feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Aviva: Jaka polisa dla rodziny patchworkowej
czwartek, 14 listopada 2019 09:42

Coraz więcej Polaków żyje w tzw. rodzinach patchworkowych. Ta sytuacja ma znaczenie dla ubezpieczeń i dziedziczenia – zauważa Aviva.

Decyzja o założeniu nowej rodziny, zwłaszcza gdy posiada się dzieci z poprzednich związków, dużo zmienia, także w kontekście ubezpieczeń na życie i zdrowie. Warto więc sprawdzić zakres posiadanych polis i zastanowić się nad potrzebami ubezpieczeniowymi w nowej sytuacji.

Add a comment
Więcej…
 
Porówneo.pl: Kobiety coraz częściej ubezpieczają auta
czwartek, 14 listopada 2019 09:41

Dla ubezpieczycieli kobiety w wieku 55+ stanowią znaczącą grupę focusową, której zachowania i preferencje są stale obserwowane.

– Co przeczy stereotypom? Z pewnością rosnąca liczba zmotoryzowanych kobiet kupujących ubezpieczenia. Z naszych analiz wynika, że pań dokonujących transakcji zakupu OC i AC jest coraz więcej – w naszym portfelu stanowią one ok 30% kupujących i ta wartość zwiększyła się względem ubiegłego roku – mówi Kamila Kamińska, dyrektor operacyjny porówneo.pl. – Co więcej, wśród kobiet kupujących ubezpieczenia online ponad 14% jest w wieku 55+ i tu również zachodzi zauważalny wzrost – zaznacza.

Z danych porównywarki wynika także, że kobiety, również te starsze, są przezorne i ubezpieczeń szukają w miesiącach letnich, długo przed tzw. szczytem wypadkowym następującym we wrześniu i październiku. W przeciwieństwie do panów, których aktywność w tym zakresie wzrasta we wrześniu.

(AM, źródło: Porówneo.pl)

Add a comment
 
Aegon: Chcemy być liderem obsługowym i prowizyjnym w drugiej turze PPK
środa, 13 listopada 2019 09:50

We wtorek 12 listopada 2019 r. w Sierpcu odbyło się drugie z trzech spotkań firmy Aegon z pośrednikami. Tematem szkolenia była druga tura pracowniczych programów kapitałowych. Łącznie Aegon spotka się z 250 brokerami i multiagentami w całym kraju.

Druga tura PPK oficjalnie rozpoczyna się 1 stycznia 2020 roku. Od tego dnia firmy zatrudniające od 50 do 249 osób będą mogły podpisać umowę o zarządzanie PPK z jednym z 20 dostawców zarejestrowanych na PFR Portal PPK. Firm objętych drugą turą jest około 16 tys.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Polisy komunikacyjne od KioskPolis.pl w Yanosiku
środa, 13 listopada 2019 09:48

Internetowa porównywarka ubezpieczeń KioskPolis.pl oraz Neptis, operator Yanosika, podpisały strategiczną umowę o współpracy. W jej efekcie do dostępnej w aplikacji oferty ubezpieczeń komunikacyjnych YU! oraz ubezpieczeń turystycznych dołączyły OC, AC, Assistance i NNW oferowane przez porównywarkę.

Add a comment

Więcej…
 
Policja: Gang oszustów ubezpieczeniowych rozbity
środa, 13 listopada 2019 09:47

Policjanci z Garwolina pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Rejonowej rozbili grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o kradzieże pojazdów, próby wyłudzenia odszkodowań od ubezpieczycieli oraz paserstwo. Podejrzani kradli samochody, zgłaszali również fikcyjne kolizje w celu uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Mubi: Ceny OC spadają
środa, 13 listopada 2019 09:47

Według wyliczeń porównywarki Mubi.pl, średnia cena OC w kalkulatorze na początku listopada to 755 zł – o 8 % mniej niż na początku września.

Add a comment

Więcej…
 
Europ Assistance Polska: Im dalej, tym drożej
środa, 13 listopada 2019 09:46

Okres jesienno-zimowy sprzyja planowaniu dalszych wyjazdów, do miejsc, gdzie przyjemne temperatury pozwolą na dobry wypoczynek.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Początek końca OFE
wtorek, 12 listopada 2019 09:42

Projekt przepisów dotyczących istotnych zmian w polskim systemie emerytalnym, akceptacja przepisów dotyczących trzeciego zastępcy szefa nadzoru i kolejna zdobycz biznesu zdrowotnego największego polskiego ubezpieczyciela – tak przedstawiała się lista najistotniejszych akcentów minionego tygodnia.

Numerem jeden ostatnich kilku dni było bez wątpienia przyjęcie przez rząd długo oczekiwanego projektu ustawy nowelizacji niektórych ustaw w związku z przeniesieniem środków z Otwartych Funduszy Emerytalnych na Indywidualne Konta Emerytalne. Proponowana regulacja nieco różni się od przedstawionej kilka miesięcy temu, ale jej główny sens – dobrowolny lub domyślny transfer środków z Funduszy na IKE, któremu towarzyszyć będzie opłata przekształceniowa (to rozwiązanie budzi największe kontrowersje) – pozostał bez zmian.

Add a comment

Więcej…
 
Vfconferences: Prawne aspekty sprzedaży ubezpieczeń
wtorek, 12 listopada 2019 09:39

12 grudnia w Warszawie odbędzie się II śniadanie biznesowe dla zakładów ubezpieczeń  zatytułowane „Prawne aspekty sprzedaży ubezpieczeń”. Patronem medialnym wydarzenia będzie „Gazeta Ubezpieczeniowa”

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Jakie ubezpieczenie na wyjazd do USA?
wtorek, 12 listopada 2019 09:36

Zgodnie z zapowiedziami już od 11 listopada Polacy mogą podróżować bez wiz do Stanów Zjednoczonych. Generali radzi wybierającym się do USA, aby zabrali ze sobą odpowiednie ubezpieczenie podróżne.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 1449

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Signal Iduna: Krzysztof Konstanciuk szefem Biura Sprzedaży Korporacyjnej

4 listopada Krzysztof Konstanciuk objął stanowisko Managera Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna Polska. W ramach swoich obowiązków będzie...


czytaj dalej

UE: Koniec prania na zielono

Ministrowie finansów Unii Europejskiej są gotowi przyjąć nowe zasady wymagające od zarządzających aktywami, ubezpieczycieli i funduszy...
czytaj dalej

Lloyd’s: Jedno ciało kierownicze

Ubezpieczeniowy i reasekuracyjny rynek Lloyd’s ogłosił swoją decyzję połączenia Rady Lloyd’s i Zarządu Franczyzy. Połączenie wejdzie w życie 1...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: PZU przyjrzy się AXA i mBankowi

Grupa PZU rozważy możliwość przejęcia aktywów AXA, które ewentualnie zostałyby wystawione na sprzedaż, oraz mBanku. Zakład nie myśli o sprzedaży...


czytaj dalej

UFG: Powstanie nowy system przekazywania akt szkodowych

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) rozpoczyna budowę systemu ułatwiającego ubezpieczycielom przekazywanie akt szkodowych. Pierwszym etapem...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook