feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: projekt zmian w przepisach dotyczących OC do 15 sierpnia
środa, 30 lipca 2008 12:03
Jak informuje „Gazeta Wyborcza” jeszcze w tym roku zniknie przepis pozwalający ubezpieczycielowi automatycznie przedłużać polisę OC na kolejny rok. Add a comment
Więcej…
 
Komisja Etyki Reklamy: reklama Link4 nie dyskredytuje agentów
środa, 30 lipca 2008 10:33

Kampania reklamowa Link4, w której pokazano smutnych z powodu starty prowizji w wyniku pojawienia się oferty direct agentów, wzbudziła wiele emocji. Interweniował w tej sprawie w imieniu Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych jego prezes Jacek Kliszcz.

Racje obu stron wraz z komentarzami internautów przedstawiła „Gazeta Ubezpieczeniowa”. Jednak na wymianie zdań się nie skończyło. Kampania została zaskarżona przez anonimowego konsumenta do Komisji Etyki Reklamy, działającej przy Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Wieczerzak i Jamrozy będą oczyszczeni z zarzutów?
czwartek, 24 lipca 2008 11:43

"Nie było afer w Totalizatorze, PZU i PZU Życie" – taka, zdaniem "Pulsu Biznesu", jest konkluzja prokuratury, po cichu umarzającej kolejne wątki wielkich śledztw przeciwko duetowi Grzegorz Wieczerzak - Władysław Jamroży.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: koniec dyskryminacji podatkowej zagranicznych funduszy
czwartek, 17 lipca 2008 10:20

{mosimage}Jak informuje „Wall Street Journal Polska”, zagraniczne fundusze inwestycyjne i emerytalne mogą zgłosić się do polskiego fiskusa z wnioskiem o zwrot podatku zapłaconego w naszym kraju. Gazeta przytacza przykład jednego z funduszy luksemburskich, który otrzymał korzystną dla siebie decyzję sądu. Wydanym w marcu prawomocnym wyrokiem sąd orzekł, że odsetki od rachunku bankowego wypłacane na jego rzecz przez polski bank powinny być zwolnione z opodatkowania.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: były szef PZU SA musi przeprosić dziennikarza
środa, 09 lipca 2008 15:58
Były prezes PZU SA Jaromir Netzel przeprosi byłego dziennikarza "Rzeczpospolitej" Bertolda Kittela za swe sugestie, że jest on "majorem służb specjalnych" - przewiduje ugoda zawarta w środę w cywilnym procesie wytoczonym Netzlowi przez dziennikarza. Add a comment
Więcej…
 
Prawo: zmiany w ustawie o finansowaniu leczenia ofiar drogowych
piątek, 04 lipca 2008 10:41
{mosimage}Jak informuje „Gazeta Prawna”, niedługo ma zacząć funkcjonować system, w którym koszty leczenia ofiar wypadków drogowych są pokrywane z polis OC ich sprawców. Jego działanie będzie możliwe dzięki projektowi nowelizacji ustawy o finansowaniu leczenia ofiar wypadków drogowych, autorstwa Ministerstwa Zdrowia (wcześniej ustawa ta wprowadziła podatek Religi). Gazeta przypomina, że od 1 października ubiegłego roku towarzystwa ubezpieczeniowe są zobowiązane do przekazywania 12 proc. od wartości wszystkich zawartych polis OC komunikacyjnej do Narodowego Funduszu Zdrowia. Ze zgromadzonych w ten sposób pieniędzy miały być pokrywane koszty leczenia ofiar wypadków komunikacyjnych. Jednak system ten nie funkcjonował ze względu na brak odpowiednich informacji z Policji pozwalających na identyfikację sprawców wypadków.

Kolejnym utrudnieniem było to, że chcąc skorzystać ze środków pobieranych w ramach podatku Religi, NFZ musiał czekać na skazanie sprawcy wypadku prawomocnym wyrokiem sądowym. Te czynniki spowodowały, że 200 mln zł z tytułu wpłat ubezpieczycieli nie było wykorzystywane. W konsekwencji koszty świadczeń udzielanych ofiarom wypadków drogowych obciążały budżety szpitali.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: podatek Religi zniknie 1 listopada 2008
czwartek, 03 lipca 2008 10:32
Podatek Religi, zgodnie z którym koszty leczenia ofiar wypadków pokrywają faktycznie wszyscy kierowcy, ma zostać zlikwidowany 1 listopada br.- pisze "Parkiet".

Add a comment
Więcej…
 
Zmiana ustawy udostępnianiu informacji gospodarczych zwiększy skuteczność postępowań regresowych
poniedziałek, 30 czerwca 2008 10:20
{mosimage}Jak informuje „Gazeta Prawna”, obecnie towarzystwa ubezpieczeniowe odzyskują ponad 100 mln zł rocznie, żądając od sprawców szkód ich pokrycia w ramach tzw. postępowania regresowego. Gazeta zwraca uwagę, że kwota ta mogłaby ulec nawet dwukrotnemu zwiększeniu, ponieważ przeciętnie około 40-50 proc. postępowań regresowych nie kończy się sukcesem.

„GP” wyjaśnia, że średnią zaniżają sytuacje, w których regres ma być skierowany do osoby fizycznej. Wówczas to skuteczność spada do 20-30 proc. Jako najczęstsze przypadki gazeta podaje sytuacje, w których sprawcą wypadku jest osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwym. „Gazeta Prawna” wylicza, że ok. 80 proc. przypadków, w których towarzystwo żąda pokrycia szkody przez swojego klienta posiadającego polisę OC komunikacyjnego, dotyczy pijanych kierowców. Jako inne istotne podstawy do regresu „GP” wymienia ucieczkę z miejsca wypadku czy jazdę samochodem bez prawa jazdy.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: zmiany w kodeksie cywilnym mogą przynieść falę roszczeń wobec ubezpieczycieli
środa, 25 czerwca 2008 10:15
{mosimage}Jak informuje „Gazeta Prawna” ustawa zmieniająca kodeks cywilny została podpisana przez prezydenta. Nowelizacja daje najbliższym członkom rodziny osób zmarłych w wyniku wypadków prawo do zadośćuczynienia, czyli wypłaty za niematerialną krzywdę. Konsekwencje zmian wprowadzonych w kodeksie cywilnym budzą niepokój towarzystw ubezpieczeniowych.

Edyta Ryś, prawnik w kancelarii odszkodowawczej Adiutor Centrum mówi, że podstawowym uzasadnieniem przyznania zadośćuczynienia dla bliskich jest domniemanie faktycznego istnienia post-traumatic stress disorder (PTSD) jako zaburzenia będącego skutkiem traumatycznych przeżyć. Rozmówczyni „Gazety Prawnej” dodaje, że PTSD jest diagnozowane jako normalna reakcja m.in. na tragiczną śmierć osoby bliskiej. Gazeta przypomina, że dotychczas rodziny mogły ubiegać się o odszkodowanie jedynie wówczas, gdy udowodniły, że w związku ze śmiercią poniosły straty materialne, np. zapadły na depresję i straciły pracę lub zamknęły firmę.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: implementacja dyrektywy UE w sprawie reasekuracji
piątek, 20 czerwca 2008 12:41
Wczoraj odbyło się spotkanie uzgodnieniowe w Ministerstwie Finansów w sprawie projektu nowelizacji Ustawy o działalności ubezpieczeniowej w związku  z potrzebą implementacji dyrektywy UE w sprawie reasekuracji. PIU, jako jedna z kilku instytucji i urzędów centralnych, jest regularnie zapraszana do zgłaszania uwag i wyrażania opinii na temat projektów aktów prawnych w tym zakresie.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 następna > ostatnia >>

Strona 224 z 234

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Global Market Index: Ceny ubezpieczeń wciąż rosną

Marsh opublikował wyniki cyklicznego raportu Global Market Index, zawierającego informacje na temat kluczowych trendów rynkowych obserwowanych w...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Brokerzy i PPK

21 maja ukazał się sześćdziesiąty czwarty odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gośćmi programu byli Robert Zapotoczny, prezes, oraz Dariusz...


czytaj dalej

Lubelskie: Atak żywiołu. PZU już likwiduje szkody

21 maja przed południem przez gminę Wojciechów (województwo lubelskie) przeszła trąba powietrzna, która wyrządziła poważne szkody. PZU, który był...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook