Reklama

Saltus Ubezpieczenia: Polisa zdrowotna może zachęcić do pracy w innym mieście
środa, 25 stycznia 2017 09:49

Polscy specjaliści i managerowie coraz rzadziej wykluczają możliwość zmiany miejsca zamieszkania w momencie otrzymania atrakcyjnej oferty pracy – wynika z 6. edycji badania „Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy”, przeprowadzonego przez Antal. Z 19% do 14% zmalał odsetek osób odrzucających perspektywę relokacji z przyczyn zawodowych. W analizie ofert pracy niezmiennie czołowe miejsca zajmują wysokość wynagrodzenia, forma zatrudnienia oraz znajomość i pozytywne skojarzenia z marką nowego pracodawcy. Istotnym czynnikiem są również benefity pozapłacowe.

35% specjalistów i menedżerów wskazuje, że podstawowy pakiet bonusów, jak prywatna opieka medyczna czy karta sportowa, są elementami niezbędnymi, jakie powinna posiadać oferta pracy, którą są w stanie rozważyć. Zapewnienie przez pracodawcę niepublicznej ochrony zdrowotnej szczególnie doceniać będą pracownicy, którzy zmienili miejsce zamieszkania.

W rodzinnym mieście wiemy, do której przychodni czy lekarza najlepiej się zgłosić, dzięki sieci kontaktów własnych czy rodzinnych. Sytuacja zmienia się radykalnie w przypadku przeprowadzki. W nowym miejscu zazwyczaj nie posiadamy rozeznania ani w lokalizacji lokalnych przychodni, a tym bardziej w jakości usług oferowanych przez poszczególne placówki. Oczekujemy zatem, że pracodawca wyciągnie w tej kwestii pomocną dłoń, zapewniając prywatną opiekę medyczną – wyjaśnia Małgorzata Jackiewicz, dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych Saltus Ubezpieczenia.

Biorąc ten czynnik pod uwagę, ważnym jest, żeby pracodawca, który planuje prowadzić rekrutację w innych miastach, wybierając ochronę dla swoich pracowników skorzystał z oferty, która gwarantuje dostęp do jak najszerszej liczby placówek.

Rosnąca liczba komercyjnych świadczeń powoduje, że pracodawca szukający dodatkowej ochrony dla swoich pracowników ma dostęp do szerokiej gamy ofert. Dwoma najpopularniejszymi rozwiązaniami jest umowa z siecią przychodni lub zakup ubezpieczenia zdrowotnego. W przypadku firm zatrudniających osoby, które zdecydowały się na relokację ciekawszym rozwiązaniem jest to drugie. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują dostęp do szeregu różnych sieci medycznych, a także pojedynczych prywatnych placówek medycznych. Dzięki temu niezależnie od rejonu miasta, w którym pracownik zdecyduje się osiedlić, będzie miał dostęp do przychodni zlokalizowanej niedaleko domu.

Obecnie współpracujemy z ponad 1300 placówkami w całej Polsce. W dużych ośrodkach miejskich współpracujemy z przynajmniej kilkudziesięcioma ośrodkami medycznymi. We Wrocławiu oferujemy naszym ubezpieczonym dostęp do 43 placówek, w Trójmieście do 79, a w Warszawie aż do 176. Stale poszerzamy ofertę i podpisujemy kontrakty z kolejnymi jednostkami – dodaje Małgorzata Jackiewicz.

Osoby korzystające z ubezpieczeń zdrowotnych mają dostęp nie tylko do przychodni ogólnych, ale również do placówek wysokospecjalistycznych dysponujących szerokim asortymentem aparatury diagnostycznej.
(AM, źródło: Saltus Ubezpieczenia)

 

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Generali: Kwartał wzrostów

Pierwsze trzy miesiące obecnego roku były udane dla Generali. Grupa zanotowała wysokie wzrosty zysków i przypisu składki.

Przypis składki brutto...


czytaj dalej

PBUK: Nowela wymaga korekt

W ocenie Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK), wprowadzenie ściślejszych regulacji mogących ustabilizować działalność...


czytaj dalej

Digital Care: Ponad 6 tys. uszkodzeń smartfonów w trakcie majówki

Według statystyk firmy Digital Care, liczba uszkodzeń telefonów w trakcie tegorocznego długiego weekendu majowego była o ponad 30% wyższa niż w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook