feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Rozmowy bez Asekuracji: Agent kontra OWU
środa, 24 kwietnia 2019 08:49

23 kwietnia ukazał się najnowszy, sześćdziesiąty trzeci odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Najnowsza odsłona programu poświęcona była postanowieniom ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU).

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Użytkowanie e-hulajnóg wymaga pilnego uregulowania
środa, 24 kwietnia 2019 08:48

Katarzyna Wojdyła, członek zarządu Link4, ocenia, że jeżeli ruch rowerowy wzrośnie, konieczne może się okazać wprowadzenie obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla rowerzystów. Dużo pilniejszym do uregulowania segmentem są jednak hulajnogi i rowery elektryczne.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: Trzecie urodziny assistance.tv
środa, 24 kwietnia 2019 08:47

Mondial Assistance trzy lata temu uruchomił stronę internetową assistance.tv. Serwis jest skierowany do pracowników banków, ubezpieczycieli, brokerów ubezpieczeniowych oraz agentów, którzy znajdą w nim m.in. materiały wideo oraz teksty o rynku ubezpieczeń, usługach assistance, produktach i relacje z wielu wydarzeń branżowych.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: Laur dla najlepszego cyfrowego ubezpieczyciela
środa, 24 kwietnia 2019 08:46

Decyzją kapituły Konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń Link4 został nagrodzony tytułem Najlepszego Cyfrowego Ubezpieczyciela 2018.

Add a comment

Więcej…
 
rankomat.pl: Przewóz bagażu samolotem
środa, 24 kwietnia 2019 08:45

Niektóre linie lotnicze pozwalają na bezpłatny przewóz jedynie małego plecaka, torby damskiej czy pokrowca na laptopa. W innych istnieje możliwość przewozu dużego bagażu rejestrowanego. Eksperci rankomat.pl sprawdzili, jakie są limity rozmiaru i wagi bagażu u różnych przewoźników.

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
środa, 24 kwietnia 2019 08:39

Ponawiamy prośbę o przekazywanie 1% podatku na rzecz Marka Śliperskiego, wieloletniego współpracownik „Gazety Ubezpieczeniowej” zmagającego się z ciężką, nieuleczalną chorobą, .

Add a comment
Więcej…
 
KNF: Ubezpieczyciele mają co poprawiać
wtorek, 23 kwietnia 2019 08:41

Kilka dni nawałnic w sierpniu 2017 roku kosztowało ubezpieczycieli blisko pół miliarda złotych. Z kolei ubiegłoroczne kontrole z zakładach ubezpieczeń wykazały szereg nieprawidłowości – wynika z opublikowanego przez KNF „Sprawozdania z działalności Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego oraz Komisji Nadzoru Finansowego w 2018 roku”.

W ramach działań nadzorczych podejmowanych przez KNF w 2018 roku nadzór opracował raport poświęcony reasekuracji krajowych zakładów ubezpieczeń, w tym reasekuracji zdarzeń katastroficznych. W raporcie skupiono się głównie na reasekuracji biernej, ponieważ krajowi ubezpieczyciele nie prowadzą reasekuracji czynnej w istotnym zakresie. Natomiast bierna to dla wielu towarzystw istotny obszar działalności, a jak pokazują wyniki testów warunków skrajnych stanowi ona podstawową technikę ograniczania ryzyka, w szczególności ryzyka katastroficznego.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Dwa główne akcenty
wtorek, 23 kwietnia 2019 08:40

Nowości technologiczne i wskaźniki finansowe oraz statystyczne obejmujące ubiegły rok – te dwie kwestie zdominowały miniony tydzień w polskiej branży ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
Antal: Zarobki w zakładach ubezpieczeń
wtorek, 23 kwietnia 2019 08:39

Według 8. Raportu Płacowego Antal, średnie wynagrodzenie oferowane specjalistom i menadżerom w Polsce w bankowości i ubezpieczeniach wynosi 11,2 tys. zł. To o blisko 1 tys. zł więcej niż średnia z poprzedniej edycji, wynosząca 10 318 zł.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Barometr cenowy w górę
wtorek, 23 kwietnia 2019 08:38

Z barometru cenowego Ubea.pl, sporządzonego na postawie wszystkich kalkulacji wykonanych w marcu przez klientów porównywarki, wynika, że w ubiegłym miesiącu średnia składka OC w analizowanej grupie ubezpieczycieli była na wyraźnie niższym poziomie w stosunku do wyniku ze stycznia, ale za to wyższa od rezultatu z lutego.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 1384

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Generali: Kwartał wzrostów

Pierwsze trzy miesiące obecnego roku były udane dla Generali. Grupa zanotowała wysokie wzrosty zysków i przypisu składki.

Przypis składki brutto...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Lokalne porządki

Ostatnie lata w branży ubezpieczeniowej stały pod znakiem globalnych zmian w przepisach dotyczących branży ubezpieczeniowej. Zmniejszona aktywność...


czytaj dalej

SN: Odmowa podjęcia uchwał w dwóch sprawach

16 maja Sąd Najwyższy (SN) odmówił podjęcia uchwały w dwóch sprawach dotyczących materii ubezpieczeniowej, skierowanych do niego przez sądy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook