feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


UNIQA: Nadzór zgodził się na zmiany w akcjonariacie
środa, 30 października 2019 09:41

29 października Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zgodziła się na zmiany w strukturze akcjonariatu spółek ubezpieczeniowych UNIQA w Polsce.

Add a comment

Więcej…
 
MRiRW: Konferencja o ubezpieczeniach w rolnictwie
środa, 30 października 2019 09:40

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) Ryszard Zarudzki przewodniczył konferencji „Narzędzia zarządzania ryzykiem w Planie Strategicznym Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021–2027”, która odbyła się 28 października w Warszawie.

Add a comment

Więcej…
 
Link4: Brązowa Effie dla kampanii Link4 Mama
środa, 30 października 2019 09:40

Linia produktowa Link4 Mama* została nagrodzona prestiżową statuetką Effie. Jury konkursu Effie Awards  przyznało brąz firmie w kategorii ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Unum Życie Firmą Przyjazną Klientowi
środa, 30 października 2019 09:37

Unum Życie TUiR otrzymało godło Firma Przyjazna Klientowi. To już drugie takie wyróżnienie dla spółki. Tytuł ten przyznawany jest przedsiębiorstwom prezentującym najwyższe standardy w obsłudze klienta.

Add a comment

Więcej…
 
Vienna Life: Rośnie liczba osób odkładających choć niewielkie kwoty
środa, 30 października 2019 09:35

W latach 2009–2019 blisko trzykrotnie wzrosła liczba rodaków, którym udaje się regularnie odkładać przynajmniej niewielkie kwoty. Zjawisku temu towarzyszy jednoczesny spadek odsetka osób popadających w długi.

Add a comment

Więcej…
 
UFG: 5 mln zł rocznie z tytułu wypłat szczególnych
wtorek, 29 października 2019 09:52

Z ankiety Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) przeprowadzonej wśród firm ubezpieczeniowych wynika, że blisko sześćdziesiąt ofiar wypadków sprzed lat może wystąpić wkrótce o wypłatę renty szczególnej na podstawie nowych przepisów, przyznających prawo do takiego świadczenia mimo wyczerpania środków przewidzianych na w/w cel w OC sprawców wypadków.

W wyniku analizy danych przekazanych przez ubezpieczycieli UFG oszacował, że łączna liczba rent, w których doszło już do wyczerpania tzw. sumy gwarancyjnej, przekracza osiemdziesiąt świadczeń*. Jednak nie w każdym z tych przypadków poszkodowany zgłosi się do Funduszu w najbliższym czasie. – Zakładamy, że w pierwszej kolejności zgłaszane będą roszczenia o przyznanie przez UFG renty szczególnej, w sytuacji gdy zaprzestano wypłaty renty z powodu wyczerpania sumy gwarancyjnej oraz nie toczy się w tej sprawie postępowanie sądowe z powództwa poszkodowanego lub ubezpieczyciela – zaznacza Anna Wawrzeniecka, dyrektor Biura Likwidacji Szkód UFG.

Add a comment

Więcej…
 
Link4: Top Marka 2019 dla ubezpieczeń komunikacyjnych
wtorek, 29 października 2019 09:47

Link4 TU otrzymało wyróżnienie Top Marka 2019 w plebiscycie programu Laur Klienta. Konsumenci docenili ubezpieczenia komunikacyjne towarzystwa.

Add a comment

Więcej…
 
Reso: Nowa umowa o współpracy z OSiR w Suwałkach
wtorek, 29 października 2019 09:47

Reso Europa Service oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach zawarły nowe, kilkuletnie porozumienie, na mocy którego suwalska spółka w dalszym ciągu będzie sponsorem generalnym Miejskiego Święta Biegania.

Add a comment

Więcej…
 
Polisa zabezpieczy płynność finansową rolnika
wtorek, 29 października 2019 09:46

Concordia Ubezpieczenia - Grupa Generali zwraca uwagę, że kluczową kwestią w dbaniu o płynność finansową profesjonalistów agro stanowi odpowiednio dobrana polisa ubezpieczeniowa.

Add a comment
Więcej…
 
Resort sprawiedliwości chce pomóc bliskim poszkodowanych
wtorek, 29 października 2019 09:43

W reakcji na niedawną uchwałę Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego (IKNiSP SN) odmawiającej osobom bliskim poszkodowanego z trwałym rozstrojem zdrowia prawa do zadośćuczynienia* Ministerstwo Sprawiedliwości zastanawia się nad wprowadzeniem takich zmian w kodeksie cywilnym, pozwalających na uzyskanie takiego świadczenia – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 1449

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Signal Iduna: Krzysztof Konstanciuk szefem Biura Sprzedaży Korporacyjnej

4 listopada Krzysztof Konstanciuk objął stanowisko Managera Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna Polska. W ramach swoich obowiązków będzie...


czytaj dalej

UE: Koniec prania na zielono

Ministrowie finansów Unii Europejskiej są gotowi przyjąć nowe zasady wymagające od zarządzających aktywami, ubezpieczycieli i funduszy...
czytaj dalej

Lloyd’s: Jedno ciało kierownicze

Ubezpieczeniowy i reasekuracyjny rynek Lloyd’s ogłosił swoją decyzję połączenia Rady Lloyd’s i Zarządu Franczyzy. Połączenie wejdzie w życie 1...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: PZU przyjrzy się AXA i mBankowi

Grupa PZU rozważy możliwość przejęcia aktywów AXA, które ewentualnie zostałyby wystawione na sprzedaż, oraz mBanku. Zakład nie myśli o sprzedaży...


czytaj dalej

UFG: Powstanie nowy system przekazywania akt szkodowych

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) rozpoczyna budowę systemu ułatwiającego ubezpieczycielom przekazywanie akt szkodowych. Pierwszym etapem...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook