feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Aviva: Marek Woszczyna przejmie odpowiedzialność za OC dla firm
czwartek, 09 maja 2019 09:15

Z początkiem czerwca Marek Woszczyna przejmie odpowiedzialność za rozwój linii biznesowej ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej dla firm w Avivie. Andrzej Wasilewski, który dotychczas szefował temu obszarowi, z końcem maja odejdzie z firmy, aby podjąć nowe wyzwanie zawodowe.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: SAS i ONDI tworzą platformę ubezpieczeniową
czwartek, 09 maja 2019 09:04

SAS ogłosiła nawiązanie współpracy z polskim start-upem ONDI w zakresie rozwoju platformy oferującej ubezpieczenia na żądanie. ONDI otrzyma dostęp do najnowszych technologii SAS w obszarze uczenia maszynowego i inteligentnego silnika decyzyjnego real-time. Dzięki tym narzędziom produkty oferowane na platformie ONDI mają być spersonalizowane i dostosowane do możliwości finansowych klientów.

Add a comment

Więcej…
 
DAS: Wypadek za granicą może słono kosztować kierowcę
czwartek, 09 maja 2019 09:03

Zmotoryzowanych turystów udających się za granicę mogą zaskoczyć niektóre lokalne przepisy, a w przypadku ich naruszenia muszą liczyć się z poważnymi problemami, w tym finansowymi. Problemy prawne mogą mocno nadwyrężyć urlopowy budżet – ostrzegają eksperci DAS.

Add a comment

Więcej…
 
Ergo Hestia: Dzieło na wystawę w Gdańsku
czwartek, 09 maja 2019 09:02

Od początku marca w Muzeum Narodowym w Gdańsku można oglądać wystawę „Natura i duchowość” gdańskiego artysty Carla Borromäusa Rutharta. W tym tygodniu monograficzna wystawa zostanie wzbogacona o kolejne dzieło – obraz, który przedstawia lwa walczącego z tygrysem, pochodzący z zasobów Ergo Hestii.

Add a comment

Więcej…
 
Gothaer TU: Rośnie zainteresowanie OZE
czwartek, 09 maja 2019 09:01

Gothaer TU, specjalizujące się w ubezpieczaniu zielonej energii w Polsce, od kilku miesięcy notuje większe zainteresowanie inwestorów energią z odnawialnych źródeł. Stopniowo ruszają zamrożone inwestycje w farmy wiatrowe, planowane są też nowe elektrownie fotowoltaiczne.  

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Wzrost ryzyka biznesowego na Dolnym Śląsku
czwartek, 09 maja 2019 08:45

Z Programu Analiz Należności Euler Hermes wynika, iż firmy z województwa dolnośląskiego regulują swoje zobowiązania gorzej, zarówno w porównaniu do danych sprzed roku, jak i do moralności płatniczej w województwach sąsiednich.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF znów interweniuje w sprawie adekwatności składek
środa, 08 maja 2019 12:06

Po ponad 3,5 roku od poprzedniej interwencji Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) ponownie wystąpił do ubezpieczycieli w sprawie adekwatności składki w komunikacyjnych ubezpieczeniach OC. Analiza nadzoru wykazała bowiem, że mimo dodatniego wyniku technicznego całego segmentu OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm.) większość zakładów oferujących te ubezpieczenia notuje straty.

Poprzednia interwencja UKNF miała miejsce 28 września 2015 r., w czasach, gdy na rynku komunikacyjnym miała miejsce ostra wojna cenowa. W piśmie sygn. DNU/606/6/2/1/AW/2015* nadzór ostrzegł m.in., że kondycja w gr. 3 i 10 działu II zagraża wypłacalności towarzystw oferujących te produkty, a zwłaszcza tych, dla których komunikacyjne polisy OC i AC stanowią istotny element prowadzonej działalności.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Rusza VII Kongres
środa, 08 maja 2019 12:05

Dziś w Sopocie rozpoczyna się Kongres Polskiej Izby Ubezpieczeń. Tegoroczna, siódma już edycja tradycyjnego spotkania branży ubezpieczeniowej przebiegać będzie pod hasłem „Europa – innowacje, inspiracje, regulacje”.

Add a comment
Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Klimat ryzyka dla firm
środa, 08 maja 2019 12:04

Opublikowany 7 maja sześćdziesiąty piąty odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji” był poświęcony wpływowi zmian klimatycznych na przedsiębiorstwa. Gościem programu był Rafał Mańkowski, ekspert Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
UNIQA: Oferta dla deweloperów
środa, 08 maja 2019 12:03

UNIQA Polska przygotowała specjalny Pakiet dla Deweloperów. Firma została także wyłącznym partnerem ubezpieczeniowym Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 1385

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Global Market Index: Ceny ubezpieczeń wciąż rosną

Marsh opublikował wyniki cyklicznego raportu Global Market Index, zawierającego informacje na temat kluczowych trendów rynkowych obserwowanych w...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Brokerzy i PPK

21 maja ukazał się sześćdziesiąty czwarty odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gośćmi programu byli Robert Zapotoczny, prezes, oraz Dariusz...


czytaj dalej

Lubelskie: Atak żywiołu. PZU już likwiduje szkody

21 maja przed południem przez gminę Wojciechów (województwo lubelskie) przeszła trąba powietrzna, która wyrządziła poważne szkody. PZU, który był...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook