Reklama

Gras Savoye: Alexander Konopka kawalerem Orderu Legii Honorowej
czwartek, 17 października 2013 08:50

Dekretem Prezydenta Republiki Francuskiej Alexander Konopka został mianowany kawalerem orderu Legii Honorowej. Prezes zarządu Gras Savoye Polska został wyróżniony za zaangażowanie na rzecz francuskiego rozwoju gospodarczego w Polsce.

16 października, podczas otwarcia nowej siedziby Gras Savoye w Polsce, ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler dokonał oficjalnego odznaczenia Alexandra Konopki orderem Legii Honorowej.

- Wpisuje się Pan w wieloletnią tradycję Polaków – Europejczyków, wykształconych frankofili, dla których język francuski nie jest językiem obcym, a Francja nie jest krajem zagranicznym. […] Drogi Alexandrze, należy Pan do grona osób, które silnie i efektywnie przyczyniają się do francuskiego rozwoju gospodarczego w Polsce oraz do szerzenia tego języka w tym kraju, i dlatego Francja zdecydowała o mianowaniu Pana kawalerem orderu Legii Honorowej – mówił ambasador podczas ceremonii.

- Nominacja na kawalera orderu Legii Honorowej to wielki zaszczyt, niemniej jednak to przede wszystkim ogromna odpowiedzialność. Patrzę na nią jako menadżer-ubezpieczeniowiec z ponad 20 letnim doświadczeniem, którego, choć trudno w to uwierzyć, ciągle pasjonuje praca w branży ubezpieczeniowej. Z tej właśnie perspektywy chyba najlepiej będę mógł nadal służyć rozwojowi inwestycji francuskich w Polsce – pielęgnując francuskie wartości naszej grupy już nie tylko w Polsce, ale i na Ukrainie, oferując pełną obsługę w języku francuskim, wspierając na rynku pracy osoby władające tym językiem, wdrażając najlepsze rozwiązania risk management – mówił podczas ceremonii Alexander Konopka.

Alexander Konopka jest związany z Gras Savoye od 1994 r. Od 2004 r. piastuje funkcję prezesa spółek Gras Savoye Polska i Pol-Assistance. Za jego kadencji obie firmy stały się numerem 1 na polskim rynku, a także zostały wyróżnione sześcioma Gazelami Biznesu przez dziennik Puls Biznesu i znalazły się na liście Diamentów Forbesa. Przodują też w rankingach branżowych ze stabilnie rosnącymi obrotami.

Order Legii Honorowej jest najwyższym odznaczeniem we Francji, przyznawanym od czasów napoleońskich za zasługi na rzecz państwa francuskiego. Kawalerami Legii zostają najczęściej wojskowi, ale też osoby cywilne, także niebędące obywatelami Francji. Odznaczeni obcokrajowcy to najczęściej szefowie państw, ministrowie, członkowie rządów oraz ludzie biznesu i sztuki działający na rzecz Francji. Wśród Polaków uhonorowani zostali między innymi Władysław Bartoszewski, Janina Ochojska, Sławomir Mrożek. Order otrzymali już członkowie rodziny – Jan Konopka – generał brygady Księstwa Warszawskiego oraz Piotr Nowina-Konopka – ambasador przy Watykanie. Kawalerem Legii jest również Patrick Lucas – prezes Grupy Gras Savoye.
(AM, źródło: Gras Savoye)

 

PTE PZU: Marek Sakowski nowym prezesem

Marcin Żółtek zrezygnował z funkcji prezesa Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU. Zastąpi go Marek Sakowski.

Jak czytamy w informacji...


czytaj dalej

PIU: Piotr Wrzesiński wśród europejskich ekspertów do spraw emerytur

Piotr Wrzesiński, ekspert Polskiej Izby Ubezpieczeń PIU, został wybrany do Grupy Ekspertów ds. paneuropejskiego produktu emerytalnego (PEPP) w...


czytaj dalej

Sri Lanka: Nowoczesne ubezpieczenie dla biednego rolnictwa

Aon zawiązał partnerstwo z organizacją walczącą z biedą i głodem Oxfam oraz insurtechowym start-upem Etherisc, w celu uruchomienia platformy...


czytaj dalej

RPA: Ubezpieczyciel otwiera bank

Południowoafrykański ubezpieczyciel Discovery potrzebował 1,5 mln roboczogodzin w ciągu czterech lat, aby zbudować bank. Rzuca on wyzwanie...


czytaj dalej

UNIQA: Kliencki zwrot w zarządzieAdam Łoziak
Daniela Sotirovic
fot.: Weronika Lucjan

Od lipca 2019 r. zaczęła obowiązywać nowa struktura organizacyjna towarzystw ubezpieczeniowych...


czytaj dalej

Ubea.pl: W czerwcu najtaniej w YCD, Link4 i Benefii

Czerwcowy barometr cenowy dotyczący obowiązkowych polis OC przyniósł kolejne obniżki stawek. Według kalkulacji porównywarki internetowej Ubea.pl...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook