feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


UNIQA Polska: Polisy komunikacyjne w sprzedaży bezpośredniej
piątek, 16 listopada 2018 10:22

UNIQA Polska rozszerzyła swoją bezpośrednią ofertę produktów ochronnych o OC posiadaczy pojazdów mechanicznych i pakiet OC+AC. A już wkrótce w tym kanale mają pojawić się proste NNW.

Wcześniej ubezpieczyciel uruchomił formularze dla trzech ubezpieczeń – turystycznego,  mieszkań i domów. Od listopada dołączyły do nich ubezpieczenia komunikacyjne. – Kanał sprzedaży za pośrednictwem internetu, telefonu, a coraz częściej urządzeń mobilnych powoli staje się ważnym kanałem dotarcia do klientów. Do tej pory większość ubezpieczycieli traktowało je jako uzupełnienie, starając się realizować modne strategie multikanałowości. Od mniej więcej dwóch lat widać, że wiele towarzystw zbroi się w narzędzia umożliwiające szybki i intuicyjny zakup ubezpieczenia przez internet. Oczekują coraz szybszych wzrostów w tym obszarze, wynikających z bardzo szybko zmieniających się przyzwyczajeń klientów, preferujących wygodny zakup produktu lub usługi przez internet – mówi Bartosz Słupski, dyrektor Departamentu Sprzedaży – Kanały Alternatywne UNIQA.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: PZU nie ma planów zmian strategii
piątek, 16 listopada 2018 10:20

15 listopada prezes PZU SA Paweł Surówka zadeklarował, że zakład nie planuje zmian w swojej strategii do 2020 roku, pomimo osiągnięcia już docelowego wskaźnika ROE powyżej 22%.

Add a comment

Więcej…
 
Generali i Proama: 70. Placówka Partnerska już otwarta
piątek, 16 listopada 2018 10:19

W czwartek 15 listopada 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie 70. Placówki Partnerskiej Generali i Proama. W wydarzeniu wziął udział Andrea Simoncelli, prezes Grupy Generali w Polsce, oraz członkowie zarządu: Adam Malinowski (spółka majątkowa) i Rajmund Rusiecki (spółka życiowa).

Add a comment
Więcej…
 
Open Life: Ostrzeżenie dla klientów
piątek, 16 listopada 2018 10:19

Open Life wystosowało ostrzeżenie przed pojawiającymi się coraz częściej działaniami osób trzecich polegającymi na nakłanianiu klientów firmy do wcześniejszej rezygnacji z umowy ubezpieczenia. Osoby kontaktujące się z posiadaczami polis zakładu mają namawiać do zawarcia nowej i „korzystniejszej” umowy, często podając się za pracowników Open Life lub twierdząc, że działają w „porozumieniu” lub „we współpracy” z towarzystwem.

Add a comment

Więcej…
 
Ergo Hestia: Wyłoniono finalistów COLORS by Artystyczna Podróż
piątek, 16 listopada 2018 10:18

Wyłoniono 30 finalistów konkursu COLORS by Artystyczna Podróż. Trzecia edycja okazała się rekordowa, zgłoszono ponad 5600 fotografii. Najlepsze zdjęcia będzie można obejrzeć podczas wystawy w Domu Handlowym Mysia 3 w Warszawie 24 i 25 listopada.

Add a comment

Więcej…
 
SPBUiR: XXII Kongres Brokerów nadal w Mikołajkach
piątek, 16 listopada 2018 10:04

8 i 9 listopada w Łodzi odbyło się spotkanie z partnerami i współorganizatorami XXII Kongresu Brokerów.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy: Powstanie raport na temat nieprawidłowości w finansach
piątek, 16 listopada 2018 09:55

Doradczy Komitet Naukowy przy Rzeczniku Finansowym rozpoczyna prace nad raportem poświęconym nieprawidłowościom występującym na polskim rynku finansowym, które negatywnie wpływają na prawa i interesy konsumentów oraz na reputację tego rynku.

Add a comment

Więcej…
 
Prezydent podpisze ustawę o PPK
piątek, 16 listopada 2018 09:32

W rozmowie z money.pl prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że jest gotów podpisać ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) i prawdopodobnie zrobi to zaraz po przyjeździe do Warszawy (obecnie prezydent gości na Kongresie 590 w Rzeszowie).

Add a comment

Więcej…
 
Grupa PZU: Kolejny rekord sprzedaży
czwartek, 15 listopada 2018 09:55

Przypis składki Grupy PZU za pierwszy kwartał i pierwszą połowę roku uplasował się na historycznym poziomie. Identyczna sytuacja miała miejsce w przypadku rezultatu sprzedażowego za 9 miesięcy.

- Przypis składki osiągnął rekordowe 17,3 mld zł, a zysk netto Grupy 3,9 mld zł. Jednocześnie w samym trzecim kwartale zysk netto dla jednostki dominującej przekroczył 1 mld zł. Jest to najlepszy rezultat w ciągu ostatnich 5 lat. Tegoroczne wyniki wyróżniają się przy tym wysoką jakością, co widoczne jest na poziomie wskaźników rentowności, przy ograniczonym wpływie wyniku inwestycyjnego – powiedział Paweł Surówka, prezes PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
Lewiatan: Słuszny wyrok TK w sprawie zniesienia górnego limitu składek na ZUS
czwartek, 15 listopada 2018 09:54

13 listopada Trybunał Konstytucyjny orzekł, że nowelizacja ustawy dotycząca zniesienia górnego limitu składek na ZUS jest niezgodna z Konstytucją. Konfederacja Lewiatan jest zadowolona, że TK uchronił rząd i parlament przed złym prawem, ale żałuje, iż nie odniósł się on do braku dialogu społecznego i pomijaniu roli partnerów społecznych w procesie stanowienia prawa.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 1308

KNF: Marcin Pachucki p.o. przewodniczącego

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwołał z dniem 14 listopada Marka Chrzanowskiego ze stanowiska przewodniczącego Komisji Nadzoru...


czytaj dalej

KNF: Marek Chrzanowski zrezygnował

13 listopada przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marek Chrzanowski złożył rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Rezygnacja...


czytaj dalej

Zurich: Cele potwierdzone

Zurich Insurance odnotował 2% wzrost składek z ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych za 9 miesięcy 2018 r. i potwierdził swoje cele finansowe,...


czytaj dalej

Marsh: Zmartwienia kadry zarządzającej

Według nowego raportu „Regional Risks for Doing Business”, kadra zarządzająca z różnych regionów oceniła bezrobocie, załamanie krajowych systemów...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Polisy komunikacyjne w sprzedaży bezpośredniej

UNIQA Polska rozszerzyła swoją bezpośrednią ofertę produktów ochronnych o OC posiadaczy pojazdów mechanicznych i pakiet OC+AC. A już wkrótce w tym...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: PZU nie ma planów zmian strategii

15 listopada prezes PZU SA Paweł Surówka zadeklarował, że zakład nie planuje zmian w swojej strategii do 2020 roku, pomimo osiągnięcia już...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook