Reklama

Rynek ubezpieczeń: Link4 integruje TubaPay Bacca
wtorek, 04 września 2018 08:55

Link4 integruje rozwiązanie firmy Bacca pod nazwą TubaPay*. Ten terminal płatniczy dla agenta ubezpieczeniowego pozwala przyjąć i wygodnie rozliczyć każdą płatność kartową za ubezpieczenie na jednym urządzeniu. Dzięki integracji polisy ubezpieczyciela zostaną rozliczone automatycznie bez konieczności ręcznego wprowadzania informacji przez agenta.

- Na koniec 2017 roku w Polsce działało 600 tys. terminali płatniczych. Inicjatywa „Polska Bezgotówkowa” ma doprowadzić do podwojenia się ich liczby. Kartą można już płacić niemal wszędzie – mówi Piotr Kujawa, członek zarządu Bacca.

Firma podkreśla, że TubaPay jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie agentów ubezpieczeniowych oraz klientów, oczekujących na realizację płatności przy użyciu kart płatniczych.

- Nawiązanie współpracy z firmą Bacca w zakresie wdrożenia zintegrowanych płatności kartowych to dla nas kolejny krok związany z transformacją cyfrową sektora ubezpieczeń – mówi Agnieszka Wrońska, prezes zarządu Link4. – Zarówno agenci, jak i klienci oczekują sprawnej i kompleksowej obsługi ubezpieczenia, począwszy od zaprezentowania oferty do zrealizowania płatności. Liczę, że terminal płatności TubaPay znacząco przybliży nas do spełnienia oczekiwań obu stron transakcji, dla których liczy się czas i sprawność działania – podsumowuje.

Klienci kupujący ubezpieczenie u agentów, którzy wykorzystują system TubaPay, nie muszą już przygotowywać gotówki przed rozmową, w czasie której dopiero poznają wysokość składki za ubezpieczenie. Agent z kolei może domknąć sprzedaż tu i teraz, bez obawy, że klient nie wróci z gotówką lub nie opłaci przelewu. Ponadto terminale TubaPay są lekkie i poręczne, więc agent może go zabrać ze sobą na wizytę u klienta. Wszystkie zrealizowane transakcje z wykorzystaniem tej usługi są zabezpieczone kodem, co zapewnia bezpieczeństwo i brak pomyłek w procesie. Agent nie wprowadza na terminalu żadnych informacji. Do ich wymiany między systemem TubaPay a systemem kartowym używa tylko i wyłącznie swojego telefonu.

- TubaPay to innowacyjna usługa, która wprowadza prawdziwą rewolucję w sektorze ubezpieczeń – mówi Cezary Świerszcz, prezes zarządu Bacca. – Dzięki temu rozwiązaniu ubezpieczyciele i agenci mogą całkowicie zrezygnować z obrotu gotówką, a zintegrowany system wykorzystuje jeden terminal płatniczy, który przyjmie płatność za każdą polisę ubezpieczeniową. Ubezpieczyciel otrzymuje informację o płatności na bieżąco, a integracja z systemem powoduje, że środki za polisę trafiają na odpowiednie konto już następnego dnia – dodaje.

W przypadku TubaPay jego użytkownicy płacą tylko za transakcje przeprowadzane bezpośrednio do siebie. Jeśli środki przejdą od razu na rachunek ubezpieczyciela, to on ponosi koszt opłaty.

- Dla agentów płatność kartą to duże udogodnienie, bowiem umożliwia im automatyczne rozliczenie sprzedaży. W ten sposób mają pewność, że transakcja została zrealizowana, a klient jest objęty ochroną. To także większa wygoda po stronie klientów, którzy często posługują się tylko kartą płatniczą, a wcześniejsze przygotowanie gotówki było o tyle trudne, że wysokość tego wydatku poznawali dopiero w momencie wykonania kalkulacji składki przez agenta – tłumaczy Łukasz Jantz, dyrektor Pionu Sprzedaży Agencyjnej Link4.

Dzięki integracji z TubaPay zakład zapewnia sobie szybkie domknięcie zakupu ubezpieczeń. Minimalizuje też liczbę pomyłek w rozliczeniach i uzgadnianiu sald generowanych błędami we wprowadzaniu informacji, ponieważ system Bacca nie wymaga od agenta ręcznego wprowadzania informacji o kwocie i polisie. Z kolei pośrednicy zaoszczędzą nie tylko na czasie obsługi klienta, ale też na deponowaniu gotówki i prowadzeniu wymagających rozliczeń składki przyjętej gotówką.

Terminale TubaPay pozwalają na opłacenie ubezpieczenia także zbliżeniowo i telefonem. Dzięki temu klienci mogą płacić także GooglePay, ApplePay i Blikiem za swoją ochronę ubezpieczeniową.

Pełna integracja systemów Link4 z terminalami płatniczymi TubaPay ma nastąpić 1 grudnia tego roku.

***

*http://www.gu.com.pl/...
(AM, źródło: Bacca)

 

PTE PZU: Marek Sakowski nowym prezesem

Marcin Żółtek zrezygnował z funkcji prezesa Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU. Zastąpi go Marek Sakowski.

Jak czytamy w informacji...


czytaj dalej

PIU: Piotr Wrzesiński wśród europejskich ekspertów do spraw emerytur

Piotr Wrzesiński, ekspert Polskiej Izby Ubezpieczeń PIU, został wybrany do Grupy Ekspertów ds. paneuropejskiego produktu emerytalnego (PEPP) w...


czytaj dalej

Sri Lanka: Nowoczesne ubezpieczenie dla biednego rolnictwa

Aon zawiązał partnerstwo z organizacją walczącą z biedą i głodem Oxfam oraz insurtechowym start-upem Etherisc, w celu uruchomienia platformy...


czytaj dalej

RPA: Ubezpieczyciel otwiera bank

Południowoafrykański ubezpieczyciel Discovery potrzebował 1,5 mln roboczogodzin w ciągu czterech lat, aby zbudować bank. Rzuca on wyzwanie...


czytaj dalej

UNIQA: Kliencki zwrot w zarządzieAdam Łoziak
Daniela Sotirovic
fot.: Weronika Lucjan

Od lipca 2019 r. zaczęła obowiązywać nowa struktura organizacyjna towarzystw ubezpieczeniowych...


czytaj dalej

Ubea.pl: W czerwcu najtaniej w YCD, Link4 i Benefii

Czerwcowy barometr cenowy dotyczący obowiązkowych polis OC przyniósł kolejne obniżki stawek. Według kalkulacji porównywarki internetowej Ubea.pl...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook