Reklama

Sri Lanka: Nowoczesne ubezpieczenie dla biednego rolnictwa
czwartek, 18 lipca 2019 08:42

Aon zawiązał partnerstwo z organizacją walczącą z biedą i głodem Oxfam oraz insurtechowym start-upem Etherisc, w celu uruchomienia platformy dostarczającej ubezpieczenia rolne drobnym gospodarstwom na Sri Lance.

Prawie 200 rolników ze Sri Lanki zapisało się, aby uzyskać mikroubezpieczeniową ochronę przed skutkami strat w uprawach wskutek warunków pogodowych.

Historycznie istniały bariery uniemożliwiające rolnikom korzystanie z ubezpieczeń, polegające na braku przystępnych cenowo i rzetelnych produktów czy braku zrozumienia, jak ubezpieczenie może pomóc przeżyć rolnikowi oraz kiedy i jak świadczenie będzie wypłacone – czytamy w oświadczeniu Aon. Nowe rozwiązanie oparte na technologii blockchain, opracowane przez Etherisc, załatwia ten problem, zapewniając zautomatyzowane produkty ubezpieczeniowe.

Automatyzacja przekształca i upraszcza proces likwidacji szkody, tak że rolnik nie musi jej zgłaszać, a ubezpieczyciel nie musi wysyłać rzeczoznawcy w teren. Dodatkowo proces daje zmniejszenie kosztów administracyjnych, a co za tym idzie, większy procent składek jest wykorzystywany na natychmiastową i w pełni zaufaną wypłatę odszkodowań.

Na skoordynowany wysiłek składa się ze strony Oxfam znajomość problemów rolnictwa i zaangażowanie w lokalną społeczność rolniczą, ze strony Aon doświadczenie w reasekuracji i wiedza Etherisc o praktycznym zastosowaniu technologii blockchain w ubezpieczeniach.
Sanasa Insurance, partner Oxfam na Sri Lance, przystąpił do inicjatywy, zapewniając lokalną ekspertyzę, sieć i wykonanie operacyjne.

Hugo Wegbrans z Aon podsumował: – Silna współpraca, taka jak ta inicjatywa podjęta z Oxfam i Etherisc, pozwala nam poszerzać nasze potencjalnie pozytywne oddziaływanie na ludzi, rodziny i małe przedsiębiorstwa na całym świecie. W centrum naszej działalności jest misja umacniania ekonomicznych i ludzkich możliwości i to właśnie robimy tutaj.

Michiel Berende, dyrektor Etherisc powiedział: – Rolnicy stanowią jedną trzecią siły roboczej i są odpowiedzialni za niemal 20% gospodarki, ale bardzo niewielu ma ubezpieczenie. Dlatego Sri Lanka jest idealnym kandydatem do odczucia korzyści, jakie niesie zdecentralizowane, współpracujące i zautomatyzowane ubezpieczenie. Ten sojusz jest rzeczywistą współpracą między wszystkimi i prezentuje blockchain w służbie społecznego dobra.
(AC, źródło: AON)

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Zurich: Na ostatniej prostej procesu naprawy

Zurich Insurance Group spodziewa się przekroczyć wszystkie swoje cele finansowe na okres 2017–2019, wchodząc na ostatni etap trzyletniego okresu...


czytaj dalej

Zatoka Perska: Środki ostrożności zwiększają ryzyko

W następstwie narastającego od tygodni napięcia w Zatoce Perskiej, gdzie statki są atakowane, a tankowce przejmowane, najświeższe doniesienia...


czytaj dalej

TUW PZUW: Rating podtrzymany, perspektywa podwyższona

1 sierpnia S&P Global Ratings przedłużyła rating siły finansowej i rating kredytowy TUW PZUW na poziomie A-. Jednocześnie agencja podwyższyła...


czytaj dalej

AXA: Nowa reklama telewizyjna

AXA emituje nową reklamę telewizyjną i mierzy się z wynikami badań, które pokazały, że konsumenci – często posługując się wyobrażeniem albo...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook