Reklama

Rynek ubezpieczeń: Grupa Unum zamknęła zakup Pramerica Życie
wtorek, 02 października 2018 09:03

Grupa Unum sfinalizowała transakcję zakupu Pramerica Życie TUiR. Firma planuje m.in. poszerzenie oferty produktowej przejętego towarzystwa oraz wprowadzenie nowych rozwiązań cyfrowych.

- Wraz z zakupem Pramerica Życie Unum wkracza na polski rynek, który oceniamy jako atrakcyjny i pełen szans na dalszy rozwój – stwierdził Rick McKenney, prezes i dyrektor generalny Grupy Unum. – Dzięki temu będziemy mogli zwiększyć zasięg naszej działalności i objąć ochroną coraz większą liczbę klientów, zapewniając im stabilność i bezpieczeństwo finansowe – dodał.

Pramerica Życie pozostanie samodzielną spółką raportującą do Petera O’Donnella, członka zarządu Grupy Unum oraz prezesa Unum UK, który zasiądzie także w radzie nadzorczej polskiego ubezpieczyciela.  

- Pramerica będzie kontynuować rozwój, wykorzystując dynamikę panującą obecnie na rynku, a także czerpiąc z naszej współpracy – powiedział Peter O’Donnell. Chcemy nadal oferować indywidualne i grupowe produkty, które aktualnie znajdują się w ofercie Pramerica, a z czasem planujemy wzbogacać portfolio ochrony finansowej, wykorzystując wiedzę i praktyki Unum z innych rynków – dodał.

Co to jest Unum?

Nowy właściciel Pramerica Życie jest jednym z potentatów w zapewnianiu ochrony finansowej w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Na obu rynkach Unum jest największym dostawcą grupowych i indywidualnych ubezpieczeń zapewniających pracownikom dochód na wypadek niezdolności do pracy*. Głównymi firmami są Unum US, Colonial Life, Starmount i Unum UK. Portfolio Unum obejmuje ubezpieczenia na życie, na wypadek trwałego inwalidztwa, od następstw nieszczęśliwych wypadków, poważnych zachorowań. W 2016 roku firma odnotowała przychody w wysokości 11 mld USD i wypłaciła klientom 6,9 mld USD świadczeń.

Plany dla Polski

W swojej działalności na polskim rynku Unum planuje nadanie nowego wymiaru strategii aktualnie realizowanej przez Pramerica, poprzez m.in. inwestycje w ubezpieczenia indywidualne i grupowe. W dalszej perspektywie grupa chce wdrożyć nowe rozwiązania cyfrowe oraz włączyć do oferty nowe produkty ochronne.

- Cieszymy się, że będziemy mogli połączyć wiedzę i doświadczenie Unum z naszą doskonałą obsługą klienta, aby oferować w Polsce klientom indywidualnym i firmom wartościową ochronę i innowacyjne rozwiązania – powiedziała Aneta Podyma-Milczarek, prezes Pramerica.

Polskie towarzystwo będzie funkcjonować pod marką „Unum”, co nastąpi w późniejszym okresie po uzyskaniu zgody władz regulacyjnych na zmianę nazwy.

Fala zmian właścicielskich

Unum poinformowała o zawarciu wiążącej umowy przejęcia Pramerica Życie TUiR od spółki zależnej Prudential Financial w dniu 23 stycznia tego roku. Warunki sprzedaży spółki nie zostały ujawnione. Nabywca przewidywał, że transakcja zostanie sfinalizowana do końca roku, po spełnieniu wymogów formalnych, w tym uzyskaniu zgody KNF (udzielono jej 4 września) i UOKiK (9 marca).

Przejście Pramerica Życie pod skrzydła Unum jest jedną z kilku zmian właścicielskich, do jakich doszło w tym roku na polskim rynku ubezpieczeń. 24 maja Generali poinformowało o przejęciu towarzystw Concordii Ubezpieczenia. Z kolei 6 czerwca Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG) zawarła z Gothaer Finanzholding AG umowę przejęcia 100% akcji Gothaer TU.

***

*LIMRA, „U.S. Group Disability Insurance 2016 Annual Sales and In Force” (2017), w oparciu o przypis składki brutto i Swiss Re, Group Watch 2017 (dane sprzedażowe za rok 2016), w oparciu o przypis składki brutto.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

 

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Unia Berneńska: Beatriz Reguero nową przewodniczącą

17 października w Paryżu odbyło się doroczne walne zgromadzenie Unii Berneńskiej. Gospodarzem spotkania, które zgromadziło ponad 300 dyrektorów...


czytaj dalej

Aon: Wrześniowe katastrofy najkosztowniejsze

Szkody spowodowane przez huragany, powodzie i trzęsienia ziemi sprawiły, że wrzesień był pod względem katastrof naturalnych najkosztowniejszym jak...


czytaj dalej

PIU: Wynik bancassurance najsłabszy od lat

17 października podczas pierwszego dnia X Kongresu Bancassurance Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) zaprezentowała podsumowanie wyników bankowego...


czytaj dalej

Consultia: Korekta rocznej prognozy

Przez 9 miesięcy tego roku Consultia zebrała 155,1 mln zł, o 15,1% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. (134,8 mln zł). Przychody...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook