Reklama

Compensa dołączyła do koalicji Dom Bezpieczny
wtorek, 16 kwietnia 2019 08:44

Compensa TU jest pierwszym ubezpieczycielem, który przystąpił do koalicji Dom Bezpieczny. W jej ramach prowadzony jest ogólnopolski program społeczny o tej samej nazwie. Celem przedsięwzięcia jest edukowanie społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa domowników i uświadamiania zagrożeń.

Koalicja Dom Bezpieczny zrzesza liderów branżowych dostarczających rozwiązań dla domów, stowarzyszenia, ekspertów i laboratoria badawcze. W ramach programu o tej samej nazwie koalicjanci podejmują inicjatywy mające na celu propagowanie wiedzy i promowanie dobrych praktyk związanych z bezpieczeństwem polskich domów i mieszkań.  

Do tej pory w ramach przedsięwzięcia zorganizowano wspólne działania z Policją, Służbą Więzienną oraz mediami. W kolejnym etapie działania koalicji wesprze Compensa.

- Jesteśmy pierwszym ubezpieczycielem, który dołączył do koalicji Dom Bezpieczny. Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych wartości Compensy. Chcemy zapewniać je naszym klientom nie tylko przez ubezpieczenia, ale również przez podnoszenie ich świadomości w zakresie prewencji – komentuje Artur Borowiński, prezes Compensa TU.

W najbliższym czasie program Dom Bezpieczny zajmie się tematem psychologicznych skutków włamań, opracowując m.in. przewodnik do dystrybucji przez służby policyjne dla ofiar włamań.

- Już 2 lata temu, gdy zaczynaliśmy program, stawialiśmy sobie za cel współpracę Domu Bezpiecznego z administracją publiczną, branżą security i ubezpieczycielami. Cieszę się, że udało się te cele zrealizować i możemy przyjąć kolejne, wspólne i ambitne plany – podsumowuje Karol Klos, koordynator programu Dom Bezpieczny.

Program Dom Bezpieczny ma na swoim koncie kilka głośnych kampanii edukacyjnych, m.in. #PoznajZłodzieja, czy #PoznajSąsiada. Więcej na temat programu:
https://dombezpieczny.com/
(AM, źródło Compensa)

 

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Generali: Kwartał wzrostów

Pierwsze trzy miesiące obecnego roku były udane dla Generali. Grupa zanotowała wysokie wzrosty zysków i przypisu składki.

Przypis składki brutto...


czytaj dalej

PBUK: Nowela wymaga korekt

W ocenie Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK), wprowadzenie ściślejszych regulacji mogących ustabilizować działalność...


czytaj dalej

Digital Care: Ponad 6 tys. uszkodzeń smartfonów w trakcie majówki

Według statystyk firmy Digital Care, liczba uszkodzeń telefonów w trakcie tegorocznego długiego weekendu majowego była o ponad 30% wyższa niż w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook