Reklama

Insurance Forum: Branża podyskutuje o klimacie i nowej mobilności
piątek, 14 czerwca 2019 08:54

W czwartek 13 czerwca 2019 r. zebrała się Rada Programowa Insurance Forum. Konferencja odbędzie się w październiku po raz czternasty. Przedstawiciele branży ubezpieczeniowej będą dyskutować o takich tematach, jak ryzyka klimatyczne, nowa mobilność czy wyzwania związane z przemianą pokoleniową. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

W skład Rady Programowej Insurance Forum wchodzą członkowie zarządów i prezesi towarzystw ubezpieczeniowych, firm technologicznych i okołorynkowych, przedstawiciele instytucji, uczelni wyższych oraz urzędów związanych z branżą asekuracyjną. – Insurance Forum jest tworzone przez bardzo różnych reprezentantów naszego rynku – tłumaczy Artur Olech, przewodniczący Rady Programowej. – Dzięki temu możemy połączyć spojrzenie biznesowe, technologiczne, naukowe i prawne, i w ten sposób lepiej rozumieć przemiany zachodzące w ubezpieczeniach – dodaje.

Wydarzenie odbywa się dwa razy w roku: w październiku i w kwietniu, gromadząc kilkuset uczestników oraz kilkudziesięciu prelegentów i panelistów. W ostatnich latach dominowały tematy związane z technologią i legislacją. W jesiennej edycji pojawią się nowe tematy. – Wybór problematyki związanej ze zmianami klimatu jest zgodny z trendami ogólnoeuropejskimi – zauważa Katarzyna Przewalska z Ministerstwa Finansów. – Stoimy w obliczu potężnej zmiany w gospodarce, która już wywiera istotny wpływ na całą branżę finansową. Z jednej strony mamy coraz większe ryzyka katastroficzne powiązane z pogodą, z drugiej odchodzenie od gospodarki węglowej i wzrost nacisku na zrównoważony przemysł i ekologię – dodaje.

Kolejnym tematem jesiennej edycji Insurance Forum będzie nowa mobilność. – Zmiany w sposobie przemieszczania się to znacznie więcej niż moda. Oprócz urządzeń transportu osobistego, takich jak hulajnogi elektryczne, na ulicach większych miast coraz częściej goszczą samochody na minuty, upowszechnia się carsharing – mówi Michał Gomowski, prezes Benefii VIG. – Ludzie korzystają z aut na zasadzie abonamentowej, coraz rzadziej decydując się na zakup własnego samochodu – uzupełnia.

- Chcemy otworzyć szerzej formułę Insurance Forum – podkreśla Adam Malinowski, członek zarządu Generali w latach 2016-2019. – Do tej pory wśród uczestników dominowali przedstawiciele zakładów ubezpieczeń. Tej jesieni zadbamy o to, żeby w dyskusji udział wzięli również dystrybutorzy, przedsiębiorcy czy młodzi ludzie z pokolenia Z, żeby nie było tak, że mówimy o kimś, nie dając mu prawa głosu – dodaje.

W programie znajdą się również ubezpieczenia zdrowotne, ubezpieczenia dla firm, ze szczególnym uwzględnieniem grupowych ubezpieczeń na życie i pracowniczych planów kapitałowych. – Oczywiście nie możemy pominąć tematów związanych z technologią i innowacyjnością. Uczestnicy nie oczekują już od nas ogólników, ale konkretnych przykładów i nowych inspiracji – mówi Artur Olech.

Posiedzenie zakończyło się wyłonieniem kluczowych obszarów tematycznych. – Teraz przed nami miesiące wytężonej pracy. Zależy nam na tym, żeby Insurance Forum było spotkaniem merytorycznym, aktualnym i biznesowo przydatnym. Cieszy fakt, że w ten proces angażuje się coraz więcej przedstawicieli rynku, czego niezbitym dowodem jest coraz liczniejsza frekwencja na spotkaniach Rady Programowej – podsumowuje Artur Olech.
AW


 

UNIQA Polska: Adam Łoziak wiceprezesem na kolejne trzy lata

Rada nadzorcza spółek UNIQA w Polsce postanowiła przedłużyć mandat Adama Łoziaka na stanowisku wiceprezesa na kolejną trzyletnią kadencję.

O...


czytaj dalej

Allianz Polska: Matthias Baltin zatwierdzony na stanowisku prezesa

11 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Matthiasa Florianusa Paula Baltina na stanowisko prezesa...


czytaj dalej

Aviva: Zmian personalnych ciąg dalszy

Dyrektor finansowy Avivy Tom Stoddard ustąpi ze stanowiska z końcem czerwca. Jest to drugi ruch kadrowy na najwyższych stanowiskach w tym roku, po...


czytaj dalej

Liferay: Inwestycja w UX pozwala zaoszczędzić nawet 10 mln zł rocznie

Firmy z branży ubezpieczeniowej poszukają skutecznych rozwiązań, które umożliwiają wykorzystywanie danych z systemów backendowych do tworzenia...


czytaj dalej

Insurance Forum: Branża podyskutuje o klimacie i nowej mobilności

W czwartek 13 czerwca 2019 r. zebrała się Rada Programowa Insurance Forum. Konferencja odbędzie się w październiku po raz czternasty....


czytaj dalej

CUK Ubezpieczenia: Aplikacja mobilna już dostępna

CUK Ubezpieczenia wprowadziło aplikację mobilną, dzięki której każdy klient będzie mieć ubezpieczenia w swoim smartfonie.

Aplikacja zapewnia...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook