feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: UOKiK sprawdza kancelarie odszkodowawcze
wtorek, 12 listopada 2019 09:34

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wziął pod lupę umowy kancelarii odszkodowawczych. Przedmiotem szczególnej analizy instytucji są opłaty, jakie kancelarie naliczają klientom – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Wysoka oglądalność cyklu „Mamy mają moc”
wtorek, 12 listopada 2019 09:33

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Joanna Talaśka, dyrektor komunikacji marketingowej Link4, zdradza, że cykl wideo „Mamy mają moc” Link4 notuje średnią oglądalność kilkuset tysięcy wyświetleń w sekcji wideo Wirtualnej Polski. Jest też przekonana, że oglądalność jeszcze wzrośnie po tym, jak program zaczął być emitowany w social mediach.

Add a comment

Więcej…
 
Posiadacze polskich Zielonych Kart wypadkowymi liderami na Ukrainie
piątek, 08 listopada 2019 09:37

W pierwszej połowie 2019 r. zagraniczne biura Zielonej Karty zapłaciły 783 tys. euro z tytułu 900 roszczeń za szkody na Ukrainie spowodowane przez kierowców posiadających zagraniczne ZK. Najwięcej zdarzeń o charakterze szkodowym spowodowali prowadzący auta z certyfikatami wystawionymi w Polsce. Odwrotna sytuacja miała miejsce w naszym kraju.

Jak podał Forinsurer, powołując się na dane MTSBU (ukraińskie biuro narodowe), najwięcej wypadków (297 zdarzeń, 33% wszystkich) spowodowali właściciele samochodów z Zielonymi Kartami wystawionymi w Polsce. Łączna wartość roszczeń z tego tytułu wyniosła za 176 tys. euro. Kolejne miejsca zajęli posiadacze aut z Litwy (207, 23%) – 97,5 tys. euro, Czech (55 szt., 6%) – 115 tys. euro, Białorusi (48 szt., 5,3%) – 64 tys. euro i Słowacji (44 szt., 4,9%) – 40 tys. euro.

Add a comment

Więcej…
 
PIDiPO: Kolejny rok ochrony ubezpieczeniowej dla członków Izby
piątek, 08 listopada 2019 09:36

Na mocy umowy generalnej Polskiej Izby Doradców i Pośredników Odszkodowawczych (PIDiPO) z Compensa TU z dniem 1 listopada rozpoczął się kolejny, dziesiąty rok ochrony OC zawodowej doradców odszkodowawczych.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej
piątek, 08 listopada 2019 09:35

19 listopada na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie odbędą się warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej, organizowane przez Polską Izbę Ubezpieczeń (PIU).

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Zmiany składek na UFG bez wpływu na ceny OC
piątek, 08 listopada 2019 09:35

Opublikowany niedawno nowy projekt rozporządzenia w sprawie wysokości składki wnoszonej przez ubezpieczycieli na rzecz Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego oraz terminów jej uiszczania* przewiduje obniżenie składki na utrzymanie i rozwój antyfraudowej bazy danych UFG oraz zniesienie składki początkowej wnoszonej po rozpoczęciu korzystania z tego narzędzia. Z wyliczeń Ubea.pl wynika, że zmiany tych obciążeń będą miały marginalny wpływ na stawki w polisach OC.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Wzrosną stawki dla samorządów
piątek, 08 listopada 2019 09:32

Konsekwencje zmian klimatycznych są jednym z czynników, dla których ceny ubezpieczeń mienia dla samorządów wzrosną o kilka procent – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Blik dostępny w sieci pośredników
środa, 06 listopada 2019 23:12

Generali udostępniło płatności Blikiem we współpracującej z nim sieci agencyjnej. Klienci mogą zapłacić w ten sposób za każde ubezpieczenie Generali oraz Proama.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: PZU chce przejąć trzy spółki medyczne
środa, 06 listopada 2019 23:11

30 października do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wpłynął wniosek PZU Zdrowie o wyrażenie zgody na koncentrację w postaci przejęcia kontroli nad TOMMA Diagnostyka Obrazowa z siedzibą w Poznaniu.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Dla większości ojców dziecko jest na pierwszym planie
środa, 06 listopada 2019 23:09

Z badań Nationale-Nederlanden wynika, że prawie 40% respondentów uważa, że po pojawieniu się dziecka mniej czasu poświęca swojej karierze. Zjawisko to wciąż częściej dotyczy matek niż ojców – prawie co druga kobieta pracuje mniej, podczas gdy dotyczy to blisko jednej trzeciej mężczyzn.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 1449

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Signal Iduna: Krzysztof Konstanciuk szefem Biura Sprzedaży Korporacyjnej

4 listopada Krzysztof Konstanciuk objął stanowisko Managera Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna Polska. W ramach swoich obowiązków będzie...


czytaj dalej

UE: Koniec prania na zielono

Ministrowie finansów Unii Europejskiej są gotowi przyjąć nowe zasady wymagające od zarządzających aktywami, ubezpieczycieli i funduszy...
czytaj dalej

Lloyd’s: Jedno ciało kierownicze

Ubezpieczeniowy i reasekuracyjny rynek Lloyd’s ogłosił swoją decyzję połączenia Rady Lloyd’s i Zarządu Franczyzy. Połączenie wejdzie w życie 1...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: PZU przyjrzy się AXA i mBankowi

Grupa PZU rozważy możliwość przejęcia aktywów AXA, które ewentualnie zostałyby wystawione na sprzedaż, oraz mBanku. Zakład nie myśli o sprzedaży...


czytaj dalej

UFG: Powstanie nowy system przekazywania akt szkodowych

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) rozpoczyna budowę systemu ułatwiającego ubezpieczycielom przekazywanie akt szkodowych. Pierwszym etapem...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook