feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Superpolisa: Rozpiętości w cenach OC mogą być spore
wtorek, 21 maja 2019 08:40

Superpolisa Ubezpieczenia sprawdziła, jak duże potrafią być rozpiętości cenowe pomiędzy najtańszą a najdroższą polisą oferowaną na rynku temu samemu właścicielowi auta.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Europa zaoferuje polisy na żądanie
wtorek, 21 maja 2019 08:40

W ostatnim kwartale tego roku Grupa Europa wprowadzi aplikację mobilną, za pośrednictwem której zaoferuje ubezpieczenia na żądanie – podała Polityka Insight.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Branża chce regulacji odszkodowawców
wtorek, 21 maja 2019 08:34

W trakcie VII Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń sporo mówiło się o konieczności regulacji branży odszkodowawczej – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Lokalne porządki
poniedziałek, 20 maja 2019 09:05

Ostatnie lata w branży ubezpieczeniowej stały pod znakiem globalnych zmian w przepisach dotyczących branży ubezpieczeniowej. Zmniejszona aktywność unijnej legislatywy sprawiła, że w obecnym roku na pierwszym planie znalazły się regulacje dotyczące problemów lokalnych. Są one mniej spektakularne niż akty „wyprodukowane” na poziomie Unii Europejskiej, ale każdy z nich odnosi się do problemu o istotnej wadze.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Odmowa podjęcia uchwał w dwóch sprawach
poniedziałek, 20 maja 2019 09:01

16 maja Sąd Najwyższy (SN) odmówił podjęcia uchwały w dwóch sprawach dotyczących materii ubezpieczeniowej, skierowanych do niego przez sądy powszechne.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: PZU martwi sytuacja w „komunikacji”
poniedziałek, 20 maja 2019 08:56

PZU nie planuje akwizycji zagranicznych, a jednym z jego największych zmartwień jest sytuacja w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych, choć liczy, że poprawi ją interwencja nadzoru – wynika z wypowiedzi Tomasza Kulika, członka zarządu PZU SA i CFO Grupy PZU podczas odbywającego się 17 maja czatu inwestorskiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII).

Add a comment

Więcej…
 
TubaPay: TUZ TUW w gronie partnerów-ubezpieczycieli
poniedziałek, 20 maja 2019 08:55

Na facebookowym profilu TubaPay podano, że nowym partnerem rozwiązania zostało TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Niski poziom kwietniowego barometru
poniedziałek, 20 maja 2019 08:52

Z barometru cenowego Ubea.pl, sporządzonego na postawie wszystkich kalkulacji wykonanych w kwietniu przez klientów porównywarki, wynika, że w ubiegłym miesiącu średnia składka OC w analizowanej grupie ubezpieczycieli była na niższym poziomie zarówno w stosunku do wyniku z poprzedniego miesiąca, jak rezultatu ze stycznia.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Główny problem to niedoubezpieczenie
poniedziałek, 20 maja 2019 08:46

Polska to rynek z dużym potencjałem, ale również z dużym niedoubezpieczeniem – ocenia Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes Gothaer TU.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Nadzór i PIU za fakultatywnymi karami nadzorczymi
piątek, 17 maja 2019 08:49

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) oraz Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) popierają nowelizację ustaw z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK (UUO) oraz ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (UDUiR) mającą na celu zapewnienie KNF skutecznych i szybkich mechanizmów nadzoru nad zagranicznymi ubezpieczycielami działającymi w Polsce jako oddziały bądź na zasadzie unijnej swobody świadczenia usług. Ich zdaniem nowela wymaga jednak istotnych korekt.

Wspólnym postulatem obu instytucji jest zniesienie przymusu karania zakładów ubezpieczeń za nieterminową likwidację szkód, czyli normy zawartej w art. 14 ust. 3a UUO. „Obecny stan prawny powoduje, że Komisja Nadzoru Finansowego zmuszona jest prowadzić postępowania administracyjne zmierzające do nałożenia kary nawet w przypadkach sprzed kilku lat, gdzie stwierdzono nieliczne naruszenia albo o niewielkim ciężarze gatunkowym” – głosi stanowisko PIU.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 1385

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Global Market Index: Ceny ubezpieczeń wciąż rosną

Marsh opublikował wyniki cyklicznego raportu Global Market Index, zawierającego informacje na temat kluczowych trendów rynkowych obserwowanych w...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Brokerzy i PPK

21 maja ukazał się sześćdziesiąty czwarty odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gośćmi programu byli Robert Zapotoczny, prezes, oraz Dariusz...


czytaj dalej

Lubelskie: Atak żywiołu. PZU już likwiduje szkody

21 maja przed południem przez gminę Wojciechów (województwo lubelskie) przeszła trąba powietrzna, która wyrządziła poważne szkody. PZU, który był...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook