Reklama

Wydarzenia Miesiąca - Lipiec 2013
środa, 14 sierpnia 2013 08:58

Pierwszy miesiąc wakacji jest zazwyczaj okresem, w którym (wyjąwszy np. różnego rodzaju katastrofy) zazwyczaj niewiele się dzieje – i to nie tylko w ubezpieczeniach. Tegoroczny lipiec był jednak wyjątkowy, o czym świadczą chociażby wyniki cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

KARUZELA ZMIAN, CZYLI PANIE W NATARCIU – Najbardziej spektakularnym wydarzeniem pierwszego miesiąca wakacji był wysyp zmian na najwyższych szczeblach władz towarzystw ubezpieczeń. Co ciekawe, w absolutnej większości przypadków zadanie kierowania firmą powierzono przedstawicielkom płci pięknej. I tak na czele Genworth Financial w Polsce stanęła Aneta Podyma, prezesem MTU została Małgorzata Knut, a zarządzanie Signal Iduna powierzono (przynajmniej na razie) Agnieszce Kiełbińskiej (aby obraz zmian był pełny, trzeba jeszcze wspomnieć o odejściu Piotra Narlocha z funkcji szefa Concordii i Jana Myszkowskiego ze stanowiska prezesa SI). Nasze wyróżnienie dla wspomnianego wydarzenia jest nie tylko formą uznania dla wszystkich nominowanych, ale także zwróceniem uwagi na postępujący coraz szybciej proces feminizacji zarządów polskich ubezpieczycieli.

GIGANCI JEDNAK RAZEM? – Tematem, który według naszej oceny w największym stopniu zelektryzował polskie ubezpieczenia w lipcu, był możliwy alians PKO BP i PZU SA. Istnieje podobno spore prawdopodobieństwo, iż obaj liderzy swoich sektorów stworzą joint venture bancassurance na wzór funkcjonującego już od 5 lat (z sukcesami) BZ WBK Aviva. O przyznaniu lauru dla tej kwestii przesądziło kilka czynników, wśród których najistotniejszym było znaczenie wspomnianego przedsięwzięcia (w przypadku jego pomyślnej realizacji) dla bankowego kanału dystrybucji produktów ochronnych, jak i dla całego rynku asekuracyjnego.

JAK NALEŻY WALCZYĆ O KLIENTA – Z kolei laur „Gazety Ubezpieczeniowej” dla ubezpieczyciela miesiąca trafił do Open Life. Nasze wyróżnienie dla towarzystwa jest wyrazem uznania za nieustanną walkę o przychylność klientów, której lipcowym objawem było wprowadzenie specjalnego serwisu internetowego, który docelowo ma usprawnić ubezpieczonym zarządzanie posiadanymi produktami. Pamiętać przy tym trzeba, iż wspomniane posunięcie należy rozpatrywać w kontekście innych zmian (szczególnie dotyczących zasad oferowania polis inwestycyjnych), jakie w tym roku przeprowadziło Open Life.

MOBILNI AGENCI COMPENSY – W ocenie „GU” na lipcowe wyróżnienie dla najciekawszego rozwiązania najbardziej zasłużyła Compensa Mobile – Mobilna aplikacja dla agentów, umożliwiająca sprzedaż wybranych ubezpieczeń z wykorzystaniem smartfonów i tabletów, a także upraszczająca proces wystawiania polis. O zwycięstwie CM przesądziły dwie kwestie. Po pierwsze, „Gazeta” zawsze ceniła narzędzia high-tech, które lokowały ubezpieczycieli w awangardzie polskiego rynku finansowego. Po drugie – chcieliśmy docenić pionierskie posunięcie Compensy. Do tej pory bowiem wprowadzane na rynek aplikacje mobilne były dedykowane klientom. CM jest pierwszym tego typu rozwiązaniem adresowanym do pośredników.

TRZY MUSZKIETERKI – Po raz kolejny w historii rankingu „GU” laur w kategorii „Człowiek Miesiąca” ma charakter zbiorowy. W lipcu nasze wyróżnienie trafiło do trzech pań, które stanęły na czele towarzystw ubezpieczeń: Małgorzaty Knut, prezes MTU, Anety Podymy, dyrektor zarządzającej Genworth Financial i Agnieszki Kiełbińskiej, p.o. szefowej Signal Iduna. W ten sposób chcielibyśmy docenić ich awans, który stanowił potwierdzenie najwyższego poziomu wiedzy profesjonalnej całej trójki.

Artur Makowiecki
redaktor portalu www.gu.com.pl

 

PTE PZU: Marek Sakowski nowym prezesem

Marcin Żółtek zrezygnował z funkcji prezesa Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU. Zastąpi go Marek Sakowski.

Jak czytamy w informacji...


czytaj dalej

PIU: Piotr Wrzesiński wśród europejskich ekspertów do spraw emerytur

Piotr Wrzesiński, ekspert Polskiej Izby Ubezpieczeń PIU, został wybrany do Grupy Ekspertów ds. paneuropejskiego produktu emerytalnego (PEPP) w...


czytaj dalej

Sri Lanka: Nowoczesne ubezpieczenie dla biednego rolnictwa

Aon zawiązał partnerstwo z organizacją walczącą z biedą i głodem Oxfam oraz insurtechowym start-upem Etherisc, w celu uruchomienia platformy...


czytaj dalej

RPA: Ubezpieczyciel otwiera bank

Południowoafrykański ubezpieczyciel Discovery potrzebował 1,5 mln roboczogodzin w ciągu czterech lat, aby zbudować bank. Rzuca on wyzwanie...


czytaj dalej

UNIQA: Kliencki zwrot w zarządzieAdam Łoziak
Daniela Sotirovic
fot.: Weronika Lucjan

Od lipca 2019 r. zaczęła obowiązywać nowa struktura organizacyjna towarzystw ubezpieczeniowych...


czytaj dalej

Ubea.pl: W czerwcu najtaniej w YCD, Link4 i Benefii

Czerwcowy barometr cenowy dotyczący obowiązkowych polis OC przyniósł kolejne obniżki stawek. Według kalkulacji porównywarki internetowej Ubea.pl...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook