Reklama

Ubezpieczenia zdrowotne: Inter Polska wprowadza Inter Doktor Lex
czwartek, 17 stycznia 2019 09:55

Inter Doktor Lex – taką nazwę nosi ubezpieczenie zdrowotne z pakietem ochrony prawnej wprowadzone przez Inter Polska.

- Już od dłuższego czasu systematycznie rośnie w Polsce zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, zwłaszcza w dużych ośrodkach miejskich. Pracodawcy, zauważając niedostatki publicznego systemu ochrony zdrowia, interesują się ofertą ubezpieczeń zdrowotnych dla swoich pracowników i członków ich rodzin. Jedni są gotowi wykupić ubezpieczenie zdrowotne dla wszystkich pracowników, inni traktują je jako uzupełnienie systemu motywacyjnego oraz formę wyróżnienia i docenienia najlepszych – powiedział Janusz Szulik, prezes Inter Polska.

- Grupowe ubezpieczenia zdrowotne przynoszą bowiem liczne korzyści dla obu stron. Zyskuje nie tylko pracownik, ale przede wszystkim pracodawca dzięki lepszej motywacji pracowników oraz budowaniu pozytywnego wizerunku firmy na rynku pracy. Prywatna opieka medyczna wzbogacona o świadczenia z zakresu profilaktyki zdrowotnej przyczynia się do obniżenia absencji chorobowej pracowników, co w konsekwencji pozwala obniżyć koszty związane ze zwolnieniami lekarskimi. Dodatkowym zyskiem dla pracodawcy jest stworzenie pracownikom poczucia stabilności oraz dbałości firmy o jego potrzeby – dodał.

Prezes podkreślił, że rozszerzenie świadczeń o porady prawne wydaje się być naturalną odpowiedzią na potrzeby dzisiejszej rzeczywistości. – Dwa obszary stresogenne, które mają wpływ na pracowników, to zdrowie i prawo. Niewiedza w zakresie prawa zwiększa stres. My chcemy dostarczyć coś, co pozwoli pracownikom i pracodawcom ten stres zminimalizować – dodał.

Analizy przeprowadzone przez Inter Polska w ostatnim czasie skłoniły ubezpieczyciela do stworzenia pierwszego w Polsce produktu zawierającego usługi prawne dla każdego ubezpieczonego. – Ubezpieczenie zdrowotne z pomocą prawną Inter Doktor Lex to jedyna taka oferta na rynku – zaznaczył Janusz Szulik.

W ramach Inter Doktor Lex ubezpieczony pracownik otrzymuje dostęp do prywatnej opieki medycznej oraz profesjonalnych porad prawnych, pozwalających na rozwiązanie wielu stresogennych sytuacji. Pomoc prawna, którą świadczy kancelaria Lex Secura zapewnia całodobową, profesjonalną opiekę prawną realizowaną przez adwokatów, radców prawnych i prawników.

Usługa porady prawnej realizowana jest w każdej sytuacji i o każdej porze, w formie telefonicznej, mailowej lub wideokonferencji. Ubezpieczony ma także możliwość uzyskania pisemnych opinii prawnych, wzorów pism i umów.

- 85% wszystkich spraw, z jakimi zgłaszają się Polacy, jesteśmy w stanie rozwiązać w ramach asysty prawnej, a 15% wymaga pomocy w zakresie tzw. reprezentacji procesowej – powiedział mecenas Kajetan Komar-Komarowski z Lex Secura.

Świadczenia prywatnej opieki medycznej z polisy będą realizowane w ponad 900 placówkach kontraktowych lub w dowolnej wybranej placówce w ramach rozliczenia na podstawie rachunku. Polisa obejmuje szereg świadczeń – od profilaktyki prozdrowotnej, poprzez leczenie specjalistyczne, badania diagnostyczne i laboratoryjne, wizyty domowe, pomoc medyczną w nagłych zachorowaniach lub nieszczęśliwych wypadkach, aż po świadczenia dodatkowe, jak m.in. medycyna pracy, rehabilitacja, dentystyka, zwrot kosztów leczenia za granicą czy dzienny zasiłek szpitalny.

- Chcielibyśmy zainteresować naszym nowym ubezpieczeniem jak najwięcej firm. Obecnie w zakresie ubezpieczenia zdrowotnego posiadamy podmioty, które mają kilkunastu pracowników, ale też i takie, które mają kilka tysięcy. Chcielibyśmy, by liczba osób ubezpieczonych była liczona w tysiącach w tym roku. Taki jest nasz cel – powiedział Janusz Szulik. Oferta tego ubezpieczenia jest kierowana do firm z liczbą pracowników powyżej 15 osób, ale jesteśmy otwarci również na mniejsze podmioty. Dziś skupiliśmy się na ofercie dla firm, ale nie wykluczamy, że zaproponujemy taką ofertę również klientom detalicznym – dodał.

Wskazał, że obecnie około połowa z 23 tys. podmiotów leczniczych zarejestrowanych w Polsce od wielu lat ubezpiecza się w TU Inter Polska, a lekarze, którzy tam pracują, są odbiorcami pakietu medycznego towarzystwa. Janusz Szulik dodał, że jego firma jest otwarta na wszystkie modele dystrybucji swojego nowego produktu i dostępu do klienta. Zapowiedział też, że zakład w tym roku zmodyfikuje swoje ubezpieczenie zdrowotne dla specjalistów. Produkt ma mieć nieco węższy zakres niż ubezpieczenie InterVision obejmujące wszystkich specjalistów. – Chcemy do jak największej liczby umów dołączać ochronę prawną. Obecnym klientom będziemy oferowali dołączenie serwisu ochrony prawnej – dodał Janusz Szulik.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: Inter Polska, ISBnews)

 

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

AXA: 10 mln euro na odbudowę Notre-Dame

AXA Group, która ma długą tradycję filantropijnego wsparcia dla ochrony francuskiego dziedzictwa kulturowego, zadeklarowała, że przyczyni się do...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

PZU GO, beacon połączony z mobilną aplikacją telematyczną, będący sztandarowym projektem ubezpieczyciela stworzonym przez jego ekspertów, trafił...


czytaj dalej

VIG Polska: Biznes majątkowy filarem wyników grupy

Wskaźnik wzrostu działalności majątkowej Vienna Insurance Group (VIG) w Polsce w 2018 roku był ponad dwuipółkrotnie wyższy niż całego rynku...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook