny Philippe Donnet.

Nie wierzę w wielkie konsolidacje, z powodu zarządzania ryzykiem, regulacji – powiedział w wywiadzie. – Uważam, że będzie pewna agregacja w zarządzaniu aktywami i ubezpieczeniach w Europie. Niektóre z mniejszych firm nie będą w stanie radzić sobie z niskimi stopami procentowymi tak długo. Zdecydowanie my weźmiemy aktywny udział w tych agregacjach.

Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Koniec repatriacji klientów Thomasa Cooka
wtorek, 08 października 2019 08:39

Ostatni brytyjscy turyści, którzy wskutek bankructwa biura podróży Thomas Cook pozostali za granicą, w poniedziałek rano wrócili do kraju. Tym samym zakończyła się największa w czasach pokoju operacja repatriacji obywateli Wielkiej Brytanii.

Add a comment

Więcej…
 
Insurtech: Nagrody dla Policy Expert
poniedziałek, 07 października 2019 08:41

Firma z sektora insurtech, Policy Expert, otrzymała dwie nagrody branżowe: za technologię cyfrową i za cyfrowy handel. Firma została „Narodowym Zwycięzcą” w konkursie European Business Awards 2019. Z kolei w konkursie Commerce Awards 2019 otrzymała nagrodę za najlepsze usługi finansowe w branży Commerce.

Add a comment

Więcej…
 
Montreal: Wysokie loty cen
poniedziałek, 07 października 2019 08:41

Branża lotnicza szykuje się na dwucyfrowe podwyżki składek ubezpieczeniowych po raz pierwszy od ok. 15 lat. Jest to skutek borykania się ubezpieczycieli z wyższymi kosztami uziemienia samolotów, w tym Boeingów 737 MAX po dwóch tragicznych katastrofach.

Add a comment

Więcej…
 
Zurich: Powrót dyrektora ze szwajcarskiego nadzoru
piątek, 04 października 2019 08:33

Zurich Insurance Group ogłosił, że z dniem 1 października 2019 r. Peter Giger obejmuje stanowisko dyrektora ds. ryzyka i członka komitetu wykonawczego Zurich. Zastąpi Alison Martin, która została dyrektorem generalnym na Europę, Bliski Wschód i Afrykę oraz ds. dystrybucji bankowej.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 545

April Polska: Robert Świergocki nowym CEO

April Polska ma nowego prezesa zarządu. W związku z zakończeniem kadencji Gregoire’a Ezanno nowym CEO spółki został Robert Świergocki. Do zespołu...


czytaj dalej

Signal Iduna: Adam Malinowski nowym szefem sprzedaży

Po sześciu miesiącach nieobecności Adam Malinowski wraca na rynek ubezpieczeń. Z dniem 1 listopada obejmie stanowisko szefa sprzedaży obu spółek...


czytaj dalej

Global Data: Jednoznaczne zapisy w polisach w interesie ubezpieczycieli

Rozwój ubezpieczeń cybernetycznych jest powszechnie uważany za dobry sygnał dla branży ubezpieczeniowej. Z drugiej strony jednak nawet...


czytaj dalej

Holandia: Tjeerd Bosklopper tymczasowym CEO Nationale-Nederlanden

Grupa Nationale-Nederlanden (NN) ogłosiła, że Tjeerd Bosklopper, były prezes NN TUnŻ zostanie powołany na stanowisko tymczasowego CEO w Holandii....


czytaj dalej

Pół tysiąca agentów na Kongresie Unilink

Ponad 500 osób uczestniczyło w tegorocznym Kongresie Unilink, który odbył się 12 października w warszawskim hotelu Double Tree by Hilton. Ta...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Instytucje pod nowym kierownictwem

Gdy z perspektywy lat przyjrzymy się obecnemu rokowi, to łatwo będziemy mogli zauważyć, iż wyróżniało go kilka charakterystycznych cech. Takich...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook