Reklama

Clyde & Co: Choroba zawodowa pracujących w domu
czwartek, 13 czerwca 2019 08:31

Wobec przewidywań, że do 2020 r. już połowa siły roboczej w Wielkiej Brytanii będzie pracować zdalnie, pracodawcy będą musieli wykazać większą dbałość o swoich ludzi pracujących w domu albo zmierzyć się z rosnącą liczbą roszczeń związanych z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego.

Należy się spodziewać wzrostu roszczeń z tytułu chorób układu ruchu wynikającego ze złych warunków pracy w domach zatrudnionych i korzystania z laptopów poza biurem, w miejscach takich jak lotniska i kawiarnie – wyjaśnił w wystąpieniu na seminarium dla praktyków BHP David Tait, ekspert medycyny pracy, partner w firmie prawniczej Clyde & Co. – Dziś nowoczesne miejsce pracy obejmuje pracę w domu. Do takiej praktyki zachęca wielu pracodawców. Pracownicy muszą pracować „zwinnie”, czyli m.in. korzystać z laptopów w najróżniejszych miejscach – zauważył Tait. – Dopóki pracodawcy nie postarają się, aby ich pracownicy nie szkodzili sobie, pracując na laptopach w warunkach dalekich od optymalnych, będzie coraz więcej przypadków chorób układu mięśniowo-szkieletowego spowodowanych pracą zdalną.

Patrząc szerzej na trendy zapadalności na choroby układu mięśniowo-szkieletowego, Tait spodziewa się wzrostu roszczeń z tytułu bólu pleców spowodowanych długotrwałym i powtarzalnym pozostawaniem w tej samej pozycji. Stwierdził też, że pracując w Szkocji, zaobserwował wzrost roszczeń z tytułu urazów przy wykonywaniu pracy, niespotykanych wcześniej. Np. piloci helikopterów zgłaszają problemy z kręgosłupem wynikające ze stosowania nowego wzoru kamizelek ratunkowych, jaki wprowadzono po zmianie przepisów bezpieczeństwa na szczeblu państwowym.

Brytyjski urząd statystyczny prognozuje, że do 2020 r. 50% zatrudnionych będzie pracować zdalnie. Obecnie 1,4 mln pracowników cierpi na problemy zdrowotne związane z pracą. Choroby układu mięśniowo-szkieletowego stanowią 41% wszystkich przypadków chorób zawodowych. W ub.r. odnotowano 156 tys. nowych przypadków – podaje Clyde & Co.
AC 

 

UNIQA Polska: Adam Łoziak wiceprezesem na kolejne trzy lata

Rada nadzorcza spółek UNIQA w Polsce postanowiła przedłużyć mandat Adama Łoziaka na stanowisku wiceprezesa na kolejną trzyletnią kadencję.

O...


czytaj dalej

Allianz Polska: Matthias Baltin zatwierdzony na stanowisku prezesa

11 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Matthiasa Florianusa Paula Baltina na stanowisko prezesa...


czytaj dalej

Aviva: Zmian personalnych ciąg dalszy

Dyrektor finansowy Avivy Tom Stoddard ustąpi ze stanowiska z końcem czerwca. Jest to drugi ruch kadrowy na najwyższych stanowiskach w tym roku, po...


czytaj dalej

Liferay: Inwestycja w UX pozwala zaoszczędzić nawet 10 mln zł rocznie

Firmy z branży ubezpieczeniowej poszukają skutecznych rozwiązań, które umożliwiają wykorzystywanie danych z systemów backendowych do tworzenia...


czytaj dalej

Insurance Forum: Branża podyskutuje o klimacie i nowej mobilności

W czwartek 13 czerwca 2019 r. zebrała się Rada Programowa Insurance Forum. Konferencja odbędzie się w październiku po raz czternasty....


czytaj dalej

CUK Ubezpieczenia: Aplikacja mobilna już dostępna

CUK Ubezpieczenia wprowadziło aplikację mobilną, dzięki której każdy klient będzie mieć ubezpieczenia w swoim smartfonie.

Aplikacja zapewnia...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook