feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: KUKE zabezpieczy finansowanie kontraktu Pesy
poniedziałek, 13 maja 2019 08:36

Finansowanie białoruskiej transakcji Pesy zostanie zabezpieczone polisą KUKE – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: E-pojazdy – będą regulacje, będą ubezpieczenia
piątek, 10 maja 2019 08:40

Rosnąca popularność nowej mobilności, perspektywy jej rozwoju i ryzyko związane z ruchem urządzeń transportu osobistego (UTO) sprawiają, że pilną kwestią jest regulacja tego obszaru. Jego unormowanie pozwoli z kolei na zaoferowanie odpowiednich produktów ochronnych – takie wnioski płyną z najnowszego raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) zatytułowanego „Nowa miejska mobilność. Co oznacza dla ubezpieczeń?”.

Według danych ONZ, ludność w miastach zwiększy się do 2025 r. prawie o 10%*. Coraz więcej osób będzie szukało sposobów sprawnego poruszania się po mieście. – Dodatkowo, rosnąca świadomość ekologiczna skłania nas do rezygnacji z samochodu, przynajmniej od czasu do czasu. Taką deklarację złożyło aż 79% Polaków w badaniu Eurobarometru, przeprowadzonym w 2017 r. – mówi Łukasz Kulisiewicz, ekspert PIU. Efektem tych czynników, stymulowanym dodatkowo przez szybki rozwój technologiczny, jest rosnąca popularność nowej miejskiej mobilności, czyli urządzeń transportu osobistego (UTO).

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Absolutorium dla zarządu, nowi członkowie Komisji Rewizyjnej
piątek, 10 maja 2019 08:39

9 maja podczas drugiego dnia VII Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń odbyło się Walne Zgromadzenie PIU.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczenia jak stara ciotka
piątek, 10 maja 2019 08:38

Drugi dzień VII Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń skonfrontował ubezpieczycieli z rzeczywistością. Z jednej strony nowe pokolenie klientów, nowe style i scenariusze życia, podejście do posiadania i nie posiadania, nowe ryzyka, a z drugiej nasza wciąż jeszcze skostniała i uregulowana prawie na śmierć branża ubezpieczeniowa, niczym konserwatywna i podstarzała ciotka. I jak ta doświadczona niewiasta z innej epoki ma nadążyć za światem, który zmienia się na naszych oczach? Łatwo nie będzie.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: BION ubezpieczycieli za 2018 rok według nowej metodyki
piątek, 10 maja 2019 08:37

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) dokona oceny ryzyka (BION) zakładów ubezpieczeń za 2018 rok według nowej metodyki. Prace nad nią są obecnie finalizowane. Nie wpłynie ona na założenia polityki dywidendowej ubezpieczycieli – poinformowała ISBnews dyrektor zarządzająca Pionem Nadzoru Ubezpieczeniowego UKNF Dagmara Wieczorek-Bartczak.

Add a comment

Więcej…
 
Signal Iduna: Biuro Podróży Maltur ogłosiło niewypłacalność
piątek, 10 maja 2019 08:36

W związku z utratą płynności finansowej Biuro Podróży Maltur Andrzej Kiermasz poinformowało o zaprzestaniu działalności. Firma posiada gwarancję ubezpieczeniową wystawioną przez Signal Iduna Polska TU.

Add a comment

Więcej…
 
Ergo Hestia: Ruszył nabór do programu stażowego
piątek, 10 maja 2019 08:35

Ruszył nabór do programu „Staż z widokiem na przyszłość” Ergo Hestii, skierowanego do studentów czwartego i piątego roku zarówno kierunków analitycznych, technicznych, prawnych, jak i słuchaczy marketingu i zarządzania.

Add a comment

Więcej…
 
EuCO: Poszkodowany może leczyć się prywatnie
piątek, 10 maja 2019 08:33

Poszkodowany nie ze swojej winy w wypadku komunikacyjnym ma prawo do bezpłatnego leczenia prywatnego. Koszty powinien opłacić ubezpieczyciel, u którego sprawca wykupił OC. Wiedza na ten temat nie jest jednak powszechna – twierdzi Europejskie Centrum Odszkodowań (EuCO).

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Więcej uwagi ze strony nadzoru
piątek, 10 maja 2019 08:29

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zwróci baczniejszą uwagę na polski rynek ubezpieczeń – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczyciele o regulacjach i innowacjach
czwartek, 09 maja 2019 09:19

W środę 8 maja w Sopocie rozpoczął się doroczny Kongres Polskiej Izby Ubezpieczeń. Branża spotkała się po raz siódmy, by dyskutować o bieżących wyzwaniach. W związku z rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej hasło Kongresu brzmiało: „Europa: innowacje, inspiracje, regulacje”.

Gościem specjalnym wydarzenia był Gabriel Bernardino, przewodniczący Europejskiego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA). W swoim wystąpieniu odniósł się do kluczowych wyzwań europejskich nadzorów, do których zaliczył m.in. standaryzację zasad obowiązujących w lokalnych systemach nadzorczych, nowe technologie i ich wpływ na branżę ubezpieczeniową oraz lukę emerytalną, będącą problemem wszystkich Europejczyków.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 1385

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Global Market Index: Ceny ubezpieczeń wciąż rosną

Marsh opublikował wyniki cyklicznego raportu Global Market Index, zawierającego informacje na temat kluczowych trendów rynkowych obserwowanych w...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Brokerzy i PPK

21 maja ukazał się sześćdziesiąty czwarty odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gośćmi programu byli Robert Zapotoczny, prezes, oraz Dariusz...


czytaj dalej

Lubelskie: Atak żywiołu. PZU już likwiduje szkody

21 maja przed południem przez gminę Wojciechów (województwo lubelskie) przeszła trąba powietrzna, która wyrządziła poważne szkody. PZU, który był...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook