Reklama

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech
poniedziałek, 20 maja 2019 08:34

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze majątkowym i osiągnęli najwyższy wolumen finansowania serii B i serii C.

W I kwartale 2019 r. ogłoszonych zostało 85 transakcji o łącznej wartości 1,42 mld dol. Był to trzeci z kolei kwartał, w którym sumy skierowane na finansowanie insurtechów przekroczyły 1 mld dol.

W ostatnim kwartale odnotowano największą liczbę transakcji w sektorze ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych od I kw. 2017 r., odkąd WTW zaczął zbierać dane o finansowaniu insurtechów – 56 transakcji. W porównaniu z IV kw. 2018 r. wzrost liczby transakcji wyniósł 37%.

Ogółem liczba transakcji finansujących insurtech wzrosła o 35% w stosunku do IV kw. 2018 r., ale wielkość finansowania uległa zmniejszeniu o 11%.

54% transakcji zostało dokonanych poza USA, zgodnie z trendem utrzymującym się od dwóch lat: np. w 2016 r. poza USA miało miejsce 42% aktywności inwestycyjnej w zakresie insurtechu.

W I kw. 2019 r. liczba transakcji w Wlk. Brytanii wzrosła o 50%, a w USA o 44%, natomiast w Chinach spadła o 38%.

Dwie trzecie inwestycji stanowiły rundy zalążkowa i serii A, ale w I kw. 2019 r. odnotowano największą w historii liczbę rund inwestycyjnych serii B i C – odpowiednio 12 i 6 (w porównaniu z 9 i 3 w IV kw. 2018 r.), ponieważ coraz więcej start-upów insurtechowych osiąga etap dojrzewania.

Finansowanie wczesnej fazy insurtechów nadal idzie do sektora ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych. Od II kw. 2017 r. sektor majątkowy prześciga życiowy w otrzymywaniu finansowania wczesnych faz rozwoju insurtechów, w rundach inwestycyjnych zalążkowej i serii A.

Od 2014 r. ponad połowa wszystkich transakcji insurtechowych dotyczyła insurtechów skoncentrowanych na dystrybucji. Tylko 6% transakcji dotyczyło ubezpieczycieli wszechstronnych, podczas gdy 40% poszło do start-upów B2B. Jednak ostatnio start-upy B2B przejmują większą część transakcji – od początku 2018 r. 42% wszystkich inwestycji w insurtech.
AC

 

TUW „TUW”: Wybrano zarząd nowej kadencji

24 czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Podczas obrad dokonano m.in. wyboru zarządu...


czytaj dalej

Inter Polska: Marcin Andruchewicz członkiem zarządu ds. ryzyka

25 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marcina Andruchewicza na stanowisko członka zarządów...


czytaj dalej

Atradius: Firmy z krajów Ameryki Północnej spodziewają się opóźnień w płatnościach

Międzynarodowa polityka, spory handlowe oraz wzrost upadłości negatywnie wpłyną na praktyki płatnicze B2B w największych gospodarkach Ameryki...


czytaj dalej

Zatoka Perska: Ubezpieczenie transportu ropy jest coraz kosztowniejsze

Według osób zaznajomionych ze stawkami ubezpieczycieli, tzw. premie za ryzyko wojenne dla standardowego ładunku ropy naftowej z Zatoki Perskiej i...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Zachowana hierarchia w „komunikacji”

Mimo spadku przypisu składki z OC posiadaczy pojazdów lądowych (ppl.) i pogorszenia wyniku technicznego w autocasco odnotowana w pierwszym...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Kto jest gotowy na PPK?

25 czerwca ukazał się 72. odcinek gość podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji”. Gościem programu był Piotr Żochowski, prezes PKO TFI.

...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook