Reklama

Rynek ubezpieczeń: Grupa Unum zamknęła zakup Pramerica Życie
wtorek, 02 października 2018 09:03

Grupa Unum sfinalizowała transakcję zakupu Pramerica Życie TUiR. Firma planuje m.in. poszerzenie oferty produktowej przejętego towarzystwa oraz wprowadzenie nowych rozwiązań cyfrowych.

- Wraz z zakupem Pramerica Życie Unum wkracza na polski rynek, który oceniamy jako atrakcyjny i pełen szans na dalszy rozwój – stwierdził Rick McKenney, prezes i dyrektor generalny Grupy Unum. – Dzięki temu będziemy mogli zwiększyć zasięg naszej działalności i objąć ochroną coraz większą liczbę klientów, zapewniając im stabilność i bezpieczeństwo finansowe – dodał.

Pramerica Życie pozostanie samodzielną spółką raportującą do Petera O’Donnella, członka zarządu Grupy Unum oraz prezesa Unum UK, który zasiądzie także w radzie nadzorczej polskiego ubezpieczyciela.  

- Pramerica będzie kontynuować rozwój, wykorzystując dynamikę panującą obecnie na rynku, a także czerpiąc z naszej współpracy – powiedział Peter O’Donnell. Chcemy nadal oferować indywidualne i grupowe produkty, które aktualnie znajdują się w ofercie Pramerica, a z czasem planujemy wzbogacać portfolio ochrony finansowej, wykorzystując wiedzę i praktyki Unum z innych rynków – dodał.

Co to jest Unum?

Nowy właściciel Pramerica Życie jest jednym z potentatów w zapewnianiu ochrony finansowej w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Na obu rynkach Unum jest największym dostawcą grupowych i indywidualnych ubezpieczeń zapewniających pracownikom dochód na wypadek niezdolności do pracy*. Głównymi firmami są Unum US, Colonial Life, Starmount i Unum UK. Portfolio Unum obejmuje ubezpieczenia na życie, na wypadek trwałego inwalidztwa, od następstw nieszczęśliwych wypadków, poważnych zachorowań. W 2016 roku firma odnotowała przychody w wysokości 11 mld USD i wypłaciła klientom 6,9 mld USD świadczeń.

Plany dla Polski

W swojej działalności na polskim rynku Unum planuje nadanie nowego wymiaru strategii aktualnie realizowanej przez Pramerica, poprzez m.in. inwestycje w ubezpieczenia indywidualne i grupowe. W dalszej perspektywie grupa chce wdrożyć nowe rozwiązania cyfrowe oraz włączyć do oferty nowe produkty ochronne.

- Cieszymy się, że będziemy mogli połączyć wiedzę i doświadczenie Unum z naszą doskonałą obsługą klienta, aby oferować w Polsce klientom indywidualnym i firmom wartościową ochronę i innowacyjne rozwiązania – powiedziała Aneta Podyma-Milczarek, prezes Pramerica.

Polskie towarzystwo będzie funkcjonować pod marką „Unum”, co nastąpi w późniejszym okresie po uzyskaniu zgody władz regulacyjnych na zmianę nazwy.

Fala zmian właścicielskich

Unum poinformowała o zawarciu wiążącej umowy przejęcia Pramerica Życie TUiR od spółki zależnej Prudential Financial w dniu 23 stycznia tego roku. Warunki sprzedaży spółki nie zostały ujawnione. Nabywca przewidywał, że transakcja zostanie sfinalizowana do końca roku, po spełnieniu wymogów formalnych, w tym uzyskaniu zgody KNF (udzielono jej 4 września) i UOKiK (9 marca).

Przejście Pramerica Życie pod skrzydła Unum jest jedną z kilku zmian właścicielskich, do jakich doszło w tym roku na polskim rynku ubezpieczeń. 24 maja Generali poinformowało o przejęciu towarzystw Concordii Ubezpieczenia. Z kolei 6 czerwca Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG) zawarła z Gothaer Finanzholding AG umowę przejęcia 100% akcji Gothaer TU.

***

*LIMRA, „U.S. Group Disability Insurance 2016 Annual Sales and In Force” (2017), w oparciu o przypis składki brutto i Swiss Re, Group Watch 2017 (dane sprzedażowe za rok 2016), w oparciu o przypis składki brutto.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

 

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Lloyd’s: Plan przechodzenia na platformę elektroniczną

Ubezpieczyciele z rynku Lloyd’s of London przenieśli już 45% swojego biznesu na platformę elektroniczną, wyprzedzając plan.

Branża...


czytaj dalej

Insurance Europe: Frédéric de Courtois wiceprezesem nowej kadencji

Frédéric de Courtois, dyrektor generalny Grupy Generali, został wybrany 22 maja na trzyletnią kadencję na stanowisku wiceprezesa Insurance Europe....


czytaj dalej

Warta odstępuje od oferowania PPK

Na nieco ponad miesiąc przed startem Pracowniczych Planów Kapitałowych z uczestnictwa w programie wycofała się jedna z firm zarejestrowanych już w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Powódź zalewa południową Polskę

Kilka dni intensywnych opadów deszczu sprawiło, że Polska, zwłaszcza południowa, zaczęła zmagać się z nadmiarem wody. Doszło już do kilkuset...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook