Reklama

Ubea: Gdzie najtaniej w lipcu?
poniedziałek, 20 sierpnia 2018 08:41

Porównywarka Ubea.pl przygotowała comiesięczny ranking najtańszych polis OC dla kierowców. Zestawienie przygotowywane jest od 2015 r. według jednolitych kryteriów, co umożliwia miarodajne porównywanie wyników. Ranking uwzględnia propozycje dziewięciu ubezpieczycieli i cztery osobne kategorie rankingowe (polisy OC, pakiety OC + NNW, pakiety OC + AC i pakiety OC + AC + NNW).    

Warto dodać, że zwycięzcy comiesięcznego rankingu Ubea.pl zostali wyłonieni wśród ubezpieczycieli z odpowiednio dużą liczbą kalkulacji internautów. Wszystkie zakłady ubezpieczeń oceniono w skali od 0,00 punktów do 5,00 punktów. – Najniższy wynik oznacza, że dany ubezpieczyciel we wszystkich pojedynczych porównaniach ulokował się na ostatniej pozycji. Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.) musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów – tłumaczy Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Firmy Link4 i Aviva podzieliły się wygraną

W przypadku rankingów Ubea.pl, nie można oczekiwać, że któryś z klasyfikowanych ubezpieczycieli uzyska skrajną liczbę punktów (0,00 punktów albo 5,00 punktów). Wyniki z lipca 2018 r. potwierdzają, że taka sytuacja jest mało prawdopodobna. Według danych Ubea.pl, od 1 do 31 lipca 2018 r. najwięcej punktów zebrali następujący ubezpieczyciele:  

 • Benefia – 4,04 pkt. w rankingu polis OC
 • Benefia – 3,97 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
 • Link4 – 4,11 pkt. w rankingu pakietów OC + AC 
 • Link4/Aviva (ex aequo) – 3,81 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW


Po porównaniu wyników z czerwca i lipca 2018 r. okazuje się, że w trzech kategoriach (OC, OC + NNW i OC + AC) nie doszło do zmian na czołowych miejscach.

Ciekawsza sytuacja dotyczy rankingu pakietów OC + AC + NNW. W przypadku tego zestawienia z lipca 2018 roku firma Aviva zdołała utrzymać się na pierwszej pozycji. Wspomniany ubezpieczyciel musiał jednak podzielić się zwycięstwem z Link4. – Obydwa towarzystwa (Aviva oraz Link4) uzyskały bowiem dokładnie taką samą liczbę punktów. Opisywana sytuacja pokazuje, że wśród najbardziej konkurencyjnych ubezpieczycieli mamy do czynienia z bardzo niewielkimi różnicami cenowymi – zwraca uwagę Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.   


W lipcu najbardziej podrożało OC z Proamy

Każdy ranking Ubea.pl stanowi dobrą okazję do porównania zmian w przeciętnych składkach polis OC (bez dodatków) oferowanych przez poszczególnych ubezpieczycieli. Według obliczeń Ubea.pl, takie zmiany dotyczące lipca przedstawiały się następująco:

 • Aviva – wzrost o 2,6% względem wyniku z czerwca 2018 r.
 • Benefia – wzrost o 4,1% względem wyniku z czerwca 2018 r.
 • Generali – wzrost o 5,3% względem wyniku z czerwca 2018 r. 
 • Gothaer – spadek o 0,9% względem wyniku z czerwca 2018 r.
 • Link4 – wzrost o 1,2% względem wyniku z czerwca 2018 r.
 • MTU -    wzrost o 0,8% względem wyniku z czerwca 2018 r. 
 • Proama – wzrost o 6,0% względem wyniku z czerwca 2018 r.
 • UNIQA – spadek o 0,4% względem wyniku z czerwca 2018 r.
 • You Can Drive – wzrost o 2,6% względem wyniku z czerwca 2018 r.


Powyższe informacje wskazują, że w lipcu 2018 r. na rynku obowiązkowych polis OC przeważały niewielkie wzrosty składek. Takie zmiany dobrze wpisują się w sytuację widoczną od początku 2018 r. – Barometr cenowy Ubea.pl potwierdza, że już od dłuższego czasu mamy do czynienia z ustabilizowaniem średniego kosztu OC na poziomie niewiele niższym od wyniku obliczonego dla stycznia 2018 r. Stabilizacja wartości odszkodowań z OC komunikacyjnego widoczna w I kw. 2018 roku prawdopodobnie zachęciła wiele zakładów ubezpieczeń do pasywnej polityki cenowej i oczekiwania na większe zmiany rynkowe – podsumowuje Paweł Kuczyński.
(AW, Źródło: Ubea.pl)

 

PTE PZU: Marek Sakowski nowym prezesem

Marcin Żółtek zrezygnował z funkcji prezesa Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU. Zastąpi go Marek Sakowski.

Jak czytamy w informacji...


czytaj dalej

PIU: Piotr Wrzesiński wśród europejskich ekspertów do spraw emerytur

Piotr Wrzesiński, ekspert Polskiej Izby Ubezpieczeń PIU, został wybrany do Grupy Ekspertów ds. paneuropejskiego produktu emerytalnego (PEPP) w...


czytaj dalej

Sri Lanka: Nowoczesne ubezpieczenie dla biednego rolnictwa

Aon zawiązał partnerstwo z organizacją walczącą z biedą i głodem Oxfam oraz insurtechowym start-upem Etherisc, w celu uruchomienia platformy...


czytaj dalej

RPA: Ubezpieczyciel otwiera bank

Południowoafrykański ubezpieczyciel Discovery potrzebował 1,5 mln roboczogodzin w ciągu czterech lat, aby zbudować bank. Rzuca on wyzwanie...


czytaj dalej

UNIQA: Kliencki zwrot w zarządzieAdam Łoziak
Daniela Sotirovic
fot.: Weronika Lucjan

Od lipca 2019 r. zaczęła obowiązywać nowa struktura organizacyjna towarzystw ubezpieczeniowych...


czytaj dalej

Ubea.pl: W czerwcu najtaniej w YCD, Link4 i Benefii

Czerwcowy barometr cenowy dotyczący obowiązkowych polis OC przyniósł kolejne obniżki stawek. Według kalkulacji porównywarki internetowej Ubea.pl...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook